HL mmm EL Gesprek opvolging Geldorp Toeristisch fonds keert in najaar uit' Eierland zoekt miss Cjrotn "ZwartsJexels in het harL, •i Politie in tenue voor openingsfeest In de file voor vuilstort texelseÜcourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12367 DINSDAG 21 APRIL 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg 1 De kwaliteit was 1 hoog in het vrij- 1 dag gehouden f Solistenfestival 1 van de Muziek- 1 en Dansschool. Lap is vast van plan donderdag 4 juni bergreus l'AIpe d'Huez op te fietsen, liefst twee keer. Samen met drie andere Texelaars rondde Marian Brügemann zaterdag de drie jarige dirigenten opleiding af. De brandmeldin- stallaties zijn een j zware druk op de schouders van Chris en Francis- ca Commandeur van De Stolp. De politieke partijen bespreken volgende maand een profiel schets voor de opvolger van bur gemeester Geldorp. In de schets wordt beschreven waaraan de nieuwe burgemeester moet vol doen. Geldorp neemt in de herfst afscheid als burgemeester. Er wordt naar en de KNRM. zoeken als dat voor Texel meer waarde oplevert. Daarbij wordt uit gegaan van de visie dat Texel een zelfstandige gemeente blijft die meer met anderen gaat samenwer ken. De nieuwe burgemeester moet ook affectie hebben met de Noord zee, Waddenzee, strandvonderij (burgemeester is daar hoofd van) gestreefd eind dit jaar een opvol ger te benoemen. Uit de concept profielschets valt op te maken dat Er wordt gezocht naar een type 'verbinder' die mensen laat samen werken, inspireert, motiveert en de voorkeur uitgaat naar iemand vertrouwen biedt. Hij moet com- De groep Texel van de politie voltallig en in ceremonieel tenue voor het nieuwe politiebureau aan de Pontweg. Het maken van deze foto was onderdeel van een intern openingsfeest dat zowel serieuze als ludieke onderdelen kende en dat werd afgesloten met een buffet. Het bureau is ontworpen en inge richt volgens een nog niet eerder toegepaste filosofie en is daarmee een voorbeeld voor andere bureaus Marianne Dubbelt gaf daar als afdelingshoofd frontoffice uitge breid uitleg over. Bij het belang van het nieuwe bureau werd ook stilge staan door het afdelingshoofd van Den Helder/Texel Rob Out, die van de gelegenheid gebruik maakte om Jan van der Meer in de bloe- Harry de Graaf ingehuurd die als verslaggever van de Texelse Cou rant sinds 1962 met de politie te maken heeft gehad en daardoor historische herinneringen kon ophalen. De politie was ooit een van zijn belangrijkste nieuwsbron nen. Een paar keer per week ging De Graaf naar het bureau om daar uit de eerste hand alle details te vernemen over ongelukken, dief stallen en allerlei andere zaken waar de politie aan te 'pas komt. Tegenwoordig mag dat niet meer en is de voorlichting in handen van professionele overkantse voorlichters, die echter slechts tie - groepscommandant' dat een klein deel doorgeven van wat vroeger bij de commandant op de er is gebeurd. De Graaf had daar gevel zat. Kamperman knipte geen goed woord voor over. 'Het daarop met een betonschaar een is slecht dat het publiek tegen- lint door waarmee de entree van Texel onafhankelijk wordt. De spreker, waarvan wordt gezegd dat hij het presidentschap van Texel ambieert, beloofde nog meer gunstige gevolgen voor de politie mensen. 'Als ze trouw zweren aan de president behouden ze hun functie, gaan meer verdienen en er komen nieuwe banen bij. Want het wordt een politiestaat, dus we king met andere gemeenten te hebben veel personeel nodig'. Als deel van de openingshandeling onthulde hij de lichtbak 'Rijkspoli tie' dat voor deze gelegenheid van de zolder was gehaald en over handigde aan groepschef Jan Kamperman het schild 'Rijkspoli- die al burgemeester is. Bekwaam heid en geschiktheid voor het ambt zijn belangrijkere punten dan de politieke kleur, leeftijd of het geslacht. Ervanng met leidingge ven is een vereiste. De nieuwe burgemeester moet betrokken zijn bij het eiland, mak kelijk aanspreekbaar zijn en zich makkelijk verplaatsen in anderen. Hij (of zij) moet onderkennen dat Texel een complexe plattelandsge meente is, oog hebben voor de economische pijlers van het eiland en de weg naar Haarlem en Den Haag weten te vinden om de belan gen van Texel helder en met gezag naar voren te brengen. Verwacht wordt dat de nieuwe bur gemeester in staat is samenwer- municatief sterk zijn, problemen goed kunnen verduidelijken, een goed onderhandelaar zijn en bestuurlijke gevoeligheden in een vroeg stadium aanvoelen. Beschre ven staat dat er jaarlijks een functi oneringsgesprek met de burge meester moet plaatsvinden aan de hand van de profielschets. Het concept, dat op de website van de gemeente te zien is, wordt donderdag 7 mei besproken in de raadscommissie Werkwijze Raad. Het stuk is opgesteld op basis van onderwerpen die de politieke par tijen hebben aangedragen. Tijdens de commissie kunnen derden ook nog inspreken. Als de profielschets definitief is vastgesteld, verschijnt er een advertentie in de Staatscourant en metjes te zetten wegens zijn 40- woordig niet meer weet waar de het nieuwe bureau was versperd. jarig ambtsjubileum. Voor de openingstoespraak was politie mee bezig is.' Herstel van de situatie is te verwachten als Drumbands werken samen De drumbands van KTF, DEK en Excelsior gaan meer samenwer ken. De bands hopen op die manier een tekort aan leden te kunnen opvangen. Het Toeristisch Investerings Fonds Texel (STIFT) keert naar verwach ting in het najaar voor het eerst geld aan initiatieven op toeristisch gebied. Dat zegt Bart Robbers desgevraagd. Robbers geeft donderdagavond tij- De samenwerking kwam zaterdag- van de drumband van Excelsior dens de algemene ledenvergadering avond naar voren tijdens het Voor- togen sindsdien al een keer naar van TVL een toelichting op het fonds jaarsconcert van KTF. Drie spelers Oosterend om Excelsior bij te staan waar de gemeente de komende tijd van Excelsior en één van DEK had- tijdens een lampionnenoptocht. jaarlijks vier ton uit de opbrengsten den zich bij het korps gevoegd, Volgens KTF gaan de drumbands van de toeristenbelasting in stort, zodat er toch een volwaardige elkaar de komende tijd vaker een Sinds de politieke instemming met drumband op het podium stond, helpende hand bieden. de verhoging van de toeristenbelas- De basis voor de samenwerking werd vorig jaar gelegd tijdens het Midzomerschansfestival. Leden Eierland zoekt een poldermiss. De polder bestaat in juni 2010 175 jaar. Bewoners van De Cocksdorp en Eierland vieren dat drie dagen lang met een groot polderfeest. 'Zo'n feest verdient een boegbeeld', zegt de organisatie die kandidaten zoekt voor de titel Poldermiss. en spontaniteit. Kandidaten moe- Filevorming voor vuiloverslag De Hamster afgelopen zaterdag, waar vooruitlopend op de meierblis gra tis afval mocht worden gestort. Het liep storm. De file met wachtenden ten Texels zijn (bij voorkeur uit de strekte zich op het hoogtepunt uit Noordkop), enige kennis hebben over het 'gebied achter de Ruge- diek' en betrokken zijn bij de fees tende regio. Uit de aanmeldingen kiest de organisatie tien geschikte kandi daten. Op 26 juni 2009, tijdens Op 24, 25 en 26 juni 2010 staat de een feestelijke avond in het Eier- tot het huis van de familie Kreeft aan de Laagwaalderweg. 'Er zijn mensen geweest die een uur moes ten wachten', vertelt Rein Kuiper van de vuiloverslag. De aanvoer overtrof met 15 ton asbest, 20 ton grofvuil en een flinke hoeveelheid bouw- en sloopafval de stoutste verwachting. De capaciteit van de overslag was maar net toereikend. 'We kunnen op zaterdag niet afvoe ren, dus we moesten via AB Bak ker extra containers laten komen. Een groot succes, maar de capaci teit is op dit soort dagen wel wat aan de kleine kant', vertelt Kuiper. Komende zaterdag kan er weer gratis vuil worden gestort. polder op zijn kop. Een groep vrij willigers is druk doende met de invulling van het feestprogramma. Om het feest extra kleur te geven zoekt de organisatie een 'aantrek kelijke, representatieve jonge vrouw tussen de 18 en 28 jaar'. 'Iemand die - ook in de aanloop naar de drie dolle dagen - feeste lijke activiteiten wil openen of opluisteren, belangrijke bezoekers wil ontvangen en haar charmes in de strijd kan gooien'. 'Een sexbom in bikini zoeken we niet', stelt de organisatie. Wel let men op uiterlijk, persoonlijkheid landse Huis, worden de genomi neerden gepresenteerd. Daarna kiest een deskundige jury samen met het publiek 'Miss Eierland'. Jonge vrouwen (18-28 jaar) kun nen zich vóór 1 juni 2009 aanmel den bij Vivian Kareis, Schipper Boonstraat 16,1795 AR, De Cock sdorp. 06-12 52 80 05, e-mail: vivian.karels@hetnet.nl of bij Mar leen Heijne, Slufterweg 217, 1795 KN, De Cocksdorp, 06-20621436, e-mail m.heijne@hetnet.nl. Het aanmeldformulier is op te vragen via www.polderfeest2010.nl. kunnen belangstellenden zich mel den bij commissaris van de konin gin Harry Borghouts. Hij stuurt kandidaten vervolgens door naar de vertrouwenscommissie die een advies opstelt voor de minister van Binnenlandse Zaken. In de concept-profielschets wordt gemeld dat kandidaten eventueel in de praktijk al een keer moeten laten zien wat ze kunnen, zodat de vertrouwenscommissie een beter oordeel kan vormen. Dat moet gebeuren door middel van een zogeheten assesment. www.speedheat.nl E-mail komt niet van Kabeltex Van verschillende kanten wordt melding gedaan van een e-mail die afkomstig zou zijn van Kabeltex en waarin abonnees wordt gevraagd hun naam en wachtwoord te bevestigen. Het bericht (met als onderwerp Webmail Gebruiker) is in zeer slecht Nederlands gesteld en is ondertekend met Webmail Support Team. Kabeltex stelt nadrukkelijk dat het bericht niet van hem afkomstig is en stelt dat het in het algemeen zeer onver standig is vragen over gebruikers namen en wachtwoorden per e- mail te beantwoorden. ting naar €1,50 per persoon per nacht (maximaal vijf nachten) eind 2008 heeft hij achter de schermen gewerkt aan het opzetten van de stichting. Robbers had april genoemd als datum om te beginnen, maar vol gens hem is het belangcijker de zaken eerst zorgvuldig op papier te zetten. Er is gewerkt aan de statuten en zodra die door de gemeenteraad zijn goedgekeurd, kan de oprichting van STIFT plaatsvinden en kunnen bestuursleden worden aangesteld. In een brief aan de leden van TVL laat Robbers weten dat belangstel lenden voor een subsidie de tijd inmiddels goed kunnen benutten om 'doortimmerde voorstellen' te maken. In de brief stelt Robbers dat de keu zen eerlijk en transparant moeten verlopen en dat ze onderbouwd en gemotiveerd moeten zijn. De verga dering van TVL wordt donderdag avond gehouden in De Kiekendief in De Cocksdorp. Eervolle dag Texelse Courant Op de landelijke NNP-dag afgelo pen donderdag in Voorthuizen is de Texelse Courant genomineerd voor de Pnjs voor de Nieuwsblad- journalistiek 2009. Uit 64 inzendin gen van lokale Nederlandse nieuwsbladen selecteerde de jury onder meer de berichtgeving van verslaggevers Jeroen van Hattum en Gerard Timmerman over de aanbesteding van de veerdienst en de succesvolle actie die de krant hiertegen voerde. In een andere categorie, de Prijs voor de Nieuws bladfotografie 2009, kreeg Gerard Timmerman een eervolle vermel ding voor zijn foto over de jacht op ganzen. Meer hierover elders in deze krant. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer .UUOOnHUYS Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1