Losse sfeer bij Visserskoor TEXELSE 13 COURANT Texel centraal in toeristisch drieluik Demonstratie Jorgen Ros bij Texelweekend Lit kens DINSDAG 28 APRIL 2009 Het drieluik met Texel Magazine, Texel Info en de compacte Texelkaart. 'Hoe ik het Texelse weer zou typeren? De omstandigheden wisselen hier heel sterk. Als er wat buien vallen, waaien ze meestal snel weg en dan komt de zon er weer lekker doorheen.' Aldus verhaalt weerman Peter Timofeeff in het nieuwe TEXEL Magazine. Mediabureau Lange- veld de Rooy lanceert het blad gelijktijdig met de Compacte Texelkaart en het nieuwe boekje TEXEL Info, met informatie van A tot Z. Timofeeff doet zijn relaas vanaf de golfbaan De Texelse, waar hij regel matig vertoeft. 'Het voelt als een warm bad als ik hier kom. De men sen zijn aardig, de sfeer is laag drempelig.' Texels is ook de inhoud van het magazine. Reportage over de Texelse veerdienst, Texelse asperges, oesters, kaas, shii-takes (paddenstoelen), ijs en recepten. Om wat calorieën kwijt te raken wordt een fietstocht gemaakt en fotografen Ruth de Ruwe en Henk van Wijk laten zich in de beelden rubriek 'Typisch Texels' van hun beste kant zien. Als 'Echte Texe laar' vertelt postbesteller en hard loopster Colinda van der Vis hoe ze altijd koekjes mee heeft om hon den te vriend te houden. Piet Zijm liet zich fotograferen achter de bar van café De Rog en 'culinair crea- teur' Willem Roeper weigert de verslaggever deelgenoot te maken van het geheim achter zijn bijnaam Parel (overigens wel bekend bij de TC-redactie). Het magazine oogt verzorgd, strak vormgegeven, de foto's zijn prachtig en de verhalen kundig geschreven en hebben een hoog Texels gehalte, al had er wel wat meer verrassing en tegen draadsheid in mogen zitten. Kans rijke nieuwkomer in het Texelse genre is de informatiegids TEXEL Info. Het boekje in handzaam poc ketformaat bevat naast beknopte Zaterdagmorgen Boodschappen doen. de hond uit laten. Vlug, vlug. Of toch maar even naar de Hors? Het weer is werkelijk prachtig: het wordt de Hors. Als ik de dijk oprijd, schittert het onrustige water in de haven mond en op de Rede in het tegen licht van de ochtendzon. Het licht is deze morgen heel bijzonder hel der en intens. Langs de Pontweg bloeien de bol lenvelden roze en purper, afwisse lend van kleur. Ineens wappert de geur van duizenden bloeiende hya cinten door de auto. Ik geloof dat ik er een beetje high van word. In het natuurgebied achter de dijk bij 't Horntje blinken de schelpenban- ken fel wit en vormen een helder contrast met het azuurblauwe water. Ik knijp mijn ogen een beetje dicht. Fietsers zijn afgestapt om een helderrood bloeiend tulpen veld te bewonderen. Het lijkt wel of er een stralenkrans.boven het bloe- mentapijt hangt. De auto parkeer ik bij de uitkijkto ren in het duingebied van de Hors en ik kies het smalle pad door de duinen. Alles trilt, kwinkeleert en zoemt in het gras, in de pannetjes en in de struiken. Als ik op het hoogste punt kom, houd ik mijn adem in. Ik word getroffen door de oneindige schoonheid. Zó mooi. Naar het zuiden toe schittert de weidse zandvlakte van de Hors in de stra lende zon; de warme lu'cht laat het beeld trillen. Het water van het Marsdiep en de Noordzee is intens blauw. De witte zeilen van een bootje steken af tegen de lucht. Kijkend naar het Noorden overzie ik het hele panorama van de Horsmeertjes, de uitgestrekte dui nen tot aan het kerktorentje van Den Hoorn badend in het licht. Ik loop naar beneden het warme strand op en maak drie rondjes van geluk. Ik loop daar helemaal alleen. Langs de waterrand wandel ik een heel eind in de richting van de Razende Bol en sla vervolgens af naar de lage duinen van Onrust. Pas dan zie ik enkele andere wan delaars. Via het gewone pad ga ik langs de Horsmeertjes terug naar de auto. Als ik Oudeschild binnenrijd, zijn de dijken plotseling helemaal stra lend geel. Alle paardenbloemen bloeien blijkbaar deze ochtend tegelijk, alsof ze willen zeggen: deze ochtend zijn wij het aller- Wat ik zeggen wou mooist. Daar tussenin witpurperen vlekken met bloeiende pinkster bloemen. Thuisgekomen staan ook de fruitbomen helemaal in bloei. De witte kersenbloesem lijkt wel een bruidskleed. Ook de perenbo men bioeien en de appelbomen doen hun best om met hun roze rode bloemen ook juist deze mor gen uit de knop te komen. Ben ik een beetje high geworden van de geur van duizenden bloeiende hya cinten langs de weg. of is Texel op deze morgen zo bijzonder mooi? Alle soorten zó uitbundig tegelijk in bloei in een zó stralend helder licht. Zo heb ik het nog nooit gezien. Dat zou je op beeld moeten kunnen vastleggen, bewaren. Of proberen te beschrijven, of opslaan in je her senen. In de namiddag verandert het licht; er komen eerst sluier wolken, daar na trekt het dicht en steekt de wind op. Het sneeuwt in de tuin... de bloesemblaadjes dwarrelen in de wind. Marijke Eelman-van der Vegt, Oudeschild. Een zanger die te laat kwam en met applaus werd onthaald, spontane verzoeknummers en een bloemetje voor een 45-jarig huwelijk. Het kon allemaal tij dens de jaarlijkse uitvoering die het Oudeschilder Visserskoor zaterdagavond in dorpshuis 't Skiltje. Een optreden van het Visserskoor staat altijd garant voor een gemoe delijke en vooral losse sfeer, zo ook afgelopen zaterdag. Dirigent André Keijzer bracht met zijn joviale hou ding en droge humor de zaal gere geld aan het lachen, maar tegelij kertijd werd er ook mooi gezongen en deed het publiek geregeld met het koor mee. Keijzer had geen foefjes of handigheidjes nodig om de volle zaal aan het zingen te krij gen. Bij het vierde nummer staakte hij gewoon het optreden van het koor, draaide zich om naar het publiek, vroeg 'of ze soms zaten te niksen', waarna er opnieuw werd ingezet en vrolijk werd meegezon gen. Het Visserskoor zong deels bekende nummers, maar ook num mers die nagelmeuw waren en waarop nog geoefend wordt in verband met een nieuwe CD die volgend jaar wordt opgenomen. Dan bestaat het koor 25 jaar. Op Keijzeriaanse wijze kreeg het publiek te horen dat ze zich mets van aan moesten trekken als er een keer een valse noot voorbij kwam. 'Dat doen wij ook niet', aldus de dirigent, waarna overi gens wederom goed werd gezon gen. Een van de koorleden stal de show door veel te laat binnen te komen. Begeleid door applaus en een opmerking dat 'de bank waar schijnlijk lekker lag' nam hij snel zijn plekje in tussen de overige koorleden om de rest van de num mers mee te zingen. Het koor ken de naast de samenzang in Keijzer, Willem Boom. Gemt Terpstra en Douwe Dijker solisten Corrie Witte, Emmy Zijerveld en Corrie Stoepker zorgden voor de accordeonmuziek en George Maas nam de drums voor zijn rekening. Na de pauze, waarin het publiek traditiegetrouw rijkelijk op vis werd getrakteerd, werden Theo Witte (zanger) en Corrie Witte in het zonnetje gezet omdat ze 45 jaar getrouwd waren. Keijzer: 'Toen ze 20 en 35 jaar getrouwd waren, hebben we voor ze gezongen, dus dat doen we nu ook maar.' Dat het optreden aan stekelijk werkte, was ook te mer ken aan leden van shantykoor De Boekaniers uit Harderwijk die te gast waren omdat zij in het najaar gezamenlijk optreden met het vis serskoor. De Harderwijkers waren gekomen om te kijken, maar zaten achterin de zaal al snel gezellig mee te zingen. informatie over alle dorpen, natuur, cultuur en landschap, ook platte gronden en twee fietsroutes over het eiland. Verder biedt TEXEL Info een uitgebreid overzicht van alle restaurants, cafés, snackbars en viszaken op het eiland, gerang schikt naar dorp. Overgenomen uit de oude TexelToerist (die in de papieren uitvoering niet meer bestaat) is de rubriek Tips, met daarin van A tot Z een overzicht van alle denkbare informatie die een toerist nodig zou kunnen heb ben. Van hulpverlening tot golfbaan en van rondvaart tot uitkijkpost. Deze uitgebreide lijst, met onder meer ook modezaken en schoon heidssalons, is ook vertaald in het Duits. De VW neemt het gidsje van 142 pagina's op in het pakket dat op aanvraag wordt verstuurd. Onderdeel van het drieluik dat LenR in een handige box presen teert, is ook de compacte en geac tualiseerde Texelkaart. het Oudeschilder Visserskoor in de gymzaal dorpshuis 't Skiltje De handen gaan de lucht in bij' het optreden Topruiter en -trainer Jorgen Ros verzorgde tijdens het Texel weekend bij manege Akenburg een demonstratie Grand Prix Kür op muziek. Het weekend, de eerste buitenwedstrijd van het seizoen, verliep zeer voor spoedig. Het weer werkte het hele weekend mee, al was het zondag wat min der. Omdat het de eerste buiten wedstrijd is. zijn de paarden vaak wat onrustig, maar dat leidde ook dit keer niet to bijzondere gebeur tenissen of ongelukken. Het pro gramma was iets ruimer van opzet, waardoor alle ruiters tijd hadden zich los te rijden. Texelse combinaties die goed voor de dag kwamen, waren Mirjam Hin met Danger Boy, Kim van der Wer- ve met Spirit, Desiree Boon met Shadrutka, Lianne te Steege met Dandy en Liane Wetenkamp met Jip. Laatstgenoemde won met Pax Potter bij het springen. Ook Pris- cilla Noorlander was goed op dreef, zij behaalde met Adelheid van de Weste een prijs in de B-dressuur en met Unique in de Z2. Met Adelheid van de Weste won zij tevens de Rabotalentenrubriek. Marloes van der Vis behaalde haar laatste winstpunt en een prijs in de Z2. Zij mag nu uitkomen in de klasse ZZ-licht. Alle uitslagen zijn te vinden op www.Texel-weekend.nl Geslaagd Geslaagd Ganzeneieren De opmerking in het artikel van vrijdag over de ganzenactie dat landbouwers met toestemming van de provincie de natuur in trokken om eieren te prikken of op andere wijze te behandelen, is niet volle dig. Natuurorganisaties hebben dit gedaan, met hulp van landbou wers. Nisheetha Barnard uit Oosterend Baruch Couthino uit Den Burg is slaagde aan de Hogeschool Utrecht geslaagd aan het CIOS in Heeren als docent Omgangskunde. veen. Hij volgde de studie Sport en Bewegingsleer 3 met de speciali satie tennis.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 13