TEXELSE 2 COURANT Bedrijven Oudeschild houden open huis Leerlingen spelen Blues Brothers Slumdog Millionaire: acht Oscars www.texelagenda.nl TES O VRIJDAG 27 MAART 2009 Een perfecte locatie. Er is hier veel bedrijvigheid en dat ver sterkt elkaar.' Rob Bakker van het gelijknamige lasbedrijf aan de Stoompoort bruist van enthousiasme. Onlangs reali seerde hij een nieuwe loods. Hij is één van de 45 bedrijven in Oudeschild die zaterdag 28 maart van 11.00 tot 17.00 uur open huis houden. Rob Bakker vestigde zich in 2004 op het bedrijventerrein in Oude schild. 'Ik ben in 2001 voor mezelf begonnen. Bart Boon vroeg of ik spanten kon lassen voor de schu ren die hij bouwt. Dat is één van mijn hoofdactiviteiten geworden. Ik lever maatwerk, voor woningen, schuren en andere gebouwen. Ik werk voor diverse aannemers en andere opdrachtgevers. Maar ik doe ook ander laswerk, bijvoor beeld in roestvrij staal. Daarbij kun je denken aan maatwerkoplossin gen voor horecakeukens. Aanvan kelijk werkte ik op verschillende locaties. Tot ik hier een loods kon huren, die ik een jaar later kon kopen. Dat was een hele vooruit gang, maar na verloop van tijd werd het te klein en voldeed het niet meer.' Het resulteerde in de bouw van een grote loods van 400 vierkante meter, met voldoende hoogte en die onder meer is uitge rust met een halkraan, waarmee zware materiaal door de hal kan worden verplaatst en op werk- hoogte worden gebracht. 'De kraanbaan en de constructie van de schuur heb ik zelf gelast. Jaap- kees Drijver, met wie ik veel samen werk, heeft ook geholpen. De ruw bouw is gedaan door Meyert Boon Systeembouw.' De schuur is volledig geïsoleerd en dankzij een grote lichtkoepel hoeft overdag het licht niet aan. Verder is de loods voorzien van vloerverwar ming. 'Het is zó gebouwd dat we zo min mogelijk energie gebrui ken.' De bouw van een identieke loods, die er aan vast komt, start binnenkort. Deze zal worden ver huurd aan Keijbouw. Op de open dag stelt hij zijn nieu we bedrijf open voor publiek. Een bedrijf dat lasapparatuur verkoopt, verzorgt demonstraties. En er is een smid die een oven demon streert. Op de open dag kunnen bedrijven aan de Krukas, de Stoompoort, het Vliegwiel en de Bakschuif worden bezocht. Andere bedrijven uit Oudeschild hebben stands in het nieuwe bedrijfsverza melgebouw van Frans Zegel Bouw. Bij UK Resto verzorgen De Com pagnie, de Texelse Visspecialist en De Kombuis een natje en een droogje. Er zijn springkussens, er loopt een clown rond en vanaf 14.00 is er muziek van het dweilor kest van DEK. Bijzonder is de prijs vraag. Wie de mooiste naam voor het bedrijventerrein bedenkt, wint een prijs. Auteur Vaessen ontmoet lezers Het joodse geslacht Van Zuiden, dat tijdens de Tweede Wereldoorlog bij na geheel wordt uitgemoord in con centratiekamp Auschwitz-Birkenau, staat centraal in het boek Stille Fina le, dat drie jaar geleden verscheen en binnen eén jaar drie drukken beleefde. De overlevenden proberen na de bevrijding hun leven weer op te pakken, maar blijken zwaar getraumatiseerd. Dat geldt ook voor hun nakomelingen, die steeds opnieuw door de oorlog worden achtervolgd. Opvallend aan dit boek is dat de proloog zich op Texel afspeelt. Schnjver Henk Vaessen is volgende week op het eiland om aan een opvolger te werken. Om lezers en andere belangstellenden te ont moeten en over zijn werk te praten, is hij dinsdag 31 maart vanaf 15.00 uur in het zaaltje van de doopsge zinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg. ledereen is er welkom. Zangdienst In De Poort aan de Elemert in Den Burg (voorheen de gereformeerde kerk) wordt zondag 29 maart een Uur voor ledereen gehouden. De zangavond, die om 19.00 uur begint, staat in het teken van de Lijdenstijd en Pasen. Gospelkoor Joy en organist Jan Kruithof wer ken mee. Voorganger is dominee Peter den Braanker. Met overgave klonk het befaam de nummer Everybody needs somebody van de Blues Brothers maandag- en dinsdagavond in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. Leerlingen van de OSG voerden er het verhaal op van de broers Jake en Elwood Blues die hun band The Blues Brothers bij elkaar proberen te brengen. Ze hopen zo geld in te zamelen voor het behoud van het weeshuis waar ze opgroeiden. De wijze van spelen eiste soms de nodige voorkennis bij het publiek (er kwam nog wel eens wat uit de lucht vallen), maar over het geheel zetten de leerlingen een knappe prestatie neer. Zeker in de weten schap dat kort voor de uitvoering de band was weggevallen, waar door er moest worden overgescha keld op muziek van band. Daar naast moesten de organisatoren de voorbereidingen regelen tussen de andere werkzaamheden voor hun eindexamen door. Voor vier meiden (Nelle Arnout, Marise Bar- horst, Melissa Praamstra en Shirin Schahidi) vormde het toneelstuk het profielwerkstuk dat elke eind examenleerling moet maken. Het toneelstuk had de eerste avond even tijd nodig om op gang te komen, maar na een wervelende uitvoering van het nummer Think van Aretha Franklin door Anneke van Dijk en vijf danseressen (gevolgd door een daverend applaus) was de ploeg 'los' en lie pen de zaken lekker. Jeroen de Gee en Sarah Veller speelden, gekleed in het zwart met hoed en zonnebril, overtuigend twee onverstoorbare dan wel hun eigen hachje reddende Jake en Elwood. Opvallend was hun play back. De twee kenden de num mers dusdanig goed uit hun hoofd dat het soms leek alsof ze live stonden..te zingen. Grappig was dat het verhaal uit de jaren tachtig zeer letterlijk was vertaald. Zo vroeg bijvoorbeeld één van de Blues Brothers op een gegeven moment om een kwartje, zodat hij even in een telefooncel kon bellen. Er deden zo'n twintig leerlingen mee en twee docenten. Onder lei ding van Denise Barhorst, die de choreografie had voorbereid, werd er bij diverse nummers op vakkun dige wijze gedanst. Rikus Klooster huis en Wesley van Bommel ver zorgden licht en geluid. Jeroen de Gee en Sarah Veller speelden afgelopen week The Blues Brothers in de Burgemeester de Koninghal. (Foto Jeroen van Hattum) DE ZEESTER TX35 «M Dagelijks om 10.30 en 14.00 uu Zondag om I 1.30 en 14.00 uur Plaatskaarten: verkrijgbaar aan het loket Eerder dan hij zelf had durven hopen, is Frits Nieuwenhuizen van Cinema Texel erin geslaagd een kopie te bemachtigen van Slumdog Millio naire, de grote winnaar van The Academy Awards 2009. De film won maar liefst acht Oscars, waaronder die voor de beste film en de beste regie. Slumdog draait dinsdag 31 maart en woensdag 1 april op Texel. Het verhaal gaat over Jamal, een jonge wees, die besluit deel te nemen aan de Hindi versie van het televisieprogramma Who Wants to be a Millionaire. Hij doet het fantas tisch en ten/vijl het hele land toekijkt, is hij op een gegeven moment nog maar één antwoord verwijderd van de hoofdprijs. Tijdens de pauze van het programma gebeurt er echter iets waar niemand op had gerekend: Jamal wordt gearresteerd. De politie gelooft er niets van dat een straat jongen als hij zoveel kennis heeft. Hij moet wel een oplichter zijn... Ook in Cinema Texel draait de kome die Bride Wars, over twee jonge vrouwen die al van kind af aan eikaars beste vriendinnen zijn. Samen hebben een wensenlijstje hoe hun leven eruit zou moeten zien. Bovenaan staat een bruiloft in het Plaza Hotel. Door een foutje van de weddingplanner trouwen ze op dezelfde dag. Wanneer blijkt dat maar één van hen op de ultieme feestlokatie terecht kan, ondergaat hun vriendschap de ultieme test. Want geen van beiden neemt genoe gen met iets anders dan het Plaza Hotel. Een deel van het programma is geprolongeerd. Rebecca Bloom- wood, een jonge vrouw met een enorme koopverslaving, is de hoofd persoon in de romantische komedie Confessions of a shopaholic, die deze week in Cinema Texel draait. Om alle aankopen te kunnen beta len, verruilt Rebecca haar saaie, slecht betaalde werk voor een baan als financieel journalist in New York. Vrijdag 27 maart: In De Schakel in Den Burg wordt van 10.00 tot 17.00 uur kledingmarkt gehouden ten bate van Roemenië. Stolk Mechanisatie showt vandaag en morgen van 10.00 tot 16.00 uur nieuwe tractors en landbouwmateri- eel op een stuk land tegenover Hotel Texel (Postweg, Eierland). Als opmaat voor een nieuwe cursus begint bij de Muziek- en Dansschool in Den Burg om 16.00 uur een open les jeugdtheater voor kinderen van 6 t/m 9 jaar. ledereen is welkom. Cinema Texel vertoont Despereaux (16.00), Bride Wars (19.15, 21.45), Bolt (16.15), Confessions of a shopa holic (19.00) en Curious Case of Benjamin Button (21.30). Zaterdag 28 maart: Gehandicaptenorganisatie MEE helpt gratis bij het invullen van de belastingaangifte. Locatie is het gemeentehuis. Voor afspraken: tel. 0223 688688 (op werkdagen). Op het voetbalveld in De Koog begint om 9.30 uur de tiende editie van het tweedaagse internationale pupillen- toernooi. Om 9.30 uur begint een schoon maakactie in De Slufter, georgani seerd door Staatsbosbeheer. Deze duurt tot 13.00 uur; daarna is er in het Slufterrestaurant soep voor de vrijwilligers. Opgeven bij Ecomare, 317741. Vrijwilligers van Kwadijkervlot wer ken vandaag en morgen aan een tuinwal aan de Schansweg. Mensen die willen meewerken, kunnen zich vanaf 9.30 uur aanmelden. Stolk Mechanisatie showt van 10.00 tot 16.00 uur nieuwe tractors en landbouwmaterieel op een stuk land tegenover Hotel Texel (Postweg, Eierland). In De Schakel in Den Burg wordt van 10.30 tot 13.30 uur kledingmarkt gehouden ten bate van Roemenië. Restaurant Bosch en Zee organiseert een individueel klaverjastoernooi. Kosten €10,-, incl. maaltijd. Duur van 10.00 tot 22.00. Opgave tel. 317610 of rest.boschenzee@texel.com Bridgeclub Groot Slem viert vanaf 13.00 uur in dorpshuis De Hof in De Koog het 60-jarig bestaan. Scouting Texel houdt van 14.00 tot 17.00 uur open dag bij het club gebouw aan de Bemhardlaan. Om 17.00 uur wordt de nieuwbouw offi cieel in gebruik genomen. Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg is van 19.30 tot 22.00 uur geopend voor jongeren tussen de 10 en 15 jaar. Om 20.00 uur gaat een fotospeurtocht van start. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitiewed- stnjd van Model Racing Texel. In Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een disco-avond. DJ's Pieter en Paul draaien swingende muziek. Cinema Texel vertoont Kikkerdril (13.45), Despereaux (16.00), Bride Wars (19.15, 21.45), Bolt (14.00, 16.15), Confessions ot a shopaholic (19.00), en Curious Case of Benjamin Button (21.30). Zondag 29 maart: Op het voetbalveld in De Koog begint om 9.00 uur de tweede dag van het internationale pupillentoernooi. De aftrap van de finale staat rond 12.30 uur gepland. Toerclub Taxi 312000 houdt voor leden de Lammetjestocht. De rit start om 9.30 uur aan de Spinbaan in Den Burg. Er wordt gestopt bij een scha penhouder. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Haffelderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Ter voorbereiding op de 60 van Texel houdt Atletiekvereniging Texel een training rond de noordkop van het eiland. Deelnemers verzamelen zich om 10.15 uur op het parkeerterrein bij Stayokay. Bedrijven uit Oudeschild houden van 11.00 tot 17.00 uur open huis (op het bedrijventerrein en in de nieuwe schuur van Zegel Bouw). Met muziek en attracties voor de jeugd. Op het terrein van de MAB aan de Hoofdweg in Eierland wordt een democross gehouden, een opwar mertje voor de grote cross. Met circa 100 deelnemers van Texel en de overkant. Meer informatie op www. mabclub-texel.nl. In De Poort aan de Elemert in Den Burg (voorheen de gereformeerde kerk) wordt vanaf 19.00 uur een zangdienst gehouden. Cinema Texel vertoont Kikkerdril (13.45), Despereaux (16.00), Bride Wars (20.15), Bolt (14.00), Confes sions of a shopaholic (16.15) en Curious Case of Benjamin Button (20.00). Maandag 30 maart: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In sieradenwinkel Hampi aan het Gerritslanderdijkje nabij Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur en van 20.00 tot 22.00 uur een workshop sieraden maken gehouden. Aanmel den in de winkel of via tel. 365954 Cinema Texel vertoont Bride Wars (20.15) en Confessions of a shopa holic (20.00). Dinsdag 31 maart: Op Nederland 3 begint om 20.20 uur een uitzending van het televisiepro gramma 'Puberruil', waarin te zien is hoe Marlon Marei uit Den Burg vijf dagen op een school in India verblijft. In De Noordkroon (Nieuwlanderweg 10 nabij Den Burg) begint om 14.15 uur een voorstelling van Schapen theater Wolvet. Entreeprijs. €5,-. In het zaakje van de DG-kerk in Den Burg begint om 15.00 uur een bijeen komst met Henk Vaessen, schnjver van 'Stille Finale', over een joodse familie in en na WO II. Op Sportpark Zuid in Den Burg begint om 19.00 uur een wieler- entenum. Deelname vanaf 10 jaar (valhelm verplicht). In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijkse Alzheimer Café. Spre ker is dementieconsulent Liesbeth Rijk. Cinema Texel vertoont Bride Wars (20.15) en Slumdog Millionaire (20.00). TESO zet zondag van 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten door drukte maandag tussen 10.00 en 11.00 uur op Texel mogelijk een uur wachten. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Daarmee ontstaat echter een nieuw probleem. Want kan ze de vele ver leidingen weerstaan die de grote stad te bieden heeft? Terwijl ze haar hoofd boven water probeert te hou den, ontmoet ze de man van haar dromen en begint ze zich te realise ren dat sommige dingen belangrijker zijn dan het nieuwste en hipste jurk je. De film is gebaseerd op de gelijk namige bestseller van Sophie Kin- sella. Iedere donderdag is er een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. De titel van deze film, die officieel nog niet uit is, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in deze krant én op de web site www.texelsecourant.nl. Rob Bakker van het gelijknamige ladbedrijf aan de Stoompoort in zijn Voor info en reserveringen: Reserveren gewenst! 06-51528174. J Hutje* privé 06 2074 0665. boot 06 4620 1456 www.zeestertx35.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2