Texels trio op jazzfestival in De Lindeboom Meidengroep Kus in mysterieus dorp Stressreductie Voorspeelavond TESG VRIJDAG 10 APRIL 2009 Muziek op schoot TEXELSE 2 COURANT Avond voor verenigingen Bestuurders van verenigingen en stichtingen kunnen zich nog aanmelden voor de informatie middag van de Rotary. Op deze bijeenkomst, die gehou den wordt in dorpshuis De Hof in De Koog, spreken deskundigen over het vinden en binden van vrij willigers, publiciteit en sponsoring. jAnna Jazz Band in de oude bezetting. Een Texels trio met de naam The Aristocrats is toegevoegd aan de deelnemerslijst van Linde booms Texel Jazz, dat zaterdag 18 april wordt gehouden. The Aristocrats komt voort uit Anna Jazz Band, die uit zeven muzikan ten bestond en onlangs is gestopt. Anna Trap, Erik Brouwer en Daniël de Boer besloten met z'n drieën door te gaan. Omdat ze een con trabas onmisbaar vinden in de jazz, maakt drummer De Boer de over stap naar dit snaarinstrument. Trap zingt, Brouwer speelt piano. Hoewel ze nog jong zijn, hebben de drie al flink wat ervaring. Trap studeert zang lichte muziek aan het conservatorium in Utrecht. Brouwer en De Boer bereiden zich voor op het toelatingsexamen voor deze opleiding. Hun repertoire bestaat vooral uit jazzstandards, maar ook spelen ze muziek van eigentijdse componisten als Duffy, Jamie Cullum en Jamie Lydell. Lindebooms Texel Jazz wordt in deze vorm voor de vijfde keer gehouden. Een avond lang zijn er optredens in twee zalen. Op het hoofdpodium (Question Plaza) tre den achtereenvolgens op Bigband Texel, Edison-winnaar The Lils Mackintosh Band en Jazzberry, bestaand uit DJ en percussionist Mark Berman en vocalMC Lady bird. Zij worden dit keer vergezeld van trompettist Rob van de Wouw. In Het Schoutenhuys spelen The Pepping Express en The Aristo crats. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij hotel De Lindeboom, hotel Greenside, Music Store Texel en de WV en kosten €17,50. Aan de zaal betalen bezoekers €20,-. Meer informatie staat op www.lin- deboomstexeljazz.nl. De Muziek- en Dansschool gaat dinsdag 14 april van start met een nieuwe cursus Muziek op Schoot, bedoeld voor kinderen vanaf 1 jaar. Samen met een ouder of grootou der maken zij tien bijeenkomsten lang kennis met allerlei vormen van muziek, spel en dans. Daarbij wordt ook muziek gemaakt op eenvoudi ge instrumenten. De cursus wordt niet alleen leuk, speels en leerzaam genoemd, maar is ook goed voor de taalkundige, muzikale en moto- Klaverjassen In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt donderdag 16 april een open klaverjasdrive gehouden. Aanvang 20.00 uur. Koorconcert In het kerkje van Den Hoorn wordt zondag 14 april een concert gege ven door het Collegium Musicale uit Göttingen. Dat begint om 20.00 uur en staat onder leiding van Rolf- D. Bartels. Er worden werken van onder andere Purcell, Macfarren, Bantock en Horovitz opgevoerd. Mirjam Spijker verzorgt Anouk, Fleur, Meike en Monique van de succesvolle meidengroep Kus spelen de hoofdrollen in de film Limo, die vanaf vandaag (vrij dag) in Cinema Texel draait. Na een bezoek aan het kasteel dat Anouk van een onverwacht overleden professor geeft geërfd belanden ze in een mysterieus dorp waar de tijd tweehonderd jaar stil is blijven staan. Terwijl de dorpelingen steeds in slaap vallen en alle kinde ren zijn verdwenen, waken de strenge cJominee (een rol van Jack Wouterse) en een legertje kwezels erover dat er niets verandert in het dorp. In de serie Cine-Special draait dinsdag en woensdag Gomorra, winnaar van de Grand Prix op het filmfestival van Cannes 2008. De film is het rauwe, vaak absurde verhaal over de bezigheden en de werkwijze van de Napolitaanse maffia, de Camorra. Deze groep misdadigers beheerst elk aspect van het leven in deze arme regio, de bewoners hebben geen moge lijkheid zich aan hun macht en wet ten te onttrekken. De kijker volgt de lotgevallen van een groep arme sloebers die gedoemd zijn te eten of gegeten te worden. De film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Roberto Saviano, die wegens zijn publicatie tot op de dag van vandaag ondergedoken zit. Met behulp van een speciale bril vertoont Cinema Texel deze week verschillende driedimensionale films. Groot en angstaanjagend is het effect in het horrorverhaal My bloody Valentine. Dat gaat over een gemaskerde mijnwerker die met zijn pikhouweel vijf jongeren afslacht voordat de politie hem kan neerschieten. Tien jaar later, op Valentijnsdag, ontwaakt de moor denaar uit zijn coma en brengt hij tweeëntwintig mensen op gruwe lijke wijze om het leven. Iedere donderdag is er een myste rie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. De titel van deze film, die officieel nog niet uit is, wordt tot het laatste moment geheim gehouden. Het volledige programma staat elders in deze krant én op de website www.texel- secourant.nl. vanaf maandag 20 april een training stressreductie vanuit mindful ness. Naast theorie over de oorzaken en gevolgen van stress, worden prak tische oefeningen gegeven, geba seerd op de mindfulnesstraining van Kabat-Zinn. Doel daarvan is de gedachtenstroom rustiger en neu traler te krijgen, waardoor ook het lichaam meer tot rust komt. De training duurt acht weken (maan dagavond van 19.00 tot 20.30 uur), van de cursisten wordt verwacht dat zij elke dag thuis oefenen. Er kunnen maximaal twaalf mensen deelnemen. De meeste ziekten- kostenverzekeraars vergoeden de training, mits er een verwijzing is van de huisarts. Voor meer infor matie: tel. 317566. Het aantal aanmeldingen voor deze bijeenkomst, die wordt georgani seerd in verband met het vijftigjarig bestaan van Texelse Rotary, valt tegen. Terwijl cijfers uitwijzen dat zeventig procent van de verenigin gen kampt met een tekort aan vrij willigers. De bijeenkomst wordt gehouden op zaterdag 18 april, vanaf 13.30 uur. Aanmelden kan via tel. 315224 of e-mail aschoo@pharostexel.nl, maar is niet per se noodzakelijk. rische ontwikkeling van het kind. De bijeenkomsten vinden plaats in de voorspeelruimte van de school, gevestigd aan het Schilderend in Den Burg. De lessen beginnen om 9.15 uur en duren 35 minuten. Deelname kost €40,-. Opgave via tel. 313493 of e-mail info@mdt- texel.nl. Lezenaar In de lezenaar op de Groeneplaats in Den Burg is de komende tijd het gedicht Van de zee van Harry Vreeswijk te lezen. Vreeswijk is een man die na zijn 65ste is gaan dich ten. Een paar jaar geleden won hij de Pontjespoëzieprijs van dagblad Trouw. Popquiz In brasserie Samsam in De Koog wordt maandag 13 april (tweede paasdag) de Paaspopquiz gehou den. Teams van maximaal vijf per sonen moeten van honderd muziekfragmenten naam en uit voerende raden. De fragmenten bestrijken de gehele periode van de jaren 1960 tot nu. Het gebruik van mobiele telefoons en iPods is niet toegestaan. De quiz begint om 14.00 uur, deelname is gratis. Voorjaarsconcert KTF houdt zaterdag 18 april een voorjaarsconcert in de Burgemees ter De Koninghal in Den Burg. Het optreden begint om 20.00 uur. Er is een wisselend programma van majorettes, drumband en orkest. KTF speelt muziek van onder andere Jan Smit, Nick en Simon en Marco Borsato. Speciale aandacht is er voor het nummer Don't cry for me Argentina uit de musical Evita waarbij een soliste optreedt. Kaar ten kosten €3,- en zijn aan de zaal verkrijgbaar. Winkels open De winkels in Den Burg zijn maan dag (tweede paasdag) vanaf 12.00 uur geopend. Op paaszaterdag wordt het winkelend publiek er door de Ondernemersvereniging getrakteerd op paaseitjes. Koninginnemarkt De Stichting Folklore Texel houdt op Koninginnedag op de Groene plaats een grote verenigingsmarkt Deelnemers kunnen zich aanmel den via info@folklore.nl. De markt duurt van 9.30 tot 12.30 uur, het inrichten van de kramen kan vanaf 9.00 uur. Om het opbouwen van de markt niet te hinderen, wordt verkopers verzocht met eerder dan het aangegeven tijdstip te beginnen met inrichten. Om 11.00 uur start een concert van KTF en om 15.00 uur begint op de Groeneplaats een vos senjacht met spelletjes voor kinderen. Deze duurt tot ongeveer 16.30 uur. Hubbletelescoop Professor Lamers verzorgt vrijdag 17 april voor volkssterrenwacht De Jager een lezing met als titel Het Nieuwe Heelal: ontdekkingen door de Hubble Ruimte Telescoop. De lezing vindt plaats in de Slinger in Ecomare en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €5,- en is gratis voor dona teurs van de sterrenwacht. In de Voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool Texel wordt woensdag 15 april een voorspeel avond gehouden. Leerlingen dwarsfluit en piano, alsmede cur sisten van de groep Keltisch samenspel, zullen dan hun muzi kale kunsten tonen. Er wordt muziek gespeeld uit diverse wind streken. Aanvan 19.00 uur, de entree is gratis. Kinderhulp zoekt gastgezinnen Europa Kinderhulp is voor de zomerperiode op zoek naar gast gezinnen, die kinderen van 5 tot 12 jaar een onbekommerde vakantie willen laten beleven. Het gaat daar bij om kinderen uit achterstands wijken van grote steden. Het gezin kan tijdens het verblijf een beroep doen op ondersteuning. Voor meer informatie: www.europakinderhulp. nl, of Harriëtte Tax, tel. 318128. Hart- en vaatziekten Het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der vraagt in de week van dinsdag 14 april tot en met vrijdag 17 april extra aandacht voor hart- en vaat ziekten. In de centrale hal staat een informatiestand van de Hart&Vaatgroep, partner van de Nederlandse Hartstichting. Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die vorige week met de Texelse Cou rant is verspreid en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Vrijdag 10 april: In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een voorstelling van toneelvereniging De Vriendenknng. Reserveren bij Natasja Koopman (tel. 319439) en Gitta Witte (tel. 319405). In theater Klif 12 in Den Hoom begint om 20.30 uur een cabaret voorstelling van Reijn Goed. In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 21.30 uur een optreden van The Booming Pia no's. De toegang bedraagt €10,-, reserveren via samsam@texel. com. In cafe De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Texelse bluesband Skrep. De toe gang is gratis. Cinema Texel vertoont Monsters vs Aliens 3D (13.45, 16.15, 19.00, 21.30), Limo (13.30, 16.00), Bride Wars (18.45) en Slumdog Millionai re (21.15). Zaterdag 11 april: Gelein Jansen verzorgt een rondlei ding door het historische centrum van Den Burg. Deze begint om 10.30 uur in hotel De Lindeboom met koffie en appelgebak. Deelna me kost €7,-. Op het ternas achter eetcafé De Kroonprins in Oosterend wordt vandaag en morgen een kunst markt gehouden. Deze duurt van daag van 12.00 tot 21.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competi tiewedstrijd van Model Racing Texel. In café De Zwaan in Den Burg wordt vanaf 21.00 uur de nieuwe single van Flair gepresenteerd. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van DJ Pol from Holland. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Monsters vs Aliens 3D (13.45. 16.15, 19.00, 21.30), Limo (13.30, 16.00), Bride Wars (18.45) en Slumdog Millionai re (21.15). Zondag 12 april: In het kerkje van Den Hoorn begint om 20.00 uur een koorconcert van het Collegium Musicale uit Göttin gen. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Haffelderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. De hobbymarkt in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp gaat wegens een gebrek aan animo niet door. Op het terras achter eetcafé De Kroonprins in Oosterend wordt van 12.00 tot 17.00 uur een kunstmarkt gehouden. Kinderen zoeken paaseieren in de duinen bij paal 28. Aanvang 13.00 uur. Na afloop krijgen de zoekers een presentje in het paviljoen. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Mocambo Bluesband. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Monsters vs Aliens 3D (13.45, 16.15, 19.00, 21.30), Limo (13.30, 16.00), Bride Wars (18.45) en Slumdog Millionai re (21.15). Maandag 13 april: Van 9.00 tot 14.00 uur kan in schiet sportcentrum Odysseus worden gestart voor de Lammetjeswandel tocht. Er kunnen afstanden van 5 tot 40 km worden gelopen. In het centrum van Den Burg vindt van 9.00 tot 13.00 uur een uitge breide kramenmarkt plaats. Bij zwemparadijs Calluna aan de Schumakersweg bij De Koog wordt van 10.00 tot 14.00 uur een koffer- bakmarkt gehouden. Om 10.30 uur start op 't Horntje duurloopevenement De Zestig van Texel. Hardlopers maken een ronde van zestig kilometer en finishen bij Stayokay in Den Burg. Al om 4.30 uur zijn lopers gestart die 120 km lopen. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt van 11.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het onderhoud. In het centrum van Den Burg wordt van 12.00 tot 16.00 uur koopzon dag gehouden. In KunstHuys Texel, Warmoesstraat 45, wordt van 13.00 tot 15.00 uur gemediteerd, met als thema lijden. Kosten €15,-. In café Samsam in De Koog begint om 14.00 uur de Paaspopquiz. Teams van maximaal vijf personen moeten honderd muziekfragmen ten benoemen. SV Oosterend houdt 'ladies day'. Meisjes vanaf 12 jaar zijn om 15.00 uur welkom om een balletje te trap pen. In Galerie Melk in Den Hoorn wordt om 15.30 uur de nieuwe expositie van Hester van Dapperen geopend. Cinema Texel vertoont Monsters vs Aliens 3D (13.45, 16.15, 19.00, 21.30), Limo (13.30, 16.00), Bride Wars (18.45), Slumdog Millionaire (21.15). Dinsdag 14 april: Vandaag starten vijftig internatio nale kunstenaars met de bouw van zandsculpturen voor het Neder lands Zandsculpturenfestival, op het strand van Paal 15. De Vereniging Borstvoeding Natuur lijk houdt een bijeenkomst ten huize van Rachel Kruk. Aanmelden via vbn@texel.com of 322734. Op Sportpark Zuid in Den Burg gaat om 19.00 uur een wielercrite- rium van start. Deelname vanaf 10 jaar (valhelm verplicht). Bewonersvereniging Texel houdt voor leden van 19.00 tot 21.00 uur inloopavond in het gebouw van Starkenburgh aan de Drijverstraat. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergade ring van de gemeenteraad. Op de agenda staat onder meer het ont wikkelingsplan Oosterend. Cinema Texel vertoont My Bloody Valentine 3D (20.30) en Gomorra (20.00). Woensdag 15 april: Om 11.30 uur begint in Maduro- dam de officiële overdracht van de miniatuur van de ms. Dokter Wage- maker. De Historische Vereniging houdt vanaf 20.00 uur jaarvergadering in de doopsgezinde kerk in Den Burg. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Cinema Texel vertoont Monsters vs Aliens 3D (13.45,16.15), My Bloody Valentine 3D (20.30), Limo (13.30, 16.00) en Gomorra (20.00). Donderdag 16 april: In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,- per persoon. Inlichtingen: Veronica van Beek, tel. 06 28787820. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open kla verjasdrive. Sterrenwacht De Jager houdt bij helder weer vanaf 21.00 uur ster- renkijkavond. Bij twijfel over het doorgaan kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06- 45552708. Deelname kost €2,-. TESO zet in en rond het paasweek einde geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt van daag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 uur en maandag en dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttijden van een half uur: vrij dag in Den Helder tussen 9.00 en 18.00 uur en op Texel tussen 9.00 en 11.00 uur, maandag op Texel tussen 10.00 en 18.00 uur en dins dag op Texel tussen 10.00 en 11.00 uur. Op tweede paasdag is de eer ste afvaart vanaf Texel om 7.00 uur en vanuit Den Helder om 7.30 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2