TEXELSE 3 COURANT Maartenfonds onder paraplu Texelfonds DINSDAG 21 APRIL 2009 Familieberichten Verdrietig en vol bewondering hebben wij afscheid genomen van mijn lieve man, onze vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader Frans Rein Haarsma Gaasterland, 24 maart 1920 Texel, t 20 april 2009 Truus Haarsma-Witte Wicia en Jan Robert-Jan en Rachel Marcel en Femke Tycho, Fleur Marga en Jan Sander Pim en Anne Bert en Ria llona Stefan Kees en Corrie Tarana Geeta Thijs en Ellen „Gollards" k. 240 De Zes 12 1791 EX Den Burg Pa is thuis in zijn slaapkamer in de „Gollards". De avondwake zal worden gehouden op donderdag 23 april om 19.00 uur in de Johannes de Doper kerk, Molenstraat 36 te Den Burg, waarna gelegenheid is de familie te condoleren. De Eucharistieviering vindt plaats op vrijdag 24 april om 14.00 uur in de Johannes de Doper kerk, aan sluitend zullen wij pa naar zijn laatste rustplaats begeleiden op de R.K. begraafplaats van Den Burg, Na afloop van de begrafenis komen wij samen in de „Witte Burcht", waar gelegenheid is de familie' te condoleren. Pa hield van fleurige bloemen Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Hij wilde zo graag nog een keer naar Bah. Hij wilde zo graag nog wat genieten... Op 62-jarige leeftijd is overleden onze lieve broer en oom Klaas Lips Texel, Den Helder, a 10 mei 1946 t 15 april 2009 Namens de familie, Thea Hoogerheide-Lips Schilderend 83 1791 BC Den Burg De begrafenis heeft op maandag 20 maart plaatsgevonden op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Met veel verdnet hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze familievriend Klaas Lips Wij wensen de familie veel sterkte toe met dit grote verlies. Familie Hoppener Deze reis gaat verder dan Bali... Lieve Klaas Bedankt voor de fijne jaren en je blijft voor altijd in ons hart. Jos en Rixt Jesse en Tara Verdrietig zijn wij door het bericht van het over lijden van onze oud-collega Klaas Ups. Lange tijd was hij een bindende faktor en organisator van feesten voor groot pn klein bij de eerste lichting Verenigde Schilders (de geallieerden). Vaarwel Klaas Nic van Heerwaarden Hans Bakker Hans Haarsma Ron Vlugt Ben Jas Cees Kuijper René Kuijper Arno van Heerwaarden Jan Hillen Paul van Sambeek Huib de Ridder Lenie-Steffen-van Heerwaarden Ko Oostra Jan Kooger Udo Riings Dirk Dros Peter Steffen We zullen je inzet ontzettend missen. We wensen Laurens veel sterkte. Bestuur en leden D66, afdeling Texel Voor mij is het niet erg meer Daarvoor is het verleden. Wel voor jullie die ik achterliet. Vaarwel en wees tevreden. Geschokt, omdat het zo snel ging en intens verdrietig door dit grote verlies, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn man, onze vader, schoonvader en Jan Jonker Schagen t Schagen 8 maart 1934 19 april 2009 Schagen: Tiny Jonker-Snel Den Burg: Cees en Anouschka Den Burg: Marja en Gerrit Melissa en jorik Tom Ralph Schagen: Yvonne en Hans lasper Esmee Bernhardstraat 100 1741 CW Schagen Mijn man, onze vader en opa ligt in het uitvaart centrum Ruysdael, Nes 8 te Schagen. Er is gelegenheid tot afscheid nemen en de familie te condoleren don derdag 23 april tussen 19.00-20.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 24 april om 13.15 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop kunt u de familie condoleren in de koffie kamer aldaar. Indien u geen kaart heeft ontvangen kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Het Texeffonds heeft zijn eerste fonds op naam' binnengehaald. Het is het Maartenfonds van het gelijknamige gehan- dicaptencentrum in De Koog, dat in het leven is geroepen om zaken te bekostigen die voor de kwaliteit van het centrum en het welzijn van de 31 bewoners van belang zijn, maar niet voor ver goeding door de over heid in aanmerking komen. Het Texelfonds zal ervoor zorgen dat het geld goed wordt beheerd en dat het aan de doel stelling wordt besteed. Het onder de paraplu van het Texelfonds gekomen Maartenfonds zal worden 'gevoed' door de stichting Iris, die in 2007 werd opge richt door mensen die zich bij het Maartenhuis betrok ken voelen. Aanleiding was het feit dat er vooral onder familieleden van de bewo ners mensen zijn die door schenking of legaat het Maartenhuis willen steu nen. De stichting Iris wil dat stimuleren, aanspreekpunt zijn en adviseren wat betreft de besteding van de gel den, maar laat het verder over aan het Texelfonds. Dit is vastgelegd in een contract dat zaterdagoch tend werd ondertekend in de Schoutenzaal van De Lindeboom. Het bestuur van het Texelfonds maakte er een openbare plechtig heid van om de naamsbe kendheid te vergroten en in de hoop dat meer bednj- ven, personen of bestaan de stichtingen zich als fonds op naam bij het Texelfonds zullen voegen. Voorzitter Andrew AJbers sprak zaterdag van een historisch moment voor het vier jaar geleden opgerich te Texeffonds en hoopte dat het voorbeeld spoedig navolging vindt door men sen die iets voor de Texelse gemeenschap willen doen en de zekerheid willen heb ben dat dit op een voorde lige, professionele manier gebeurt waarbij de conti nuïteit is verzekerd. Elk jaar keert het Texelfonds het rendement van het vermo gen uit aan doelen waar over het bestuur (geadvi seerd door een raad van advies) beslist. Het bestuur is daarin vrij, zij het met de beperking dat geen steun wordt gegeven aan wapen industrie, seksindustrie en projecten waar kinderar beid aan te pas komt. Alleen door een fonds op naam bij het Texelfonds onder te brengen (waarbij een inleg van tenminste 50.000,- nodig is) kan de gever zijn voorwaarden stellen wat betreft de doel stelling, zoals in het geval van het Maartenhuis en tij dens zijn leven daarbij ook adviseren. Bestaande stichtingen, particuliere personen en bedrijven kun nen op deze wijze hun maatschappelijke betrok kenheid tonen. De fiscus helpt mee: 10 procent van de winst mag op deze manier worden weggege ven. Het Texelfonds is door de belastingdienst erkend als Algemeen Nut Beogen de Instelling (ANBI) zodat gevers geen schenkings recht of successie ver schuldigd zijn. Gevers kun nen erop rekenen dat hun geld niet op een gevaarlijke manier wordt belegd. De reserves staan in deposito. Informatie over het Texel fonds is te vinden op de website www.texelfonds.nl De samenwerkingsover eenkomst werd onderte kend door Texeffondsvoor- zitter Andrew Albers, oud-voorzitter Jacques Dijt en Berm van de Velde- Hünteler Laatgenoemde vertegenwoordigde het Maartenhuis en is moeder van een der bewoners. Zij merkte op dat het Maar tenhuis, dat in 1964 werd gesticht lange tijd enigszins in zichzelf was gekeerd, maar nu steeds meer 'ver- tesselt'. De nieuwe direc teur heeft Texelse roots. Dagelijks komen ongeveer dertig gehandicapte eiland genoten naar het centrum om actief te zijn in de weve rij, houtwerkplaats, bakke rij, kaarsenmakerij, moes tuin, boerderij en atelier. Andrew Albers, Bemi van de Velde en Jacques Dijt ondertekenden zaterdag de overeenkomst waarmee het Maartenfonds werd ondergebracht bi) het Texelfonds. (Foto k*,, Grut, Groei, geniet geef Lach, laat gaan leef Straal met je aanwezigheid en blijf jezelf, altijd Heel gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Tijn Johan Sijtze Tijn is geboren op 6 april 2009 om 14.58 uur. Niek Iris van der Heide-Bakker Broertje van Lieke Kapelaan Ruiterstraat 4 1131 BAVolendam Telefoon: 0299-350 974 Wil je Tijn komen bewonderen, graag even bellen. Het is en blijft een wonder! Lieke Jacobien 17 april 2009 Dochter van Guido Schuijl en Marga Boon Zusje van Mirte Herenstraat 31 1797 AE Den Hoorn Tel: 0222-319747 Jelte Martijn is geboren op 17 april om 15.40 uur Hij is met liefde ontworpen en weegt 2990 gram en is 50 cm lang Trotse ouders zijn Mayke en Ingmar Veeger Distelvlinder 47 1791 TN Den Burg Tel. 0222-888 411 Tussen 12.00 en 15 00 slapen Jelte en Mama. Wij zijn super trots en ongelofelijk blij dat Zoëy Daniel van Zeijlen Ons als ouders heeft uitgekozen! Marianne van Zeijlen Casper van Schellinga Amaliaweg 5 06 450 740 65 Moeder en zoon rusten van 13.00 tot 15.30 uur. 1964 V 2009 Op 23 april zijn onze ouders en grootouders Theo en Corrie Witte 45 jaar getrouwd. Van harte gefeliciteerd en tot zondag! Sandra, Jan-Hendrik en Tim INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing toto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondememerspak- ket van Langeveld de Rooy. www.printservicetexel. nl Stickers. belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115.. De Kleine Expositie bij zondere schilderijen, deze week nog te zien in Het Open Boek Wij zoeken een jongen van 15 a 16 jaar die ons wil komen helpen in de fietsverhuur, weekenden en vakanties, ±20 a 25 per week. Fietsverhuur Veer haven Texel, tel. 319588 Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Het is weer tijd voor mooie gladde benen en oksels. Bodysugaring. com Schoonheidssalon Beautyinbalance Irma de Wit, tel. 319859. Hynckes, Dekker, Kaem- merer en van Ham. Ze kwamen uit Brussel, Den Haag en Utrecht. Wat ze maakten is te zien in De Kleine Expositie Gebakken zeetong. in de boter Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan C. Stolk voor re servering, 319310. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60. De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Het is weer tijd voor mooie gladde benen en oksels. Bodysugaring. com Schoonheidssalon Beautvinbalance Irma de Wit, tel. 319859. Gevraagd: bezorgers voor het bezorgen van geadresseerde post op dinsdag en vrijdag. Met name in en om Den Burg en in de omgeving van de Cocksdorp. Bent u graag in de buitenlucht werk zaam voor een aantrek kelijke bijverdienste en heeft u enkele uren be schikbaar op de dinsdag en vrijdag? Meld u dan aan bij Intrapost, tel.nr: 0226-342990 of mail naar: sjoukje@intrapost.nl Cursus Wihite Time Hea ling 9 10 mei. Vooraf behandeling ter kennisma king. www.spiritueeltexel. nl Tel. 06-23270022. Gezocht: kruiden, plan ten, zaden, stekken, e.d. voor de Bonte Bele venis, Den Hoorn. T:06- 29191822 Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend do.- en vr. 13.30 -17.30 en za. 10.00 -13.00 uur of op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Het is weer tijd voor mooie gladde benen en oksels. Bodysugaring. com Schoonheidssalon Beautyinbalance Irma de Wit, tel. 319859.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3