Schooltij heeft vast bestuur Goede optredens playbackfinale Koninklijk lintje Bakker-Zijm Texelfonds TEXELSE 7 COURANT - Natuurmonumenten: 'Waalenburg is rond' Raad akkoord Monument van zand Gemeente verder met centrum van Den Burg Andere naam muziekschool 'Het is rond.' Met die opmerking over de omvorming van Waalen burg tot robuust natuurgebied kreeg Teo Warns van Natuurmo numenten (NM) de landelijke pers woensdag aan het schrij ven. Maar lokale landbouwers joeg hij ermee in de gordijnen. 'Het is kwalijk om dit soort berichten rond te strooien', gaf LTO-voorzitter Jaap Hin aan dat 'Waalenburg' nog geen gelopen 'Honderd jaar nadat Jac. P. Thijsse het eerste stukje natuur op Texel aankocht, wordt de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) op het eiland voltooid', aldus het persbencht dat NM verspreidde. Daarin wordt gesteld dat Texel er als een van de eerste gemeenten in is geslaagd de natuurdoelstelling te halen. Als 'succesfactoren' roemde Warns woensdag in het Prins Hendrikho tel ten overstaan van journalisten van dag- en andere bladen de pro jectmatige aanpak op het eiland. 'Er is een duidelijk doel en tijdpad gesteld. En een bestuurder (oud gedeputeerde Albert Moens) die ervoor gaat.' Maar ook samenwer king tussen landbouw en natuuror ganisaties. 'Een aanpak waarmee de natuur vooruit kan en de land bouw een toekomst heeft. En ten slotte de beschikbaarheid van vol doende geld om boeren een fatsoenlijke prijs te bieden.' Texel vervult in zijn ogen een voorbeeld functie. Volgens Erik Menkveld van NM had de raadscommissie Grondgebied dinsdagavond met instemming kennis genomen van een 'totaalplan', waarin afspraken zijn gemaakt over onder meer de EHS en het inrichten van nieuwe agrarische bouwblokken voor boe ren die moeten verhuizen. 'Er is wel een slag gemaakt, maar de trajec ten zijn niet makkelijk en er moet nog van alles worden opgelost, doelde hij onder meer op het gebrek aan compensatiegrond.' dise by the dashboard light van Meat Loaf en Ellen Foley. De twee I gingen zo in het nummer op dat het I leek alsof ze echt zongen. Laan I moest tijd vrijmaken voor het optre- den, omdat tussendoor ook het Eier- landsche Huis draaiende moest 7 I worden gehouden. De optredens B| zaten allemaal goed in elkaar. Er J fg. J J werd goed geplaybackt en er was A Ib B iUJydP ook vee' zorg aan kledin9 en uitvoe- HBW B P -• TTiTxjB ring besteed. Dat waren ook de AM onderdelen waren de jury (Veronica *Bijjj ySi van Beek. Jan Driehuis. Els Whyte. 8;- - öE SöCT E'les de Haan en voorzitter Charlotte Lorier) op lette. De playbackshow t-HKMÊ-*w**'ln rlf3 was georganiseerd door de feest commissie van Den Hoorn. Die was uitgeweken naar het De Cocksdorp omdat dorpshuis De Waldhoorn te klein is. Aan het begin van de avond leek het er even op dat de gymzaal van het Eierlandsche Huis halfge- vuld zou blijven, maar uiteindelijk zat de zaal toch vol. De avond werd gepresenteerd door Sjoerd Groes- kamp. Die bleek van te voren op You Tube de nummers bekeken te heb ben, zodat hij wist waarover hij het had. De techniek was in handen van Len Goënga. De Cocksdorp, Den Hoorn en De Koog zijn zaterdagavond met de prijzen naar huis gegaan bij de finale van de playbackshow. De winnaars van de playbackshows in Den Hoorn, Oudeschild, De Cock sdorp, Oosterend en De Koog namen het tegen elkaar op in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. In de klasse onderbouw basisschool ging de overwinning naar Eliza Blom, Jasmijn Veldman en Inge Tielemans uit De Koog die het nummer Coole Kikker van Lisa, Amy en Shelley playbackten. De jury omschreef de meisjes als 'vrolijke mini-vrouwtjes' met een fantastische X-factor. Bij de bovenbouw basisschool streek Imme Koopman uit Den Hoorn de overwinning op met If I go van Anouk. De Haagse zangeres werd ook nagedaan door Sanne Vlaming uit Oosterend. Beide dames hadden zich voor de gelegenheid in het zwart gestoken en net als Anouk een tatoeage op de arm geplakt. Het nummer Hot N Cold van Kate Perry kwam bij de jeugd liefst drie keer voorbij. Kiara Wetsteen uit Oude schild en Lara Lakeman uit De Cock sdorp droegen net als in de videoclip een witte trouwjurk en Laura Schulze uit Oosterend had een pruik opgezet zodat ze net als Kate Perry zwart haar had. Sherida van den Bent, Annet ten Hoor, Maartje Moonen, Iris de Horst en Sanna van Gerven uit De Cocksdorp zetten in de klasse OSG een winnende show neer met Pokerface van Lady Gaga. Volgens de jury werd het nummer op span nende wijze uitgevoerd. Alex Bakker, Gijs de Graaf, Sean van Heerwaar den, Geert Ridderinkhof en Paul ter Steege kregen de zaal aan het lachen met een zoete playback van de Franse jongensband Les Poppys. Volgens de jury waren de heren een belofte voor de toekomst, maar zou den ze een volgende keer wel een andere act moeten doen. De Hoom- ders, die al een paar jaar samen aan de playbackshows meedoen, voer den eerder ook al Les Poppys op. Bij de volwassenen werden Wilma Laan en Jonna Zijm eerste met Para- met bomenlijst De gemeenteraad is dinsdag akkoord gegaan met het samen stellen van een lijst waardevolle bomen. Wél tekende een grote meerderheid aan dat de lijst niet meer dan voorlopig mag zijn. Als meer bomen het beschermen waard blijken, dan moeten ze ook worden opgenomen. Als voorbeelden werden genoemd de bomen in het park achter het gemeentehuis en die van Het Dool hof op de Hoge Berg. Onder auspi ciën van de gemeente zijn tot nog toe 69 bomen als waardevol aan gemerkt. De lijst wordt als bijlage toegevoegd aan de nieuwe Alge mene Plaatselijke Verordening. Tegelijkertijd werd de kapvergun- ning afgeschaft. GroenLinks was als enige tegen. Woordvoerder Rikus Kieft vond de lijst 'nog te onrijp' om al akkoord te gaan. Hij brak ook een lans voor het samenstellen van een lijst 'waardevolle bomengroepen'. Loper onwel op eind van 120 km Een van de 120-kilometerlopers bij de Zestig van Texel is maan dag in het Gemini Ziekenhuis beland, nadat hij onwel was geworden en ten val gekomen. Dat gebeurde ;n Oudeschild toen het grootste deel van de tocht ach ter de rug was. De man werd opge haald met de ambulance en in eerste instantie naar de EHBO- post bij de finish gebracht. Later ging hij door naar het ziekenhuis in Den Helder, omdat hij een onregel matige hartslag had. Hij moest een nacht blijven ter observatie. Na onderzoek bleek zijn gezondheid in orde te zijn. Mary Bakker-Zijm uit Den Burg is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij verdien de dit ereblijk omdat ze zich al 25 jaar inzet voor de Historische Vereniging. De onderscheiding met het bijbehorende lintje kreeg ze gisteravond uit handen van burgemeester Geldorp. Dat gebeurde aan het einde van de jaarvergadering van de vereni ging. Bakker is vanaf de oprichting in 1984 zeer actief bij de Histonsche Vereniging betrokken en maakte zelfs vóór de officiële oprichting al deel uit van het voorlopige bestuur. Al meer dan 25 jaar is zij verant woordelijk voor het verwerven, inrichten en beheren van het archief en de bibliotheek. Ook is zij het aanspreekpunt voor mensen die in de geschiedenis van Texel zijn geïnteresseerd. Daarnaast is zij een actief lid van de dialectgroep en de genealogiegroep, richt ze geregeld tentoonstellingen in en Geld voor trap strandje Ceres Om het strandje bij Ceres beter bereikbaar te maken, wordt aan de zeekant van de dijk een trapje gemaakt. De gemeenteraad heeft daarvoor een bedrag van €10.000,- beschikbaar gesteld, dat wordt betaald uit de post Onvoorzien. De uitvoering gebeurt in overleg met het hoog heemraadschap. De aanleg is een idee van D66, dat daartoe een initiatiefvoorstel indiende. Het voorstel haalde het met een kleine meerderheid, gevormd door de oppositiepartijen. De coalitiepartijen spraken van een 'sympathiek' idee, maar vreesden de financiële gevolgen en wezen erop dat is afgesproken niet ad hoe beslissingen te nemen. Bij afwezigheid van Henny Festen (GroenLinks) en Marijke Eelman (CDA) had de oppositie ditmaal het laatste woord. vertegenwoordigt ze de vereniging naar buiten. In huize Bakker wordt vier keer per jaar door een kleine groep vrijwilligers het clubblad geetiketteerd en ingepakt. Voordat Bakker actief werd voor de Histori sche Vereniging was ze 1974 tot 1978 bestuurslid van voetbalver eniging Texelse Boys. Zij bracht donateurs aan en werkte mee aan de Boys-krant. Mary Bakker-Zijm ontving het lintje gisteravond i jaarvergadering van de Historische Vereniging. Samen werken aan de Texelse samenleving Hoefslag 42 1791 SC Den Burg Telefoon 315532 Niet alles is te koop. Met geld kun je gezondheid, jeugd, liefde of geluk niet kopen. Maar het is ook niet alleen maar het slijk der aarde. Je kunt er wat goeds mee doen. Geven doet leven. Daarover willen wij met u praten. www.texelfonds.nl Marianne Waverijn-Mok, Henk Boekhoudt, Kirk van der Zwaag, Stéphania van Velzen en Jan Lancée worden de eerste bestuursleden van de nieuwe stichting Schooltij. Ze werden gisteren gepresenteerd aan het personeel van de zes basisscho len die sinds januari onder Schooltij vallen. De vijf vormen het bestuur van de Drijverschool in Den Hoorn, de Bruinvis in Oudeschild, de Thijsse- school in Den Burg. de Luberti in De Koog. de Daalderschool in Oosterend en Durperhonk in De Cocksdorp. Ze nemen het stokje over van burgemeester en wethou ders dat tot en met december het schoolbestuur vormde. De vijf hebben ruime ervaring met onderwijs en besturen. Waverijn was jarenlang voorzitter van de Gemeenschappelijke Medezeg genschapsraad van de openbare basisscholen en lid van de mede zeggenschapsraad van de Thijsse- school. Boekhoudt is docent op de OSG en deed bestuurswerk voor de Luberti. Van der Zwaag zat der tig jaar in het onderwijs en was actief bij een Regionaal Opleidin gen Centrum in Nijmegen. Van Velzen is trainer/coach en werkte mee aan beleidsontwikke ling bij de overheid. Lancée zat in de raad van bestuur van PCM (uit gever van diverse landelijke kran ten) en de Duitse mediagigant Ber telsmann Hij werd door de gemeente voorgedragen voor het bestuur. Wim Eelman, die de afgelopen maanden een interim-bestuur leid de, was vol lof over het nieuwe bestuur. 'Je merkt dat er op het eiland voldoende management is en genoeg vrijwilligers die iets wil len doen als je ze op de juiste manier benadert.' De meesten rea geerden op een advertentie die burgemeester en wethouders had den geplaatst. Eelman merkte op dat Schooltij voor Texelse begrip pen een relatief grote organisatie is, maar landelijk gezien klein. Hij sprak de verwachting uit dat Schooltij zich als kleine stichting echter zal bewijzen, het huidige niveau handhaaft en mogelijk zelfs overstijgt. Schooltij startte met een interim- bestuur, omdat het na de besluit- DONDERDAG 16 APRIL 2009 RHToon Goet De gemeente gaat een samen werkingsverband aan met het Ontwikkelings- en Participatie- bedrijf Publieke Sector (OPP), om op die manier de ontwikke ling van het centrum vorm te geven. Een meerderheid van de raad heeft daar dinsdag toe stemming voor gegeven. Ook stelde de raad een bedrag van in totaal €778.000,- beschikbaar. Dat gebeurde na een verhitte dis cussie, waarin leden van de oppo sitie stelden dat het om een groot en gecompliceerd project gaat, waarvan de financiële risico's niet te overzien zijn. Alfred Schaatsen- berg (PvdA) zag liever dat er een lijst met voorwaarden en eisen wordt samengesteld en de uitvoe ring over te laten aan een project ontwikkelaar. 'Dan loop je geen onnodige nsico's.' Volgens Rikus Kieft (GroenLinks) is juist voor deze constructie gekozen om de nsico's zoveel mogelijk te beperken. Wet houder Nico Kikkert voegde daar aan toe de regie in eigen handen te willen houden en dat het de bedoe ling is dat de plannen geld opleve ren in plaats van kosten en dat de gemeente op deze manier mee deelt in de opbrengst Hij kon de WD niet overtuigen. 'Wanneer gaat u nu eens stoppen met die onzin?', vroeg Frank Kingma op boze toon. Door de afwezigheid van Marijke Eelman (CDA) en Henny Festen (GroenLinks) was steun voor het plan niet op voorhand zeker, maar de coalitie werd aan een meerder heid geholpen door onafhankelijk raadslid Gerard Weijers. Roelie Bakker (Texels Belang) werd door een kleine meerderheid afgevaar digd om namens de raad zitting te nemen in de vergadering van aan deelhouders van het samenwer kingsverband. Het eerste bestuur van Schooltij bestaat uit vlnr Stéphania van Velzen, Jan Lancée, Marianne Waverijn-Mok, Henk Boekhoudt en Kirk van der Zwaag. Zij werden gisteren gepresenteerd op de Daalderschool in Oosterend. vorming in de raad procedureel niet meer mogelijk was al meteen vanaf 1 januari met een vast bestuur van start te gaan. Het inte rim-bestuur bestond uit Eelman, Michiel Mast (oud-secretaris van (Foto Jaroan van Hartum) de Luberti) en Machiel de Ruyter, een onderwijsman uit Friesland. Het nieuwe bestuur heeft volgende week voor het eerst overleg. Dan moet onder meer bekeken worden wie de voorzitter wordt. Artex-Kunstenschool Texel is de nieuwe naam van Muziek- en Dansschool Texel. De naam is bedacht door leerlinge Eline Waerts en Judith van Bleiswijck en Edwin Boering, die beiden kinderen op de muziekschool hebben. De naam werd gekozen uit 130 inzendingen, waaruit bestuur en 180 leerlingen een keus maakten. De bedenkers incasseerden elk een prijs van €300,-. De naam wordt officieel onthuld tijdens de open dag die zaterdag 18 april wordt gehouden van 12.30 tot 17.00 uur. De aange kondigde hiphop dansles begint om 15.30 uur Op de foto overhandigt Pauline Folkerts van de muziek- en dans school de cheques aan Edwin Boering, Judith van Bleiswijck en Eline Waerts. (Foto Garard Tinvrwmnn)

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7