f Bena 'De mooiste tweejaarlijkse loop' EP:Voordeëlland Lekkerrrrr... OPEN DAG TEXELSE IQ COURANT *JazZbernj (FüNKÜJazz Tüe QiS MacttNtoSH BaNd ÏÏie PeppiNg EXpifeSS RigbaNd ^XeL kijk op Tatenh 3-gangen diner - www.texelagenda.nl ZATERDAG 18 APRIL DONDERDAG 16 APRIL 2009 Complimenten aan de organisatie', 'Geweldige Texelpromotie', 'Blij dat ik het gehaald heb' en 'Gelukkig dat het maar eens in de twee jaar is'. Aldus enkele reacties over de Zestig van Texel die maandag werd gehouden. De weergoden waren deelnemers, organisatie, vrijwilligers en toeschouwers tijdens de tiende editie gunstig gezind. Rob Teisman, hier op de Hors, liep voor het eerst zestig kilometer en won de Schapenroostertrofee. Foto Arco de Gman Op verzoek van de redactie hield Martien Baars een weblog bij over de aanloop naar de Zestig van Texel. Over de geschiedenis, organisatie en vrijwilligers van het evenement, over andere ultralopen en over André van de Vliert. Hieronder een korte bloemlezing; het volledige weblog is te lezen via www.texel- secourant.nl. Dinsdag - Onder hardlopers wordt vaak gesproken over het 'Rondje Texel' ondanks dat start en finish ruim 5 km uit elkaar liggen. De orga nisatie vermijdt het gebruik van die naam, want die aanduiding ligt gevoelig. Niet voor niets werd 'De Zestig van Texel' als officiële naam gekozen. Het Gouden Boltje, de eilandelijke wandelvereniging, had van de hardloopplannen gehoord en vroeg aan de hardlopers om alstublieft een heel andere naam te kiezen dan Rondje Texel of Ronde om Texel. Zelf organiseerden ze al sinds 1971 jaarlijks het Rondje om Texel, maar ze lagen overhoop met de organisatie van de catamaran- Ronde om Texel. Die zeilers gingen met hun ronde pas van start in 1978, en wilden hun evenement ook met die naam Ronde om Texel tooien. Ze zijn toen zo slim geweest die naam officieel te deponeren. Kortom, Het Gouden Boltje moest hun eigen evenement omdopen tot Wandelronde om Texel. De wande laars zagen nog meer verwarring en ruzie in het verschiet nu de atletiek vereniging ook zo nodig rennend om het eiland wilde, en adviseerden AV Texel vroegtijdig een duidelijk afwijkende naam te kiezen. Na afloop van die eerste editie werd door veel ultralopers gevraagd of de loop echt met elk jaar gehouden zou kunnen worden. De eigenwijze organisatie zwichtte niet en hield tot op heden consequent vast aan het schema van twee jaar, wat ook resulteerde in de advertentieslogan 'De mooiste tweejaarlijkse loop'. Donderdag - Het aantal posten dat op de kruispunten en afslagen van deze lange route staat, is verras send laag. De route is in feite heel simpel en er zijn maar 30 posten nodig. Dus maar één vrijwilliger per 2 km, gemiddeld. Zo'n verhouding vind je denk ik alleen nog maar bij hardloop- of triatlonwedstrijden op de waddeneilanden. Maar vergis u niet, in totaal zijn er meer dan 150 vrijwilligers actief. Tel maar mee: 25 fietsers bij de 120 km. 30 posten, 25 chauffeurs en helpers, 24 kraam verzorgsters, 10 Rode Kruishelpers. Voorts 9 organisatoren, 10 juryleden en tijdwaarnemers en een groep van in totaal 18 mensen die bij de opvang op het NIOZ en op de wie lerbaan of in de sporthal betrokken zijn. Plus nog eens een team van 4 a 5 masseurs, na afloop de belang rijkste personen voor de ultralo pers. Maandag - We hadden het er in de organisatie een paar keer over gehad: wat doen we als er een sterfgeval voor of tijdens de race plaatsvindt. Op Paaszondag kregen we daar voor het eerst mee te maken. Een in 'het wereldje' zeer bekende ultraloper was zondag ochtend plotseling overleden. André van de Vliert stond dit jaar niet zelf op de startlijst van Texel, maar heeft in het verleden regelmatig op Texel gelopen. Twee jaar geleden liep hij de 60 km en in 2003 startte hij op de 120 km met broer Jaap op de fiets als begeleider. Ver boven zijn eigen loopprestaties was André van groot belang voor de communicatie binnen de groep Nederlandse en Belgische ultralopers. Hij begon met een weblog dat niet over zich zelf ging, maar louter over allerlei nieuwtjes van ultrawedstrijden in binnen- en vooral buitenland. Met allerhande sprankelende foto's en inspirerende videofilmpjes. Dat weblog werd een topper en bij velen de internet openingssite. Later, toen een nieuwe baan en het bijhouden van dat weblog niet meer te combineren waren, begon hij een forum voor ultralopers dat allengs zelfstandig draaide zonder veel bemoeienis van hemzelf als forum beheerder. En bij UltraNed was André nog steeds de jongste redac teur. De week van... Marloes van der Vis Het weblog wordt de komende week bijgehouden door Marloes van der Vis, betrokken bij de organisatie van het Texelweekend, dat bij manege Akenburg wordt gehouden. Raad schiet Waerts te hulp Het college moet zich actief inzetten voor het vinden van een oplossing voor het huisvestings probleem van de nieuwe bud- overeniging en het fitnesscen trum van Nico Waerts. Door het bestemmingsplan te wijzigen, moet hem worden toegestaan zich legaal te vestigen in het voormalige ambachtscentrum. Dat besloot dinsdag een krappe meerderheid van de gemeente raad, nadat PvdA, D66 en de frac tie Weijers daartoe een motie had den ingediend. Ook de coalitiepartijen toonden zich bereid Waerts te helpen, maar wilden geen uitzondering voor hem maken. 'We moeten op zoek naar een structurele oplossing. Dat kun nen we het beste doen door er in commissieverband nog eens over te praten', betoogden zowel Rikus Kieft (GroenLinks), als Joop Groes- Boekingskosten 'Mevrouw, fijn dat u bij ons geboekt heeft. Wij moeten u daar wel vijftien euro voor in rekening brengen.Ongemerkt zijn ze erin geslopen, boekingskosten. Was voorheen een hotel blij wanneer je belde voor een reservering, tegenwoordig is het een last. Het begon als een uitzondering met zeven euro vijftig en is intussen opgelopen tot een normale hef fing en het dubbele bedrag. Vijf tien euro is niet niks. Blijf je een week, ach dan versla je het per dag, maar voor één enkele nacht is het teveel. Bovendien klanton vriendelijk. 'Je moet het niet meer omrekenen, we zitten al zes jaar met de euro/zegt mijn geliefde dan geïrriteerd, maar ik doe het toch nog even in zo'n geval. Vijf tien euro betekent drieëndertig gulden en zes cent. Is het terecht? Zijn de kosten van het aannemen van mijn profijtelijk telefoontje echt zo hoog? Heeft men er een apart personeelslid voor moeten aannemen? Waar is de goeie ouwe tijd gebleven dat men nog blij was met gasten en men je verheugd inschreef? Ook maakt men in advertenties melding van wat je allemaal voor extra's krijgt toebedeeld wanneer je gebruik maakt van hun speciale aanbie ding: een uitgebreid ontbijtbuffet. Was het ooit niet normaal dat je na een overnachting automatisch 's morgens een ontbijt kreeg? En ook al is het dan misschien royaal en zelf kiezen, een ontbijtbuffet betekent wel dat niemand je meer bedient, maar dat je steeds van je stoel af moet om je eten bij elkaar te scharrelen. En dat alles onder het mom van extra luxe. O, wat zijn we heden blij. Waar is de ouderwetse gastvrijheid in het hotelwezen gebleven? Pien Verberg Fietspad Ik fiets veel langs Texelse wegen Maar kom weinig Texelaars tegen 't Fietspad van De Waal tot aan de Ruygendijk Enkelen waren er op tegen Maar moet je eens kijken, hoe keurig kamp (Texels Belang) en Ben Zege- ren (CDA). Ook wethouder Nico Kikkert waar schuwde geen overhaaste beslis sing te nemen. 'De ruimte op het bedrijventerrein is al krap. Door nu een bestemmingswijziging door te voeren, sta je andere initiatieven in de weg.' Volgens Kikkert wordt binnenkort met Waerts gesproken over een voor hem passende oplossing. De indieners van de motie, gesteund door de WD, wensten echter niet langer te wachten en maanden het college tot spoed. Wat ik zeggen wou en net Het nieuwe fietspad is aangelegd Je kunt nu kijken in 't rond Zonder te vallen in kuilen van grond 't Is fantastisch zo mooi als het is Alleen de takken aan de kant zou den nog naar de Meierblis kunnen gebracht Wie pakt het aan? Te fietsen in het voorjaar is een pracht Met de lammetjes in de wei En de boeren aan het ploegen Met zwermen meeuwen erbij En de prachtige bollenvelden Want als je het voorjaar hebt rond gereden Op ons mooie eiland rond Kun je goed slapen Dat is o, zo gezond J. Bakker-Smit, Den Burg. Voorverkoop: €17,50. Bij de deur: €20,00 Voorverkoop: De Lindeboom, Hotel Greenside, VVV. Music Store ndgoed Hotel TEXEL Maak kennis met onze creatieve keuken in ons vernieuwde restaurant! Wij serveren een dadelijks wisselend (Verrassingsmenu) Slechts 22,50 per persoon. (10% korting v.a. 10 personen) Aanvang Diner: 18:00 -18:30 uur Reserveren noodzakelijk: vóór 16:00 uur Bosrandweg 202 - De Koog -Tel. 31 7274 Voor verkoop en alle reparaties en onderhoud van wasmachines, dro gers, vaatwassers, koel- vrieskas ten, ovens, magnetrons, tv's, cd-en dvdspelers, satelliet, camera's, navi gatie, mobiele telefonie, enz... kunt u terecht bij EP:Voordeelland. 19 Inch Breedbeeld monitor °n?e serv/^ naakt het jnrschf/ Voor storingen: 322 398 vandaag gebeld/ vandaag geholpen. E lectronicPartner Beeld en Geluid-Satelliet-Huishoudelijke apparatuur Heemskerckstraat 17 - 1792 AA Oudeschild - Telefoon: (0222)-322398 - f J" Skc's •™r.' Logiesverstrekker, heeft u zich al opgegeven voor een gratis actuele agenda op uw website? Dit maakt uw website aantrekkelijker voor zoekmachines Kijk snel op en meld u direct aan! BiS AMNESTY Ejg International 10.00 - 13.00 UUR Tafelspel in de peutergroep (10 30 en 12.30) Toneel groep 3-4-5 (12.00) Rekenonderwijs (11 30) Zaakvakken (11.30) Sesprek (12.30 - 13 00) Handvaardigheid Handwerken Tentoonstelling Schilderen en vormtekenen Inschrijven is deze dag mogelijk. Gasthuisstraat 56 - 1791 GK Oen Burg Gestoofde Texelse lamschenkel Verse oesters Geroosterde red snapper Salade Espanol en meer Proef de smaakvolle gerechten van onze nieuwe dinerkaart! Natuurlijk serveren we ook de bekende kindermenu's Dorpsstraat 147 De Koog www.quintystexel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 10