Winnend De Koog dicht bij lijfsbehoud TEXELSE 7 COURANT Alpe d'Huez opfietsen voor goed doel Zuster Felicitas viert jubileum Stralende zon voor menners Kuip kampioen bandstoten dvo Drukte bij open dag op Vliegveld Texel Jeugd Tevoko wordt kampioen De jeugd C1 van volleybalver eniging Tevoko heeft zaterdag in Den Helder het kampioen schap binnengesleept. Het pleit werd in de tweede set van de wedstrijd tegen WSOV beslecht. In de eerste wedstrijd speelde Tevoko tegen Harpoen, dat op de tweede plaats van de lijst stond De stand tussen beide teams was gelijk en Tevoko had èén wedstrijd minder gespeeld. Tevoko ging al direct geconcentreerd van start. Dat was zeker nodig, omdat bij Harpoen enkele sterke jongens in het veld stonden, terwijl het team van Tevoko voornamelijk uit meis jes bestond. Al snel bleek echter dat de wed strijd op techniek te winnen zou zijn. De aanvallen werden netjes opgebouwd en er werd vaak goed gescoord. Hier had Harpoen geen verweer tegen en de eerste set werd met 25-9 gewonnen. Ook in de tweede set hield Tevoko het hoofd koel, al herstelde Harpoen zich enigszins (25-17). In de derde set kwam Tevoko zelfs op achter stand (12-20), maar door goed opbouwend spel werd ook deze uiteindelijk gewonnen (25-23). Om het kampioenschap veilig te stellen, moest daarna nog één set gewonnen worden in de wedstrijd tegen WSOV. De tegenstander was zeer gemotiveerd om dat te verhin deren en Tevoko liet zich overdon deren en verloor de eerste set met 25-17. Aangemoedigd door de vele ouders die naar Den Helder waren meegereisd, won Tevoko echter de tweede set (25-16), waarmee het kampioenschap een feit was. Met redelijk gemak werden daarna ook de derde set van WSOV en de laat ste wedstrijd tegen Polisport gewonnen. Terug op Texel maakten de spelers op een oude Bedford brandweer auto een ererondje door Den Burg. Veel van hen maken volgend sei zoen de overstap naar de B-jeugd, wat voor hen de competitie weer uitdagend maakt. Tevoko C2 behaalde een derde plaats, wat aantoont dat Tevoko op de goede weg is met het jeugdbe leid. Hoge score voor Hannah Ipenburg Met een score van 9,90 voor haar sprongoefening was Han nah Ipenburg een van de top pers tijdens de basisklassewed- strijd voor turners op NTS niveau 12, die zondag in Wormer werd gehouden. De hoge score was goed voor een gouden medaille op dit onderdeel. Ipenburg viel op de andere toestel len buiten de prijzen. Hannah Ipen burg en Rosalie Duin, die beiden aan de wedstrijd meededen, kon den extra punten verdienen op de ongelijke brug door gebruik te maken van het bonussysteem. Duin behaalde geen prijzen, maar liet wel vooruitgang zien vergele ken met haar vorige wedstrijd, op 21 maart. SV Koog is zondag dankzij een overwinning op Petten (2-3) en een nederlaag van concurrent Wieringerwaard dicht bij hand having in de vijfde klasse geko men. De Kogers wisten vooraf wat hen in Petten te doen stond: winnen. Dat moest te doen zijn, want de tegenstander is ook geen hoog vlieger en stond slechts een paar plaatsen hoger op de ranglijst. Toch begonnen de gasten slap aan de wedstrijd. Door matig verdedi gen, kreeg de thuisclub al binnen een paar minuten een prima kans. De spits stuitte echter op keeper Eddy Witte. Na een minuut of tien leek De Koog het belang te beseffen en begon het beter te voetballen. Dat resul teerde in een golf van aanvallen. Uitblinker was de snelle Robin Schoo, die aan de rechterkant soms ongnjpbaar was. Zijn derde snelle ren over de flank besloot hij met een onhoudbaar schot. Enkele minuten later was hij dicht bij zijn tweede treffer, maar raakte hij de paal. Ondanks het overwicht moes ten de Kogers vlak voor rust toe staan dat Petten op gelijke hoogte kwam, toen een mooie aanval kop pend werd afgerond De spelers van Hans van der Park beseften dat er een tandje bij moest worden gezet, maar kwa men na rust opnieuw weinig alert uit de kleedkamer. Petten kreeg al snel de kans op een tweede treffer, maar de afronding was verre van zuiver. Scherpte was er wel bij Joris Ellen. Toen de keeper de bal na een schot van Nico Schot los liet, was hij er als de kippen bij om in te tikken. Even later bewees Ellen opnieuw in een blakende vorm te verkeren, toen hij een indraaiende vrije trap van Yoni Houwing prachtig verlengde. De wedstnjd leek gespeeld, totdat de gastheren vlak voor tijd op de rand van het strafschopgebied een vrije trap kregen en de specialist van het elftal de bal strak in de kruising schoot. De spanning liep nog even hoog op, maar de Kogers bleven geconcentreerd en gaven geen kans meer weg. De Koog heeft nu acht punten voorsprong op Wieringerwaard, dat op de laatste plaats staat, maar nog wel een inhaalwedstrijd voor de boeg heeft. Die wordt zon dag in Sint Maarten gespeeld tegen Sint Boys. De Kogers, die een vrij weekend hebben, zullen aandach tige toeschouwers zijn. Wint Wie ringerwaard niet, dan gaan de champagneflessen open en kan worden gevierd dat voor het eerst na promotie niet direct degradatie volgt. DINSDAG 21 APRIL 2009 In het weekend maakt Rosalie Lap lange toertochten, bijvoorbeeld van Amsterdam naar haar vader en moeder op Texel. (Foto Joop Pommels) Hoewel ze tot een maand gele den nog nooit op een racefiets had gezeten is Rosalie Lap vast van plan donderdag 4 juni berg reus l'AIpe d'Huez op te fietsen, liefst twee keer. Doel is zo veel mogelijk geld inzamelen voor de kankerbestrijding. De 23-jarige Hoornder is één van de deelnemers aan Alpe d'HuZes, een evenement dat op 6 juni 2006 (6-6-'06) werd geboren en wordt georganiseerd door KWF Kanker bestrijding. Aan de vierde editie doen 150 individuele renners en 150 estafetteteams mee. Onder het motto 'opgeven is geen optie' hebben ze zich ten doel gesteld zes keer l'AIpe d'Huez opfietsen. 'Een onmogelijke opgave. Maar dat hoort ook bij ons doel heel veel geld op te halen.' Lap maakt deel uit van een team van zestien renners. Het zijn alle maal collega's, werkzaam bij ORMIT, een organisatie van net afgestudeerde jonge mannen en vrouwen, die bij grote bedrijven worden gedetacheerd en binnen twee jaar worden klaargestoomd voor het managerschap. 'Zelf werk ik bij de ANWB. Maar er zijn er ook die bij Shell of Unilever terecht zijn gekomen. Twee anderen werken bij het KWF en door hen zijn we op het idee gebracht om aan Alpe d'HuZes mee te doen. We zijn het jongste team. Veel andere fietsers zijn er op een speciale manier bij betrokken, bijvoorbeeld omdat ze een partner hebben die kanker heeft.' In haar omgeving heeft Lap ver baasde gezichten gezien toen ze vertelde l'AIpe d'Huez op te fiet sen. 'Ik ben nooit erg sportief geweest. Pas de laatste twee jaar. sinds ik in Amsterdam woon, is daar verandering in gekomen. Ik doe fanatiek aan roeien en hardlo pen en heb ook al twee keer de Dam-tot-Damloop gedaan. Ik vind het erg leuk. Bovendien is dit voor het goede doel en dat stimuleert ook.' Hoewel ze pas sinds een maand een racefiets heeft - tweedehands gekocht via internet - is ze niet helemaal onervaren als wielrenner. 'Ik train al een tijd in de sport school. Daar doe ik twee keer per week aan spinning, fietsen met verschillende weerstanden. In het weekend maak ik lange toertoch ten, bijvoorbeeld naar mijn vader en moeder op Texel. Begin mei gaan we naar de Ardennen. En een week vóór 6 juni gaan we naar l'AIpe d'Huez. Om alvast te wen nen aan fietsen in het hoogge bergte.' Tussen de trainingen en het gewo ne werk door doen de leden van het ORMIT-team hun best spon sors te werven. 'We hebben alle maal een streefbedrag. Ik wil mini maal €2000,- ophalen. Samen willen we tot een bedrag van €50.000,- komen. Alpe d'HuZes als evenement moet €6 miljoen opbrengen. Een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar. Een enorm bedrag ja, zeker in deze tijd, waarin mensen hun hand toch wat meer op de knip houden. Maar we doen ons best. Je moet jezelf een uitda ging stellen.' Wie Rosalie Lap wil sponsoren, kan dat doen via de website www. wegaannaardetop.nl. Ze is bereik baar via tel. 06-41777514 of rosalielap@gmail.com. Vandaag is het precies zestig jaar geleden dat Joop Commandeur uit Den Hoorn intrede deed in het klooster van de Franciscanessen in Aerdenhout. Het diamanten jubileum wordt zaterdag in het zelfde klooster met veel familiele den gevierd. 'Ik ben dankbaar voor iedere dag' De nu 84-jarige zuster Felicitas beleeft de grote dag in uitstekende lichamelijke en geestelijke gezond heid. Van haar besluit om haar leven in dienstbaarheid en armoede door te brengen heeft-ze nooit spijt gehad. 'Ik ben dankbaar voor iedere nieuwe dag die me nog wordt gegeven.' Joop Commandeur was de jongste van het 10 personen tellende gezin van Arie Commandeur en Marij Commandeur-Bakker uit Den Hoorn. Ze werd geboren in de boerderij aan de Diek die nu Senang Hati heet en als jong kind had ze al belangstelling voor het kloosterleven. Het gezin kreeg regelmatig bezoek van zusters van het vasteland die kleertjes ver kochten aan katholieke families ten bate van weeskinderen waarover ze de zorg hadden. Ze lieten zich rond- njden door vrachtrijder Aad Slegh met vader Commandeur als gids om de katholieke families aan te wijzen. Joop was er vaak bij en zei op een gegeven moment: als ik groot ben wil ik ook zuster worden. Dat zou nog even duren. Joop had enkele Joop Commandeur als jonge kloosterlinge. jaren verkering, maar in 1949 koos ze toch definitief voor de kloosterlijke staat. Zoals gebruikelijk begon ze als postulant, deed na tweeënhalf jaar haar eerste gelofte en na vijf jaar, in 1954, haar eeuwige gelofte. Om haar algemene vorming op te vijzelen, volgde ze in Bodegraven de MULO en ze werkte als receptioniste en administratieve kracht in ziekenhui zen in Haarlem en IJmuiden. In tegenstelling tot veel andere leden van haar congregatie is ze nooit naar de missie gegaan. Als gevolg van ziekte (tbc) kwam ze niet voor uit zending in aanmerking. Toch heeft ze altijd veel voldoening gehad van haar werk, vooral door de hartelijke contacten met allerlei mensen. Ze lijdt nu een rustig bestaan in Alverna aan de Zonnebloemlaan in Aerden hout. De deelnemers aan de twintigste finale om de Jaap de Graafbokaal troffen het. Het buitenterrein van manege Akenburg baadde zon dag in een stralend zonnetje, wat ook de toeschouwers zichtbaar plezier deed. Enige nadeel van het fraaie weer van de afgelopen weken was dat de ondergrond al aardig opgedroogd was en daar door verre van vlak, wat het men nen tot een moeilijke opgave maakte. 's Ochtends stond de dressuurproef op het programma. Dat was voor iedere deelnemer spannend, want bij de eerste wedstrijden in de bui tenlucht is het altijd weer afwachten hoe de paarden reageren. Toch werd er onder toeziend oog van jury mevrouw Wever over het algemeen goed gereden. Na een gezamenlijke lunch werd 's middags de vaardigheidsproef gehouden, waarbij de deelnemers een parcours met pylonen en bal letjes moesten zien te ronden. Vijf van hen deden dat foutloos, waar- Fotowedstrijd polderfeest Ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan van De Cocksdorp en Eier- land in juni 2010 heeft de organisatie een fotowedstrijd uitgeschreven. Het thema van het polderfeest Eieriand en de Cocksdorp hier en nu geldt als leidraad voor de fotowedstrijd. De opdracht luidt: maak momentopna mes van de Cocksdorp en de Eier- landse Polder in deze tijd. Een ten toonstelling van de mooiste foto's moet een hoogtepunt worden temid den van alle feestelijke activiteiten. Winnende foto's worden opgeno men in het jubileumboek dat gelijk tijdig zal verschijnen. De categorieën zijn: werk en bedrijf in de Noordkop, natuur, plant en dier, mensen achter de Ruge Diek en gebouwen in dorp en polder. Inzending staat open voor iedereen. Het wedstrijdreglement staat op de website van het feestco mité: www.polderfeest2010.nl. door ze zich plaatsten voor de bar rage. Daarin zette Kim Kooger de snelste tijd neer. Door in twee onderdelen tegen niet meer dan 54,5 strafpunten op te lopen, ver overde zij ook de dagprijs. Wendy van Elk kreeg één strafpunt meer, Cees Bakker eindigde op de derde plaats. In de strijd om het algemeen klassement ging het tussen Wendy van Elk en Hans Boom, die beiden een zeer constant seizoen reden. De favoriete Van Elk hield het hoofd koel, waardoor ze bij de prijsuitrei king voor de tweede achtereenvol gende keer de Jaap de Graafbokaal in ontvangst mocht nemen. Boom kreeg verspreid over alle wedstrij den 7,5 strafpunten meer (261,5 in totaal) en eindigde als tweede. Kim Kooger (277) en Linda Koolhof (287) legden beslag op de derde en vier de plaats. Vliegveld Texel kijkt terug op een geslaagde open dag. Zaterdag namen tussen de 1000 en 1500 belangstellenden een kijkje op Texel Airport. Publiektrekkers waren de Antonov en de Bristow helikopters, Biljarter Cees Kuip veroverde al in januari de koppositie bij het bandstoten van DVO en wist deze plek door degelijk spel in februari en maart vast te hou den. Toch was zijn laatste partij, tegen Dick Raateland beslis send. Constant spelend sloeg Kuip aan vallen af van zijn belagers Dick Raateland, Mare Schraag, Henk Roeper en Cor Huisman. Omdat hij in het begin van de competitie door ziekte enkele partijen had moeten missen, besliste het bestuur echter dat Raateland com pensatie verdiende van de 80 pro- centsregel. Doordat Kuip zijn eer ste twee partijen verloor en Raateland en Schraag beiden won nen, was uiteindelijk de partij tus sen Kuip en Raateland beslissend. de zoek- en reddingstoestellen die vanaf vliegveld De Kooy naar Texel waren overgevlogen. Bezoekers konden een kijkje nemen in de ver keerstoren en andere opengestelde bedrijven, mochten gratis naar bin- Hoewel Kuip een ruime voorsprong dacht te hebben opgebouwd, was het de laatste avond nog span nend. DVO kan terugzien op een mooie en spannende competitie met een flink aantal partijen, gemiddeld tus sen de 45 en 50. De hoogste gemiddelden waren van Frans Bik (34), Wim Vendel (33) en Ries Balk (30). De hoogste series waren voor Vendel (17). Bik (15) en Cor Huis man (14). De prijzen worden zater dag 25 april uitgereikt tijdens een feestavond in De Witte Burcht. nen bij Luchtvaartmuseum Texel '40-'45 en bekeken het parachute springen. Mike de Bruijn meldt van uit de verkeerstoren dat de open dag voor herhaling vatbaar is. (foto Mik* O* BnM/n) Zuster Felicitas (tweede van links) met haar nog in leven zijnde zusters en broer Wim Commandeur uit Den Burg, Alberdien uit Egmond aan Zee en Lies uit Spanbroek.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7