Gemeente Texel m TEXELSE 8 COURANT OEaeST:* Paai 17 (bij Ecomare) De Koog - Texel STRANDPAVILJOEN DE ZEESTER HET HELE JAAR GEOPEND VRIJDAG 18 DECEMBER 2009 Alle feestdagen lekker uitwaaien aan zee! Geniet van een a la carte wintermenu of gerechten met een feestelijk tintje. En beslist niet te missen in de kerstvakantie: oliebollen op Paal 17. Vers gebakken in onze strandkraam (t/m 31 dec). Paal 1 Tel. (0222) 317 614 www.paal17.com Bescherm de natuur in Noord-Holland! BOUWZAKEN Aangevraagde bouwvergunningen (1795 JS) Postweg 130 in De Cocksdorp: gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor een vergunning is verleend (ontvangen 7 december 2009); (1791 DD) Elemert 22 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een woning (ontvangen 7 december 2009); (1791 CC) Groeneplaats 14 in Den Burg: gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor een vergunning is verleend aan de (ontvangen 9 december 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende bouwvergunningen (1795 AM Molenlaan 6,8,10,12,14 en 14a in De Cocksdorp: het geheel oprichten van zes woningen (verzonden 11 december 2009); (1795 HW) Rogge- slootweg 712 in De Cocksdorp: een lichte bouwvergun ning voor het gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (verzonden 11 december 2009); (1793 EN) Zaandammerdijk 9 in De Waal: het plaatsen van een potstal met bedrijfsruimte (verzonden 11 december 2009); (1796 NK) Bosrand- weg in De Koog: geheel opzichte van een manege met dienstwoning en centrale voorziening (verzonden 15 december 2009); (1797 AJ) Herenstraat 58 in Den Hoorn: geheel oprichten van een woonhuis (verzonden 15 december 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien biy de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is hët in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening tijdelijk ontheffing te verlenen van het gel dende bestemmingsplan. Daarom wordt voor dit plan overeenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht een ontwerp ontheffing en ontwerp- bouwvergunningen ter inzage gelegd. Het gaat om het volgende plan: tijdelijk plaatsen van drie zeecontainers aan de Ba- rentszstraat 211792 AD Oudeschild. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing liggen met ingang van 21 december 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeen tehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belang- 1 hebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal w texel.nl actueel bekendmakingen. tegen het ontwerp besluit ingediend. Wij hebben het ontwerp besluit nu vastgesteld en verzonden op 17 december 2009. Tegen dit besluit kunt u binnen 6 weken na bekend making van het besluit beroep in stellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het telefoonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051) of via de internetsite (www.postbus51 .nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State bezoeken: (www.raadvanstate.nl). Bouwvergunningen en ontheffingen Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: geheel vernieuwen van een garage aan de Loods- singel 42,1792 BH Oudeschild; geheel veranderen van een schuur aan het Hogereind 67, 1793 AE De Waal. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda ligt voor een ieder ter inzage op www.texel.nl >onder Politiek organisatie Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185. BELASTINGEN Aangiftebiljetten toeristenbelasting 2009 deze week verstuurd. In de week van 14 tot en met 18 december zijn de aangiftebiljetten toeristenbelasting 2009 verzonden aan alle logiesverstrekkers. Op basis van de aangifte legt de gemeente de aanslag toeristenbelasting 2009 op. Deze aanslag wordt in maart 2010 verzonden. Wie moet aangifte doen? ledereen die gelegenheid biedt tot verblijf met over nachten tegen betaling aan mensen die niet staan ingeschreven in de Gemeentelijke Basisadministratie (GBA)van de gemeente Texel. De logiesverstrekker is verplicht een nachtregister bij te houden. Wanneer wordt er geen toeristenbelasting gehe ven? De belasting wordt niet geheven als mensen op Texel verblijven wegens uitvoering van beroeps- of bedrijfswerkzaamheden. Ook geldt er een vrijstel ling van de toeristenbelasting voor scholieren die op Texel overnachten in het kader van een schoolreis of werkweek. Tarief Voor 2009 bedraagt het tarief 1,50 per persoon per overnachting met een maximum heffing van 5 aaneen gesloten overnachtingen (per verblijf). Meer informatie of geen aangiftebiljet ontvangen? Hiervoor kunt u contact opnemen met de medewerkers van het team Belastingen en Vastgoed, telefoonnum mer (0222) 36 21 29. U kunt het aangiftebiljet ook downloaden op www.texel.nl>Digitaal loket>Formulie ren>Toeristenbelasting. Het aangiftebiljet dient ingevuld en ondertekend teruggestuurd te worden vóór 1 februari 2010 naar Gemeente Texel, team Belastingen en Vastgoed, Ant woordnummer 59, 1780 VG Den Burg. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 3 MAART 2010 de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) machtiging tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samenvoeging van de aanduidingen van politieke groeperingen of afkortingen daarvan, boven een kandidatenlijst, (model H 3-2) de verklaringen van ondersteuning van een kandida tenlijst (model H 4) de verklaringen betreffende het verbinden van de kandidatenlijsten tot een lijstencombinatie (model I 10) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling Gemeente Texel kosteloos voor de kiezers verkrijg baar. 4.Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van tweehonderdvijfentwintig euro worden betaald door overmaking van dit bedrag op rekeningnum mer 285025759 ten name van gemeente Texel onder vermelding van de naam van uw politieke groepering, tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van de raad van de gemeente een of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Nadere inlichtingen omtrent dc wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden Gemeente Texel verstrekt door Bureau Verkiezingen, Groeneplaats 1 Plaats: Den Burg Datum: donderdag 17 december 2009 De burgemeester voornoemd, mevrouw F.C. Giskes MEDEDELINGEN De plannen zijn in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. KAN DID AAT STELLING De ontwerpbesluit ontheffingen en bouwvergunningen liggen met ingang van 21 december 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schnftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffingen zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl actueel bekendmakingen De burgemeester van Texel maakt het volgende be kend: Vastgesteld wijzigingsbesluit artikel 3.6, lid 1a Wro. 1 Burgemeester en wethouders hebben het ontwerp wij- 1 zigingsbesluit voor het wijzigingen van de bestemming van diverse agrarische percelen naar natuurgebied vastgesteld. Het gaat om de percelen waar de steunfor- ten Redoute en Lunette liggen en de gebieden Utopia II, De sluishoek en Nieuw Buitenheim. Het ontwerp besluit heeft ter inzage gelegen en er zijn geen zienswijzen 1 .Op dinsdag 19 januari 2010 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Texel plaatshebben. 2.0p die dag kunnen bij de afdeling burgerzaken aan het adres Groeneplaats 1, bij het daar gevestigde hoofdstembureau van 9.00 tot 15.00 uur lijsten van kandidaten (model H 1) worden ingeleverd. 3.De benodigde formulieren voor: de lijsten van kandidaten (model H 1) de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9) Verordening langdurigheidtoeslag Wet werk en bijstand gemeente Texel 2009. De gemeenteraad van de gemeente Texel heeft op 1 december 2009 de "Verordening langdurigheidtoeslag Wet werk en bijstand gemeente Texel 2009" vastge steld. Mensen die langdurig een inkomen hebben op het sociaal minimum, hebben geen financiële ruimte om te reserveren voor onverwachte uitgaven. Met deze toeslag kunnen zij een aanvullende bedrag op hun inkomen aanvragen. De regels voor de aanvraag en de toekenning van deze toeslag zijn nu door de raad vastgelegd in deze verordening. Voorwaarden Texelaars die in aanmerking komen voor deze toeslag moeten: tussen 21 tot 65 jaar oud zijn; langdurig aangewezen zijn op een minimuminko men; geen in aanmerking te nemen vermogen hebben; geen uitzicht hebben op inkomensverbetering. Deze verordening tréedt in werking op de achtste dag na deze publicatie. Een exemplaar van deze verordening ligt ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. De verorde ning is ook te raadplegen op www.texel.nl Beleid regelgeving Verordeningen. Meer informatie is te verkrijgen bij het loket Werk Inko men Zorg van het gemeentehuis. Verordening Wet inburgering gemeente Texel 2009 De gemeenteraad van de gemeente Texel heeft op 1 december 2009 de "Verordening Wet inburgering gemeente Texel 2009" vastgesteld. De Wet Inburgering is gewijzigd. De verordening is aangepast aan de nieuwe wet. In de verordening Wet Inburgering zijn regels opge nomen over: het verstrekken van informatie aan inburgeringsplich- tigen over cursussen inburgering en taalcursussen; rechten en plichten bij het volgen van een cursus inburgering- of een taalcursus; de hoogte van de bestuurlijke boete die voor de ver schillende overtredingen wordt opgelegd. Deze verordening treedt in werking op de achtste dag na deze publicatie. Een exemplaar van deze verordening ligt ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. De verorde ning isn ook te raadplegen op www.texel.nl Beleid regelgeving Verordeningen. Meer informatie is te verkrijgen bij het loket Werk Inko men Zorg van het gemeentehuis. Verordening Gemeentelijke Basisadministratie Persoonsgegevens De gemeenteraad heeft op 1 december 2009 op grond van het bepaalde in de artikelen 96 en 100 van de GBA een nieuwe verordening voor de Gemeentelijke Basis administratie persoonsgegevens (GBA) vastgesteld. Het college van burgemeester en wethouders heeft op basis van deze verordening een Beheerregeling GBA vastgesteld. De verordening en de beheerregeling liggen ter inzage bij de publieksbalie en zijn ook te raadplegen op www. texel.nl Beleid regelgeving Verordeningen. Ontwerpbestemmingsplan "Reparatieplan Kernen Texel" Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken ingevolge het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, juncto artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat met ingang van 21 december 2009 voor een ieder het ontwerp bestemmingsplan "Reparatieplan Kernen Texel" met bijbehorende stukken ter inzage ligt. In de periode van 2003 tot en met 2006 heeft de ge meenteraad van Texel tien nieuwe bestemmingsplan nen voor de kernen vastgesteld. Aan een aantal voor schriften in de nieuwe plannen hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedkeuring onthouden, j Deze bestemmingsplannen moeten daarom worden herzien. Daarnaast is geconstateerd dat sommige standaardbepalingen, die in nagenoeg alle nieuwe bestemmingsplannen zijn opgenomen, in de uitvoering tot problemen kunnen leiden. In dit reparatieplan zijn kleine onderdelen van deze standaardbepalingen op een generieke wijze 'gerepareerd'.Tot slot is gecon stateerd dat in de verschillende bestemmingsplannen kleine onvolkomenheden zijn opgenomen. Dit zijn voornamelijk foutieve nummeringen in opsommingen en onjuiste verwijzingen. De opmerkingen uit de inspraakperiode zijn in het ont werpbestemmingsplan verwerkt. Tijdens deze officiële ter inzage legging zal het mogelijk zijn uw eventuele zienswijze kenbaar te maken aan de gemeenteraad. Het ontwerpbestemmingsplan met bijbehorende stuk ken ligt vanaf 21 december 2009 voor een periode van 6 weken ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeen tehuis, Groeneplaats 1 te Den Burg. Het bestemmings plan is ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl bekendmakingen Ruimtelijke Ordening. Gedurende voornoemde termijn kan een ieder schrif telijk of mondeling zienswijzen tegen het ontwerpbe stemmingsplan kenbaar maken bij de gemeenteraad, t.a.v. mevrouw S.J.M. van der Werf, team Ontwikke ling, Postbus 200, 1791 AE Den Burg. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Den Burg, 17 december 2009. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Texel. Gewijzigde openingstijden Gemeentehuis: de Publieksbalie is op 18 december gesloten; in week 53 (28 december - 1 januari) is het gemeen tearchief gesloten is voor externe bezoekers. De gemeente* is gesloten op: vrijdag 25 december (kerstmis); vrijdag 1 januari (Nieuwjaarsdag); maandag 4 januari is de gemeente* geopend om 9.30 uur in plaats van 8.30 uur. De routes voor ophalen van afval staan in een aparte advertentie aangegeven. Dit geldt ook voor de afdeling gemeentewerken.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8