4 \mwM De Koog wordt congresdorp Bosma Cjroen 2rwarLrJexels in het hart. Bezorger Met step naar zwembad Molenkoog OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12371 DINSDAG 5 MEI 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag met een lach in het leven', zong Jan Koe voet op het Hol- landstalige festi val in De Koog. Zwemmers en personeel van Molenkoog zijn vrijdagmiddag met een reuzenstep vanaf de Groene- plaats naar het zwembad vertrok ken. Het was de ludieke opening van het openluchtbad aan de Slin- grote trom het ntme aan. Er werd gerweg. daarna door het mooie weer met- De step werd aangestuurd door een volop gebruik gemaakt van het badmeester Rob van Beurden. Een bad. jongen in het midden gaf op een Elfletterig Texel Worsteltent en Traanroeier. Vol gens het Elfletterig Genoot schap de mooiste elfletterige woorden die op Texel te vinden zijn. Tijdens een bezoekje aan het eiland ontwaardden de mensen van het genootschap (een initiatief van Zoektocht naar surfer in nood Reddingboot Maria Paula, de tij delijke vervanger van de Franci- ne Kroesen in Oudeschild, heeft zondagmiddag een zoektocht gehouden naar een vermiste surfer. Om 15.23 uur kreeg de KNRM een melding dat een sur fer in de problemen zou zijn. Toen de bemanning niets aantrof, werd na een half uur in overleg met de wal besloten om de zoektocht te staken. Mensen die op de dijk hadden staan kijken, wisten te melden dat ze een catamaran had den gezien die een surfplank aan boord zou hebben gehesen. Maar hier is geen bevestiging van bekend. kunstenaar P.J. Roggeband) meer woorden met precies elf letters. Naast Fonteinsnol en Kampeersnol waren ze erg gecharmeerd van 'spartelvers' (bij een vishandel in Oudeschild), 'koeienhotel' (waar mee zowel een hotel voor koeien als een slaapplaats tussen de koei en kan worden aangeduid), 'wad dengenot' en 'vakantiewip' Meer elfletterige woorden zijn te vinden op www.elfletterig.nl. Nationale Molendag Molen de Traanroeier in Oudeschild en de molen van Het Noorden zijn op Nationale Molendag zaterdag 9 mei gratis toegankelijk. De molen van Oudeschild is van 10.00-16.00 uur geopend. Er zijn molenaars aanwezig om vragen te beantwoor den. Om 11.00 en 14.00 uur geeft molenaar Dirk Haker in de Traain- roeier een rondleiding. De molen van Het Noorden is van 11.00 tot 16.00 uur geopend. Veel belangstelling Dodenherdenking Op verschillende plekken op Texel werden gisteren de gevallenen herdacht. Ze was de Georgische ambassadrice 's middags bij de herdenking op de Georgische begraafplaats en legde ze 's avonds een bloemstuk bij monu ment De Goede Herder op de Algemene Begraafplaats. Belang stellenden die zich drie rijen dik hadden verzameld zagen ook hoe daar kransen werden gelegd door Huug Snoek sr. en burgemeester Joke Geldorp (zie foto), oud-strij ders en een delegatie van Scou ting Texel. De Koog is van 14 tot 17 mei het decor van een groot internatio naal congres met ruim driehon derd mensen. Dorpshuis De Hof en de roomskatholieke kerk zijn de centrale ontmoetingsplek, zeven cafés in de Dorpsstraat doen die dag dienst als ruimte voor de workshops van het con- Het is voor het eerst dat op een dergelijke manier een groot inter nationaal congres in het baddorp wordt gehouden. Doordat er meer dere panden worden gebruikt is er voldoende ruimte om iedereen op te vangen. De gasten overnachten voor het grootste deel in dne hotels in en bij De Koog (Cooghen, Green- side en de Boschrand) waarmee de organisatie al ruim van te voren contact had gelegd. Het gaat om een congres waarbij managers, adviseurs, consultants, trainers, coaches en mediators uit 24 landen worden bijgeschoold in veranderingen bij organisaties, de wijze waarop mensen daarbij betrokken zijn en de omgang met problemen tijdens een verande- nng. De workshops worden gege ven in Le Berry, Bilder, Het Proeflo kaal, Het Biervat, Talk of the Town, De Kuip en Sjans. De kroegen doen 's ochtends en 's middags dienst als workshopuimte en zijn 's avonds weer gewoon café. De ter rassen blijven de hele dag geopend Studenten van de hogeschool in Enschede begeleiden de deelne mers van en naar de cafés. Er zijn zo'n 150 deelnemers en de mees ten nemen ook hun partner mee. Tijdens het congres wordt een dui delijke link met Texel gelegd. Bij de maaltijden is aandacht voor pro ducten van het eiland, de opening staat in het teken van het eiland en er is namens het congres al een tegel gekocht in het wandelpad langs de zeereep bij paal 20, zodat er een blijvende herinnering wordt achtergelaten. De VW stelde infor matiepakketten samen om het eiland te promoten. Het congres speelt zich volledig in De Koog af, maar tussendoor hebben de deel nemers ook gelegenheid de rest van het eiland te zien. De komst van de zogeheten SOL World Conference (SOL staat voor Solutions in Organisations Link up) is mede te danken aan Marc van Os, die bij het congres betrokken is. Van Os brengt van kindsafaan zijn vakanties op Texel door. Toen een paar jaar geleden bij een vorige SOL World Conference werd beslo ten in 2009 naar Nederland te gaan, gaf hij de voorzet de bijeen komst op Texel te houden. Samen met Texel Events van Hermann Boks werd de conferentie vervol gens in de benen gezet en ont stond het idee de cafés als work shopruimte te gebruiken. Volgens de organisatie kunnen ook Texelaars zich voor de workshops aanmelden. Op de websites www solworld.org en www.solworld.nin. com zijn de programma's te lezen en kunnen belangstellenden zich aanmelden. De voertaal van de workshops is Engels. www.speedheat.nl Oosterenders in actie voor plan Om het dorpsontwikkelingsplan weer onder de aandacht van het gemeentebestuur te brengen, is een groep Oosterenders een handtekeningenactie gestart. De actie is 'namens veel veront ruste dorpsbewoners' opgezet door de ANBO-afdeling Oosterend, de dorpscommissie, de onderne mersvereniging, de medezeggen schapsraad van De Akker, de ver eniging Protestants Christelijk Onderwijs en het collectief Particu lier Opdrachtgeverschap. Zij zijn van mening dat het ontwik kelingsplan van groot belang is voor de toekomst van het dorp en willen het nogmaals op de agenda van de gemeenteraad zien. De intekenlijsten dienen voor 9 mei te zijn ingeleverd, zodat ze maan dag 11 mei aan de commissie grondgebied kunnen worden over handigd. ""nu VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 beschadigde auto van de Aanrijding op Vuurtorenweg Bij een aanrijding op de kruising passagier mee met de bestuurder Langeveldstraat-Vuurtorenweg is zondagmiddag een 17-jarige jon gen uit Den Burg gewond geraakt. De auto waarin hij meereed kwam in botsing met die van een 53-jari- ge vrouw uit Abcoude. Ze reed over de Langeveldstraat en ver leende op de kruising geen voor rang aan een van links komende personenauto, bestuurd door een 18-jarige jongen uit De Cocksdorp. Mogelijk heeft zij de auto door de laagstaande zon niet aan zien komen. Het slachtoffer reed als Man slaat vrouw bewusteloos Bij een ruzie in een café aan de Dorpsstraat in De Koog is vrij dagmorgen omstreeks 1.45 uur een 20-jarige vrouw uit 't Zand (Groningen) gewond geraakt. In het café maakten twee mannen ruzie met elkaar. De vrouw pro beerde tussenbeide te komen. Zij werd daarbij door een van de betrokkenen, een 29-jarige man uit De Koog, hard in haar gezicht gestompt. De vrouw ging tegen de grond en raakte buiten bewustzijn. De gewaarschuwde politie kon de man aanhouden. Hij is voor ver hoor overgebracht naar het politie bureau. uit De Cocksdorp. Hij werd met pijn in borst en buik overgebracht naar het Medisch Centrum in Alk maar. Wij zoeken m.i.v. 1 juni aanstaande een die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen in de omgeving van Californiëweg e.o. Hier wonen ongeveer 60 abonnees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag v.a. 15.00 uur a/d Spinbaan worden opgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 info@lenr.nl I TEXELSE^COURWT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. 'Van Gaal kan er een voorbeeld aan nemen', werd gezegd bij het afscheid van Hans van der Park. Ter nagedachte nis van Afira Hof hebben haar ouders een monumentje geplaatst. Flinke bui texelse Lintjesregen Weersomstandig heden op koninginnedag:

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1