bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 6 COURANT Verhuur lima telecom TATENHOVE BV www.texel.nl VRIJDAG 24 APRIL 2009 Opruiming! Gehele win kelvoorraad. Alles halve prijs. Rentenaar Ooste rend. Trek wereldtopper in race en ATB. Officieel Trek dea ler. Bets fietsen.nl Tel: 312184 www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! TCA mini laptop. 10lnch/ 160Gb/XP-Home voor maar 399,- incl. Mari- coweg 37a Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Het is weer tijd voor mooie gladde benen en oksels. Bodysugaring. com Schoonheidssalon Beautyinbalance Irma de Wit, tel. 319859. Cursus White Time Hea ling 9 10 mei. Vooraf behandeling ter kennisma king. www.spiritueeltexel. nl Tel. 06-23270022. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586. Grote garageverkoop za. 25 april 10.30-15.30. Thijs- selaan 109 - Den Burg. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper. Portofoons en basispost voor festivals evenementen Jan Nico v/d Ploeg, De Ruyterstraat 14, Oudeschild 0655 132 133/www limatelecom.nl Aannemmgs- en Containertransportbednjf IJsdi|k 11 - 1792 CB Oudeschild l.v.m. het overlijden van onze medewerker is het bedrijf op maandag 27 april a.s. vanaf 9.30 tot 13.30 uur gesloten. W BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Dorpsstraat 5 en Nikadel 4 in De Koog: geheel ver anderen van een winkel met café naar winkelruimte (ontvangen 7 april 2009); Distelvlinder 33 in Den Burg: geheel vernieuwen/vergroten van berging (ontvangen 8 april 2009); Zeebries 21 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een garage (ontvangen 9 april 2009); Sommeltjesweg 9 in De Waal: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (ontvangen 9 april 2009); Vlamkast in Oudeschild: (2de fase), geheel oprichten van 2 onder 1 kap woningen (ontvangen 9 april 2009); Burgwal 2 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van plattegrond/ verdieping (ontvangen 15 april 2009); Bosrandweg 395 in De Koog: geheel oprichten van recreatiewoning (ontvangen 16 april 2009). KAPVERGUNNING Kapvergunning Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, meewer ken aan het verzoek tot kapvergunning van: Een berk nabij Vaargeul 12. t.b.v. de aanleg van een uitrit. De aanvraag om kapvergunning ligt gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 7790 AE Den Burg. Nadere informatie: telefoon- Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Rozendijk 11 in Den Burg: (2de fase), geheel vernieu wen van een stolpboerderij (verzonden 15 april 2009); Redoute 6 in Den Hoorn (1 ste fase), geheel vernieuwen van een loods voor agrarisch gebruik (verzonden 16 april 2009); Hoornderweg 36B in Den Hoorn: gedeelte lijk vergroten van een woning (verzonden 20 april 2009); Parkstraat 32-28 in Den Burg: (gewijzigd uitvoeren van een reeds eerder verleende bouwvergunning), bouw van een cultureel centrum (verzonden 20 april 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschhft indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschhft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschnft van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bi/ de voorzie- n'mgenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan gnffierechten geheven Ontheffing artikel 3.6, lid 1, sub c Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het; plaatsen van een schuur en mestzak aan de Hoofd weg 1 in De Cocksdorp. Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 27 april 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl> Politiek en Bestuur> agen da's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) - 362185 EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Ondernemersvereniging Den Burg voor het organise ren van een zangmanifestatie "Texel zingt mee" op de Groeneplaats in Den Burg, op 1 augustus 2009. Stichting Pharos Texel voor het organiseren van 2 x een week Bouwdorp Texel aan de Slingerweg 40 te Den Burg van 6 tot en met 10 juli en van 13 tot en met 17 juli 2009. Stichting Jenny voor het organiseren van cultureel festival Midzomerschans op Fort de Schans aan de Schansweg nabij Oudeschild op 21 juni 2009. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schnftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg r (0222) 36 21 20. VERKEERSZAKEN Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn; Voor evenement '100 jaar Natuurmonumenten op Texel' op dinsdag 28 april 2009; het instellen van eenrichtingverkeer op de Schans- weg, tussen Westergeest en Redoute, rijrichting naar de Redoute; het instellen van een parkeerverbod op de Schans- weg, tussen Westergeest en Redoute, aan de oos telijke zijde van de weg. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verknjgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 06-13225221 VEROROENINGEN Vaststellen belastingverordening Burgemeester en Wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Texel op 14 april 2009 heeft vast- De commissie Werkwijze van de Raad vergadert De raad en de commissies van de raad komen elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema, in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45 uur. U bent altijd wel kom om te komen luisteren of in te komen spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een ander onderwerp waarover u de commissieleden wilt informeren. Soms is er aanleiding om een extra raads- of commis sievergadering of bijeenkomst uit te schrijven, vaak ten gevolge van de actualiteit. Op 7 mei aanstaande gebeurt dat ook: de commissie Werkwijze Raad komt bijeen in een extra vergadering in de raadszaal, om 20:00, om de concept-profielschets voor de nieuwe burgemeester voor Texel te bespreken. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel. nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl onder: politiek en bestuur/gemeenteraad, menu-item: Agenda's en verslagen stemmen in een voor mindervalide kiezers ingericht stembureau, stemmen in een andere gemeente en stemmen bij volmacht kunt u lezen op onze gemeen telijke website onder www.texel.nl MEDEDELINGEN Ter inzage 'Beleidsplan Reïntegratie 2009' Op 14 april 2009 heeft het college het 'Beleidsplan Re- integratie 2009' vastgesteld. Het beleidsplan ligt vanaf 20 april 2009 vier weken ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Gedurende deze tijd kunt u uw mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Daarnaast kunt u het beleidsplan inzien op www.texel.nl beleid regelgeving beleidregels en nota's maatschap pelijke zorg welzijn. U kunt hier uw digitale zienswijze indienen. A. Ribbers, team Verordening Havengelden 2009. De verordening treedt in werking met ingang van de achtste dag na die van de bekendmaking en de datum van ingang van de heffing is 1 mei 2009. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opne ming van de verordening in de verzameling besluiten verordeningen op 17 april 2009 onder nummer 231 De verordening ligt kosteloos ter inzage bij de publieksbalie'm het gemeentehuis. Tevens staat de verordening op de website van de gemeente Texel. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van leges, een afschnft knjgen van een verordening. VERKIEZINGEN Stemmen met het rode potlood! Donderdag 4 juni 2009 worden de verkiezingen gehou den van de leden van het Europees Parlement. Bij de verkiezingen voor het Europees Parlement worden door 27 lidstaten in totaal 736 parlementsleden gekozen. De Ministerraad heeft besloten dat er bij de komende verkiezingen weer gestemd gaat worden met stembiljet en rood potlood. Dit omdat er werd getwijfeld aan de betrouwbaarheid van de stemmachines. Evenals bij de vorige verkiezingen doet de gemeente Texel ook nu weer mee aan het project 'stemmen in een willekeurig stemlokaal'. Dit houdt in dat elke inwoner van de gemeente Texel in een willekeurig stemlokaal binnen de gemeente mag stemmen. De stemlokalen zijn die dag geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur. Wie zijn kiesgerechtigd? Kiesgerechtigd zijn die: 18 jaar en ouder zijn; en wonende in een lidstaat van de Europese Unie; en niet uitgesloten zijn van het kiesrecht. We houden u op de hoogte! Meer informatie over stem men voor Nederlanders die in het buitenland werken, Inschrijving standplaats De Cocksdorp Burgemeester en wethouders nodigen belangstel lenden uit om in te schrijven voor de volgende stand plaats: De Cocksdorp, hoek Kikkertstraat - Stengweg (bij het gemaal). Het gaat om een seizoenplaats jaarlijks van 1 mei tot 1 november). Voor deze standplaats gelden branchebeperkingen. Er mag onder andere geen vlees en vleeswaren;aardappelen groente en fruit;huishoudelijke artikelen; bloemen en planten; dierbenodigdheden en vis en visproducten verkocht worden. Ondernemers die voor een standplaatsvergunning in aanmerking willen komen, worden verzocht voor 1 mei 2009 een schriftelijk verzoek in te dienen bij burge meester en wethouders gemeente Texel Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Op woensdag 6 mei 2009 om 10.00 uur wordt de standplaats toegekend via een openbare loting door wethouder N. Kikkert. De exploitant moet beschikken over de volgende bijlagen: Recent uittreksel van de inschrijving in het handels register van de Kamer van Koophandel; Afschrift van het Bewijs van Registratie afgegeven door het Centraal registratiekantoor Detailhandel en Ambacht. De huurovereenkomst wordt aangegaan met de eigenaar van het terrein het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Opbouw meierblis Op 30 april worden op Texel de meierblissen ontstoken. Vanaf zaterdag 4 april kunnen de particuliere meier blissen in het buitengebied worden opgebouwd met schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte. Vanaf deze datum kunt u ook genoemd afval kwijt op een van de gemeenschappelijke meierblissen. Al het overige materiaal kunt u gratis inleveren bij de Hamster op zaterdag 25 april 2009 van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Tijdens deze dagen kunt u grofvuil en betaalde producten aanbieden. Er is op deze dagen dus geen maximum grens aan onbe taald inleveren (abest en grof vuil). Meld een particuliere meierblis altijd bij de ge meente Texelaars die vorig jaar ook een melding heb ben gedaan en waar de situatie niet is gewijzigd kunnen volstaan met een melding per email naar publieksbalie@texel.nl. Zij krijgen vervolgens de voorschriften per mail toegezonden. Nadat deze zijn geaccepteerd is de melding pas volledig. De overige aanvragers kunnen het meldingsformulier met de voorschriften afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of downloaden op www.texel.nl. Aanmelden is niet meer mogelijk. De meierblis mag worden opgebouwd op een vrij terrein, buiten de bebouwde kom Op voldoende afstand van bouwwerken; sloten en beplanting. Omwonenden, verkeer en dieren mogen geen hinder ondervinden van rook, as en vuurresten. Boven windkracht 5 mag de meierblis niet aange stoken worden. Wij willen deze Texelse traditie graag in ere hou den. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Dus geen geverfd- of behandeld hout, meubels, verlijmd plaatmateriaal, bedrijfsafval of stobben op de meierblis. De locaties worden voor, tijdens en na de meierblis gecontroleerd. Als uit deze controle blijkt dat de (veiligheidsvoor schriften niet in acht worden genomen, mag de meierblis niet branden. Er kan zelfs proces verbaal worden opgemaakt. Wij gaan er vanuit dat alle restanten van de meierblis drie weken na de meierblis volledig zijn opgeruimd. Denk aan de spelregels. De toekomst van de meierblis ligt in uw handen. Locaties gemeenschappelijke meierblissen De Koog: op het voormalige SW-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf 17 april 2009. en alleen tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblisafval buiten deze periode en tijden is niet toegestaan; Oudeschild: aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm; Oosterend: op hoek Nieuweschild-Fanneweg; Den Hoorn: aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats; De Cocksdorp: aan de Stengweg, op het opslagter rein van het hoogheemraadschap; De Waal: op de gemarkeerde plaats naast Span- gerweg 10; Polder 't Noorden: op de hoek Stuifweg-Lancaster- dijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia.; t Horntje: achter fietsverhuurbedrijf, op grond van Rijkswaterstaat; Den Burg: aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. Meer informatie? Op www.texel.nl vindt u de regels bij ontheffing op het verbod vuur te stoken en de voorschriften uit de APV. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag' 15.00 - 19.00 uur gemeentearthief: dagelijks 10.30 12.30 uur op vtijdag kunt u geen aangifte doen voor geboot le, huwelijk en netlijden. Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg T (0222) 362121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6