Gevarieerde muzikale wereldreis Excelsior 1 s TEXELSE 2 COURANT Volle zaal winterconcert in Bijenkorf 'vig"31' Originele playbackacts in Den Hoorn oPIENie Veel jeugd Durper playback Agenda TESO DINSDAG 17 MAART 2009 Christelijke muziekvereniging Excelsior maakte zaterdagavond een muzikale wereldreis. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend werden tijdens een aange naam en gevarieerd wintercon cert diverse landen aangedaan. Een van de minirettes krijgt een bemoedigd klopje op de rug van iemand uit het publiek als ze samen met de andere mini- en majoret tes opkomt. Het gebaar was teke nend voor de gemoedelijke sfeer die zaterdagavond in De Bijenkorf hing. Het publiek had er zin in en hetzelfde gold voor het orkest, de percussieband en de mini-en majo rettes. Voorzitter Dirk van Tatenhove merk te op dat Excelsior na het eeuw feest nu weer over ging tot de orde van de dag, maar dat betekende niet dat de automatische piloot werd ingeschakeld. De muziekver eniging had zich de moeite getroost een gevarieerd programma in te studeren met verschillende soorten muziek. Traditioneel werd begonnen met een koraal, maar daarna ston den meer eigentijdse werken van bekende componisten als Jacob de Haan, Jan van der Roost en Jan van Nerijnen op het repertoire. Het eigentijdse kwam ook naar voren bij het eerste optreden van de mini- en majorettes, onder leiding van Linda Krotje en Carla Veeger. De lichten gingen uit, waarna de in het wit geklede meisjes dansten in het licht van een blacklight wat een futuristisch effect gaf. Dat werd nog hi- en majorettes van Excelsior Originaliteit vierde hoogtij in de playbackshow die zaterdag in Den Hoorn werd gehouden. Niet alleen de nieuwste hits en de populairste hedendaagse arties ten, maar vooral liedjes uit lang vervlogen tijden en van verras sende herkomst hadden de deel nemers geïnspireerd. Zo zag het publiek in het geheel gevulde dorpshuis de glorieuze comebacks van Bucks Fizz - de winnaar van het Eurovisiesongfes tival van 1981 -, het evangelisten echtpaar Gert en Hermien en John Belushi en Dan Aykroyd alias de legendarische Blues Brothers. Ook musicals en televisieprogramma's zorgden voor verrassende ideeën. Zo'n enorme diversiteit met elkaar vergelijken is lang niet gemakke lijk, vonden ook juryleden Charlotte Lorier, Roel de Waard en Roos Bak ker. Houvast hadden ze aan de leidraad dat het vooral om goed playbacken ging en pas in tweede instantie om de show en de aan kleding. Bij een gelijk aantal punten gaf de playback de doorslag. Dat was het geval in de bovenbouw van de basisschool, waar de num mers twee en drie precies evenveel punten kregen. Emma van Ginkel bewoog haar lippen in Amsterdam (uit de musical Ciske de Rat) net iets meer synchroon dan Merel en Sophie Verus, Cynthia Klaassen en Amber Knol in De balletjes van de koningin van André van Duin en hun act geïnterviewd Geluiden Hoe komt het dat geluiden in de herfst anders klinken dan in het voorjaar? Vanonder mijn warme dekbed hoor ik de ene dag de vogeltjes kwinkeleren, de andere dag de wind om het huis waaien. In de herfst klinkt de wind guur en rond. Brengt hij gevoelens van de naderende winter, van vroeg don ker, een warme kachel, gordijnen dicht en op zijn tijd een stoere wandeling langs een schuimende Noordzee. Nu gaat er iets waai- erigs van uit, iets van toekomst, van verwachting, van beweging en genieten. Vanmorgen begon nen de vogels al om vijf uur. Onder mijn pannen is het een drukte van belang. Er wordt getimmerd en gesleept, gekraakt en gepiept. Als bij echte bouwvakkers staat hun muziekdoos flink open en kwinkeleert men er lustig op los. Mijn vogelhuisje wordt regelmatig geïnspecteerd door een chique koolmees met een prachtig geel overhemd en ik zie hem er steeds langer in verdwijnen. Doet-ie het of doet-ie het niet? Ook weer terug van weggeweest is onze buurt- duif. Twee weken geleden hoorde ik haar/hem voor het eerst weer. Eentonig en doordringend, niet het mooiste gezang, maar wel ver trouwd. Naarmate de zomer vor dert zal ik haar vanuit mijn bed in gedachten regelmatig verfoeien vanwege haar urenlange aanhou dende eentonigheid. Het 'morgen stond heeft goud in de mond' doet haar soms al om een uur of vier haar scheepstoeter aanzetten en ze heeft een longinhoud die doet vermoeden dat ze bij alle fanfare corpsen op het eiland meeblaast. Maar nu houd ik nog even van haar. In gedachten situeer ik haar dichterlijk in een perelaar, waar zij straks haar slordig nest tussen de bloesem zal opbouwen. Wat nest- bouwen betreft zou zij nog iets van andere vogels kunnen leren, maar misschien ook niet. Een duif is een duif en heeft zo haar eigen luchtig bouwsysteem. Laat er dan af en toe maar een ei door de wrakkige bodem zakken. Het wordt lente, crisis of geen cnsis. Iedere dag zie ik haar dichterbij komen, ik ben er klaar voor. Jij ook? Pien Verberg eens versterkt door fluoresceren de armbanden. Daarna begon de muzikale wereldreis met het num mer A Highland Rhapsody van Jan van der Roost waarvan de klanken de luisteraars denkbeeldig naar de Schotse hooglanden brachten. De uitvoering werd gevolgd dooreen fijne vertolking van Perhaps Love van John Denver waarbij de bariton- en tubasectie invulling gaven aan de zangpartijen. Dirigent Betty Bak ker, die bij elk nummer wat vertelde, liet weten dat Perhaps Love één van de weinig nummers van John Den ver is die voor harmonie is bewerkt. Het vrolijke Queens Park Melody, geschreven door Jacob de Haan, zorgde voor een opgewekte sfeer. De Haan schreef het nummer na een bezoek aan een park in London waar hij geïnspireerd werd door de ontluikende lente. Na de pauze ging de reis verder naar Frankrijk met Le Gendarmes de Saint-Tropez. Het nummer werd handig gebruikt om de bezoekers terug naar de zaal te krijgen. De drumsectie begon op het eind van de pauze alvast met spelen om iedereen terug naar de zaal te krij gen en nadat iedereen weer zat, haakte het orkest aan bij het slag werk. Bij dat nummer, bekend van de films van Louis de Funes, deden zeven leerlingen van Excelsior mee. Zij werden na afloop door Bakker in het zonnetje gezet. Via The Mask of Zorro ging de reis naar Spanje. Excelsior had dat nummer cadeau gekregen voor het 100-jarig bestaan. De drumsectie speelde voor de gelegenheid met maskers voor het gezicht. De per cussieband, onder leiding van Bert Kemper, nam het publiek opnieuw mee naar Schotland en Oostenrijk. Voor dat laatste werd het nummer Kufstein goes Latin gespeeld dat Kemper 35 jaar geleden schreef en opnieuw had bewerkt. Via het swingende Two Worlds uit de musical Tarzan en ritmisch uitstapje van de percussieband naar Cuba met het nummer Mambo arriveerde Excelsior bij het eindpunt van de reis: een gezamenlijk slot van het orkest en de percussieband. Het publiek was na afloop tevreden en de muzikanten ook. 'Ik heb lek ker gespeeld', merkte één van hen op. Excelsior had twee jubilarissen: Marijcke Snijders en Kees Vlaming. De laatste was zestig jaar actief en Snijders vijfentwintig jaar. Zij werden gisteren op de jaarvergadering van Excelsior in de bloemetjes gezet. Jeroen van Hattum werd daarom tweede. Winnaar in deze categorie werd Imme Koop man, die in de huid kroop van rockzangeres Anouk. 'Een krach tige vrouw, knappe playback, het evenbeeld van Anouk', oordeelde jury. Aparte aandacht verdiende de prachtige 'tatoeage' op Immes arm, geschilderd door haar vader. Bij de OSG-jeugd ging de over winning naar Alex Bakker, Gijs de Graaf, Geert Ridderinkhof, Sean van Heerwaarden en Paul ter Steege. Als jochies hadden ze vele malen gewonnen, onder meer als Les Poppies. Dat ze nu opnieuw voor dit Franse jongenskoor hadden gekozen, werkte op de lachspieren, helemaal toen ze na afloop met zware stemmen hun presentatie toelichtten. Maar buiten dat was het 'amusant, gedurfd, met humor in de presentatie en aankleding, ver rassend en gelijk aan het origineel', oordeelde de jury. Joop Rommets won bij de vol wassenen als Shane MacGowan, de Ierse troubadour die met alleen bekend staat om zijn combinatie van melancholische folk, snelle punk en poëtische teksten, maar ook om zijn drankzucht en zelfdestructie. Rommets had zich goed ingeleefd en betrad het podium als verlopen dronkenman, met rotte tanden en een baard van een week en vergat daarbij niet te playbacken. De jury noemde zijn act 'zeer overtuigend'. Aan de voorstelling werd meege daan door 21 solisten en groepen. In de jongste categorie waren geen deelnemers. De winnaars vertegen woordigen Den Hoorn in de Texelse finale, die zaterdag 11 april in het Eierlandsche Huis in wordt gehou den. Uitslagen: Basisschool bovenbouw - 1 Imme Koopman als Anouk met If I go. 2 Emma van Ginkel als Ciske de Rat (Danny de Munck) met Amster dam. 3 Merel en Sophie Verus, Cynthia Klaas sen en Amber Knol als André van Duin met De balletjes van de koningin. OSG-jeugd - 1 Alex Bakker, Gi|s de Graaf. Geert Ridderinkhof. Sean van Heerwaarden en Paul ter Steege als Les Poppies; 2.Saar Groot en Sille Bakker als Loes Luca en Ellen Pieters met Bij en bij; 3.Sterre van Sikkeleras en Jet Gerritsma als Gert en Hermien met Alle duiven op de dam. Volwassenen - TJoop Rommets als Shane MacGowan met Lonesome highway; 2 Joke Geertsema, Saskia Schuijl, Christa Bakker en Marjan Poelmann als Bucks Fizz met Making your mind up; 3 Marcel Vermeulen, Marco Bakker en Martijn Former als Oos Joos met Prut an me leerze Mannenkoor presenteert CD Het Texels Christelijk Mannenkoor geeft zaterdag 21 maart een con cert in de Burght (voorheen de her vormde kerk) in Den Burg. Ter gele genheid van het 40-jarige jubileum wordt na afloop een CD gepresen teerd met werken die het Mannen koor heeft opgenomen in de rooms katholieke kerk in Den Burg. Het optreden begint om 20.00 uur. Er De jeugd liet zaterdagavond van zich horen tijdens de playback show in De Cocksdorp. Met 22 van de 26 voorstellingen nam die het leeuwendeel van de optre dens voor zijn rekening. Er werd goed en met overgave geplaybackt in het Eierlandsche Huis, waardoor de jury er een zware dobber aan had de winnaars aan te wijzen. Dat gebeurde voor het eerst conform afspraken die de organi satoren van alle playbackshows op het eiland hebben gemaakt. Bij de onderbouw ging de eerste plaats naar Lara Lakeman die Hot N Cold van Kate Perry nadeed. De eerste plaats in de bovenbouw was voor Melanie Kuip en Iris van de Akker, die het nummer Dans met me van Claudia en Paola vertolkten. De bovenbouw was met negen optredens goed vertegenwoordigd. De jury, die bestond uit Jan Drie huis, José de Bloois en Henk Slik ker, was onder de indruk van een vertederend optreden van de groep De Smurfen en een groep andere kinderen die op bijzonder sterke wijze de familie Hazes nadeed. De onderbouw was met zeven optre dens ook duidelijk aanwezig. Sherida van den Bent, Annet ten Hoor en Maartje Moonen kwamen als beste uit de bus in de leef tijdsklasse OSG die zes optredens kende. De dames deden het num mer Pokerface van Lady Gaga. Vol gens de jury was het gehalte van de optredens bijzonder hoog. Het publiek genoot met volle teugen. Het aantal optredens bij de volwas sen viel met vier stuks wat tegen, maar de jury had er een klus aan de winnaar aan te wijzen. Uiteindelijk werden het Wilma Laan en Jonna Zijm die Paradise by the dashboard light van Meat Loaf deden. Volgens de jury was de act niet van de clip te onderscheiden. Het publiek toonde zich van zijn beste kant door uitbundig mee te klappen, waardoor de playback- wordt gezongen met het christelijk gemengd zangkoor Terra Nova uit Lelystad. De toegang is gratis. show, georganiseerd door de familie Veldman en Wilma Laan, geslaagd verliep. Zaterdag 11 april is de finale in het Eierlandsche Huis. Uitslagen: Onderbouw - 1 Lara als Katy Perry met Hot N Cold; 2. Esmee. Imme en Lis als Djumbo met Abacadabra; 3.Melanie als Marco Borsato met Dochters. Bovenbouw - 1 Melanie en Iris als Claudia en Paola met Dans met me; 2.Esmee en vriendinnen als Highschool Musi cal met A night to remember; 3.Bèaufloor en vnendinnen als Pink met So What OSG - 1 Sherida. Annet en Maartje als Lady Gaga met Pokerface, 2 Nienke, Simone en Demi als Jonas Brothers met Year 3000; 3.Nienke als Kelly Clarkson met My life would suck wit hout you. Volwassenen - 1 Wilma en Jonna met Paradise by the dashboard light van Meatloaf. 2.Angelique. Evelien en Ylona als De Toppers. 3 Sabrma als Tineke Schouten met De Leuterlijn. VERVOLG VAN PAGINA 1 Ecomare Vrijdagavond zat Kragten bij het tele visieprogramma De Leugen Regeert om zijn wrevel te uiten. Dat gebeurde in een discussie met een eindre dacteur van het televisieprogramma Pauw en Witteman waarin ook naar Ecomare werd verwezen. Directeur Just van den Broek is er niet gelukkig mee dat Ecomare in het conflict verzeild is geraakt. 'Wij werden voor het blok gezet. Wij von den dat het elkaar niet beet als beide programma's aandacht aan de bruin vissen zouden besteden. Het zou volgens ons elkaar aanvullen, maar we moesten kiezen. Op inhoudelijke gronden hebben we voor EenVan- daag gekozen.' Overigens kwam het uiteindelijk toch tot een bijdrage in RTL Nieuws. Op het moment dat in Hilversum de trammelant uitbrak, had John Smit al gefilmd bij Ecomare en was hij bezig zijn bijdrage door te sturen naar RTL. Die zeiden de bijdrage gewoon uit te zenden. EenVandaag zag af van het onderwerp'. In De Leugen Regeert legde de hoofdredacteur van dat pro gramma uit dat het voor hen weinig zin meer zou aandacht te besteden aan de bruinvissen als dat ook al de hele dag bij RTL zou gebeuren. Dinsdag 17 maart: In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt de jaarlijkse Horeca- en Recreatiebeurs gehouden. Om 18.00 uur begint in De Buureton in Den Burg het maandelijks diner van de SWOT. Leerlingen van OSG De Hogeberg presenteren vanaf 19.00 uur in de kantine aan de Emmalaan hun profiel werkstukken. ledereen is welkom. Bij De Tuunderie in Den Burg begint om 19.45 uur de basiscursus 1Deze omvat vijf lessen met basistechnie ken. Meer informatie: www.detuunde- rie.texel.com of tel. 06-21842638 De FNV Vrouwenbond komt om 20.00 uur bijeen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De gemeenteraad vergadert in het raadhuis over de gemeentelijke kern taken. De bijeenkomst is openbaar. Aanvang 20.00 uur. In café De Zwaan in Den Burg begint om 22.00 uur een optreden van cover band Impress. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Curious case of Benjamin Button (20.00) en New in town (20.15). Woensdag 18 maart: Om 14.00 start bij De Tuunderie in Den Burg een workshop bloemstuk met voorjaarsbloemen en/of planten maken. Meer informatie: www.detuun- derie texel.com of tel. 06-21842638 Piet Bolier vertelt bij de afdeling Texel van NBvP Vrouwen van Nu over de werkzaamheden van gemeentewer ken. Locatie is de Buureton in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont Bolt (14.00, 16.15), Kikkerdril (13.45, 16.00), Curi ous case of Benjamin Button (20.00) en Friday the 13th (20.30). Donderdag 19 maart: Fysiotherapeut Bernhard Wolf geeft ouderen in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend de mogelijkheid hun balans te testen. Aanvang 10.00 uur. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2, - per persoon. Inlichtingen: Vero nica van Beek, tel. 06 28787820. Sterrenwacht De Jager houdt bij hel der weer vanaf 19.30 uur sterrenkijk- avond. Bij twijfel over het doorgaan kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06-45552708. Deelname kost €2,-. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter reden van Oudeschild: Di. 17 11.15 en 23.40 u. Wo. 18 11.50 en DO. 19 00.07 en 12.44 u. Vr. 20 01.16 en 13.45 u. Za. 21 02.05 en 15.26 u. Zo. 22 03.40 en 17.00 u. Ma. 23 05.24 en 18.14 u. In het Schoutenhuys in Den Burg begint om 21.00 uur een optreden van de Engelse blueszanger Johnny Silvo. Entree €11,- (voorverkoop) of €12,50 (aan de deur) Cinema Texel vertoont Confessions of a shopaholic (20.15) en een 'mystery movie' (20.30). Vrijdag 20 maart: In zwemparadijs Calluna beginnen om 19.00 uur de open Texelse zwemkam- pioenschappen. In hotel De Lindeboom in Den Burg begipt om 13.30 uur een forumdiscus sie over een status aparte voor het eiland. Aan het woord komen Texe laars en parlementariërs. In Question Plaza, Groeneplaats in Den Burg wordt vandaag en morgen Texel Pop gehouden. Een groot aan tal Texelse groepen treedt op vanaf 20.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 22.00 uur 'de Eerste Texelse Nacht van de Poëzie'. Entree €10,-. Meer informatie op http..//texelsen- acht.blogspot.com. Cinema Texel vertoont Despereaux (16.00), Confessions of a shopaholic (19.00. 21 30), Bolt (16.15) en Curious case of Benjamin Button (20.30). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilis ten moeten soms rekening houden met wachttijden. Die bedragen vrijdag in Den Helder tussen 11.00 en 14.00 uur mogelijk een half uur en maandag op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur één uur. Meer informatie over de veer dienst is te verknjgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. texelse"3courant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Op al onve advertentteconlracten en aanbieding, zijn van toepassing de Regelen vooc het Adverte van de Stichting ROTA. gevestigd te gedeponeerd bi Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar €39,85 38,15 (automatisch) Per jaar 77,90 75.55 (automatisch» Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Groot Texelfan Meivin Snippe uit Klazienaveen is volgens zijn grootouders 'helemaal gek' van Texel en de veerboot Dok ter Wagemaker. Zijn slaapkamer is helemaal ingericht met souve nirs van het eiland en toen laatst opnieuw behangen moest worden, ging hij (zonder succes) op zoek naar behang met de Dokter Wage maker. Meivin logeert iedere zomer bij opa en oma Van Bruggen, die een sta caravan op Texel hebben. Opa Van Bruggen komt al sinds 1950 op het eiland. Melvins grootste wens is om een keer op de brug van de Dokter Wagemaker te mogen kijken.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2