bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 4 COURANT ve^lO N' www.texel.nl VRIJDAG 3 APRIL 2009 BLUSMIDDELEN /BMSTl SERVICE TEXEL Controle en onderhoud aan alle merken brandblusapparaten Verkoop van SAVAL brandblus apparatuur Tel: 0222-315680 316545 ^^Tkend Onderhoudsbedrijf HEOB De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11 1790 AA Den Burg (als bnef frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,50 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 6,30 8,40 10,50 12,60 14,70 16,80 18,90 21,00 1 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Tanef incl. 19% BTW Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van: BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Laagwaalderweg 47 in De Waal: geheel plaatsen van een bedrijfswoning (ontvangen 23 maart 2009); Westerweg 20 in Den Burg: verbouwen van een stolp met groepsruimte met dienstwoning in een dienst woning met 2 groepsverblijven (ontvangen 23 maart 2009); Diek 22 in Den Hoorn: geheel plaatsen van een schuur (ontvangen 24 maart 2009); Barentszstraat 21 in Oudeschild: geheel plaatsen van een houten wand van 3,25 x 4 meter (ontvangen 24 maart 2009); Oude Dijkje 30 in De Koog: geheel oprichten van een zomer huis (ontvangen 25 maart 2009): Hoornderslag 4 in Den Hoorn: geheel plaatsen van een semi permanent strandpaviljoen (ontvangen 25 maart 2009); Bargen 10 in De Waal: gedeeltelijk vernieuwen van woning berging (ontvangen 26 maart 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zi/n verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Zouteland 10 in Den Hoorn: (1ste fase), het bouwen van een woonhuis (verzonden 27 maart 2009); Muyweg 41 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen van een kap (verzonden 30 maart 2009); Schilderweg 208 A/B in Oudeschild: (1 ste fase), gedeeltelijk veranderen/ver groten van een bedrijfspand (verzonden 30 maart 2009); Elemert 22 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een woonhuis (verzonden 30 maart 2009); 't Zouteland 2 in Den Hoorn: het bouwen van een woonhuis (verzonden 30 maart 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Pubheksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bi/ de voorzie- nmgenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Ontheffing Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het plan voor: gedeeltelijk veranderen van een woonhuis aan de Molenstraat 75 in Den Burg; Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 6 april 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn zienswijze I Ontheffing gebruik knalapparaat Burgemeester en wethouders hebben o.g.v. de APV een ontheffing verleend aan de heer T. Voorend, voor het gebruik van een knalapparaat om vogels te verjagen van zijn agrarische percelen nabij de Mokweg 10 te Den Hoorn, kadastraal bekend Gemeente Texel, sectie P nrs. 91, 92, 550, 778, 777, 776, 96, 371, ged. 780, 910 en 104. Gezien de agrarische belangen wordt de ge vraagde ontheffing met onmiddellijke ingang verleend tot uiterlijk 30 september 2009, onder voorschriften ter beperking van overlast. Vaste regel is dat met ontheffing een knalapparaat ter voorkoming van vraatschade mag worden ingezet met een maximale frequentie van 6 knallen per uur overdag en 4 'avonds na 19.00 uur, in de periode van 07.00 uur tot zonsondergang of uiterlijk tot 21.00 uur. Het knalapparaat mag maximaal 5 dagen op dezelfde plaats staan en moet daarna minimaal 200 meter ver plaatst worden. Het moet op minimaal 50 meter afstand van de open bare weg staan en op minimaal 200 meter afstand tot woonbebouwing van derden of andere geluidsgevoe- lige bestemmingen. De mondingsrichting van het knalapparaat zal altijd van woonbebouwing van derden afgekeerd moeten zijn. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop bovenstaande besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschnft bil burgemeester en wethouders indienen Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam cr. het adres van de indiener, de dagtekening, een omschn/ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht Wil wijzen u erop dat u de voorziemngenrechter van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht. Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de Publieksbalie in het gemeentehuis. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl> Politiek en Bestuur> Agen da's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de Publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadenng wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) - 362185. Conceptnota Toekomstvisie Voorzieningenstruc tuur ter visie voor inspraak Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de conceptnota "Toekomstvisie Voorzie ningenstructuur Texel" ter visie ligt voor inspraak. De inspraaktermijn begint op maandag 30 maart 2009 en duurt tot en met 26 april 2009. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk inspraakreacties indienen. De visie is een actualisatie van het i Distributie Planologisch Onderzoek (dpo) en beschrijft de gewenste toekomstige ruimtelijke structuur van de detailhandel, horeca en commerciële en maatschap pelijke voorzieningen op Texel. De visie zal, al dan niet gewijzigd na vaststelling door de gemeenteraad, vertaald worden in de bestemmingsplannen. U kunt de nota inzien in het gemeentehuis bij de Pu blieksbalie, Groeneplaats 1 te Den Burg. Uw schriftelijke inspraakreactie kunt u gedurende de termijn van ter visie legging sturen naar het college van burgemeester en wethouders. Postbus 200,1790 AE Den Burg. Er zal een hoorzitting ten overstaan van de commissie Grondgebied gehouden worden waar een mondelinge toelichting op de zienswijze gegeven kan worden. EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunning voor het houden van een evenement is aangevraagd: De Vereniging Natuurmonumenten voor een feestelijk programma ter gelegenheid van hun 100 jarig jubi leum op Texel op 28 april 2008 op Fort De Schans aan de Schansweg te Oudeschild. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schnftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester. Postbus 200. 1790 AE in Den Burg MEDEDELINGEN OPBOUW MEIERBLIS Op 30 april worden op Texel de meierblissen ontstoken. Vanaf zaterdag 4 april kunnen de particuliere meier blissen in het buitengebied worden opgebouwd met schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte. Vanaf deze datum kunt u ook genoemd afval kwijt op een van de gemeenschappelijke meierblissen. Al het overige materiaal kunt u gratis inleveren bij de Hamster op zaterdag 18 en 25 april 2009 van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tijdens deze dagen kunt u grofvuil en betaalde producten aanbieden. Er is op deze dagen dus geen maximum grens aan onbetaald inleveren (abest en grof vuil). Meld een particuliere meierblis altijd bij de gemeente Texelaars die vorig jaar ook een melding heb ben gedaan en waar de situatie niet is gewijzigd kunnen volstaan met een melding per email naar publieksbalie@texel.nl. Zij krijgen vervolgens de voorschriften per mail toegezonden. Nadat deze zijn geaccepteerd is de melding pas volledig. De overige aanvragers kunnen het meldingsformulier met de voorschriften afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of downloaden op www.texel.nl. Aanmelden kan tot uiterlijk vrijdag 18 april 2009. De meierblis mag worden opgebouwd op een vrij terrein, buiten de bebouwde kom. Op voldoende afstand van bouwwerken; sloten en beplanting. Omwonenden, verkeer en dieren mogen geen hinder ondervinden van rook, as en vuurresten. Boven windkracht 5 mag de meierblis niet aange stoken worden. Wij willen deze Texelse traditie graag in ere houden. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Dus geen geverfd- of behandeld hout, meubels, verlijmd plaatmateriaal, bedrijfsafval of stobben op de meierblis. De locaties worden voor, tijdens en na de meierblis gecontroleerd. Als uit deze controle blijkt dat de (veiligheids)voorsch riften niet in acht worden genomen, mag de meierblis niet branden. Er kan zelfs proces verbaal worden opgemaakt. Wij gaan er vanuit dat alle restanten van de meierblis drie weken na de meierblis volledig zijn opgeruimd. Denk aan de spelregels. De toekomst van de mei erblis ligt in uw handen. Locaties gemeenschappelijke meierblissen De Koog: op het voormalige SW-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf 17 april 2009. en alleen tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblisafval buiten deze periode en tijden is niet toegestaan; Oudeschild: aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm; Oosterend: op hoek Nieuweschild-Fanneweg; Den Hoorn: aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats; De Cocksdorp: aan de Stengweg, op het opslagter rein van het hoogheemraadschap; De Waal: op de gemarkeerde plaats naast Span- gerweg 10; Polder 't Noorden: op de hoek Stuifweg-Lancaster- dijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia.; t Horntje: achter fietsverhuurbedrijf, op grond van Rijkswaterstaat; Den Burg: aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. Meer informatie? Op www.texel.nl vindt u de regels bij ontheffing op het verbod vuur te stoken en de voorschriften uit de APV. Kandidaatstelling verkiezingen Europees Parlement De burgemeester van Texel maakt het volgende be kend: 1Op woensdag 22 april 2009 vindt de kandidaatstel ling voor de verkiezing van de leden van het Euro pees Parlement plaats. 2. Op dag van de kandidaatstelling, woensdag 22 april 2009, kunnen bij het centraal stembureau (de Kies raad) van 9.00 tot 15.00 uur de kandidatenlijsten (mo del H 1) worden ingeleverd. De Kiesraad is gevestigd aan de Herengracht 212511 EG Den Haag. 3. Op de lijsten kunnen ook andere onderdanen van andere lidstaten van de Europese Unie als kandi daat worden opgenomen. Kandidaten die niet de Nederlandse nationaliteit hebben, dienen bij de kandidaatstelling een schriftelijke verklaring van de daartoe bevoegde autoriteit van de lidstaat van her komst over te leggen, waaruit blijkt dat hij/zij niet is uitgesloten van het recht om gekozen te worden. 4. De formulieren die benodigd zijn voor de kandidaat stelling zijn tot en met de dag van de kandidaatstel ling kosteloos verkrijgbaar. 5. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van elfduizendtweehonderdvijftig euro worden be taald, tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van het Europees Parlement één of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Betaling van de waarborgsom vindt plaats door overmaking van dit bedrag op rekeningnummer 1923.23.245 ten name van Ministerie van BZK/CS, Ontv. Rek. HVll, postbus 200112500 EA Den Haag onder vermelding van "waarborgsom kandidaatstel ling EP" gevolgd door de naam van de politieke groepering. Voor meer informatie over de wettelijke voorschriften met betrekking tot de inlevering van kandidatenlijsten kunt u terecht op www.kiesraad.nl. Voor algemene inlichtingen kunt terecht bij het Bureau Verkiezingen, telefoonnummer (0222) 36 21 21 OMWISSELEN BROMFIETSCERTIFICAAT VOOR 1 OKTOBER 2009 Voor 1 oktober 2006 werd er voor het besturen van een bromfiets geen bromfietsrijbewijs (rijbewijs AM) afgegeven, maar een bromfietscertificaat. Dit certificaat werd afgegeven door het Centraal Bureau Rijvaardig heid (CBR). Vanaf 1 oktober 2006 wordt aan iemand die het bromfiets rijbewijs haalt door de gemeente een rijbewijs met de categorie AM afgegeven. Na 1 oktober 2009 is een bromfietscertificaat niet meer voldoende om een bromfiets (dit geldt ook voor een snorfiets of brommobiel) te mogen besturen en zult u examen moeten doen voor een rijbewijs met de categorie AM. Na 1 oktober 2009 kunt u geen rechten meer ontlenen aan uw bromfietscertificaat. Als u voor 1 oktober 2009 een rijbewijs met de categorie(en) A (motor) en/of B (auto) heeft gehaald hoeft u uw brom fietscertificaat niet om te wisselen. Overgangsregeling Er bestaat echter een overgangsregeling voor personen die nog in het bezit zijn van een geldig bromfietscer tificaat. Als u nog in het bezit bent van een geldig bromfietscertificaat kunt u deze tot 1 oktober 2009 om laten wisselen voor een rijbewijs met de categorie AM. U hoeft dan dus geen examen te doen. Wat moet u doen om een bromfietscertificaat om te wisselen in een rijbewijs. De afdeling Publiekszaken behandelt de aanvragen voor de omwisseling van het bromfietscertificaat. Voor een fiets met elektrische trapondersteuning is geen bromfietsrijbewijs nodig. Voor inlichtingen kunt u bellen met (0222) 362120. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 12.30 uur 15.00 - 19.00 uur 10.30 - 12.30 uur 1 doen wor geboorte, huwe^k en ovwWen is 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg 1 (0222) 362 121 f (0222) 362 287 E email texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 4