Veel oudere Kogers zijn naar Den Burg verhuisd Lit kens TEXELSE 11 COURANT Aanmelden voor Islandgames Vermeende drugsdealer weer op vrije voeten Groot Slem 60 jaar oud Dennis Eelman: 'De gemeente houdt ons slecht op de hoogte. 'De Koog leefbaar houden, met genoeg voorzieningen voor jon geren en ouderen. Een dorp waar iedereen zich lekker kan voelen. De Koog moet bruisen van de activiteiten. En niet alleen in de zomer.' Dat is - heel in het kort gezegd - het doel van Dennis Eelman, de nieuwe voorzitter van de Koger dorpscommissie. De 37-jarige Eelman volgt Veronica van Beek op. die sinds het afscheid van Frits Agter vorig voorjaar waar nemend voorzitter was. 'Toen ze me vroegen, wilden ze dat ik met een voorzitter zou worden. Frits had het me de afgelopen jaren al een paar keer gevraagd. Maar ik heb gezegd dat ik eerst eens rustig wilde ontdekken wat een dorps commissie precies doet en of ik als dertiger een beetje zou passen tussen al die vijftigplussers.' Het benaderen van Eelman kwam niet uit de lucht vallen, bevestigt Van Beek. 'We wilden sowieso ver jonging. Zo voorkom je dat je ver der vergrijst. Voordat je het weet ben je alleen nog maar over ANBO- zaken aan het praten. Bovendien hoopten we op een aanzuigende werking voor andere jongeren. Als je in de dertig bent, ga je niet zomaar bij een club met vijftigers en zestigers. Maar zit er al iemand anders van die leeftijd, dan gaat het toch wat gemakkelijker. We hebben verschillende kandidaten in gedachten genomen en kwamen toen bij Dennis uit. Hij is geboren en getogen in De Koog en kent het dorp goed. Hij heeft waarschijnlijk toch meer binding dan iemand die hier net een paar jaar woont.' Eelman heeft niet zijn hele leven in De Koog gewoond. Hij studeerde economie aan de Universiteit van Amsterdam, een studie die hij voortijdig staakte om als leerling makelaar tot het kantoor van zijn vader Hans Eelman en diens com pagnon Paul van Heerwaarden toe te treden. Hij keerde terug naar het eiland en 'probeerde' het enige tijd in Den Burg. Met zijn partner kocht hij zelfs een woning in De Mars. 'Maar ik voelde me er nooit hele maal thuis. Sinds 2001 hebben we een huis aan de Boodtlaan. Als mijn kinderen straks wat groter zijn, lopen ze zo het bos in om hut ten te bouwen en lekker te rot zooien. Dat is toch anders wonen dan in een grote woonwijk.' De Koger dorpscommissie bestaat sinds zijn toetreding uit acht leden. Naast Eelman zijn dat secretaris Bart Bos, penningmeester Koos van der Ploeg, Allard Houwing, Jenneke Kragt, Richard Bakker. Atie Voerman en Veronica van Beek. Als voorzitter wil Eelman zich 'breed' inzetten voor De Koog. Daarbij staat de leefbaarheid voor op. 'Dat betekent dat ik me. hard maak voor jongeren en ouderen. Voor de jeugd hoop ik dat we een skatebaan kunnen realiseren Voor ouderen gaat het er vooral om dat ze lang mogelijk in De Koog kun nen blijven wonen. Veel oudere Kogers zijn de afgelopen jaren naar Den Burg verhuisd, omdat ze in eigen dorp met meer terecht kun nen. Er leven hier allerlei wensen, vooral voor senioren- en eensge zinswoningen en liefst een combi natie daar van. Ook voor jongeren is er weinig, zeker niet in de lagere prijsklassen. Uit het woningbe hoefte-onderzoek is gebleken dat er vraag is naar 60 woningen. Rekening houdend met dertig pro cent uitval, kom je op een totaal van 42. Daar is echt wel behoefte aan. Belangrijk is daarom wat er op de plek van de Kogerhoop gaat gebeuren. Maar het maken van plannen duurt al jaren. Hoe het er nu voor staat, weet waarschijnlijk alleen de gemeente. We worden slecht op de hoogte gehouden. En dat vind ik zorgelijk.' Dit bedrag is lager dan wat de gemeente zelf had begroot. Wet houder Nico Kikkert: 'Er is blijkbaar genoeg concurrentie'. Het verschil houdt hij geheim, maar het geld gaat naar de algemene middelen, zodat er wat anders mee kan wor den betaald. Zoals bij andere vernieuwingen van het bestaande riool zal ook in dit geval een aparte leiding worden gelegd waarmee hemelwater direct naar de sloot wordt afgevoerd, zodat de rioolzuivering daarmee niet wordt belast. Van de gelegen heid wordt gebruik gemaakt om de bestrating van de Oesterstraat op te knappen. Zouteland spoedig bouwrijp Grondverzet- en aannemings bedrijf Van der Meer uit Schar- negoutum begint zeer binnen kort met het bouwrijp maken van het terrein waarop de negentien woningen van het Zouteland bij Den Hoorn moe ten komen. Dit bedrijf was met €112.800,- de laagste van de zes aannemers die meededen aan de op 9 maart gehouden aanbe steding. Bouwrijp maken betekent in dit geval het aanleggen van straten, riolering, kabels en andere infra structuur. Belangrijk onderdeel is het graven en vergraven van sloten waarbij het bestaande waterber- gende vermogen wordt vergroot. De klus moet uiterlijk 1 juni zijn geklaard. De aanneemsom is lager dan het bedrag dat de gemeente zelf had geraamd. De meevaller komt ten goede van de grondexploitatie van het Zouteland-project. KWS vervangt riolering Het vervangen van de riolering van de Vliestraat en de Oester straat in Oosterend is gegund aan KWS Infra uit Heerhugo- waard. Dit bedrijf was met €251.000,- de laagste van zes aannemers die meededen aan de op 9 maart gehouden aanbe steding. VRIJDAG 27 MAART 2009 The McCalmans in Question Plaza In Question Plaza treedt don derdag 2 april de Schotse folk- band The McCalmans op. Naar eigen zeggen voor het laatst, want de sinds 1964 bestaande band is aan een afscheidstoer- nee bezig. Een optreden van The McCalmans (Ian McCalman, Nick Keir en Step hen Quigg) lijkt nog het meest op een muzikale cabaretvoorstelling. Waarbij het drietal meerstemmig gezongen liedjes brengt in een soms hilarisch aandoende eigen stijl. Ze maakten zes wereldtoer- nees en brachten met grote regel maat platen en CD's uit. Daarnaast speelde de band talloze malen voor radio en televisie. Het concert in Question Plaza begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €12,50 (€11,- in de voor verkoop). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Music Store in de Weverstraat en bij hotel De Lindeboom. De officier van justitie was er dinsdag helemaal klaar voor en stond in de startblokken om haar requisitoir af te steken. Maar daar stak de raadsman van de 24-jarige gedaagde uit Den Burg een stokje voor. Hij meende dat de getuigenverklaringen niet met elkaar strookten en vroeg de Alkmaarse rechtbank om nog twee getuigen te horen. De rechtbank besloot na kort beraad het verzoek in te willigen, de vermeende drugsdealer vrij te laten en de zaak in een later stadi um voor te laten komen. De ver dachte wordt ervan beschuldigd van januari tot en met december 2008 te hebben gehandeld in coca ïne en speed. Daarnaast wordt hij verdacht van bedreiging, had hij ten tijde van zijn arrestatie onge veer honderd gram wiet in zijn bezit en lag er in zijn auto een Wiersma vraagt schadevergoeding Jelle Wiersma uit Den Burg ver wacht aanzienlijke vermindering van zijn woongenot als achter zijn huis Pontweg 98 de zuide lijke ventweg naar het PHH- gebouw wordt aangelegd. Hij heeft daarom bij de gemeente een planschadeclaim inge diend. De ventweg tussen de Gasthuis straat en het PHH-gebouw komt direct achter het huis van Wiersma. Dat achterterrein is nu nog rustig en groen, maar verandert straks in een bebouwde straat waar de nodige visuele en andere hinder van zal uitgaan, mede als gevolg van het kappen van bomen. Wiersma voelt zich daardoor flink gedupeerd. 'We zitten straks in een verdomhoek'. Omdat voor het aanleggen van de ventweg en de bebouwing wijzi ging van het bestemmingsplan nodig is, is vergoeding van plan- schade in beginsel mogelijk. De claim was echter te vroeg inge diend. Dat kan pas als de bestem mingswijziging definitief en onher roepelijk is geworden. B en w hebben het verzoek daarom onge grond verklaard. Wiersma kan het later opnieuw proberen. honkbalknuppel. Discussiepunt is de reden van zijn aanhouding. Een politieman zag hem op 27 decem ber in zijn auto rijden. Omdat er in de weken daarvoor twee keer een verklaring op het bureau tegen hem was afgelegd omdat hij drugs zou dealen, hield de agent de man goed in de gaten. De politieman zag de verdachte aanbellen bij een complex waar veel drugsgebrui kers wonen. Iemand deed de deur open, waarna hij iets gaf en iets in ontvangst nam. Daarna stapte hij in zijn auto en reed weer weg. De politieman vermoedde dat het om een drugstransactie ging, hield de man aan en doorzocht zijn auto en later zijn woning. Daarbij kwamen de hennep en de honkbalknuppel boven water. De verdachte verklaart dat hij niet aan de deur heeft gestaan, maar daadwerkelijk naar binnen is gegaan en daar een tijdje is geble ven. Voor de politie dus geen reden hem op te pakken. De raadsman meent dat zijn cliënt wellicht op oneigenlijke gronden is aangehou den en wil daarom eerst de politie man en een andere getuige horen. Daarbij verklaart de verdachte dat hij wél dealde, maar niet in hard drugs en zeker niet het hele jaar 2008. 'Ik weet niet precies wan neer het is begonnen, maar ik denk ongeveer in oktober van dat jaar.' De rechtbank besloot de bezwaren van de officier naast zich neer te leggen en de verdachte in vrijheid te stellen. Tot de hervatting van de zaak moet hij zich houden aan het programma van de Brijderstichting en zijn best doen om een herstart te maken in de samenleving. Op 12 mei moet hij opnieuw voorkomen. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan houdt de Sportraad zater dag 20 juni de Texelse Island games. Voor de organisatie van dit spektakel is contact gelegd met Continental Highland Games, het bedrijf dat gelieerd is aan de offici ële Schotse Highland federatie en overal in het land highlandgames organiseert De Islandgames dragen een dorp- tegen-dorpkarakter, waarbij deelne mers en toeschouwers worden geconfronteerd met (14) niet-alle- daagse sportdisciplines. Deze zijn van dien aard dat zowel mannen als vrou wen aan alle onderdelen kunnen deel nemen. Om het verrassingseffect te versterken worden de uit te voeren disciplines niet vooraf bekend gemaakt. Wel mag duidelijk zijn dat behendigheid en kracht een rol zullen spelen. De Sportraad zorgt voor geruite stof, waarvan de deelnemers zelf Schotse kilts moeten maken. Daarnaast wordt nog gezocht naar mensen die doedelzak spelen en het spektakel muzikaal willen opluisteren. Gegadigden kunnen zich melden bij Albert Hoven, tel. 318657. De island- games vinden 20 juni plaats van 16.30 tot 21.30 uur op een nog nader te bepalen lokatie. Deelname staat open voor mannen en vrouwen vanaf 18 jaar. Er wordt per dorp zowel een vrouwen- als een mannenteam gefor meerd, in de leeftijdscategoneën 18 tot 24 jaar, 25 tot 43 jaar, 35 tot 44 jaar en 45 jaar en ouder. Aanmelden kan bij de contactpersonen, die per dorp de spreien coördineren. Dat zijn Jeroen Plag voor De Cocksdorp (tel. 316365), André Schoo voor De Koog (tel. 317706), Judith Vlaming-van der Zee voor Oosterend (tel. 318252), Lies- beth Eelman voor De Waal (tel. 315311), Reina Witte voor Oudeschild (tel. 06-40326492) en Eric Venneker voor Den Burg (tel. 310427). Voor Den Hoom is nog geen contactpersoon gevonden. Gegadigden kunnen zich melden bij Albert Hoven. Hoge score na heroïsche strijd Met een zeer klein verschil (67- 62) heeft de jeugd U14 van bas ketbalvereniging De Mareis gewonnen van HLB Accountants uit Den Helder. Coach Eric Ven neker doet verslag. 'We moesten voor de derde keer in drie weken tegen de meiden van HLB Accountants. De eerste keer werden we om verschillende rede nen van het veld geveegd en de tweede keer gaven we de winst in de laatste minuut uit handen. Met een weer niet helemaal compleet team dacht ik met een vroege war- ming-up en een goede peptaik mijn intenties over te brengen. Dit lukte gedeeltelijk. De inzet was vanaf de eerste minuut fantastisch; vechten voor elke bal. anders gaan die kleine, vlugge meiden ermee vandoor. Mijn belangrijkste opdracht was om de bal hoog te houden, zodat hij een stuk moeilijker was te onderschep pen. Ook dit ging bij vlagen erg goed. De instelling was top. de spe lers vochten voor elke bal en voor elkaar. In de zesde minuut stonden we met 14-4 voor, maar het koste wat kost tegenhouden van HLB betekende veel persoonlijke fouten. Misschien ook mijn fout, maar soms moet je een beetje gokken. Halver wege was de stand 34-32, want HLB benutte een zwakke periode om snel dichterbij te komen. In de tweede helft scoorde HLB vijf keer achter elkaar. Dat was niet de bedoeling, dus wat instructie in een time-out. Dat leverde vier scores op nj op en het derde kwart sloten we af met 52-50. In het vierde liepen we uit naar 61 -54. Toen kwamen we echt in de foutenlast. Wanneer een speler in foutenlast komt (bij vijf persoonlijke fouten mag je niet meer meedoen) mist ten eerste het team een speler en ten tweede kan de rest minder uitrusten. Eerst moest Max Hendriks eruit, na één minuut gevolgd door Joost Venneker. Weer een minuut later was Sjoerd-Jan de Lugt aan de beurt. Met nog drie en een halve minuut te gaan gaf ik de moed op Drie punten voorsprong, met vier spelers tegen een ontketend HLB dat vonge week nog 13 punten in de laatste drie minuten haalde. Maar met een laatste time out, een iets vrijere manier van verdedigen en een leeuweninstelling hielden de overge bleven spelers het hoofd boven water en wisten Casper Dros, Jan van der Veen, Dennis Weyers en Cor-Maickel Tromp de winst veilig te stellen. Scores: Sjoerd-Jan de Lugt (20); Jan van der Veen (12), Casper Dros (12), Joost Ven neker (8), Max Hendriks (7), Dennis Weyers (4), Maickel Tromp (4). Klaverjasstrijd nog niet beslist Ook na de 24ste speelronde staat nog niet vast wie dit seizoen kampioen wordt van Klaverjas- club Den Burg. Bas Tromp en Frans Stark wonnen de ronde, John Vlaming en Eric Jan Geus zijn de nieuwe leiders in het klas sement Tromp en Stark zijn na hun ronde winst vrijwel zeker van de penodeti- tel. Zij leken rechtstreeks af te steve nen naar een partij van meer dan 8000 punten, maar moesten in de laatste ronde gas terugnemen. Met een score van 7664 springen zij naar de vijfde plaats in het klassement. In de derde periode hebben zij inmid dels een riante voorsprong van ruim 2700 punten. Vlaming en Geus her overden dankzij een tweede plaats (7179 punten) de leiding in het klas sement. Ook zij hadden één minder goede ronde en hierdoor is het gat met de concurrentie met erg groot. Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma wer den derde (7020). Dit hadden zij vooral te danken aan een IJzersterke slotpartij van ruim 2200 punten. De vierde plaats was voor Cees Vinke en Carlo Bos (6911). Zij behaalden deze score door met minder dan zes marsen te spelen. Door een paar mindere weken is de achterstand van Fenny en Rob Caspers, die met 6862 punten vijfde werden, te groot geworden om nog een gooi te kun nen doen naar prolongatie van hun kampioenschap. Het gemiddelde was met 6391 punten aan de hoge kant. Er werden 39 marsen gespeeld. De verschillen in het klassement blijven klein. Vlaming en Geus staan eerste, Dijker en Moree bezetten met een achterstand van 220 punten de tweede plaats. Weijdt en Koomen staan derde met 290 punten achter stand. Ook Boogerd en Stapersma zijn met 1801 punten achterstand nog niet kansloos voor de titel. De derde periode wordt vnjwel zeker gewonnen door Stark en Tromp. De stnjd om de tweede plaats is nog wel spannend. Daarvoor komen nog zeker vijf koppels in aanmerking Bart Weijdt en Willem Koomen heb ben hiervoor de beste papieren, zij staan nu tweede. Raadskelder en manage Akenburg naar dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De club is al jaren organisator van het Texels kampioenschap bridge. De leden zijn ook niet te beroerd op bijzondere plekken te spelen. Zo werd vorig jaar nog een bridgewedstrijd gehouden tussen Den Burg, Oosterend en Den Helder aan boord van de Dokter Wagema- ker die door het team uit Den Helder werd gewonnen Volgens bridgers is het spel een prachtige manier om de geest scherp te houden De bijeen komsten worden ook geroemd om de ongedwongen wijze van samen zijn. De jubileumviering in De Hof begint om 13.00 uur. Bridgeclub Groot Slem uit Den Burg viert zaterdag het 60-jarig bestaan met een bijeenkomst in dorpshuis De Hof in De Koog. De club werd opgericht, nadat in 1949 voor het eerst een Texels kam pioenschap bridge was gehouden. Rinus Idema, Henk Veenema, Klaas Mantje en Anton Wessels stonden aan de basis. De club groeide in de loop der jaren uit tot een vereniging met gepassioneerde bridgers. De leden bereikten ook een hoog speel- niveau van de denksport met kaar ten. De club begon met bridgeavon den in Hotel De Graaf en verhuisde daarna via De Lindeboom, de

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 11