Gevarieerd concert KTF in Koninghal Agenda TEXELSE 2 COURANT TESO Weinig bezoek jazz DINSDAG 21 APRIL 2009 Dinsdag 21 april: In De Buureton in Den Burg begint om 18.00 uur het voor laatste SWOT-diner van het sei zoen, bedoeld voor ouderen. Deelname kost €8.-. Opgave via tel. 312696. Op het wielerparcours op sport park Zuid in Den Burg begint om 19.00 uur een criterium. Deelna me vanaf 10 jaar (valhelm ver plicht). Cinema Texel vertoont Krte Run ner (14.00, 20.30), Gran Torino (14.00) en He's just not that into you (20.15). Woensdag 22 april: Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Zeemanskerkje in Oudeschild een kleine rommeltjesmarkt gehouden. Met verkoop van handwerk, rondleidingen en kof fie. In De Gollards in Den Burg begint om 15.00 uur een optreden van seniorenkoor Melodij en muziek groep Musio. Opgave en beta ling in de Gasterij (in De Gol lards). ledereen van 55 jaar en ouder is welkom. In het Gemini Ziekenhuis in Den Helder begint om 19.00 uur een thema-avond over diabetes. De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houden vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in De Buureton. Spreker is Ina Eilan der. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 20.00 uur een algemene ledenvergadering van de dorpscommissie Eier- land. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Cinema Texel vertoont Monster vs. Aliens in een driedimensio nale en Nederlands gesproken versie (13.45, 16.15), Limo (13.30,16.00), He's just not that into you (20.15) en Gran Torino (20.30). Donderdag 23 april: De reumavereniging houdt een knutselmiddag voor haar leden in De Schakel aan de Binnen- burg in Den Burg. Aanvang 14.30 uur. In sporthal Ons Genoegen wordt van 16.30 tot 19.30 uur judotoer nooi gehouden door de jeugd van Shima. In dorpshuis De Hof aan de Nika- del in De Koog begint om 19.30 uur een open bndgedrive. Deel name kost €2, - per persoon. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06 28787820. Sterrenwacht De Jager houdt bij helder weer vanaf 21.00 uur ster- renkijkavond. Bij twijfel over het doorgaan kan rond 18.00 uur gebeld worden naar tel. 06- 45552708. Deelname kost €2,-. Cinema Texel vertoont Fast and Furious (20.15) en een 'mystery movie' (20.30). Vrijdag 24 april: Bij de Muziek- en Dansschool in Den Burg begint om 19.30 uur een ontmoetingsavond voor vol wassenen die in een (kamer)muziekensemble willen spelen. Voor meer informatie: tel. 313493. Cinema Texel vertoont Monster vs. Aliens in een driedimensio nale en Nederlands gesproken versie (13.45,16.15), Fast Furi ous (19.00, 21.45), Hondenhotel (13.30), Limo (16.00) en He's just not that into you (18.45, 21.30) TESO zet in en rond het week end geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilis ten moeten soms rekening hou den met wachttijden van een half uur. Deze ontstaan naar ver wachting: vrijdag tussen 9.00 en 11.00 uur (Texel) en 11.00 tot 16.00 uur (Den Helder), zaterdag tussen 9.00 en 14.00 uur (Den Helder) en maandag tussen 12.00 en 15.00 uur (Den Helder). De afvaarten van 10.00 uur van uit Den Helder en 13.30 uur van af Texel zijn vrijdag uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer infor matie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of web site www.teso.nl. Oud papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zet ten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Waal- derstraat, Marelstraat, Bur gerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Di. 21 april 05.35 en 18.36 u. Wo. 22 april 06.55 en 19 36u. Do. 23 april 08.10 en 20.26 u. Vr. 24 april 09.00 en 21.16 u. Za. 25 april 09.45 en 22.05 u. Zo. 26 april 10.35 en 22.40 u. Ma. 27 april 11.00 en 23.20 u. Aan hel strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zaterdag 25 april nieuwe maan; maandag 27 april spring tij. Zondag 26 april zon op 6.18 uur; 20.59 uur. LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 3b 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 -13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mall info@lcnr.nl «op lijn »an toepasang ,3» Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar 39,85 38,15 lautomatiscii) Per jaar €77,90 75,55 (auiomaiisch) Bi| verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. FNV vrouwen De FNV-vrouwen hebben op 28 april een uitje. Leden die mee wil len, dienen zich bij een van de bestuursleden te melden. Voor ver trek wordt om 13.15 uur verzameld bij de Weikoop. Reumavereniging De reumavereniging houdt donder dag 23 april in De Schakel aan de Binnenburg een knutselmiddag voor haar leden. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Dood dorp Een dorp krijgt wat het verdient. En dat is maar goed ook, zo heeft niemand zich wat te verwijten. Oosterend gaat op slot, het dorp gaat vergrijzen, maar kiest hier zelf voor. Waarom zou je verande ren als je ook alles bij het oude kunt laten? De plannen voor Oost waren destijds prachtig. Kooger en Westerlaken hadden een schit terend plan, helemaal in de stijl van Oost. Betaalbare huizen voor Texelaars, die hun kinderen naar de school in Oosterend konden sturen, met hun boodschappen de plaatselijke supermarkt kon den steunen. Maar nee, het groe ne hart, en zo ging de winst de deur uit. Nu stemt men het ont wikkelingsplan voor Oosterend weg. Geweldig. Ondernemende dorpelingen nemen de wijk naar elders, school hoeft met meer verbouwd, want binnenkort ruim zat wegens gebrek aan leerlingen, supermarkt en slager krijgen het steeds moeilijker het hoofd boven water te houden en de Oosteren- ders moeten binnen een aantal jaren allemaal naar Den Burg om boodschappen of online de boel thuis laten bezorgen. Geen reu ring meer op straat, sociale con tacten via de winkel op nul, bejaarden naar Den Burg. Maar daar staat tegenover dat er rust is in het dorp. Zo fijn voor de toens- ten, een echt authentiek dorp waar nog alles bij het oude is. Dat is smullen. Maar waar dan? Waar is De Kroonprins gebleven, de Rötisserie, Strends End? Ach, wat jammer nou. Helaas geslo ten, te weinig aanloop. Chapeau voor de actievoerders die uit angst voor verandering niet ver der kijken dan hun neus lang is. Pien Verberg Ze had haar verjaardag gewoon thuis kunnen vieren, maar KTF- dirigent Astrid Gorter stond op haar geboortedag graag in de Burgemeester De Koninghal om een voorjaarsconcert van het Koninklijk Texel Fanfarecorps te leiden. Met succes. Gorter had een genoeglijke avond, maar het publiek ook. Het orkest speelde, met de nodige variëteit, bekende nummers die lekker in het gehoor lagen. Vrolijk en opgewekt waren een bewerking van het num mer Flashdance van Irene Cara en een hitmix van The Village People. Ingetogen en melodieus waren de nummers Aria en Medusa van Robert Finn en uitbundig en swin gend was het nummer Brasiliana van Jan van der Roost, waarbij orkest, drumband en majorettes tegelijk optraden. De drumband baarde opzien met het nummer It's a question dat spelenderwijs werd opgebouwd door telkens iemand met een ander slagwerk het podium te laten betre den. Volgens presentatrice Erna Tromp was het een week geleden nog de vraag of het allemaal goed zou komen, maar het antwoord was ja. Tegelijk werd duidelijk dat de drumband van KTF momenteel een smalle basis heeft. Erie Zandee, Monique den Braven en Chantal Westerlaken van de percussieband Excelsior hielpen een handje mee en Nienke Arnout van DEK uit Den Hoorn zorgde voor het slagwerk bij het orkest. KTF-voorzitter André Sieting wees het publiek erop dat er nog plaatsen vrij zijn bij de drumband. De groep trad voor het eerst op met trommels die recent door de Raboton werden geschon ken. Bij de majorettes is de spoeling op het moment ook dun. De majoret tes groot bestaan uit drie meiden en de groep majorettes klein is iets groter. Er zijn echter nieuwe leden in aantocht. Bij KTF waren ze er trots op dat bij de majorettes klein leden die pas zeven maanden lid zijn ook op het podium een optre den verzorgden. Zij trokken de aandacht met het nummer Abraca dabra van Djumbo waarbij gedanst werd rond een kookpot waaruit op het einde met een knal een hoop papier de lucht in werd geschoten. Beroemd jazztrio speelt in Klif 12 Theater Klif 12 in Den Hoorn vormt zondag 26 april het podium voor een prominent gezelschap uit de jazzmuziek. Opgetreden wordt dan door het BBG-trio, bestaand uit pianist Michiel Borstlap, slagwer ker Han Bennink en bassist Ernst Alzheimer Café In het maandelijks Alzheimer Café wordt deze keer aandacht besteed aan het thema 'dementie en bewe gen'. Fysiotherapeuten Margo Noom en Bernard Wolf gaan in op vragen De majorettes groot leefden zich uit op Kate Perry Hot'n'Cold) en Brothers on the 4th Floor (Jhe sun will be shining). Mars Er zit één mars in het repertoire (Mars der medici) en die werd spe ciaal ter ere van de eind juli overle den Pieter Jan Koorn gespeeld. Hij was bijna 75 jaar lid van het fanfa re. Tromp bracht in herinnering dat de Mars der medici eind jaren zes tig bij een concours in Breda werd gespeeld, en dat het volgens Koorn perfect werd uitgevoerd waardoor KTF het concours won. Speciale aandacht was er voor de jeugd. Leerlingen Joëlle en Tobias den Braanker, Floor van Sambeek en Twan van IJsseldijk traden op als solisten bij het nummer First Concerto van Peter Kleine Schaars. Hannah den Braanker, Jolein Witte, Hayet Suliman, Quirijn Verschoor en Hanna Gaaff werden in het zon netje gezet omdat ze vijf jaar lid zijn van KTF. Cor van IJsseldijk werd naar voren geroepen omdat hij vijf tig jaar lid is. Erna Tromp deed eveneens van zich spreken. Zij zong solo het nummer Don't cry for me Argentina van Julie Covington. Gorter maakte bij de aankondiging met een knip oog een verwijzing naar het televi sieprogramma Op zoek naar Evita van de AVRO. 'KTF is ook op zoek geweest naar Evita en we hebben haar gevonden.' Net als in de film naar Eva Perón, zong ze gestoken in het wit het nummer. Een andere solo (op tuba) was weggelegd voor Gerben van der Feen bij het num mer Ana. KTF sloot af met een vrolijke med ley van Hollandse hits van onder andere Jan Smit, Nick en Simon en Gerard Joling. Dat de dirigent haar verjaardag vierde, ging bijna onge merkt voorbij, totdat éen van de leden nog even het podium besteeg. Hij had voor Gorter een doos chocolade meegenomen die ze eigenlijk van haar man (dirigent Bert Willemsen) had zullen krijgen. Hij stond echter tegelijkertijd in Austerlitz een concert te begelei den. Gorter kreeg ook meteen de beste wensen van die zijde door. Jeroen van Hattum Glerum, winnaar van de Boy Edgar- prijs 2009, de belangrijkste Neder landse onderscheiding voor jazz musici. De groep wordt door kenners 'één van de spannendste, toegankelijkste en hardst swingen de improvisatietrio's die er zijn' genoemd. Het optreden begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €16,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren is in dat geval gewenst. als 'wat doet bewegen met het brein?' en 'kun je door bewegen dementie uitstellen of voorkomen?' Daarnaast is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Het Alzheimer Café wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.30 uur. De drumband trok de aandacht met het bijzondere nummer It's a question. De majorettes groot in actie op Hot'n'cold van Kate Perry. Joelle en Tobias den Braanker, Floor van Sambeek en Twan van IJsseldijk traden als solisten op. Erna Tromp stond als Evita op het podium om Don't cry for me Argentina te zingen. The Lils Mackintosh Band was zaterdagavond één van de hoofd acts op het jazzfestival van De Lindeboom. ifoio jwoen ven Hamm» Het jazzfestival van De Linde boom in Den Burg heeft zater dagavond een teleurstellend aantal bezoekers getrokken. Naar schatting kwamen er onge veer tweehonderd mensen. Sneu volgens Bouke Weber van De Lindeboom, omdat er een hoop tijd in het evenement was gestoken. 'We merken dat we in het wereldje van de jazz inmid dels een naam beginnen op te bouwen, maar het leeft hier waarschijnlijk niet voldoende.' Het festival werd voor de vijfde keer in zijn huidige vorm gehou den. Volgens Weber wordt beke ken of een volgende editie mogelijk in een andere vorm kan worden gegoten 'We kunnen het misschien wat intiemer maken.' Er werd nu opgetreden in het Schoutenhuys en in Ques tion Plaza. Naast landelijke acts stonden ook de Big Band Texel en The Aristocrats van Anna Trap, Erik Brouwer en Daniël de Boer op het podium.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2