TEXELSE 12 COURANT DE ZAAIWEEK KOMT ERAAN GRATIS NAAR '50 JAAR STUDIO SPORT' Wat is er allemaal te doen BELEEF NOORD-HOLLAND 5 VRAGEN AAN... JONGEREN KRIJGEN SNELLER HULP AD VERBRUGGE BIJ WILLEM ARONDÉUSLEZING VRIJDAG 3 APRIL 2009 Provincie Noord-Holland I De interactieve tentoonstelling '50 jaar Studio Sport in Beeld' heeft volop actie voor alle sportlielhebbers en tv-fanaten. Er zijn clinics, filmprogramma's en Meet 4. Creets rondom een specifieke sport. Kijk op www.experience.beeldengeluid.nl om te zien wanneer jouw favoriete sport aan de beurt is. 18 t/m 26 april Een week lang aandacht voor het rijke en smakelijke aanbod van biologische en streekproducten van Noord-Hollandse bodem. Dat is de 'Zaaiweek van Heerlijk Noord-Holland'die tussen 18 en 26 april plaatsvindt. De Zaaiweek begint op zaterdag 18 april met een biologische markt bij de Dekamarkt in Beverwijk. Daar kan je proeven van biologische Beemsierkaas, lentegroenten, hamburgertjes van het vlees van de Koningshoeve in Spaarnwoude en nog veel meer. Diezelfde zaterdag bereidt kok Caspar Burgi heerlijke streekhapjes voor een Spring Picnic in De Bijenkorf in Amsterdam. En op zondag 19 april worden deelnemers en toeschouwers van de Nike City Run getrakteerd op de lekkere zuivel van Ecomel. de oudste biologische zuivelfabriek van Nederland, in Limmen. Maar er gebeurt meer tijdens de Zaaiweek. Want de hele week Noord-Holland Lentemenu, waarin biologische en streekproducten de hoofdrol spreken, ledereen die dit menu neemt én een originele recensie instuurt naar de website van noordhollandsegrond, maakt kans op een gratis restaurantgids van IENS. Kijk voor een restaurant bij u in de buurt en voor de laatste informatie over activiteiten op: www. noordhollandsegrond, nl. Heerlijk Noord-Holland" is het thema-van de campagne noordhollandsegrond waarmee de provincie Noord-Holland de biologische landbouw in de provincie stimuleert. Studio Sport bestaat 50 jaar. Ter ere van deze verjaardag van het bekendste sportprogramma op tv is er daarom een bijzondere interactieve tentoonstelling in Beeld en Geluid Experience in Hilversum. Maak nu kans op gratis kaarten! De provincie Noord-Holland sponsort niet alleen sportevenementen, maar ook de sportieve expositie '50 jaar Studio Sport in Beeld'. Nog to 10 mei is deze tentoonstelling te zien en te beleven in de Beeld en Geluid Experience in Hilversum. Win 2 kaarten voor de tentoonstelling '50 jaar Studio Sport in Beeld' en de Beeld en Celuid Experience. Het enige wat je daarvoor hoeft te doen is de volgende vraag te beantwoordenWelke sport staat in de tentoonstelling centraal van eind Mail je antwoord vóór 10 april naar: nhsponsoractiei® noord-holland.nl en vermeld in het onderwerp 'Studio Sport'. Vergeet vooral niet je naam en je adres te noemen. Alleen de gelukkigen krijgen bericht. Lekker, om in de voorjaarszon de provincie in te gaan. Dan komt het goed uit dat er een hoop is te doen Veel van die activiteiten zijn mogelijk gemaakt door de provincie Noord- Holland, of ze is daar nauw bij betrokken. Of u nu sportief bent, van lekker eten houdt of liever een bijzondere lezing meemaakt, in de provincie Noord-Holland komt iedereen aan zijn trekken. Neem bijvoorbeeld alles wat rond de Zaaiweek van Heerlijk Noord-Holland gebeurt. Smikkelen van biologische gerechten die gewoon uit de provincie komen. Of de Arondéuslezing, die deze keer wordt gehouden door Ad Verbrugge. Daarin verbindt hij het begrip vrijheid aan deze tijd van politieke vervreemding. En voor de sportliefhebbers is de interactieve tentoonstelling '50 jaar Studio Sport' De provincie Noord-Holland geeft trouwens hiervoor gratis kaarten weg. Op deze pagina leest u daar m Kunst Natuurlijk is dat nog niet alles. Zo is op 27 maart de kunstuitwisseling EAST-meets-WEST begonnen. Deze ontmoeting tussen Chinese en Nederlandse maritieme kunstenaars is in Hoorn te zien in het Westfries Museum, de Park Gallery, Boterhal en Kunstuitleen West-Friesland. In het Westfries Museum zijn nog tot 28 juni schilderijen en tekeningen van Xitang door de Chinese kunstenaar He Jiang te zien. Kijk voor meer informatie op www.wfm.nl. Dans Zeven jonge dansers gooien hun ziel en zaligheid in de voorstelling 'Ziel' van danstheater AYA. In zeven kleine ruimtes waartussen het publiek zelf mag kiezen geeft één danser zich bloot. Hoe? Met een gefluisterde smartlap? Een theeceremonie? Of in een orkaandans? Danstheater AYA laat het zien in een dynamische mix van verschillende dansvormen, spel en muziek. Van breakdance tot buikdans, van klassieke muziek en pophits tot hiphop. Van 6 t/m 9 april in de Krakeling in Amsterdam en op 21 en 22 mei in het Rozentheater, ook in Amsterdam. Meer informatie staat op www.aya.nl. Jeugdtheater Annie M.C. Schmidt is een begrip voor elk kind en voor iedereen die een beetje kind is gebleven. Het toneelstuk van theatergroep Wederzijds 'Annie' is gebaseerd op het leven van de schrijfster. Hierin kijkt Annie M.C. Schmidt terug op haar jeugd en vermaakt iedereen met haar liedjes en versjes tot haar verbeelding met haar op de loop gaat. Dan veranderen haar ouders in Jip en Janneke en speelt Annie hun oma. Op dat moment laat ze zichzelf zien als de ontroerende achtjarige die zij altijd is gebleven. De speellijst van 'Annie' is te vinden op www.wederzijds.nl. Deze drie activiteiten zijn gesubsidieerd door de provincie Noord-Holland. Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden is Songul Akkaya van de PvdA. Hoe lang bent u al Statenlid? Sinds 2003. Ik heb van jongs af aan interesse in politiek en geschiedenis gehad. Met name de interesse in de politiek werd steeds groter en dat maakte mij erg enthousiast om zelf ook actief te worden. Waarom bent u Statenlid geworden? Politiek betekent voor mij opkomen voor de zwakkere groepen in de samenleving, een ruimhartig sociaal beleid. Ik vind politiek fascinerend. Ik houd van onderhandelen, knokken, resultaten boeken en met mensen bezig zijn. Door (actief) lid te worden van de Staten wilde ik samen met mijn collega's een effectieve bijdrage leveren aan een betere samenwerking tussen Noord-Holland en de gemeenten. Wat vindt u als Statenlid belangrijk? Ik vind een sterke sociale infrastructuur in Noord- Holland belangrijk waarin kinderen de zorg krijgen die ze nodig hebben en waar zij recht op hebben. Ook vind ik investeren in onderwijs en werkgelegenheid belangrijk. Verder ondersteuning van de innovatie in de land- en tuinbouw en visserij en van biologische landbouw. Koeien horen in de wei en niet het hele jaar op stal. En dan nog drie punten die voor mij van betekenis zijnEen actief provinciaal bestuur dat problemen helpt oplossen. Gericht en zorgvuldige besteding van provinciale middelen. En een veilig en schoon Noord-Holland Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders eruit? Contact met inwoners vind ik heel belangrijk. Ook probeer ik zoveel mogelijk zichtbaar te zijn op straat. Ik ben gemakkelijk bereikbaar voor de inwoners. Ze kunnen mij altijd mailen of bellen. Mijn contactgegevens zijn te vinden op www.noord-holland.nl Wat gaat u deze maand doen voor de provincie? Ik ben bezig om op korte termijn samen met mijn collega's een discussiebijeenkomst over Jeugdzorg te organiseren, waarbij zowel politici als de inwoners van Noord-Holland met elkaar kunnen debatteren. 22 april A/s een leraar of een jeugdhulpverlener zich zorgen maakt overeen jongere kunnen ze de krachten gaan bundelen. Want vanaf 23 april wordt de Verwijsindex Noord-Holland ingevoerd. Vooreen betere samenwerking in de jeugdhulpverlening. Hoe heeft het zover kunnen komen? Dat is de vraag die meestal als eerste opkomt als bijvoorbeeld een jongen een zelfmoordpoging heeft gedaan. Of als een meisje overlijdt door mishandeling. Achteraf blijkt vaak dar veel mensen uit de omgeving van een kind zich zorgen hebben gemaakt. Als al deze zorgen op een rij worden gezet, kunnen hulpverleners waarschijnlijk in een eerder stadium actie ondernemen Om de samenwerking tussen hulpverleners, maar ook bijvoorbeeld leraren of sportcoaches, te verbeteren, voeren vanaf 23 april gemeenten, instellingen en provincie de Verwijsindex Noord-Holland in de hele provincie in (uitgezonderd de regio Amsterdam), ledereen die met een kind te maken heeft, kan dan in het systeem aangeven dat hij of zij zich zorgen maakt over een jongere. Zodra twee hulpverleners een zorg hebben gemeld over dezelfde jeugdige krijgen zij een e-mail met eikaars contactgegevens. Op die manier kunnen ze de hulpverlening afstemmen. Niek Kuijper van de CCD West-Friesland heeft ervaren hoe belangrijk snelle signalering van problemen is. "Zodra de hulpverlener een risico signaleert: gewoon, hup, melden in de Verwijsindex. Je kunt beter te veel melden dan te weinig. Met de Verwijsindex worden instellingen gedwongen nauwer samen te werken. Dit resulteert uiteindelijk in minder overleg, minder dubbel werk én snellere actie voor het kind." De invoering van de Verwijsindex is een verantwoordelijkheid van de gemeenten. Zij hebben de provincie Noord-Holland gevraagd hen daarbij te ondersteunen. Daarom neemt de provincie de regie en de kosten van de invoering voor haar rekening. Hoe kunnen 'one issue'-partijen zoals de Partij voor de Vrijheid opkomenHierop geeft Ad Verbrugge, filosoof, politiek activist en universitair hoofddocent aan de VU, antwoord wanneer hij op woensdagavond 22 april in het provinciehuis in Haarlem de Willem Arondéuslezing houdt. Ad Verbrugge zal tijdens zijn lezing het begrip vrij heid in de context plaatsen van de problemen van de huidige tijd waarin de kloof tussen burger en politiek steeds dieper lijkt te worden. Hij schetst nienn het proces van politieke vervreemding en verklaart vanuit filosofisch perspectief de opkomst van 'one issue'- partijen zoals de Partij voorde Vrijheid. Politieke vervreemding ziet hij als een effect van de losser wordende vertrouwde lokale verbanden. Politici kunnen die vervreemding een halt toeroepen als zij er in slagen op eigentijdse wijze inhoud te geven aan het begrip vrijheid waardoor burgers zich weer meer door hun politici vertegenwoordigd voelen. De Arondéuslezing, genoemd naar de verzetsstrijder uit de Tweede Wereldoorlog Willem Arondéus, wordt sinds 2005 jaarlijks in april gehouden. In de lezing, op initiatief van de Provinciale Staten van Noord-Holland, wordt aandacht besteed aan actuele maatschappelijke thema's die verbonden zijn met het begrip vrijheid. Controversiële invalshoeken kunnen hierin uitdrukkelijk aan bod komen. Na de lezing debatteert het publiek met de inleider. Voor de avond zijn nog enige - gratis - toegangs kaarten beschikbaar. Wie de lezing wilt bijwonen kan mailen met mw. M. van den Brink, brinkma@noord-holland.nl of bellen naar 023 514 45 38.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 12