bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 4 COURANT Steun ons. Giro 2502 www.texel.nl VRIJDAG 27 MAART 2009 Een mooie Prijs. Doe mee aan de prijsvraag van de Autopagina en win een gratis ML behandeling voor uw auto bij Graaf Spuiterij! Zondag 29 maart zijn wij open van 11 tot 17 uur. Rui ter en Mensport Martha Hoeve Schilderweg 251G Oudeschild 0613317703 De redactie van de Texel se Courant is verhuisd en zit voortaan aan de Spin- baan bij Mediabureau Langeveld de Rooij. Zat. 28 mrt. spontane modeshow van 15.00- 17.00 uur als voorbode voor onze V.K.K. Dins. 31 mrt. van 18.30-21.00 uur. Bentex. Geniet in de Keukenhof! 12 april €28.- p.p. Texel- tours, tel. 315555. Nog even dan zijn we al leen op de zaterdag open. Alles v.a. 30% korting! Nippers kado atelier. Nippers Hogerstraat v.a. 1 april alleen op zaterdag geopend. Nu hoge kortin gen op alle artikelen. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Gegarandeerd leuk voor jong en oud: oud holland- se spellen. Ook in combi natie met diner, barbecue of lunch. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Een mooie Prijs. Doe mee aan de prijsvraag van de Autopagina en win een gratis ML behandeling voor uw auto bij Graaf Spuiterij! Een mooie Prijs. Doe mee aan de prijsvraag van de Autopagina en win een gratis ML behandeling voor uw auto bij Graaf Spuiterij! Musical Joseph! Zondag 3 mei €68,- p.p. Texel- Tours, tel. 315555. Er zijn weer bloemen bij Veeger aan de Grens- weg. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert. Badweg 19. De Koog, telefoon 0222- 317215. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Ontmoet Derek Ogilvie! 21 juni €55,- p.p. Texel- tours, tel. 315555. Echt de mooiste collectie bloempotten. Bloemisten Bert van der Wal. Scouting Texel zet haar deuren opem op 28 maart Dagelijks het laatste Texel se nieuws op www.texel- secourant.nl texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. U komt toch ook kijken bij Scouting Texel op 28 maart? Droog haardhout. Eelke Kloosterman, 06 55341347. Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel, 315588 OPEN HUIS Zaterdag 28 maart 13.30-15.30 uur. Fam. Plaatsman Schoorwal 23, Den Burg Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Smeg fornuizen en koel kasten. Nu bij EP Voor- deelland, 322 398 Overvol prsoneelsbe- stand? Moorddiner bel 319 777. Oud geld? De KNRM is er blij mee! Bel W. Grisnigt, tel. 312299. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. ledereen welkom bij Scou ting Texel op zaterdag 28 maart. Ook voor inkt en toner moet u bij TCA zijn, TCA Maricoweg 37a Schilder/kitten/plamuren/ afwerken/ 0222- 888989 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Wie is de mol? Leuk voor groepen vanaf 18 perso nen. Tel. 319 777. Er zijn weer bloemen bij Veeger aan de Grens- weg. Folk on the Island 2009 Donderdag 2 april The Mc- Calmans - Question Plaza. Donderdag 14 mei Ray Bonneville - Het Schou- tenhuys. Deur open 20:30 uur. Entree 12,50 Voor verkoop 11,00 bij Music Store Texel receptie Hotel de Lindeboom. Meer info: www.lindeboomtexel.nl Tel: 0222-312042. Een mooie Prijs. Doe mee aan de prijsvraag van de Autopagina en win een gratis ML behandeling voor uw auto bij Graaf Spuiterij! Naar zee 10 schilderijen en een gedicht. Kleine expositie in Het Open Vergeet niemand BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Zanddijk 104 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen/ vergroten van een zomenwoning (ontvangen 13 maart 2009); Vloedlijn 13 en 14 in Den Burg: geheel vernieu wen/veranderen van een dakkapel (ontvangen 16 maart 2009); Roggeslootweg 712 in De Cocksdorp: gedeelte lijk vergroten van een zomerhuis (ontvangen 16 maart 2009): Bernhardlaan 149 in Den Burg; geheel plaatsen van 1 container hekwerk (ontvangen 17 maart 2009): Ruijslaan 87 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van een woning (ontvangen 17 maart 2009); De Naai 2 in Den Hoorn: gedeeltelijk verhogen van een afzuigpijp (ontvangen 19 maart 2009); Bernhardlaan 115 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (ont vangen 19 maart 2009); Hoornderslag 8 in Den Hoorn: geheel plaatsen van semi permanent Strandpaviljoen 2 zeecontainers (ontvangen 19 maart 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebnjiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebnjiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende bouw- en sloopvergunningen Vlamkast in Oudeschild: (2de fase), het bouwen van een supermarkt met 13 woningen en twee garages (verzonden 23 maart 2009);Bernhardlaan in Den Burg: (2de fase), het bouwen van een keukencentrum met bedrijfswoning (verzonden 23 maart 2009); Redoute 4 in Den .Hoorn: het slopen van een loods (verzonden 23 maart 2009); Bosrandweg 197 in De Koog: (2de fase), gedeeltelijk veranderen/vergroten van centrale voorzieningen (verzonden 23 maart 2009); Duinroos straat 5 in De Koog: (2de fase), het vergroten van een woonhuis (verzonden 23 maart 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Pubheksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt (- verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjvmg van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 257, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Ontheffing Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het plan voor: gedeeltelijk veranderen van een woonhuis aan de Witte Kruislaan 10 in Den Burg; Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 30 maart 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de publieksbahe van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn i haar zienswijze kenbaar maken. Ontwerpbesluit om monumentenvergunning artikel 11 van de Monumentenwet 1988 Burgemeester en wethouders zijn voornemens op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 vergunning te verlenen voor het geheel vergroten van een aanbouw aan de Diek 14 in Den Hoorn. Het ontwerpbesluit en de daarop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 30 maart 2009 gedu rende zes weken ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis aan de Groeneplaats 1 in Den Burg. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan iedereen schriftelijke zienswijze tegen het voorgeno men besluit naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 200, 1790 AE Den Burg. De zienswijzen kunnen ook mondeling worden ingediend. U kunt hiervoor contact opnemen met het team Vergunningen, telefoonnummer (0222) 36 22 33. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda wordt gepubli ceerd op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agen da's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de vergadering. Als u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit melden bij de publieksbalie of bij de gemeentelijke plantoelichter, telefoonnummer (0222) - 362185. Conceptnota Toekomstvisie Voorzieningenstruc tuur ter visie voor inspraak Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de conceptnota "Toekomstvisie Voorzie ningenstructuur Texel" ter visie ligt voor inspraak. De inspraaktermijn begint op maandag 30 maart 2009 en duurt tot en met 26 april 2009. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk inspraakreacties indienen. De visie is een actualisatie van het in 1994 vastgestelde Distributie Planologisch Onderzoek (dpo) en beschrijft de gewenste toekomstige ruimtelijke structuur van de detailhandel, horeca en commerciële en maatschap pelijke voorzieningen op Texel. De visie zal, al dan niet gewijzigd na vaststelling door de gemeenteraad, vertaald worden in de bestemmingsplannen. U kunt de nota inzien in het gemeentehuis bij de pu blieksbalie, Groeneplaats 1 te Den Burg. Uw schriftelijke inspraakreactie kunt u gedurende de termijn van ter visie legging sturen naar het college van burgemeester en wethouders. Postbus 200,1790 AE Den Burg. Er zal een hoorzitting ten overstaan van de commissie Grondgebied gehouden worden waar een mondelinge toelichting op de zienswijze gegeven kan worden. VERKEER Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn: In polder Eierland het afsluiten van de Oorsprongweg, tussen Postweg en Hoofdweg, voor alle verkeer van maandag 30 maart tot vrijdag 10 april 2009; Nabij Den Burg het afsluiten van Zuidhaffel, tussen Pontweg en Schansweg.voor alle verkeer van dins dag 14 apnl tot vrijdag 24 april 2009; De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersom standigheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veilig heid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer D. van Sijp, afdeling gemeentewerken, telefoonnummer 06- 13225221. EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende evenementenvergunningen zijn aange- Buurtvereniging Eierland voor het organiseren van Ko ninginnedag festiviteiten op het MAB-terrein aan de Hoofdweg 35 te De Cocksdorp op 30 april 2009; Gymvereniging Texel voor het organiseren van een Kampeerweekend voor de jeugdleden van GVT op het terrein van zwembad De Molenkoog aan de Slinger weg 40 te Den Burg van 26 tot en met 28 juni 2009; Friesland Campina te Woerden voor het organiseren van de "Campina Open Boerderijdag" op het erf van de boerderij aan de Pontweg 146 te De Koog op 1 juni 2009; Tevoko Volleybalvereniging voor het organiseren van een Buitentoernooi op het zogenoemde Vierkante Stuk aan de Ploeglanderweg te Den Burg op 6 en 7 juni 2009. Bovenstaande aanvragen liggen let inzage bij de publieksbalie up het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester Postbus 200, 1790 AE in Den Burg MEDEDELINGEN OPBOUWEN MEIERBLISSEN Op 30 april worden op Texel de meierblissen ontstoken. Vanaf zaterdag 4 april kunnen de particuliere meier blissen in het buitengebied worden opgebouwd met schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte. Vanaf deze datum kunt u ook genoemd afval kwijt op een van de gemeenschappelijke meierblissen. Al het overige materiaal kunt u gratis inleveren bij de Hamster op zaterdag 18 en 25 april 2009 van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tijdens deze dagen kunt u grofvuil en betaalde producten aanbieden. Er is op deze dagen dus geen maximum grens aan onbetaald inleveren (abest en grof vuil). Particuliere meierblissen moeten worden gemeld bij de gemeente. Texelaars die vorig jaar ook een melding heb ben gedaan en waar de situatie niet is gewijzigd kunnen volstaan met een melding per email naar publieksbalie@texel.nl. Zij krijgen vervolgens de voorschriften per mail toegezonden. Nadat deze zijn geaccepteerd is de melding pas volledig. De overige aanvragers kunnen het meldingsformulier met de voorschriften afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of downloaden op www.texel.nl. Aanmelden kan tot uiterlijk vrijdag 18 april 2009. De meierbiis mag worden opgebouwd op een vnj ter rein, buiten de bebouwde kom. Op voldoende afstand van bouwwerken; sloten en beplanting. Omwonenden, verkeer en dieren mogen geen hinder ondervinden van rook, as en vuurresten. Boven windkracht 5 mag de meierbiis niet aange stoken worden. Wij willen deze Texelse traditie graag in ere houden. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Dus geen geverfd- of behandeld hout, meubels, verlijmd plaatmateriaal, bedrijfsafval of stobben op de meierbiis. De locaties worden voor, tijdens en na de meierbiis gecontroleerd. Als uit deze controle blijkt dat de (veiligheids)voorsch riften niet in acht worden genomen, mag de meierbiis niet branden. Er kan zelfs proces verbaal worden opgemaakt. Wij gaan er vanuit dat alle restanten van de meierbiis drie weken na de meierbiis volledig zijn opgeruimd. Denk aan de spelregels. De toekomst van de mei erbiis ligt in uw handen. Locaties gemeenschappelijke meierblissen De Koog: op het voormalige SW-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf 17 april 2009. en alleen tussen 9.00-18.00 uur. storten van meierblisafval buiten deze periode en tijden is met toegestaan; Oudeschild: aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg. rechts in de berm; Oosterend: op hoek Nieuweschild-Fanneweg; Den Hoorn: aan de Stolpweg. op de gemarkeerde plaats; De Cocksdorp: aan de Stengweg, op het opslagterrein van het hoogheemraadschap; De Waal: op de gemarkeerde plaats naast Spanger- weg 10; Polder 't Noorden: op de hoek Stuifweg-Lancasterdijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia.; t Horntje: achter fietsverhuurbedrijf, op grond van Rijkswaterstaat; Den Burg: aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. Meer informatie? Op www.texel.nl vindt u de regels bij ontheffing op het verbod vuur te stoken en de voorschriften uit de APV. Extra inzameling groene containers In tegenstelling tot wat in het Texelse telefoonboekje staat, wordt in de week van 23 tot en met 29 maart (week 13) de groene container wel opgehaald. Deze containers worden volgens het normale ophaalschema geleegd. Mensen kunnen de groene containers op de voor hen bekende dag aanbieden op de daar voor aangewezen vaste plaatsen. Kandidaatstelling verkiezingen Europees Parle ment De burgemeester van Texel maakt het volgende be kend: 1Op woensdag 22 april 2009 vindt de kandidaatstel ling voor de verkiezing van de leden van het Euro pees Parlement plaats. 2. Op dag van de kandidaatstelling, woensdag 22 april 2009. kunnen bij het centraal stembureau (de Kies raad) van 9.00 tot 15.00 uur de kandidatenlijsten (mo del H1) worden ingeleverd. De Kiesraad is gevestigd aan de Herengracht 212511 EG Den Haag. 3. Op de lijsten kunnen ook andere onderdanen van andere lidstaten van de Europese Unie als kandi daat worden opgenomen. Kandidaten die niet de Nederlandse nationaliteit hebben, dienen bij de kandidaatstelling een schriftelijke verklaring van de daartoe bevoegde autoriteit van de lidstaat van her komst over te leggen, waaruit blijkt dat hij/zij niet is uitgesloten van het recht om gekozen te worden. 4. De formulieren die benodigd zijn voor de kandidaat stelling zijn tot en met de dag van de kandidaatstel ling kosteloos verkrijgbaar. 5. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van elfduizendtweehonderdvijftig euro worden betaald, tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van het Europees Parlement één of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Betaling van de waarborgsom vindt plaats door overmaking van dit bedrag op rekeningnummer 1923.23.245 ten name van Ministerie van BZK/CS, Ontv. Rek. HVII, postbus 200112500 EA Den Haag onder vermelding van "waarborgsom kandidaatstelling EP" gevolgd i door de naam van de politieke groepering. Voor meer informatie over de wettelijke voorschriften met betrekking tot de inlevering van kandidatenlijsten kunt u terecht op www.kiesraad.nl. Voor algemene inlichtingen kunt terecht bij het Bureau Verkiezingen, telefoonnummer (0222) 36 21 21

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 4