Grote schoonmaak strand Lastig handhaven op hondenpoep' Cjroen "Zwarts Texel s in het hartL Den Burg heeft dorpscommissie Plan Hoogerheide niet in APV Voorwaardelijke boete voor greep uit kassa Cameratoezicht in nieuwe APV Paviljoens klaar voor aftrap OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12360 DINSDAG 24 MAART 2009 TEXELSE™ COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg TESO-dubbel- dekker Molengat is op een werf in Zhoushan behoorlijk onder handen genomen Veel jonge zwemmers tij dens het Texels zwemkampioen- I schap dat vrij- I dagavond in Calluna werd gehouden. Zo'n zestig Texelaars gingen zater- van schoonste stranden te krijgen, gedaan. Voor elke zak reikte de dag het strand op voor een grote De deelnemers verzamelden zich gemeente een lot uit, met kans op schoonmaakactie. Het initiatief op het strand bij paal 17 en werden VW-bonnen. Komende zaterdag daarvoor was genomen door de in drie groepen verdeeld. De stran- wordt onder leiding van Staatsbos gemeente, met als doel het Texelse den van paal 9 tot 12, van paal 15 beheer de Slufter opgeknapt, strand weer hoog op de ranglijst tot 17 en van paal 21 tot 17 werden if0:o Gomra T,mmB,man) Den Burg heeft een dorpscom missie. De oprichtingakte van de stichting Dorpscommissie Den Burg is vorige week ondertekend op het notariaat Het behartigen van belangen van bewoners van Den Burg en omgeving, de leef baarheid van het dorp en het bevorderen van sociaal en cultu reel werk in dorpsverband zijn de voornaamste doelstellingen. Het dagelijks bestuur bestaat uit Cees Hoogerheide, Rob van Damme en Paul van Heerwaarden. Het dne- tal waagde zich bij de presentatie niet aan uitlatingen hoe zaken in Den Burg wel of niet zouden moeten. Paul van Heerwaarden: 'We gaan ons eerst oriënteren en moeten geen dingen gaan doen die anderen al doen. Daarom gaan we eerst kijken welke buurtverenigingen, commis sies en andere geledingen er al zijn. Als we dat in kaart hebben gebracht, gaan we kijken of we daar samen hang in kunnen brengen en welke rol wij kunnen spelen.' Waar in de buitendorpen dorpscom missies al vele jaren floreren, wilde de dorpscommissie in de Texelse residentie maar niet van de grond komen. De grootte van het dorp dat als 'los zand' aan elkaar zou hangen, het ontbreken van binding en betrok kenheid en de afwezigheid van een dorpshuis zijn hier debet aan. Dat het er nu ook in Den Burg van is gekomen, volgt op het initiatief van wethouder Marian Merkelbach, die twee advertenties in de krant liet plaatsen waarin de bevolking werd opgeroepen zitting te nemen in de dorpscommissie. De oproep resul teerde in de oprichting van een initi atiefwerkgroep die in overleg met onder meer coördinator dorpscom missies Piet Bolier van de gemeente een huishoudelijk reglement samen stelde. waarna de oprichtingsakte kon worden ondertekend. Aan een convenant met de gemeente wordt nog gewerkt. Maandagmorgen zat de dorpscommissie hierover aan tafel met de gemeente. Van Damme: 'Een constructief gesprek. We zijn het eens over de inhoud van het convenant. Het college bereidt een voorstel voor, dat aan de gemeente raad wordt voorgelegd.' Daarin staan onder meer afspraken over de hoog te van de subsidie. Een 33-jarige vrouw uit Den Burg is maandag door de politierechter in Den Helder veroordeeld tot een voorwaardelijke geldboete. Ze werd schuldig bevonden aan 'ver duistering in persoonlijke dienst betrekking', ofwel een greep uit de kassa van haar werkgever. De vrouw handelde naar eigen zeg gen uit pure wanhoop, toen ze in augustus vorig jaar €20,- uit de kas sa van haar werkgever haalde. 'Het geld was echt helemaal op, het laat ste was naar de NUON gegaan en mijn gezin moest toch ook de rest van de maand eten', vertelde ze rechter Roché. 'Ik weet dat het stom was en ik had het met moeten doen, maar ik pakte-het om mijn kinderen eten te geven, niet om te stappen.' De dievegge voelde zich meermalen gestraft. 'Ik ben op staande voet ontslagen, mag de winkel niet meer in, sta geregistreerd, heb nu een strafblad, mijn werkgever eist een flink geldbedrag, ik word op Texel nagewezen en nu krijg ik ook nog een boete die ik toch niet kan beta len. Ik ben bezig met schuldsane ring, maar dat is nog niet rond', ver telde ze. 'Als ik dit allemaal vooraf Door vooruitziende visie van B8cW: Texel BLIJFT ZELFSTANDIG had geweten, had ik de hele kassa lade meegenomen.' Officier van justitie Haneveld had weinig begrip voor de diefstal. 'Als middenstander moet je je personeel kunnen vertrouwen. Ik begrijp de financiële moeilijkheden, maar dit is geen oplossing. Zo komen mensen alleen maar die per in de problemen.' De officier eiste een geldboete van €220,- en was verder van mening dat een vor dering van de werkgever ter hoogte van ruim €214,- kon worden toege wezen. De rechter was milder en zei te begrijpen dat het lastige omstan digheden waren waann het gezin verkeerde. 'Gelukkig ziet u zelf ook wel in dat wat u gedaan heeft een foute beslissing was. Ik laat het bij een voorwaardelijke boete van €220,-, met een proeftijd van twee jaar. Als u dus niet weer in de fout gaat, is er niets aan de hand. De vordering van de winkel verklaar ik niet ontvankelijk, want ik vraag me af of alle opgevoerde kosten wel op dit feit betrekking hebben.' Voetballer breekt been Sander Boom, voetballer van SV Oosterend, heeft zondagmiddag een been gebroken. Dat gebeurde in de tweede helft van de wedstrijd tussen Oosterend 2 en Callantsoog 2. De aanleiding was onduidelijk. Met de bal aan de voet, maar zonder dat een tegenstander in de buurt was, zakte Boom plotseling krim pend van pijn in elkaar. Helaas voor hem was niet ogenblikkelijk een ambulance beschikbaar, waardoor hij ongeveer een half uur op het veld moest blijven liggen. De wedstnjd werd gestaakt. Het stond op dat moment 2-0 voor Oosterend. Voorstellen van Cees Hooger heide om de overlast van hon denpoep tegen te gaan, zijn niet opgenomen in de nieuwe Alge mene Plaatselijke Verordening (APV). Volgens burgemeester en wethouders is het lastig daarop te handhaven. Hoogerheide stelde in 2007 tijdens een commissievergadering voor dat hondeneigenaren verplicht moet worden uitwerpselen direct op te ruimen op straffe van een boete van honderd euro. Ze zou den bij controle een schepje of hondenpoepzakje moeten kunnen tonen. Hoogerheide stelde ook voor dat honden binnen de bebouwde kom standaard aan de lijn moeten lopen. Het college zegt voor dat laatste geen dringende noodzaak te zien. Voor uitwerpselen geldt nu ook al een opruimplicht als een hond poept op weggedeelten die bestemd zijn voor verkeer en voet gangers, kinderspeelplaatsen, zandbakken, speelweiden en andere door het college aangewe zen plekken. Volgens burgemeester en wethou ders voert het te ver om te contro leren op de aanwezigheid van opruimmiddelen en het aan de lijn hebben van honden. De gemeente heeft geen capaciteit daar een handhavend ambtenaar voor vrij te maken. Anders zou er extra geld uitgetrokken moeten worden en er zou een andere prioriteit aan de werkzaamheden van de handha vende ambtenaren gegeven moe ten worden. Volgens het college zouden er ook hondenuitlaatplaatsen moeten komen om een verscherpt beleid effect te laten hebben, maar daar heeft de raad geen geld voor beschikbaar gesteld. Toen Hoo gerheide zijn voorstellen presen teerde, werd gezegd-dat aanpas sing van de APV een geschikte gelegenheid zou zijn wijzigingen door te voeren. De commissie Middelen praat don derdagavond over de nieuwe ver ordening. Volgens het college zou de gemeente zich wel 'actiever' met hondenpoep kunnen bezighouden, omdat het voor veel mensen een bron van ergenis is. Man gepakt met geladen pistool Een 22-jarige man uit Hoorn blijkt zondag 15 maart met een geladen pistool door het centrum van De Koog te zijn gelopen. Hij werd rond 3.00 uur aangehouden en moet zich voor de rechter verant woorden. De politie kwam de man op het spoor na een melding van een getui ge, die gezien had dat de verdachte een wapen op de grond had laten vallen. De politie was snel ter plaatse en constateerde dat de verdachte een geladen vuurwapen bij zich droeg. De man werd onmiddellijk aangehouden ingesloten in het poli tiebureau. Het vuurwapen is in beslag genomen. De politie heeft het onderzoek vnjdag afgerond en de man vrijgelaten. Geen enkele gemeente WENST SAMENWERKING MET FAILLIET EILAND. Burgemeester en wethouders willen cameratoezicht op open bare plaatsen mogelijk maken. Dat moet gebeuren via een wij zing van de Algemene Plaatse lijke Verordening. Het college heeft een nieuw artikel opgenomen in de concept-veror dening zodat de burgemeester de bevoegdheid krijgt camera's te laten plaatsen. Het artikel is geba seerd op de Gemeentewet. Die biedt een burgemeester de moge lijkheid een vaste camera te laten plaatsen als dat in het belang is van de handhaving van de open bare orde. De burgemeester bepaalt volgens de wet waar camera's moeten komen en voor hoe lang. In overleg met de officier van justitie wordt bepaald wanneer de camera's daadwerkelijk worden gebruikt en beelden rechtstreeks worden beke ken. Er mogen uitsluitend beelden worden gemaakt van openbare plaatsen en het moet duidelijk zijn dat die plekken onder cameratoe zicht staan. Opnamen mogen in het belang van de openbare orde maximaal vier weken worden bewaard. De politie kan er gebruik van maken bij onderzoek naar strafbare feiten. Het college zegt de mogelijkheden voor cameratoezicht te willen scheppen voor het geval daar op enige moment behoefte aan ont staat. Of er al concrete plannen zijn, is niet bekend. De Algemene Plaatselijke Verordening wordt donderdag besproken in de raads commissie Middelen. Naar verwachting komt er in de loop van het jaar ook mobiel came ratoezicht op het eiland. De politie heeft plannen ontwikkeld agenten op mountainbikes met helmcame ra's uit te rusten. Vooralsnog gaat het om een proef. De politie wil bekijken of helmcamera's een posi tief effect hebben op het terugdnn- gen van geweld in het uitgaansle ven. Bekeken wordt of er een preventieve werking van uitgaat. De politie heeft in andere regio's ook al proeven met mobiel came ratoezicht gehouden. Het seizoen staat op punt van te brengen. Op de foto is Jaco- aanbreken. Dat is onder meer te mien met Jagoda Kowalska druk zien op verschillende strandsla- doende om het bouwsel van een gen. Zoals op Westerslag, waar fris tintje te voorzien, de familie Schuiringa druk doende is om het strandpaviljoen op orde ifok g»*t3 r-mmomam TEXELS E®toU RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. De eerste Texel se Nacht van de Poëzie, die vrij dag in Klif 12 werd gehouden, had meer publiek verdiend. Het internationale pupillentoernooi van SV De Koog beleeft zaterdag en zondag het tienjarig jubileum. Er komt veel talent.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1