Primeur voor Bruin Weijers Eerste Renault Maxity op Texel TEXELSE 7 COURANT' Jeugd Mareis U16 overklast Wiringherlant ZDH in blessuretijd onderuit Zaalvoetballers spelen gelijk Kansloze nederlaag SV De Koog Dames Tevoko blijven ongeslagen Aanvalslinie Texel'94 opnieuw onmachtig DINSDAG 10 MAART 2009 De jeugd U16 van basketbalver eniging De Mareis heeft zaterdag tegenstander Wiringherlant met 100-28 naar huis gestuurd. Het was voor De Mareis een een voudige wedstrijd, die nauwelijks inspanning vergde. 'We zien het maar als extra training', merkte coach Eric Heijenk na afloop op. De geringe tegenstand kwam het wedstrijdelement natuurlijk niet ten goede. De Mareis speelde met slechts één wisselspeler, waardoor iedereen ruim de gelegenheid had in het veld te staan. Ook Wiring herlant speelde met een gemengd team, maar De Mareis kon deze wedstrijd alleen beschikken over Annick Hoogendijk, die van coach Heijenk de hele wedstrijd mocht spelen. Bram Inpijn was door zijn lengte goed in de rebounds en ook Merijn Veltkamp scoorde er lustig op los. Hij bewijst steeds meer een aan winst voor het team te zijn. De links spelende Thomas Gremmen was door zijn snelheid een extra plaag voor de tegenstander, maar het scorend vermogen zat deze wed strijd bij Manuel Dros. Zijn samen spel met Jorik Heijenk was zeer goed en beiden toonden respect voor elkaar. Heijenk maakte in deze wedstrijd twee alley-oops, waarbij de bal tijdens een pass uit de 'lucht wordt geplukt en direct gescoord. Dat kan alleen als er goed en zuiver gepasst wordt. Scores: Manuel Dros (33), Jorik Heijenk (9), Bram Inpijn (16), Merijn Veltkamp (14), Tho mas Gremmen (14) en Annick Hoogendijk (5). Biljarters Doorstoot jagen op Harman Het einde van het winterbiljartsei- zoen nadert langzamerhand en de biljarters van De Doorstoot scherpen de pomeransen voor de laatste competitieperiode. In de tussenstand van maart gaat Piet Harman aan de leiding, maar Martien Boon en Jan Heemskerk hijgen hem in de nek. De vraag is of Harman, die met geconcentreerd en goed spel van de vijfde plaats omhoog klom, de wurgende span ning van de eerste plaats aankan. Het grootste verval was te zien bij Cees Weel, die moeite heeft zijn hoge niveau te handhaven. Hij moet tot een sterke eindsprint in staat worden geacht. Op de laatste club avond verloor hij zijn drie partijen. Het meeste succes was er voor Wil Homan, die zijn wedstrijden won. Utslagen: Smit-Homan 0-4; Weel-Smit 0-2; Klok-'Zijm 0- 2, Weel-Klok 0-4; E.Boon-Homan 0-2; Smit- Klok 2-4; E.Boon-Zijm 4-0; Homan-Weel 4-0; Smit-Zijm 2-4. Ondanks het gemis van een groot aantal basisspelers speelde ZDH zondag in en tegen Callantsoog een aardige wedstrijd. Genoeg voor een overwinning of zelfs maar een gelijkspel was dat niet. Nadat Jonas Leenhouts 25 minu ten voor het einde van het veld werd gestuurd, hielden de Zwa luwen nog knap stand, maar vijf minuten blessuretijd was net te lang. Eindstand: 2-1. ZDH had lange tijd weinig te duch ten van Callantsoog. waarvan in oktober nog met 5-3 was gewon nen. De beste mogelijkheden waren dan ook voor de Hoornders. Zo krulde Maurits Lap de bal uit een vrije trap langs de muur maar ook naast het doel en waren ook Jonas Leenhouts en Hans Berbée met goede schoten dicht bij een doel punt. Mike de Bruijn kreeg een pri ma kans, maar schoot net te zacht in. Zeven minuten voor rust scoorde hij wel, na een prachtige combinatie waarbij Hans Berbée, Maurits Lap en Remco Booogaard betrokken waren. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Even daarvoor was de thuisploeg voor het eerst gevaarlijk geweest. Daar bij werd de bal net naast het doel gekopt. Verder gokte Callantsoog vooral op de lange spelers, die bij corners en vrije trappen dreigend voor het doel van keeper Chris Stolk opdoken. Een minuut na rust werd het onver wacht 1-0 voor Callantsoog. Erik Wuis, in de eerste helft nog spits maar later teruggehaald naar zijn vertrouwde positie als linkerverde diger, gleed uit en raakte met een hand de bal. Hoewel van opzet geen sprake was, kende de scheidsrech ter een penalty toe, die onhoudbaar werd benut. Binnen tien minuten was het even wicht weer hersteld. Maurits Lap legde de bal vanaf de achterlijn na een goede aanval terug op De Bruijn, die de bal onder controle bracht en hard in de bovenhoek schoot. Niet veel later leek De Bruijn op weg naar zijn tweede treffer. Alleen voor het doel werd hij geraakt door de keeper. Een overtreding, maar de spits bleef staan en belandde daar na in een lastige hoek, van waaruit hij niet kon scoren. De doelman van Callantsoog kwam goed weg, want voor hetzelfde geld was hij met een rode kaart van het veld gestuurd. Even later werd een ZDH'er wél van het veld gestuurd. Het was Leen houts, die na een lichte overtreding een gele kaart kreeg, nadat hij er voor rust ook al één had gehad. Opvallend, want de om zijn sporti viteit bekend staande Zwaluw was vorige week pas voor het eerst in zijn carrière met een gele kaart bestraft. Met een speler meer en de harde wind in de rug kreeg Callantsoog al snel de overhand. ZDH hield echter knap stand en was met snel le uitvallen zelf ook nog een paar keer gevaarlijk. Maar in de vijfde minuut van de blessuretijd sloeg het noodlot toe, toen Fedor van Elk onbedoeld een schot van richting veranderde, waardoor keeper Stolk kansloos was. De scheidsrechter had er kennelijk zin in, want hij trok nóg eens vijf minuten bij. Het bleef echter 2-1 Zondag speelt ZDH een inhaalwed strijd in Oudesluis. Voetbaluitslagen Voetbalprogramma G-team: twee nederlagen op één dag Om reiskosten uit te sparen heb ben de G-voetballers van Texel'94 zaterdag - net als vorig jaar - twee keer op één dag tegen Oosthuizen gespeeld. Beide malen werd kans loos verloren: met 2-7 en 2-6. De dag begon veelbelovend, want de eerste de beste Texelse aanval lever de direct een doelpunt op. Simon Kramer gaf een goede pass op Jimmy Ponniah, die beheerst raak schoot. Daarna ging het echter snel mis. Nog vóór rust scoorde Oosthuizen maar liefst vijf keer. Twee keer ging daar een comer aan vooraf, twee andere keren geklungel in de Texelse verde diging. Paul Bakker, Jimmy Ponniah en Mitchell Kampstra kregen kansen om de score een draaglijker aanzien te geven, maar hadden hun vizier niet scherp staan. Na rust kon Texel'94 de tegenstander iets beter partij geven. Nadat het 1-6 en 1-7 was geworden, scoorde Pon niah uit een voorzet van Bakker 2-7. Peter Tuitman schoot van dichtbij tegen de lat, terwijl de nieuwe keeper paraat was bij schoten van Bakker. Na een pauze van anderhalf uur, waarin met patat en limonade nieu we energie werd opgedaan, begon nen beide ploegen aan hun tweede wedstrijd. Daarin deed Texel'94 het aanvankelijk uitstekend en werd een achterstand van 0-2 nog voor rust ingelopen. Beide doelpunten kwamen op naam van Ponniah. Eerst profi teerde hij toen de keeper een schot van Paul Bakker niet onder controle kon brengen, even later knalde hij de bal verwoestend hard in de kruising. In de tweede helft was het gemiddeld veel jongere Oosthuizen conditioneel duidelijk te sterk. De ploeg scoorde nog vier keer De Texelse keeper Jef frey Stendert speelde een opvallende rol. Door over de bal te duiken, was hij schuldig aan een paar doelpunten. Maar hij trad ook enkele malen red dend op. waardoor het verschil niet nog groter werd. Na vier wedstrijden in de voorjaars competitie staat Texel'94 met nul punten onderaan. Mogelijk komt daar zaterdag verandenng in, wanneer de ploeg in Bovenkarspel tegen KGB speelt, daar maar drie punten meer heeft. SV De Koog heeft zondag een kansloze nederlaag geleden. BKC, de nummer drie van de ranglijst, was in Anna Paulowna een maatje te groot: 3-1. Het team van trainer Hans van der Park was door het ontbreken van aanvoerder Nico Schot en de geschorste Pieter List flink gehandi capt. Daar stond de terugkeer van Bart-Jan Grisnigt, hersteld van een enkelblessure, tegenover- De Kogers begonnen wat gemak zuchtig. waarschijnlijk - een gevolg van de ruime overwinning van vorige week tegen Geel Zwart. Maar na drie minuten stonden ze al weer met beide benen op de grond. Na een vlotte aanval over de rechterkant kon de spits van BKC raak koppen. In het vervolg domineerde de thuisploeg, die echter lange tijd verzuimde de score uit te breiden. Na een half uur was het toch raak. Een aanvaller van BKC werd met een pass de diepte ingestuurd, waarna hij vanuit een onmogelijke hoek raak schoot. Ondanks de achterstand begon De Koog vol goede moed aan de tweede helft. Al vaker heeft de ploeg zich na een achterstand teruggeknoktDoor meer druk te zetten op de defensie van BKC wilde Van der Park orde op zaken stellen. Inderdaad deden zich diverse goede kansen voor, maar een treffer bleef vooralsnog uit. Na een kwartier kwam routinier Arnold 'Kets' Kaercher binnen de lijnen. Zijn eerste balcontact leverde direct een kans op. Het speeltuig ging net over. Even later beging reserve-aanvoerder Peter Koom een slordigheid in de verdediging en was BKC er als de kippen bij om deze hard af te straf fen; 3-0. Hoewel de wedstrijd was gespeeld, probeerden de Kogers nog wel de eer te redden. Dat lukte tien minuten voor tijd. toen de keeper een kopbal van Koom niet onder controle kreeg en Joris Ellen in de herkan sing kon inkoppen. Zondag speelt De Koog thuis tegen DTS. Ondanks dat Texel'94 halverwege de tweede helft nog met 5-2 aan de leiding ging, eindigde de wed strijd tegen Winkel vrijdag in Ons Genoegen in een gelijkspel (5-5). Om verschillende redenen ontbra ken Pim de Lugt, Gor Hakobjan, Edgar Klippel en Tim Kedde. Leon Zijm, die last had van een lichte blessure, speelde wel mee. Om toch met een wissel te kunnen spe len, had zelfs coach Martijn de Veij zich in het tenue gehesen. Texel'94, dat na de blamage van vorige week iets goed te maken had, kwamen de voorin goed spelende Matthijs de Lugt en Leon. Zijm al snel op voorsprong (2-0)?wVinkel liet het er echter niet bij zitten en kwam sterk terug (2-2). Hierna drukten de Texe laars door, wat resulteerde in een ruststand van 4-2. In de tweede helft bleef Texel'94 geconcentreerd spelen. Twaalf minuten voor het eind leidde de ploeg met 5-2. Toen ging de ver moeidheid een rol spelen, waar de tegenstander goed van wist te pro fiteren. Bij 5-3 kreeg Texel'94 nog wel twee kansen om de wedstnjd te beslissen, maar toen was de koek op en mochten de Texelaars hun handen dicht knijpen dat het 5-5 bleef. De doelpunten werden gemaakt door Matthijs de Lugt (2), Leon Zijm (2) en Barry de Vries (1). Vrijdag speelt Texel'94 thuis tegen subtopper DKM uit Wieringerwaard. De aftrap in Ons Genoegen is om 19.20 uur. Tevens is bekend gewor den dat het team woensdag 25 maart aantreedt in de achtste ïïnalè van de districtsbeker. Dan wordt een uitwedstrijd gespeeld tegen BZV/'Hommersen uit Blokker, de trotse lijstaanvoerder van de Hoofd klasse A. 'De bedrijfswagen stopte ermee, mid denin de werkweek. Achttien'jaar oud maar toch: je rekent erop in je werkzaam heden. Rudolf Weijers en Arie Bruin van Bouw- en Timmerbedrijf Bruin en Weijers moesten direct op zoek naar een andere bedrijfswagen. Ze belandden bewust bij Edwin van den Heuvel van Garage Dros. Waarom? Weijers: 'Binnen een weck had ik de nieuwe vrachtwagen in huis, gekeurd en wel. Die service krijg je nergens anders.' Bruin Weijers zitten inmiddels vijfjaar bij Garage Dros. Met de Renault Maxity hebben zc op Texel de primeur. 'Een com pacte en wendbare vrachtwagen en toch met een open laadbak van vierenhalve meter (en voor rijbewijs B). De keuze was zó gemaakt.' De Maxity zal voornamelijk gebruikt worden voor de aan- en afvoer van materiaal van de werkplaats naar de bouw en vice versa. Vooral als we in nauwe straatjes moeten zijn, in één van de kleinere dorpen, is deze vrachtwagen ide aal. Wc kunnen overal bij', legt Bruin uit. In het weekend staat de Maxity niet stil: 'Ik kon ook voor de gymvereniging aan de slag, die hadden ons snel gevonden!' Streepje voor Voor een bedrijf als Bruin Weijers is een bedrijfswagen belangrijk. En dat merk je pas wanneer een wagen dienst weigert. 'Er moet met die wagen geld verdient wor- Rudolf. Edwin er Is bij de primeur op Texel den, daar moet je van op aan kunnen', legt Weijers uit. Een bedrijf aan de overkant voor aankoop en service was daarom geen optie voor de heren. Bij Garage Dros hebben bedrijven een streepje voor. Vol gens Van den Heuvel is dat niet meer dan normaal: 'Bij problemen gaan we direct aan de slag om het te verhelpen en als dat niet meteen lukt, staat er een vervangende wagen paraat. En ook nu, wanneer de auto het helemaal begeeft, stel je alles in het werk om binnen no-time een nieuwe te leveren.' Informeren? Ook geïnteresseerd in een Renault bedrijfswagen? Garage Dros, Oor- sprongweg 3, Eierland. Telefoonnum mer: 311611. Openingstijden werkplaats: Maandag t/rri vrijdag 8.00 -17.00 uur. Zaterdag drive-in: 9.00 - 12.30 uur 13.30 -16.30 uur. Damclub pakt kampioenschap Damclub Oosterend/Texel is kam pioen geworden van de eerste klasse van de provincie Noord- Holland. Het team behaalde de maximale score door alle vier de wedstrijden te winnen. De laatste wedstrijd werd afgelopen zaterdag met 5-3 gewonnen van Den Helder. Lossini Savane, Piet Bake- laar en Cees Vinke speelden remise, Rinus Vittali won op knappe wijze zijn partij. Er volgt nog een wedstrijd voor het algeheel kampioenschap. Die wordt gehouden zodra ook de kampioen van de andere eerste klas se in Noord-Holland bekend is. Die andere eerste klasse telt vijf clubs in het zuiden van de provincie. Ooste rend/Texel speelde in een competitie met zes clubs uit het noorden. De damclub is door het kampioenschap al gerechtigd te promoveren naar de hoofdklasse, maar de club weet niet of ze daar gebruik van wordt gemaakt. Dat is afhankelijk van de vraag of het team in de huidige samenstelling kan blijven bestaan. Ook wordt meegewogen of er ver sterking komt, zodat de damclub zich kan handhaven in de hogere klasse. Texel krijgt kleine triatlon De kwarttriatlon wordt uitge breid met een achtste triatlon. De organisatie hoopt zo een nieuwe lichting Texelse triatleten aan te boren. De achtste triatlon is het resultaat van een oproep van Rob Teisman, vong jaar winnaar van de kwarttriat lon. Hij daagde de 'jonge generatie' uit hem op te volgen. Er waren maar weinig Texelaars die de kwart triatlon volledig aflegden (er waren veel trio's die elk een stukje deden). De achtste triatlon bestaat uit 500 meter zwemmen, 20 kilometer fiet sen en 5 km hardlopen, de helft minder dan bij een kwarttriatlon. Volgens de organisatie heeft de uit daging van Teisman effect gehad: de eerste deelnemers zijn inmid dels met trainen begonnen. Belang stellenden die willen bekijken hoe ver ze zijn, kunnen zich zondag 15 maart om 9.00 uur melden bij zwemparadijs Calluna. Aanmelden is mogelijk via www.wvtexel.nl. De kwarttriatlon en de achtste triatlon worden gehouden op zaterdag 11 juli. De kwarttriatlon wordt voor de 25ste keer gehouden. Zaterdag 7 maart: BOL 6-Oosterend 3 1-8 Texel'94 A1 -W'meer A1 5-2 Texel'94 B1 -Den Helder B2 2-2 Texel'94 B3-W'waard B1 2-2 ZAP B2-De Koog B1 0-2 Oosterend B1-Texel'94 B2 1-1 Texel'94 MB1-LSW MB1 0-3 Oosterend M B1 -Texel '94 M B2 1-0 Texel'94 C2-Den Helder C3 2-1 Callantsoog C1 -Texel'94 C3 2-6 SVAP'74 Cl -Texel'94 C4 0-11 DWOW MC1 -Texel'94 MC1 1 -2 W'waard D1 -Texel'94 D2 2-6 Texel'94 D3-BOL D2 uitgesteld Texel'94 D4-Winkel D2 0-7 Den Helder D2-De Koog D1 2-1 HCSC D3-ZDH D1 2-6 Texel'94 G1 -Oosthuizen G1 2-7 Oosthuize G1-Texel'94 G1 6-2 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-ZDH F 1-8 SVO F-Vitesse 7-1 Heerenveen-De Koog F1 0-9 SVC Terschelling-Roda 2-1 De Koog F2-AZ 1-12 Zondag 8 maart: Texel'94-Alkmaarsche Boys 0-2 BKC-De Koog 3-1 Oosterend-Dirkshorn 0-5 Callantsoog-ZDH 2-1 Texel'94 2-De Foresters 3 4-2 Texel'94 3-BKC 3 uitgesteld De Koog 2-Flevo 3 1 -2 Succes 4-Oosterend 2 uitgesteld Texel'94 MA1-DEM MA1 4-0 De Koog DA1 -Geel Zwart DA1 1 -2 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-De Koog 0-7 Texel-Oosterend uitgesteld Hans Boom wint dagprijs Hans Boom won zondag in mane ge Akenburg de dagprijs in de zesde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Met een half straf- puntje meer eindigde Wendy van Elk op de tweede plaats. Zij blijft daarmee het klassement aanvoe- Zeventien deelnemers verschenen in de manege aan de start voor de vaardigheidsproef, die werd beoor deeld door mevrouw Pronk. Zij had over het algemeen de indruk dat de deelnemers met veel plezier aan het rijden waren, al zijn er altijd dingen waaraan gewerkt kan worden. Drie combinaties bleven foutloos en plaatsten zich voor de barrage. Piet Beers zette met 110,39 seconden de snelste tijd neer. Tweede werd Jan Schaap (118,36), derde Frank van Lare (133,74). Uitslagen: Dagprijs - 1-Hans Boom. 52% strafpunt. 2 Wendy van Elk. 53; 3 Kim Kooger. 54. 4 Linda Koolhof, 56%, 5. Jan Schaap. 58 Klassement - 1 Wendy van Elk. 198% straf punt, 2.Hans Boom, 201%. 3.Hans Jimmink, 218; 4.Kim Kooger 222' :-; 5 Lmda Koolhof, 223%. Zaterdag 14 maart: Oosterend 3-AFC34 3 1 4.30 Texel'94 A1-Zwaluwen'30 A1 13.00 Texel'94 B1-Callantsoog B1 13.00 Schagen B2-Texel'94 B2 13.00 Sint Boys B1-Texel'94 B3 12.00 Texel'94 MB1-VSV MB1 11.30 Koedijk MB1-Texel'94 MB1 14.45 Oosterend MB1-Kolping B MB1 14.30 ZAP C3-Texel'94 C2 14.30 Geel Zwart C2-Texel'94 C3 10.00 Petten C1 -Texel'94 C4 13.00 Flevo MC1 -Texel'94 MC1 11.00 BKC D2-Texel'94 D2 13.00 Texel'94 D3-ZAP D2 11.30 Texel'94 D4-Succes D2 11.30 De Koog D1-Schagen D1 11.30 ZAP D3-ZDH D1 14.30 KGB G1 -Texel'94 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: AZ-Utrecht 9.00 ZDH F-SVC Terschelling 9.00 Roda-Heerenveen 9.00 De Koog F1-SVO F 9.00 Vitesse-De Koog F2 9.00 Arsenal-De Koog E 10.00 SVO E-SVC Vlieland 10.00 Everton-Manchester 10.00 SVC Ameland-Tottenham 10.00 Liverpool-Chelsea 10.00 Zondag 15 maart: Hollandia T.-Texel'94 14.00 De Koog-DTS 14.00 Oosterend-Winkel 14.00 Oudesluis-ZDH 14 00 Texel'94 2-VZV 2 12.00 Texel'94 3-ZAP 4 12.00 De Koog 2-Succes 3 11.00 Oudesluis 2-Oosterend 2 11.30 Den Helder DA2-De Koog DA1 14.00 DWOW DA2-Oosterend DA1 12.00 Texel'94 MA1 -Limmen MA2 12.00 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texelse Boys 10.30 De Koog-Texel 10.30 Mareis komen tekort tegen ZAP De heren van basketbalvereni ging De Mareis kwamen zaterdag in een spannende wedstrijd net te kort tegen ZAP uit Anna Pau lowna. Na 48 minuten stond er een eindscore op het bord van 51-43. De Mareis wist onder aanvoering van Nico Kikkert en Eric Heijenk het eer ste kwart met 11-18 te winnen. Het tweede kwart, waarin vooral Pieter Dogger het zwaar had tegen het fysieke geweld van de centers van ZAP, werd verloren. Het derde kwart was weer voor De Mareis, mede dankzij twee driepunters van Chris Schlepers, waarvan de laatste met nog slechts twee seconden te spe len. De Mareis verloren de wedstrijd in het vierde kwart, ondanks zeer goed verdedigend werk van Sebasti- aan Gremmen en Douwe Vonk. Scores: Nico Kikkkert (18), Chris Schle pers (10). Ene Heijenk (7). Pieter Dogger (6). Douwe Vonk (2) Het damesteam van volleybal vereniging Tevoko heeft zaterdag tegen WW'72 het maximumaantal punten behaald. Vooraf werd een zware wedstrijd verwacht, maar uiteindelijk won Tevoko eenvoudig met 4-0. Met een krappe selectie van zes spelers (Monique Leijstra was afwe zig) reisde Tevoko naar Zaandam. Omdat concurrent Dinto afgelopen week twee punten verspeelde, was Tevoko er op gebrand de volle vijf punten te behalen. Tevoko begon geconcentreerd, maar ook WW'72 ging goed van start. Over en weer werden punten behaald en met hard werken en minder mooi volleybal won Tevoko de eerste set met 25-20. Ook in de tweede en derde set moest Tevoko hard werken om punten te behalen. WW'72 beschikte over een Texel'94 heeft opnieuw een neder laag geleden. Tegen Alkmaarsche Boys, waarvan eerder dit seizoen nog was gewonnen, werd het op eigen veld 0-2. Onze correspon dent bericht dat net als een week eerder de onmacht in de Texelse aanvalslinie boekdelen sprak. Texel'94 trof een tegenstander die al een dag eerder naar het eiland was gekomen en z'n intrek had geno men bij Stayokay. recht tegenover het voetbalveld. Dat kan gunstig zijn, als de voetballers na een lange en gezellige nacht niet helemaal fris aan de aftrap verschijnen. Ook al omdat Texel'94 destijds in Alk maar nog een prima wedstrijd had gespeeld, waren de verwachtingen hoog gespannen. Het zou echter heel anders lopen. Zeker in de eerste helft viel er aan Texelse zijde weinig te genieten. Al binnen een kwartier kwamen de bezoekers op voorsprong door spits Denme Gouwentak. De gastheren hadden op dat moment nog maar weinig goeds laten zien. Schoten van Jeroen Vlaming en Jacob Krij- nen waren de enige wapenfeiten. Ook daarna werd het met veel beter. De Texelaars grossierden in balver lies, terwijl Alkmaarsche Boys door beter samenspel veel dreigender was. In de tweede helft legde Texel'94 aanvankelijk wat meer overtuiging en wilskracht aan de dag. Een actie van Joey van der Vis in de 70ste minuut had beter lot verdiend. Zijn schot ging rakelings naast het doel van de tegenstander. De erop vol gende tegenaanval van de bezoe kers betekende de genadeslag voor Texel'94. Spits Dennis Karté scoor de en daarmee was de wedstrijd in feite beslist. Alleen Jacob Krijnen was nog twee keer gevaarlijk. Eerst schoot hij tegen de lat, daarna kopte hij net over. Het bleef daardoor 0-2. Door deze nederlaag dreigt Texel'94 in de hoek te belanden waar de klappen vallen. De ploeg heeft nog maar twee teams onder zich, terwijl de drager van de rode lantaarn. VZV, door een overwinning op Ber- dos gevaarlijk dicht in de buurt van de Texelaars is gekomen. Komen de weken krijgen de Texelaars het zwaar en spelen ze alleen nog tegen teams die in de bovenste helft van de ranglijst staan. Zondag wacht in Tuitjenhorn het stugge Hollandia T. Gunstig is wel dat de gestaakte wedstrijd tussen Texel'94 en VZV nog niet in de stand is opgenomen. Met nog tien minuten te spelen, leidt Texel'94 met 1-0. Wellicht dat de uitslag beslissend is in de strijd om niet naar de vijfde klasse te degraderen. uitstekende verdediging en menig hard geslagen bal van Ivet Former en Mananne Boekei werd gestopt. Het waren met name de gevarieerde aanvallen van Joannie Schaapman die voor punten zorgden. Door er aan het einde van zowel de tweede als de derde set een schepje bovenop te doen, wist Tevoko beide winnend af te sluiten (25-16, 25-19). In de vierde set speelde Tevoko nog niet op niveau, maar toch werden de pun ten vrij gemakkelijk gemaakt. Goede services met daarop een uitstekende blokkering van onder anderen Gertha Wessels leverden een eindstand van 25-14 op. Met de behaalde vijf pun ten staat Tevoko weer iets steviger aan kop. Hoogste pinfall Winnie Schraag Met een pinfall van 175 was Win nie Schraag uitschieter in de strijd in bowling De Koogel in De Koog, waar het er 's morgens rustig aan toe ging. De ranglijst in de ochtendcompeti tie wordt aangevoerd door de Pins, die met 53 punten bovenaan staat, 's Avonds was TZN, ondanks een game van 203 van Martien Roe per, niet opgewassen tegen het team Geen Idee. Hier was het vooral Marijn Beumkes die hoog gooide. Met een sene van 822 pinfall had TZN het nakijken. Terug van wegge weest plaatste Bart Post na jaren een goede pinfall van 191. Het team van' De Koogel staat met 62 punten nog steeds bovenaan. Uitslagen: T-Fords-Flair 0-4, De Juttertjes-De Pins 0-4, Klaver 4-WBZ 1,5-2,5, Schouwstra- Paal 19/Sjans 4-1; Badweg Sportief-Tumble- weeds/paal 19 1-4, TZN-Geen Idee 1-4; De Koogel-Chaos 5-0; Quinty's-Eigengemiddelde- 10 (161.5) 1-/; Best Tessels-Sommeltjes 1-4 Coach Heijenk en de basketballers wedstrijd. De Mareis U16

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7