Ruwe diamanten in Solistenfestival COURANT Boete na 'verdedigen' vriendin Intertoys in andere handen Brandlucht DINSDAG 21 APRIL TEXELSE genoemd, kreeg nog een paar tips zich te verbeteren. 'Let op de adem steun aan het eind van een regel, dan zak je soms iets in.' Pianist Mathijs Duin won de tweede prijs. Hoewel hij nog maar vijfeneen- half jaar les heeft, had hij zich al voor de derde keer voor de finale geplaatst. 'Hij speelde - zeker voor zijn leeftijd - moeilijke stukken (van Mozart). Heel gedurfd!', prees de jury. 'Soms waren er kleine tempo wisselingen en een klein foutje, maar hij herstelde zich goed.' Veel indruk maakte ook gitarist David Maas, die zich waagde aan Samba Pa Ti van de Mexicaanse gitaarvirtu oos Carlos Santana. 'Wat een muzi kale jongen! Hij heeft een superti- ming, prachtige rifjes en speelt heel beheerst', vond de jury, die hem beloonde met de derde prijs. Een bijzondere eend in de bijt was Elisabeth Waverijn, die al negen jaar pianoles volgt en sinds dit jaar ook zang studeert. Ze verraste door drie zelf geschreven liederen ten gehore te brengen, zichzelf daarbij begelei dend op piano. 'Piano, klarinet, zang en componeren... Elisabeth, wat kan je niet?', vroeg de jury, die sprak van een 'ruwe diamant'. Het dilemma was dat haar pianospel uitstekend is. maar haar zang nog onderontwik keld. 'We gaan in de toekomst nog veel van je horen, maar moeten je beoordelen op wat je nu presteert', verwoordde voorzitter Folkerts de ovenwegingen van de jury. Uiteinde lijk was besloten haar de aanmqedi- gingspnjs te geven. 'Maar die moet je in dit geval groot zien.' Merel van der Wal was de enige danseres die zich i Solistenfestival had geplaatst. De 16-jarige Suzanne van Heer waarden heeft vrijdagavond het Solistenfestival van de Muziek- en Dansschool gewonnen. Zij zong het stuk On my own uit de musical Les Miserables en deed dat vol gens de jury met een 'fijne, lieve, maar ook krachtige stem'. Na diverse voorronden hadden tien deelnemers zich geplaatst voor de finale. Zij speelden uiteenlopende instrumenten als trompet, kerkorgel en elektrische gitaar. Ook deed een danseres mee. Lastig met elkaar te vergelijken voor de jury, ook al omdat de jongste leerling - de 9-jarige cel list Jelle van Breukelen - pas twee jaar les had, terwijl enkele anderen al negen jaar de muziekschool bezoe ken. Het niveau was erg hoog volgens de jury, die bestond uit directeur Pauline Folkerts en docenten Roos Bakker en Colet van Nierop. Dat wil niet zeggen dat er alleen met juichkreten werd beoordeeld. Zelfs de winnares, die de jury 'kippenvel' had bezorgd en 'een feest voor het oor' werd Een 20-jarige man uit Utrecht is vrijdag in Den Helder door de poli tierechter veroordeeld voor mis handeling. Hij moet €300,- boete betalen omdat hij op 2 december 2007 in de Dorpsstraat van De Koog een Texelaar een vuistslag in het gezicht heeft gegeven. De mishandeling vond plaats in de rij voor de pinautomaat. De Utrechter stond er samen met zijn vriendin te wachten, terwijl een Texelaar aan het pinnen was. Dit duurde nogal lang, waarop de vriendin vroeg of het niet wat sneller kon. Daarop reageerde de pinner met 'die blonde slet moet maar even wachten', om haar ver volgens uit te schelden voor 'kan- kerhoer'. Toen de Utrechter daar iets van zei. ontstond een handgemeen, waarbij de verdachte naar eigen zeggen een keer hard uithaalde. 'Maar hij heeft mij ook een tik gegeven, ik heb de volgende dag aangifte gedaan van mishandeling', verdedigde hij zich. Rechter Vermeulen toonde weinig begrip en ook het verweer dat de Utrechter zo fel reageerde omdat zijn oma aan kanker was overleden, vond weinig gehoor bij hem. 'Het is gewoon niet goed wat u heeft gedaan en dat weet u zelf ook wel.' De verdachte - student fysiotherapie - gaf toe dat het geen slimme zet was geweest 'Het gebeurde uit een reactie, ik ben er zelf ook erg van geschrokken.' De officier van justitie zag 'geen reden die het gedrag van de verdachte rechtvaardigt' en was van mening dat hij 'buitensporig' had gereageerd. 'Hoe vervelend het ook is als je vriendin wordt uitge scholden, dit is niet de oplossing', aldus de officier. Hij eiste €600,- euro boete en toewij zing van €150,- schadevergoeding. Dat laatste vond de politierechter niet nodig en hij halveerde de boe te. Abraham krijgt deuren Voorbijgangers zullen donderdag als ludieke Abraham voor Kees vreemd hebben opgekeken toen Zwaan, die zijn 50ste verjaardag ze aan de Vloedlijn dertien deuren vierde en waren geïnspireerd door in een tuin zagen staan, beplakt de voordeur van de jarige, die met foto's en voorzien van tek- dringend aan vervanging toe is. sten. De deuren waren bedoeld iFotoAmuwmei Koordirigenten geslaagd Paul Bakker, Marian Brüge- mann, Karen Keijser en Gerard van der Slikke hebben zater dag de driejarige opleiding voor koordirectie met succes afgerond. Zij deden dat tijdens een goedbezocht concert in de rooms-katholieke kerk in Den Burg. De kandidaten dirigeerden tijden het examen een gelegenheids koor, dat bij een aantal werken werd begeleid door een strijken- semble met piano en fagot. Elk van de vier kandidaten dirigeerde een a capella- en een begeleid werk. Rita van Gelder en Ria van der Slikke zongen de solo bij Parus Angelicus (Franck) en Lau- date Dominum (Mozart) De verrichtingen van de examen kandidaten werden beoordeeld door docent Karei Kok en Bas Ramselaar, een veelgevraagd en vast lid van de examencommissie bij Muziekpraktijk 6a. De dirigen tenopleidingen bij Muziekpraktijk 6a uit Schagen voldoen geheel aan de landelijke criteria, zodat de geslaagden een uitermate waardevol diploma behaalden. Excursie door De Nederlanden Kees-Jaap en Aaf van der Kooi hebben Intertoys Texel, hun speel goedwinkel aan de Stenenplaats, verkocht aan Intertoys Holland BV. Het pand blijft wel eigendom van de familie, maar wordt verhuurd. De 42-jarige Kees-Jaap is de derde generatie in de familie Van der Kooi die speelgoed verkoopt. Onder zijn leiding maakte de winkel aan de Stenenplaats een enorme groei door 'Na bijna 25 jaar werd het tijd om de bakens te verzetten', beargumen teert hij in een persbericht de ver koop. 'Sinds 2007 ben ik samen met compagnon Peter Dral heel druk met de landelijke uitrol van Koop- plein.nl. Op dit moment zitten we al in bijna 70 gemeenten. Het bedrijf groeit hard en we hebben de ambitie om binnen afzienbare tijd landelijke dekking te realiseren. Daar ligt een enorme uitdaging. Het is ontzettend leuk om te doen, maar ik heb er al mijn tijd en energie voor nodig. Ik Gekleed als Elvis onthulde Dyo Wassink zaterdag tijdens de open dag de nieuwe naam en het nieuwe logo van de muziek school. De naam Muziek- en Dansschool dekte al langer niet meer de lading, nu ook toneel- en theaterlessen en cursussen beeldende kunst wor den aangeboden. Onder de nieuwe naam Artex-Kunstenschool Texel wil de school de komende jaren groeien naar een volwaardig een- Band Queen Bees afgeslankt verder Over soul-, funk- en bluesforma tie Queen Bees gaat het gerucht rond dat de band stopt. 'Abso- constateerde dat de winkel steeds meer op het tweede plan kwam en dat is natuurlijk eeuwig zonde van zo'n mooi bedrijf.' De winkel wordt sinds begin van deze maand geleid als eigen filiaal van Intertoys Holland BV. Intertoys is echter in gesprek met kandidaten om de winkel opnieuw in franchise voort te zetten. 'In die constructie blijft de betrok kenheid bij het eiland groot. Dat heeft ook onze voorkeur. Wij hebben afgesproken dat Intertoys Texel lid blijft van de Ondernemersvereniging Den Burg, Stichting Folklore Texel, het Texels Verbond van Onderne mers en natuurlijk via de VW zijn deel bijdraagt aan de Stichting Texel- promotie. Dat de landelijke organisa tie bereid is tot deze morele verplich ting bewijst dat zij graag haar lokale verantwoordelijk neemt. Hier zijn wij natuurlijk erg blij mee', aldus Van der Kooi. De Etos-vestiging in de Wever straat, ook eigendom van Van der Kooi, wordt ongewijzigd voortgezet. trum voor de kunsten. De onthul ling was gegund aan Wassink die al zijn hele muziekcarriére aan de muziekschool verbonden is. De open dag bruiste van activitei ten, van een optreden van de docentenband tot een danswork- shop rock'n'roll. Bezoekers werk ten samen aan een jubileumkunst werk dat een plek zal krijgen in het gebouw en het popkoor liet voor de eerste keer van zich horen. Het komend jaar viert de muziekschool het vijftigjarig jubileum. luut niet waar', meldt toetsenist Gerben van Dijk, die wel begrijpt hoe het praatje in de lucht is gekomen. 'Met meerdere blazers in de gelederen waren we een grote band. Om tien muzikanten bij elkaar te houden, dat is moei lijk. We gaan nu als kleinere for- De brandweer moest zondagavond uitrukken, nadat een bewoner van de Heemskerckstraat in Oude- schild had gemeld een brandlucht te ruiken. Ondanks speurwerk in de woning en de winkel eronder konden de brandweerlieden de oorzaak niet vinden. Studenten uit de hele wereld Tussen alle toeristen zorgde een groep AFS-uitwisselingsstuden- ten afgelopen weekeinde voor een extra internationaal tintje. De jongeren zijn afkomstig uit landen als Thailand, Italië, Portu gal, Amerika, Indonesië en Columbia en wonen dit school jaar in Noord-Holland. Tijdens hun uitwisseling leren ze het land, de taal en cultuur leren kennen. Vrijwilligers organiseren daarvoor allerlei uitstapjes en acti viteiten, zoals een weekeinde op Texel. Een deel sliep bij de familie Keijser, gastgezin van AFS-student Rita Magalhaes uit Portugal. De hele groep ging met de TX10 mee op garnalenvangst, bracht een bezoek aan Ecomare en ging naar het strand. Zondagmiddag vertrokken de stu denten en de begeleidende vrijwil ligers weer naarhun (gast)adressen. Voor de groep deelnemers die eind augustus aankomt, zoekt AFS nog gezinnen. Voor meer informatie: www.afs.nl, e-mail info@afs.nl en tel. 0297-214076. matie verder. De basisbezetting bestaat naast Van Dijk uit Jeroen Dros (bas), Hans Vlaming (drums) en Belinda van Diesen (zang en contactpersoon, tel. 06- 12455516). De band is op zoek naar een gitarist en een zanger(es) Om de resultaten van het project De Nederlanden Natuurlijker te laten zien, verzorgt Staatsbosbe heer zaterdag 25 april een excur sie. Deelnemers krijgen eerst een korte toelichting aan de hand van kaarten en foto's. Daarna volgt een wandeling onder begelei ding. In De Nederlanden is ongeveer 70 hectare van de duinvalleien die in het verleden tot weiland zijn ont gonnen, geplagd. Doel is de natte duinvalleien te herstellen. Ook is de ontwatering verminderd en op de natuurdoelen afgestemd. De hoofd- afwatenng is voor een deel naar de laagste delen van het terrein verlegd en ondieper gemaakt. Door de bed- Alert handelen door het keuken per soneel heeft zondag aan het einde van de middag voorkomen dat er brand uitbrak in restaurant 't Prut- telhuus in De Koog. Toen de vlam in de pan sloeg, deden de medewer kers direct de afzuigkap uit, waar door automatisch ook het gas uit ging. Nadat ze een koolzuurblusser op de brandende pan hadden leeg- gespoten, draaiden ze de afzuigkap weer aan. 'Dat heeft heel wat rook- ding te verbreden, kan in perioden met veel neerslag het water wel wegstromen. Niet alle weilanden zijn geplagd. Op sommige stukken groeien veel orchideeën. Ook wilde Staatsbosbeheer de cultuurhistorie in het gebied zichtbaar houden. Het project is onderdeel van Life Dui nen, waarbij Staatsbosbeheer - met de Europese Ufe-subsidie -.van Walcheren tot Terschelling natuur- herstelprojecten uitvoert. Meer hier over staat op www.staatsbosbe- heer.nl/duinherstel. De excursie gaat om 11.00 uur van start. Bij veel belangstelling worden extra rondlei dingen gehouden. Opgave is moge lijk bij Ecomare, tel. 317741.Tijdens de excursie zijn laarzen of water dichte schoenen nodig. en roetschade voorkomen', prijst brandweerman Martijn van Hengel. De kok was er minder goed aan toe. Hij moest met verschijnselen van rookvergiftiging naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder worden gebracht. Mede doordat de brand weer uitrukte met drie auto's en naast de ambulance ook de politie snel ter plaatse was. trok het inci dent heel wat belangstelling in de drukke Dorpsstraat. Verjaardag op fort De Schans Om te vieren dat de vereniging 100 jaar geleden haar eerste gebied op Texel in beheer kreeg, geeft Natuur monumenten dinsdag 28 april een feestje. Dat gebeurt op fort De Schans. Van 11.00 tot 15.00 uur is er een gevaneerd programma, voor jong en oud. De bezoekers kunnen broodjes bakken, vliegers maken en meedoen aan een fiets- en een wan delexcursie. Speciaal voor kinderen is er een excursie vogels kijken. Ook is er een verhalenverteller aanwezig en wordt een proevenj van echt Texelse producten gehouden. De Cocksdorp De dorpscommissie van Eierland houdt woensdag 22 april een alge mene ledenvergadering in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Na de pauze is er een presentatie van nieuwbouwplannen in het dorp. Subsidie voor Klifhanger De dorpscommissie van Den Hoorn krijgt een gemeentelijke subsidie van maximaal €10.000,- voor de organi satie van het evenement Klifhanger 2009, conform het advies van de Adviescommissie Kunst en Cultuur. De dorpscommissie had gevraagd om een bijdrage van €14.000,-. Nieuw bestuur voor ANBO Tijdens de ledenvergadering van ANBO heeft de vereniging afscheid genomen van T. Dekker-Wafelbak ker, die gedurende twee periodes van vier jaar als bestuurslis verant woordelijk was voor de portefeuille Verkeer en Vervoer. Haar taak is overgenomen door Rein Steenhui zen, die met algemene stemmen als nieuw lid van het bestuur werd gekozen. Steenhuizen zal zich daarnaast bezighouden met het opzetten en beheren van de web site van de vereniging. Rondleidingen door Den Burg Gelein Jansen verzorgt volgende week twee rondleidingen door Den Burg. De eerste, woensdag 29 april, staat in het teken van de Tweede Wereldoorlog. Deze gaat van start bij de Algemene Begraaf plaats aan de Kogerstraat in Den Burg en eindigt bij hotel De Linde boom. De tweede, op zaterdag 2 mei. gaat vooral over de panden die in de stijl van de Amsterdamse School zijn gebouwd en over het fraaie kamerscherm van de kun stenaar Warmoes, dat oorspronke lijk uit hoeve Brakestein komt en tegenwoordig in de Schoutenzaal van De Lindeboom staat. Deze rondleiding begint in De Linde boom, net als de andere om 10.30 uur. Deelname kost in beide geval len €7,-. Deelnemers knjgen voor dat bedrag tevens koffie en appel gebak. Wat ik zeggen wou Paarden Als oud-Texelaar is het altijd heerlijk weer een paar dagen terug te gaan naar je roots. Zeker nu het prachtig weer was, met een lekkere wind, die mij uitnodigde een wandeling over het strand en door de duinen bij Den Hoorn te maken. Als paardenlief hebber was ik verrast en blij om een hele kudde paarden met veulens te zien grazen in een natuurlijk begra- zingsgebied. Het zag er op afstand heel mooi uit, maar dichterbij geko men, zag ik dat de paardjes slecht liepen. Nog dichterbij zag ik dat de hoeven van de paarden, en ook van de veulens, er heel slecht uit zagen. De hoeven zijn zo doorgegroeid dat ze zijn gaan krullen en scheuren. De bodem waar ze lopen is te zacht voor de hoeven, zodat deze niet op een natuurlijke wijze kunnen slijten. Voor de gezondheid van de paarden is het noodzakelijk dat ze zo spoedig mogelijk worden bekapt. Wie is hier verantwoordelijk voor S. Seepma, Heemstede. Nieuwe naam muziekschool Keukenpersoneel voorkomt brand

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5