bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE S COURANT www.texel.nl VRIJDAG 10 APRIL 2009 m BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Kogerstraat 78 in Den Burg: geheel oprichten van een berging (ontvangen 26 maart 2009); Sluyscoog 40 in Den Burg: geheel plaatsen van een dakkapel (ontvangen 27 maart 2009); Slotkolk 10 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (ontvangen 27 maart 2009); Zeekraal 12 in De Koog: gedeeltelijk vernieuwen (herbouw) van verbrande bouwdelen (ontvangen 27 maart 2009); Parkstraat 32-28 in Den Burg: (1ste fase), geheel oprichten van een Cultureel Centrum (ontvangen 27 maart 2009); Postweg 87 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen van indeling van een loods (ontvangen 30 maart 2009); Haven in Oude- schild: geheel plaatsen van loket (ontvangen 31 maart 2009); Muyweg 43 in De Cocksdorp: vernieuwen van een schuur annex hobbyruimte (ontvangen 31 maart 2009); Laagwaalderweg 43-45 in De Waal: geheel oprichten van 2 woningen bedrijfshallen (ontvangen 31 maart 2009): Zouteland 10 in Den Hoorn: (2de fase), geheel oprichten van een woonhuis (ontvangen 31 maart 2009); Vuurvlinder 40 in Den Burg: geheel plaatsen van tuinhuis/schuurtje (ontvangen 1 april 2009); Heemskerckstraat 57 in Oudeschild: gedeelte lijk veranderen van bestaand raamkozijn (ontvangen 1 april 2009); Veenlandseweg 3 in Den Burg: veranderen van stationaire propaantank (ontvangen 2 april 2009); Ruijslaan 96 in De Koog (Paal 17 Noord): geheel plaatsen van 3 zeecontainers (ontvangen 3 april 2009); Zouteland 16 in Den Hoorn: geheel oprichten van een woonhuis (ontvangen 3 april 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Zouteland 8 in Den Hoorn: (1 ste fase), het bouwen van een woonhuis (verzonden 1 april 2009); Zouteland 14 in Den Hoorn: (1ste fase), het bouwen van een woonhuis (verzonden 1 april 2009); Gasthuisstraat in Den Burg: (1 ste fase), het bouwen van een kantoorpand met dienstwoning (verzonden 2 april 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zi/n bekendgemaakt (- verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschnft van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- nmgenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Wijzigingsprocedure artikel 11 WRO. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij willen meewerken aan uitbreiding van het aantal recreatieve eenheden op het perceel Molenlaan 30-34 in De Cocksdorp. Dit perceel heeft de bestemming "verblijfsrecreatieve doeleinden met 6 recreatieve eenheden. Het gaat nu om een uitbreiding met één recreatieve eenheid. Deze uitbreiding is mogelijk op basis van artikel 29 van het bestemmingsplan 'Buitengebied Texel Herziening ex artikel 30 WRO'. Het vrijstellingsbesluit ligt vanaf 14 april 2009 (wee weken ter inzage bij de Publieksbalie. U kunt tijdens de termijn van inzage legging schriftelijk of mondeling een zienswijze kenbaar maken lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) 362185. EVENEMENTEN De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: World of Toys voor het organiseren van een demon stratie van outdoor kinderspeeltuig op 30 mei 2009 op het grasveld aan de Waalderstraat 53 te Den Burg. De Rotaryclub Texel voor het organiseren van een concert van de marinierskapel op 2 juli 2009 op de Groeneplaats, Den Burg. De Braderie Commissie De Koog voor het organiseren van 8 braderieën in de Dorpstraat en op de Nikadel in De Koog. wekelijks vanaf 7 juli 2009. Horizontoer voor het organiseren van straattheater op 8 augustus 2009 op diverse locaties in het centrum van Den Burg. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. MILIEUMELDINGEN Meldingen 8.40 Wet milieubeheer Bij de gemeente zijn de volgende meldingen op grond van de Wet milieubeheer ingediend: - J.T. Smit, Middellandseweg 12 te Oudeschild voor een melkrundveehouderij; - C.K. van Dompselaar, Kikkertstraat 23 te De Cocks dorp voor een restaurant; - T.J. Hoedjes, Hoofdweg 57 te De Cocksdorp voor een mestzak; - J. Witte, Nieuwlanderweg 38 te De Waal voor een mestbassin; - A. Katirtzi, Weverstraat 44 te Den Burg voor een grieks restaurant; - Boostergemaal Oorsprongweg, kadastraal gemeente Texel, A, 5884 voor een gemaal; - Boostergemaal Leiden, kadastraal gemeente Texel, A. 5488 voor een gemaal; - Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Da geraad 39 te 't Horntje voor een rioolgemaal; - R. Krüger, Schilderweg 251C te Oudeschild voor grafisch ontwerpbureau; - Waterleidingbedrijf PWN, Westerweg 6 te Den Burg voor een drinkwaterbedrijf, - H. Broekman, Schilderweg 251B te Oudeschild voor de opslag van goederen. Voor deze bedrijven gelden landelijke voorschriften. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. Voor informatie over deze melding kunt u contact opnemen met Jan Veltkamp, medewerker toetsing en advies, Team Vergunningen, telefoonnummer (0222) 362190. dat vanwege werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregel nodig is; Nabij Den Hoorn het afsluiten van de Mokweg, na bij het kombord, voor alle verkeer op donderdag 8 april, dinsdag 14 april en woensdag 15 apnl van 7 tot 17 uur; In Den Hoorn het afsluiten van de Herenstraat voor doorgaand verkeer van donderdag 16 april tot woens dag 29 april 2009; De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersom standigheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veilig heid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn; Voor hardloopevenement "de zestig van Texel" op 2e paasdag 13 apnl, het afsluiten voor alle verkeer van de Nattevlakweg van 11.15 en 13 uur; het afsluiten voor alle verkeer van de Randweg tus sen, Ploeglanderweg en Westerslag van 11 25 en 13.10 uur; het afsluiten van het fietspad langs de Zanddijk ter hoogte van het Sluftercafe van 12.15 uur tot 14.15 uur; het instellen en wijzigen van eenrichtingverkeer op de Lancasterdijk ter hoogte van gemaal Krassekeet van 13 tot 16 uur; het afsluiten van de Haffelderweg tussen Leemkuil en Stay Okay van 13 tot 18 uur; Voor het Texelweekend van de waddenruiters op 25 en 26 april; het instellen van eenrichtingverkeer voor de straat Akenbuurt tussen Pontweg en Westerweg, rijrichting naar de Westerweg; het instellen van een parkeerverbod aan de noordzijde van de Akenbuurt; Voor de festiviteiten van Koninginnedag op donder dag 30 april 2009; het instellen van een parkeerverbod en het afsluiten van de Parkstraat en Groeneplaats voor alle verkeer van 8 uur tot 15 uur; Voor de opbouw en de festiviteiten van de Meierblis van Oudeschild; het instellen van een snelheidsbeperking van 60 km aan de Redoute tussen Schansweg en kombord van Oudeschild van 14 april tot 6 mei 2009; Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijde lijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon (06) 132 25 221 MEDEDELINGEN Ontheffing artikel 3.6, lid 1, sub c Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis aan de Com mandeurssingel 7 in Oudeschild; Het plan is m stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 14 apnl 20O9 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn zienswijze kenbaar maken Tijdelijke ontheffing artikel 3.22 Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.22 Wro tijdelijk vrijstelling te verlenen voor het gebruik van gronden bij Westerslag, bestemming opslagterrein, voor het Nederlands Zands- culpturenfestival van april tot half september 2009. Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 14 april 20O9 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedu rende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke- VERKEER Verkeersbesluit haven Oudeschild (Texel) Burgemeester en wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid besloten; niet toe te staan af te meren in de haven van Oude schild zonder toestemming van de havenmeester; De havenmeester is bereikbaar via marifoonkanaal 12 of telefoonnummer (0222) 312 710. Het verbod om ligplaats te nemen geldt niet voor kleine vaartuigen welke ligplaats nemen in de jacht- of pas santenhaven. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen één of meer van de genoemde besluiten bij ons een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschnft dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar, zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan grif fierechten geheven. De besluiten liggen ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend verlijmd plaatmateriaal, bedrijfsafval of stobben op de meierblis. De locaties worden voor, tijdens en na de meierblis gecontroleerd. Als uit deze controle blijkt dat de (veiligheids)voorsch riften met in acht worden genomen, mag de meierblis niet branden. Er kan zelfs proces verbaal worden opgemaakt. Wij gaan er vanuit dat alle restanten van de meierblis drie weken na de meierblis volledig zijn opgeruimd. Denk aan de spelregels. De toekomst van de mei erblis ligt in uw handen. Locaties gemeenschappelijke meierblissen De Koog; op het voormalige SW-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf 17 april 2009. en alleen tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblisafval buiten deze periode en tijden is niet toegestaan; Oudeschild: aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm; Oosterend: op hoek Nieuweschild-Fanneweg; Den Hoorn: aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats; De Cocksdorp: aan de Stengweg, op het opslagterrein van het hoogheemraadschap; De Waal: op de gemarkeerde plaats naast Spanger- weg 10; Polder 't Noorden: op de hoek Stuifweg-Lancasterdijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia.; t Horntje: achter fietsverhuurbedrijf, op grond van Rijkswaterstaat; Den Burg: aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. Meer informatie? Op www.texel.nl vindt u de regels bij ontheffing op het verbod vuur te stoken en de voorschriften uit de APV. i OPBOUW MEIERBLIS Op 30 april worden op Texel de meierblissen ontsto ken. Vanaf zaterdag 4 april kunnen de particuliere meierblissen in het buitengebied worden opgebouwd met schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte. Vanaf deze datum kunt u ook genoemd afval kwijt op een van de gemeenschappelijke meierblissen. Al het overige materiaal kunt u gratis inleveren bij de Hamster op zaterdag 18 en 25 april 2009 van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tijdens deze dagen kunt u grofvuil en betaalde producten aanbie den. Er is op deze dagen dus geen maximum grens aan onbetaald inleveren (abest en grof vuil). Meld een particuliere meierblis altijd bij de gemeente Texelaars die vorig jaar ook een melding heb ben gedaan en waar de situatie niet is gewijzigd kunnen volstaan met een melding per email naar publieksbalie@texel.nl. Zij krijgen vervolgens de voorschriften per mail toegezonden. Nadat deze zijn geaccepteerd is de melding pas volledig. De overige aanvragers kunnen het meldingsformulier met de voorschriften afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of downloaden op www.texel.nl. Aanmelden kan tot uiterlijk vrijdag 18 april 2009. De meierblis mag worden opgebouwd op ccn vrij terrein, buiten de bebouwde kom. Op voldoende afstand van bouwwerken; sloten en beplanting. Omwonenden, verkeer en dieren mogen geen hinder ondervinden van rook, as en vuurresten. Boven windkracht 5 mag de meierblis niet aange stoken worden. Wij willen deze Texelse traditie graag in ere houden. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Dus geen geverfd- of behandeld hout, meubels, OMWISSELEN BROMFIETSCERTIFICAAT VOOR 1 OKTOBER 2009 Voor 1 oktober 2006 werd er voor het besturen van een bromfiets geen bromfietsrijbewijs (rijbewijs AM) afgegeven, maar een bromfietscertificaat. Dit certificaat werd afgegeven door het Centraal Bureau Rijvaardig heid (CBR). Vanaf 1 oktober 2006 wordt aan iemand die het brom fietsrijbewijs haalt door de gemeente een rijbewijs met de categorie AM afgegeven. Na 1 oktober 2009 is een bromfietscertificaat niet meer voldoende om een bromfiets (dit geldt ook voor een snorfiets of brommobiel) te mogen besturen en zult u examen moeten doen voor een rijbewijs met de categorie AM. Na 1 oktober 2009 kunt u geen rechten meer ontlenen aan uw bromfietscertificaat. Als u voor 1 oktober 2009 een rijbewijs met de categorie(en) A (motor) en/of B (auto) heeft gehaald hoeft u uw bromfietscertificaat niet om te wisselen. Overgangsregeling Er bestaat echter een overgangsregeling voor personen die nog in het bezit zijn van een geldig bromfietscer tificaat. Als u nog in het bezit bent van een geldig bromfietscertificaat kunt u deze tot 1 oktober 2009 om laten wisselen voor een rijbewijs met de categorie AM. U hoeft dan dus geen examen te doen. Wat moet u doen? De afdeling Publiekszaken behandelt de aanvragen voor de omwisseling van het bromfietscertificaat. Voor een fiets met elektrische trapondersteuning is geen bromfietsrijbewijs nodig. Voor inlichtingen kunt u bellen met (0222) 362120. Kennismakingsbijeenkomst nieuwe inwoners Op 23 april organiseert de gemeente een kennisma kingsavond voor haar nieuwe inwoners. Als u in het afgelopen jaar voor het eerst op Texel bent gaan wonen bent u hierbij van harte welkom. Programma: 19.30 uur opening (deur open vanaf 19.15 uur) 19.45 uur kennismaking met college en directie 20.45 uur pauze, rondleiding langs publieksbalie 21.15 uur de heer H. de Graaf vertelt over Texel en de Texelaars 22.00 uur einde officiële gedeelte, gelegenheid tot napraten met Texelse versnaperingen Als u hiervoor geen persoonlijke uitnodiging heeft ont vangen kunt u zich hiervoor aanmelden bij mevrouw A. Roeper (0222) 362 155 of aroeper@texel.nl. maandag t/m donderdag 8 30 12.30 uur vrijdag 15.00 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30- 12.30 uur op vrijdag tor u geen aangifte doen voet geboorte, huwefijk en overijlden Groeneplaats 1J Postbus 200 1790 AE Oen 8urg T (0222) 362 121 f (0222) 362 287 1 email texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8