Taakstraf na ruzie met ex TEXELSE 13 COURANT Schade vleugel valt niet mee Wens Rosalie Hin in vervulling Een 33-jarige inwoner van De Cocksdorp moet een taakstraf van 184 uur uitvoeren. Dat heeft de politierechter in Den Helder maandag besloten. Ook kreeg de man een voorwaardelijke cel straf van een week en moet hij €26,- betalen aan zijn ex-vrien din, van wie hij twee fietsbanden vernielde. De man werd schuldig bevonden aan de vernieling van in elk geval een fietsband (met een keuken mesje). Ook had hij volgens de rechter op 13 november vorig jaar zijn 'half/half-vriendin' ('het was niet helemaal meer aan, maar ook nog niet helemaal uit') gedwongen mee naar huis te komen. Dat lukte niet, maar de man nam wel haar rugtas mee. Daarin zat onder meer geld, een bankpas, een fles wijn en een stuk kaas. Het openbaar minis terie vond dit diefstal, maar de rechter zag het anders. Volgens eigen zeggen had hij de spullen meegenomen uit een café in Den Burg, met als doel de vrouw naar zijn woning te krijgen. In plaats daarvan stond vijf minuten later de politie voor de deur en mocht hij de tas weer inleveren. Ook de fiets die hij had meegenomen stond voor de deur, maar wel met twee zachte banden. 'Een had ik doorgesneden en de tweede gewoon leeg laten lopen', verklaarde de man. Het was niet voor het eerst dat de man met justitie in aanraking kwam Zijn alcoholprobleem is 'de bron van alle ellende', rapporteerde de reclassering. Hij blijkt niet veel moeite te doen die problemen op te lossen. 'Als ik gewerkt heb, neem ik een biertje', sprak hij ook maandag tegenover de rechter. Voor de nieuwe feiten kreeg de man 24 uur taakstraf en een week voorwaardelijke cel. Daar gaat nog twee uur vanaf, in verband met een dag die de man doorbracht in voorarrest. Hij kreeg er echter 160 uur werken bij, omdat hij eerder een voorwaardelijke celstraf van 80 dagen had gekregen. Eigenlijk zou hij nu dus moeten zitten, maar zowel officier als rechter oordeelde mild. 'U bent op de goede weg, nieuw huis en nieuw werk, dan is een taakstraf passender', aldus de rechter. Status aparte Op 20 maart is de petitie Status Aparte voor Texel gelanceerd. Maar is zo'n status sparte niet meer iets voor een bananenrepubliek? Niet dus. Maar wat houdt een status aparte eigenlijk in? Met zo'n status wordt simpelweg op papier gezet dat Texel als eilandgemeente een uitzonderingspositie waard is. Zwart op wit, zodat we niet om de paar jaar moeten vechten voor vol doende ambulances of voor onze TESO. In woord en daad, zodat er in Den Haag extra middelen komen voor scholing en zorg, en mogelijk heden voor nieuwe opleidingen. Op papier, zodat er uit Brussel sti mulering kan komen voor land bouw, voor vestiging van bedrijven. In een Status Aparte dus, zodat we hier een goede balans tussen natuur en cultuur kunnen houden, en een gezonde zelfstandige gemeente kunnen blijven. Zo'n status aparte is geen sprook je. Die status komt er als wij ons er in meerderheid voor hard maken. De andere eilanden zijn er achter de schermen ook al mee bezig in Den Haag. Dus ook wij op Texel moeten aan de bak, een signaal geven, onze stem laten horen, laten horen dat Texel anders is dan Wat ik zeggen wou andere gemeenten, maar ook anders is dan de andere waddenei landen. De petitie Status Aparte voor Texel is met bedoeld als 'ambtelijk dis cussiestuk' of 'partijpolitieke noti tie', maar wel als actie van bewo ners, van mensen met hart voor Texel. Inmiddels staan er al meer dan 150 ondertekeningen op www. statusapartetexel.petities.nl Daar is de tekst van de petitie te lezen en te ondertekenen. Ook is daar te zien wie er al getekend heeft: van links tot rechts, van ondernemer tot kunstenaar, van ambtenaar tot docent, van moeder tot opa, van kok tot dirigent, van agent tot bad gast, van bouwvakker tot boer. De petitie komt hopelijk ook te liggen in de hal van het gemeentehuis, in de dorpshuizen en op de OSG. We roepen iedereen op om te onderte kenen, maatschappelijke organi saties, gezelschaps- en sportver- eningen en bedrijfsleven. Als we met z'n allen tekenen, tekenen we met z'n allen voor een beste toe komst voor Texel. Henk Hilstra en Eric Hercules Harendhooi van Griend In het jongste nummer van het blad van de Historische Vereniging beschrijft Jan Vosjan hoe de Texel se schapentelers vroeger gebruik maakten van 'harendhooi', hooi van zilte landerijen waarop veel zilte rus ('harend') groeide. Het hooi werd van ver gehaald door de Lappen uit Den Hoorn, die later zelfs eigenaar van Griend werden. Harendhooi was zeer gewild omdat Historische Vereniging De Historische Vereniging houdt woensdag 15 april jaarvergadering. Aftredende bestuursleden zijn Gerard van der Kooi en Govert van Noort. Kandidaat is Arthur Ooster- baan. Herkiesbaar is mevrouw Bakker-Zijm. Kandidaten voor een bestuursfunctie kunnen zich tot aanvang van de vergadering mel den. De vergadering wordt gehou den in de doopsgezinde kerk in Den Burg en begint om 20.00 uur. Na het officiële gedeelte vertelt Piet Bakker van de Waddel over de geschiedenis van de schapenteelt. Informatie ROC ROC Kop van Noord-Holland houdt dinsdag 7 april een informatiemarkt in het gebouw aan de Kievitstraat in Den Helder. Daar wordt informa tie geboden over alle MBO-oplei- dingen van het ROC. Ook zijn ver schillende bedrijven en organisaties vertegenwoordigd. De markt duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Meer infor matie is te vinden op www.roc- kopnh.nl of via tel. 0223-611200. VRIJDAG 3 APRIL 2009 De veelbesproken Texelse con certvleugel ondergaat een ingrij pende opknapbeurt. Het instru ment heeft tijdens de legale en illegale transporten het nodige doorgemaakt, wat blijkt uit tien tallen gaatjes en krassen in het politoer en zelfs een scheur van meer dan een halve meter in de klep. Restaurateur H. Rouw uit Wychen is in samenwerking met stemmer Els de Waard-Schoo (rechts op de foto) bezig het instrument weer zo goed als nieuw te krijgen. Bij het begin van het herstelwerk bleek al gauw dat de schade groter was dan werd verondersteld, zodat de opknap beurt langduriger en kostbaarder wordt. Het werk gebeurt in de Burght in Den Burg. De foto toont Rouw terwijl hij bezig is met het repareren van de klep. De klep wordt straks overgespoten door Graaf Spuiterij. De Stichting Concertvleugel Texel, die de vleu gel in eigendom heeft en exploi teert, schaft binnenkort ook een betere transportwagen met een bredere wielbasis aan, evenals stoffen hoezen waarmee de kast en de poten tijdens de transpor ten beter worden beschermd. De stichting hoopt de financiering rond te krijgen met een gemeen telijke subsidie en een bijdrage uit het Texelfonds. De vleugel werd het afgelopen jaar veertien keer bij muzikale evenementen op Texel ingezet. het de gezondheid van de schapen zou bevorderen. Verder in het blad herinneringen aan de Eerste en de Tweede Wereldoorlog en het derde deel over de Texelse Vermaningen Het blad is te verkrijgen in de Texelse boekhandels en kost €6,25. Nieuwe serie Kunstatelier Het kunstatelier van Susanna Mulas begint woensdag 15 april aan de laatste serie lessen van dit seizoen. In het Kunstatelier kunnen kinderen van 6 tot 11 jaar kennis maken met verschillende kunstvor men en materialen. Er wordt gewerkt in een kleine groep van maximaal acht kinderen. Eikaars werk bekijken en bespreken zijn ook belangrijke aspecten. De les sen worden gegeven in de Jozef school in Den Burg, op woensdag van 13.30 tot 14.45 uur. Een serie bestaat uit tien lessen. Opgeven kan via tel. 322512 of e- mailadres susana.mulas@planet.nl. Meer informatie is te vinden op www.susanamulas.nl. Waddenkoren Texel is volgend jaar juni naar ver wachting het toneel van een groots WaddenShanty koren Festival Het Oudeschilder Visserskoor is bezig met de voorbereiding daar van om het 25-jarig bestaan te vie ren. Bedoeling is dat de vissersko ren van alle Nederlandse Waddeneilanden optreden en dat er drie koren van de Duitse eilanden komen. Het WaddenShantykorenFestival is gepland op 26 juni 2010. Via haar werk bij de thuiszorg kon Rosalien Hin een wens insturen voor de actie Doe een wens. Tot haar verrassing werd haar wens uitgekozen om in vervulling te gaan. Samen met Riet van der Vis (78), Annie Ellen (75) en Vroon Zijm (89) bracht ze een gezellige dag door. Ze bezochten tuincen trum De Boet in Hoogwoud, waar plantjes werden gekocht, en gebruikten de maaltijd in restau rant Noordzee in De Koog. Hin: 'Het is echt geweldig dat ik dit voor de mensen kon doen. We hebben erg genoten en er zal nog lang over gepraat worden.' Waerts leraar sociale weerbaarheid Trainer Nico Waerts van Budo- kai Texel ontving onlangs uit handen van professor Rony Kluger van de internationale budoacademie het diploma leraar sociale weerbaarheid. Waerts volgde hiervoor een twee jarige opleiding in Beverwijk. Hij wil graag samenwerken met bestaande netwerken om kinde ren te leren (sociaal) weerbaarder te zijn. Daarbij valt te denken aan kinderen die op het punt staan om naar de brugklas te gaan, maar ook aan andere kinderen (of volwassenen) die worden gepest of zekerder in de maatschappij willen staan. Waerts benadrukt dat het bij soci ale weerbaarheid niet gaat om vechtsport, maar hoe met hou ding en stem weerbaarder te wor den. Zondag 5 april 2009 Zesde zondag in de veertig dagentijd PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. De Burght, ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.30 u. De Burght, ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F.KIaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Bar nard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Barnard, doopdienst, maken Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulan cevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland- noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pont- weg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Oud papier Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zet ten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plas tic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de vol gende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoor- wal, Gasthuisstraat - aanleun woningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. T E X E LS E - COU RANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 ot 06-13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl van Palmtakken in 't Gebouwtje: na de dienst koffiedrinken in de kerk. Oudeschild. 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. GEREFORMEERDE GEMEEN TE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst; vrijdag 10 april, Goede Vrijdag, 19.00 u. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H.A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor De Cocksdorp: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Ver werp wereldse fantasieën, streef koninkrijkswerkelijkheden na: Wachttorenstudie, 11.20 u.: Jehovah's knecht - 'Doorstoken om onze overtreding' Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar €39.85 €38,15 (a. Per jaar 77.9C 75.55 (ai Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Werk aan de weg Van 6 tot en met 12 apnl zijn de vol gende straten en wegen afgestoten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Beatrixlaan tussen Emmalaan en Molenstraat; Het Noorden en Eierland: eenrich tingsverkeer op Genteweg en Muyweg tussen Schorrenweg en Hoofdweg, rijrichting naar de Hoofdweg (in verband met slechte bermen). Eierland: Oorsprong- weg tussen Hoofdweg en Post weg. De Koog: Ruijslaan tussen Plevierstraat en Epelaan (eenrich tingverkeer Plevierstraat en Bnnk opgeheven); Epelaan nabij de Ruij slaan (van maandag 12.00 uur tot dinsdag 16.00 uur). Tussen Den Hoorn en veerhaven: fietspad langs Stolpweg, Watermolenweg en Molwerk. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel 19.00 u. Wilde vaart (h) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doops gezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (NL) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. De Burght, Den Buig 10.45 u. RK-kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (h) 21.00u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel 19.00 u. De keuze van 20.00 u. Radio Nooidholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geeste lijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Nooidholland Donderdag: 18,00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met... Vandaag: dokter Waverijn over De Zandkoog en Jan van Andel over Woontij. 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubnek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 13