3É£& ■b*?i TEXELSE y COURANT WBZ en Koogel winnaar bowlen Texels kampioenschap panna in Den Burg Vreugde en teleurstelling bij Texel'94 De Koog: één punt in twee wedstrijden Sport Zinderend biljart van Klok en Boon DONDERDAG 16 APRIL 2009 Op bijna alle basisscholen werden voorronden gehouden. De Groeneplaats in Den Burg is zondag 19 april vanaf 13.00 uur het strijdtoneel voor het Texels kampioenschap panna voor scholieren. Teams bestaan uit tweetallen. Zij spelen wedstrij den die maximaal vijf minuten duren. Het spel kan eerder wor den beëindigd door de tegen stander door de benen te spelen en daarmee een zogeheten pan na te maken. Het evenement op de Groeneplaats vormt de apotheose van een lange reeks wedstrijden. Op bijna alle basisscholen zijn voorronden gehouden. Daaraan deden maar liefst 184 teams mee. Aan de finale doen 48 teams mee. verdeeld over twee categorieën: onderbouw (leerlingen van groep 3 tot en met 5) en bovenbouw (groep 6 tot en met 8). De eerste categorie treedt aan om 13.00 uur, de tweede om 15.00 uur. Publiek is welkom. De deelnemende teams staan ver meld op de website www.sportser- vicetexel.nl. Texel'94 heeft gemengde gevoe lens aan het paasweekeinde overgehouden. Zaterdag werd met geconcentreerd spel de eer der gestaakte wedstrijd tegen VZV goed afgesloten (2-0), maar maandag tegen LSW kregen de Texelaars na een inhaalrace in de slotfase alsnog het deksel op de neus (3-4). De ploeg verkeert daardoor in acute degradatie nood. Tegen VZV verdedigde Texel'94 een voorsprong van 1 -0. Het betrof het restant van de wedstrijd van 22 februari, die achttien minuten voor het einde wegens een blessure van de scheidsrechter werd gestaakt. Omdat VZV de spelerskaarten en de tenues was vergeten, begon de wedstrijd een half uur later. VZV toog direct ten aanval en speelde ook agressiever, maar het behoedzame Texel'94 kwam zel den of nooit in problemen. Halver wege werd de situatie nog een stuk rooskleuriger, toen Yvo Barends de stand na goed voorbe reidend werk van Matthijs de Lugt en Jeroen Vlaming op 2-0 bracht. In het vervolg kregen beide partijen enkele hoekschoppen en vrije trap pen, maar verandering in de stand kwam er niet meer. Tegen LSW probeerde Texel'94 twee dagen later revanche te nemen voor de nederlaag van 6-1 die eerder dit seizoen in Langedijk werd geleden. Het begin was veelbelovend, want al na drie minuten zette Jacob Krij- nen zijn ploeg op voorsprong. Maar nog voor er tien minuten verstre ken waren, kwam LSW met een goed gerichte kopbal op gelijke hoogte. Pim de Lugt kon zijn ploeg na een vrije trap van Jeroen Vlaming voor de tweede keer op voorsprong zet ten, maar het waren de gasten die in de eerste helft nog twee keer toesloegen. In de twintigste minuut werd het uit een fraaie kopbal 1-2, tien minuten voor rust werd het uit een strafschop 1-3. Het spel van Texel'94 was in deze fase romme lig, met veel balverlies. Keeper Dennis Schouwstra onttrok zich aan de malaise en bracht soms knap redding. Toch slaagden de Texelaars erin zich terug te knok ken. Op slag van rust leek het 2-3 te worden, maar het schot van Marko Koorn stuitte via de onder kant van de lat weer het veld in. In de tweede helft zette Texel'94 de tegenstander flink onder druk. Al snel werd het 2-3, toen de keeper een snoeiharde vrije trap van Jacob Krijnen niet onder controle kreeg en de alerte Yvo Barends in de rebound scoorde. In het vervolg waren de Texelaars heer en mees ter. Dat resulteerde in enkele aar dige kansen. Een schot van Jeroen Vlaming kon ternauwernood tot hoekschop worden verwerkt, broer Steffan Vlaming schoot op aange ven van Bart Boogaard rakelings naast. Een kwartier voor het einde viel dan toch de zeer verdiende gelijkmaker Schutter was Yvo Barends, die een door Jeroen Vla ming listig genomen vrije trap tot doelpunt promoveerde. Met Mels Daalder en de van een blessure herstelde Tom de Lugt als vervangers voor Jacob Krijnen en Steffan Vlaming probeerde Texel'94 de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Dat leek te lukken, totdat LSW na een misverstand in de Texelse defensie uit een ogen schijnlijk ongevaarlijke counter zomaar kon scoren. Yvo Barends kreeg in de slotfase de kans de zaak alsnog te redden, maar hij faalde in de afronding. De scheids rechter trok maar liefst acht minu ten blessuretijd bij, maar ondanks hevig aandringen kon de thuis ploeg geen doelpunt meer maken. Texel'94 staat na deze nederlaag op de voorlaatste plaats. In de res terende twee competitiewedstrij den zijn punten nog hard nodig. Zondag 26 april speelt de ploeg de uitwedstrijd tegen Den Helder, de week erop komt Uitgeest op bezoek. SV De Koog heeft in het paas weekeinde aan twee wedstrijden maar één punt overgehouden. Zaterdag was er in Sint Maarten nog tevredenheid over het gelijk spel tegen Sint Boys (1-1), maan dag moest de ploeg op eigen veld berusten in een nederlaag (1-2) tegen Hugo Boys. De Koog wachtte een lastige taak in het warme Sint Maarten. Sint Boys is al weken goed in vorm, terwijl de Kogers om uiteenlopende redenen niet konden beschikken over Mark Schoo, Peter Koorn en Roelf en Pim Siebinga. De selectie werd aangevuld door twee B-junio- ren (Jim Kossen en Jorik Heijenk) en door Danny van der Park. De gasten begonnen geconcen treerd aan de wedstrijd. Verdedi gend zaten de linies dicht op elkaar en de aanvallers dekten de zones goed af, waardoor Sint Boys moei lijk aan voetballen toekwam. Gaan deweg kwam ook de Koger aanval door goede combinaties en veel dreiging vanaf de flanken beter uit de verf. Bart-Jan Grisnigt kon zijn team op voorsprong zetten, maar schoot net naast. Vlak voor rust kreeg Joris Ellen een uistekende mogelijkheid, maar hij zag de uit komende keeper redding brengen. Tussendoor was ook Sint Boys niet ongevaarlijk. Eenmaal, toen één van de gastheren bij een corner volledig vrij stond, leek een doel punt niet te kunnen uitblijven. De speler in kwestie kopte echter naast. Ook in de tweede helft kregen beide ploegen kansen. In de verde diging van De Koog onderscheidde Nico Schot zich door positioneel sterk spel, waarmee hij diverse malen de aanvallers van Sint Boys de weg blokkeerde. Halverwege de tweede helft kwam De Koog op voorsprong, toen Robin Schoo zijn direct tegenstander uitspeelde en een mooie voorzet gaf, waarna Joris Ellen de bal in de kruising kopte. Sint Boys trok daarna ten aanval, maar kon geen grote kansen creë ren. Toch werd het 1-1, toen de bal bij een corner via het dijbeen van Schot over de doellijn ging. In de slotminuten kregen beide teams kansen op de overwinning. Heiaas voor de Kogers was Yoni Houwing te moe om te scoren. Maar even later mochten ze zich gelukkig prij zen toen een lob over keeper Eddy Witte op de paal eindigde. Voorsprong Mét Pim Siebinga en Mark Schoo, maar zonder Peter Koorn, begon De Koog twee dagen later op eigen veld uitstekend tegen Hugo Boys. Al na zeven minuten kwam de thuisploeg op voorsprong. Na een combinatie van Joris Ellen, Robin Schoo en Ben Siebinga rondde Pim Siebinga koel af. Pas in de 26ste minuut kreeg de tegenstander de eerste kans. Door een slechte terugspeelbal in de problemen gebracht besloot kee per Eddy Witte de bal over de zijlijn te schieten. Hij raakte het kleinood helemaal verkeerd, waardoor de spits van Hugo Boys een enorme kans kreeg. Maar Witte maakte zijn fout met een schitterende reflex goed. In de slotfase kregen Pim Siebinga en Robin Schoo beiden een grote kans de voorsprong te vergroten, maar was het juist Hugo Boys dat uit een hoekschop scoor de. In de tweede helft speelde De Koog een stuk minder en was het vooral aan de uitstekend keepende Witte te danken dat tegendoelpun ten lange tijd uitbleven. Halverwe ge moest hij echter toch capitule ren. De Kogers zetten daarna alles op alles om de situatie nog te red den. De naar voren geschoven verdediger Nico Schot kreeg de beste kans op een doelpunt, maar hij faalde, waardoor het 1-2 bleef. Zondag gaat De Koog op bezoek bij het ook al niet hoog geplaatste Petten. In de strijd tegen degrada tie zou een goed resultaat zeer welkom zijn. Bowlingteam WBZ heeft don derdagochtend met 59,5 pun ten de eerste prijs gewonnen in de huisvrouwenleague. Op de tweede plaats eindigde Klaver 4 met 57 punten en derde met 56 punten werd het team van de Pins. In de donderdagavond league mochten de heren van De Koogel de trofee voor de eerste prijs mee naar huis nemen. Met 79 punten spanden ze de kroon in de bowlingtop. Tweede werd Badweg Sportief en op de derde plaats eindigde TZN. Uitslagen: Paal 19/Sjans-Sommeltjes 4-1, Tumble- weeds/Paal 19-Geen Idee 3-2; TZN- Eigen Gemiddelde 3-1; Chaos-Badweg Sportief 0-5; Best Tessels-Schouwstra Transport 1-4, Restaurant Quinty's-De Koogel 0-5 Golfers winnen in Heemskerk De heren senioren van de Texel se golfclub speelden vrijdag in Heemskerk tegen Ooghduyne uit Julianadorp. Het Texelse team, dat vorig jaar promo veerde, won met 10-8. De wedstrijd begon met het four- ball-betterballsysteem, waarbij twee spelers samenspelen en waarbij het aantal slagen belang rijker is dan het aantal gewonnen holes. Twee van de drie Texelse groepen wonnen hun partij, alleen Hans de Beer en Piet Schuijl moesten de winst aan de tegen stander laten. Zij wisten zich te revancheren in de singles, die door De Beer werd gewonnen en door Schuijl gelijk gespeeld. De Beer had daar bij als extra handicap enkele belangrijke stokken thuis laten lig gen en moest zijn partij spelen met geleende stokken. Hans de Leeuw en Ed Eelman, die 's mor gens goed op dreef waren, verlo ren hun singlepartijen. Nieuwko mer Abe Keijser won en Hans Bakker speelde gelijk. Vrijdag spelen de Texelaars in Juli anadorp tegen De Zaanse. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 21 april Veld A 19.00 Kobeko-TESO Prinsen 19.45 Pnnsen-Koetshuis TESO 20.30 De Waal-SVC Koetshuis 21.15 Knm-NBC De Waal 22.00 Interieurbouw-RAB Krim Veld B 19.00 Gea's-Ecotiem Tevoko (j) Verzamelaars en andere liefheb bers van spulletjes waren er maandag tweede paasdag als de kippen bij om hun slag te slaan op de rommeltjesmarkt in Bethel in Zuid-Eierland. Vrijwilligers had den een bonte verzameling bij- Geheel in overeenstemming met het oude spreekwoord 'hoe later op de avond, hoe mooier de par tijen' had wedstrijdleider Joost Smit van De Doorstoot de biljart wedstrijd tussen Eric Boon en Fred Klok voor het laatst bewaard. Het moet gezegd, de toeschouwers werden niet teleurgesteld. Klok en Boon speelden een zinderende wedstrijd, waarin de kansen voort durend wisselden, totdat Klok in een uiterste krachtsinspanning met een serietje van drie de partij uit maakte. De heren hadden na 36 beurten respectievelijk 11 en 18 caramboles gewrocht, waarvan enkele van grote schoonheid. Klok wist zijn vorm de dag daarna te behouden. Net als Homan, die na series van 9 en 11 glom van trots, won hij zijn beide partijen. Martien Boon en Weel zijn op de weg terug. Uitslagen: Klok-Weel 4-0; M.Boon-Zijm 4-0; E.Boon- Smit 4-0; Klok-Harman 4-0: Zijm-Weel 0- 4, M.Boon-Smit 4-0: E,.Boon-Homan 0-4; M.Boon-Zijm 0-4; Zijm-Homan 2-4; Weel- Smit 4-0 Record voor Kees Zijm Handboogschutter Kees Zijm behaalde tijdens de paasdagen een tiende plaats bij de dubbele veldwedstrijd in de bossen bij Ysselsteyn. Tijdens de paasdagen organiseer de handboogvereniging "Ons genoegen" uit Ysselsteyn hun jaar lijkse dubbele veldwedstrijd in de bossen bij Ysselsteyn. Bijzonder was dat dit jaar de baan voor de military (een discipline in de paar densport) in het parcours was opgenomen. Sommigen doelen maakten deel uit van de hindernissen van het militaryparcours, terwijl andere juist vanaf hindernissen beschoten moesten worden. Zijm verbeterde zijn persoonlijk record van 260 punten op een der gelijke (arrowhead)wedstrijd en bracht het op 266. Na twee wed strijddagen eindigde hij met een totaal van 496 punten op de tiende plaats. 19.45 PFB-Tevoko 0 Ecotiem 20.30 NIOZ 2-Wessels PFB 21.15 AH-Falcon Wessels 22.00 Rabo-Slik's Falcon Veld C 19.00 Interieurb-PFB Sportshop 19.45 Sportshop-Klif Jozefschool 20.30 Bar Sportief-Jozefsch. Klif 21.15 Kooger-Kapper Campings 22.00 Campings-Spar Kooger Wedstrijdleiding: Wessels - Ont werpt! en Dick (tel. 315096) eengebracht, met vooral veel boeken. De opbrengst is bestemd voor een bergruimte onder het toneel in het buurtgebouw. Voetbaluitslagen Zaterdag 11 april: Texel'94-VZV 2-0 Sint Boys-De Koog 1 -1 Texel'94 A1 -Amstelveen A1 3-5 Texel'94 B1-ZAP B2 4-0 Texel'94 B3-Texel'94 B2 5-3 Texel'94 MC1 -BKC MC1 0-0 Texel'94 D3-BOL D2 10-5 Texelse pupillencompetitie: ZDH F-Utrecht 8-4 Liverpool-SVC Ameland 5-1 Maandag 13 april: Texel'94-LSW 2-0 De Koog-Hugo Boys 1-2 Voetbalprogramma Zaterdag 18 april: AFC'34 3-Oosterend 3 14.30 De Koog B1 -Texel'94 B1 14.00 Texel'94 B3-N. Niedorp B2 13.30 BKC B2-Oosterend B1 12.15 DTS MB1 -Oosterend MB1 13.30 Texel'94 MB1-Uitgeest MB1 13.00 Winkel MB1 -Texel'94 MB2 14.00 BKC C2-Texel'94 C3 12.15 Texel'94 C4-VIOS W C3 14.30 Texel'94 MC1 -SRC MC1 11.30 Den Helder D2-Texel'94 D1 10.00 Oudesluis D1 -Texel'94 D2 12.00 Texel'94 D3-DWOW D3 13.00 SRC D4-ZDH D1 9.00 JVC D2-De Koog D1 11.00 Texel'94 G1-WSV30 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-De Koog F1 9.00 AZ-Roda 9.00 ZDH F-De Koog F2 9.00 Heerenveen-SVO F 9.00 SVC Terschelling-Vitesse 9.00 Arsenal-Manchester 10.00 Chelsea-Tottenham 10.00 De Koog E-Liverpool 10.00 Everton-SVO E 10.00 SVC Ameland-SVC Vlieland 10.00 Zaterdag 19 april: Petten-De Koog 14.00 Limmen 4-Texel'94 2 12.00 SRC 4-Texel'94 3 14.00 BKC 4-Oosterend 2 14.00 Schagen 4-De Koog 2 11.30 Oosterend DA1 -Wiron DA1 14.00 Texelse recreatiecompetitie: Texel-De Koog 10.30 Texelse Boys-Oosterend uitgesteld Tegemoetkoming strandgebruikers Het gebruikerstarief voor strandex- ploitanten wordt niet in één maar in twee stappen verhoogd. Dat heeft een meerderheid van de gemeen teraad dinsdag besloten. Bij het vaststellen van de strandnota was afgesproken dat de gebruikers €20.842,- zouden gaan betalen, een verhoging van 42 procent. Door de toeristenbelasting met één procent extra te verhogen, kan die stijging nu over twee termijnen worden verdeeld. Het besluit was een initiatief van D66 en werd gesteund door de fractie Weijers. PvdA en de WD. Dat was bij afwezigheid van Marij ke Eelman en Henny Festen (van coalitiepartijen CDA en GroenLinks) net genoeg voor een meerderheid. Rommeltjesmarkt Bethel in trek

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9