Degradatie dreigt voor Texel'94 TEXELSE 7 COURANT l frj ZDH verliest slotwedstrijd Van Gaal kan voorbeeld aan nemen Sport Hans van der Park met de fotocollage, de cadeaus die hij kreeg bij zijn afscheid als SV De Koog. (Foto Gerard Tlmmerrru 'Geweldig.' Aldus blikte de ver trekkende trainer Hans van der Park terug op de afgelopen vijf jaar als trainer bij SV De Koog. Hij memoreerde hoe de club uit 'een diep dal kwam' en drie keer is gepromoveerd. Eén keer, van de zevende naar de zesde klas se, met hulp van de KNVB, maar tweemaal op eigen kracht, naar de vijfde klasse. 'We hebben geroken aan het avontuur.' Bestuur en spelers lieten het ver trek van Van der Park, die volgend seizoen overstapt naar de fusie club die ontstaat na het samen gaan van FC Den Helder en WGW. Met Van der Park stoppen ook assistent-coach Charles Ipenburg en hoofdassistent trainer Leen van Elk, die beiden ook lof kregen toegezwaaid. Er was na afloop van de wedstrijd tegen Duinrand veel om op terug te kijken. Met name de gewonnen wedstrijd tegen Texel'94 heeft zondag de laatste wedstrijd kansloos verloren. Tegenstander Uitgeest was heer en meester, scoorde zes keer en hoefde zelf geen treffer te incasseren, waardoor de eind stand 0-6 werd. De Texelaars zijn formeel gedegradeerd, maar mogen nog hopen op een ingreep van de KNVB. Het als tweede geklasseerde Uit geest, dat nog streed om de derde periodetitel, liet er op het veld aan de Haffelderweg vanaf de aftrap geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Binnen vijf minuten scoorden ze vijf keer. De thuisclub werd in die fase bij tijd en wijle vol ledig overklast. Doordat Uitgeest daarna wat gas terugnam, kon Texel'94 enkele plaagstootjes uit delen. Maar toen het in de twaalfde minuut 0-3 werd," was het vonnis over de mannen van trainer Ben Jansen geveld. Vanaf dat moment was sprake van een eenzijdige wedstrijd, die zich SV De Koog heeft het seizoen afgesloten met een knappe overwinning. Op eigen veld werd het veel hoger geklasseerde Duinrand S met 3-1 afgetroefd. Hoewel de Kogers zich al hadden gevrijwaard van degradatie, waren ze er toch op gebrand trainer Hans van der Park, die trainer wordt in Den Helder, een mooi afscheid te bieden. Direct vanaf de aftrap gin gen ze er fanatiek tegenaan, wat uiteindelijk in een voorsprong resul teerde, toen de bal bij een vrije trap van Roelf Siebinga door iedereen werd gemist en zomaar in het doel stuiterde. Eddy Witte, de keeper van De Koog, had nog niks te doen gehad toen de gelijkmaker viel. De bal werd uit een vrije trap prachtig in het doel gekruld. Verder gebeur de er weinig spannends. Vermel denswaard is wel de gele kaart die een speler van Duinrand kreeg toen hij Robin Schoo in het gezicht sloeg. In de tweede helft waren de teams Wiron, die De Koog naar de vijfde klasse bracht. 'Een jongensboek en thriller tegelijk', zei Van der Park over deze beladen wedstrijd. 'Na afloop een enorme ontlading, daar zal over vijftien jaar nóg over gesproken worden.' Van de perio de in de vijfde klasse is vooral de derby tegen Texel'94 memorabel. 'Er stonden 1200 mensen langs de kant. Veel spektakel, we hadden het beste spel, maar verloren des ondanks. Maar we hebben De Koog op de kaart gezet.' Na de degradatie presteerden Van der Park en de spelers het nogmaals om te promoveren. Niet zonder bravoure: 'Trainers als Louis van Gaal kunnen er een voorbeeld aan nemen. Wij weten hoe we een finale moeten spelen.' Gememoreerd werd hoe De Koog op de kar door het dorp werd gere den en hoe de spelers bij uitwed strijden met de discobus door de voornamelijk afspeelde op de helft van de thuisclub. Na een goed uit gevoerde counter kreeg Texel'94 in de dertigste minuut een kans op een tegentreffer. Kort hierop pro beerde Jacob Krijnen met een voorzet vanaf de rechterkant zijn spitsen te bereiken. In beide geval len bleef de keeper van Uitgeest echter gemakkelijk overeind. Yvo Barends gaf op slag van rust uiting aan zijn frustratie door kritiek op de scheidsrechter. Die pikte dat niet en gaf de Texelaar een gele kaart. Na de rust veranderde er maar weinig. Na vijf minuten werd het 0-4 en daarna voerde Uitgeest, zonder voluit te hoeven gaan, de score op naar 0-5 en 0-6. Texel'94 kon niet anders dan stug verdedi gen en hopen op een verdwaalde kans. Een kwartier voor tijd leken de Texelaars de eer te kunnen red den. maar het schot ging net naast. Het was alsof de scheidsrechter medelijden had met Texel'94, want ondanks de nodige blessurebe handelingen besloot hij geen extra aan elkaar gewaagd. Beide kregen enkele kleine kansen. De beste mogelijkheid was voor Joris Ellen. Nadat Bart-Jan Grisnigt de bal op de ene paal had geschoten, kreeg hij het voor elkaar de andere te raken. Even later kwam De Koog op voorsprong, toen Peter Koorn hard op doel schoot en Wouter Kuip zijn voet nog net tegen de bal kreeg. Een kwartier voor tijd kwam vete raan Arnold 'Kets' Kaercher in het veld. Hij verving Pim Siebinga, die zijn laatste wedstrijd voor De Koog speelde. Met Kaercher in de spits werd het onverwacht nog 3-1. Na een snelle aanval belandde de bal voor de voeten van Grisnigt, die via de keeper op de paal schoot en er in de rebound als de kippen bij was voor een nieuwe poging. Uiteinde lijk gaf Wouter Kuip het laatste tik je. De Kogers waren zeer content met de overwinning en grepen die aan om samen met trainer Van der Park een knallend feest te vieren. provincie werden gereden. De ver trekkende trainer roemde de samenwerking met de horeca in het dorp. 'Je hoeft maar te vragen en het wordt geregeld.'En de sfeer, met name van het Koger 'orkest' dat ook tijdens uitwedstrijden van zich liet horen. Over zijn samen werking met het bestuur zei Van der Park wat cryptisch: 'Je kunt ook te lang in een bestuur zitten.' Maar ook van die zijde kreeg hij lof toegezwaaid. Ook voor zijn vast houdendheid. 'Hans belde net zó lang, soms tot vervelens toe, tot hij de zaken geregeld had. Zo hield hij het in eigen hand', zei voorzitter André Schoo. die ook zijn inzet voor de jeugd roemde. Namens de spelers spraken Bart Jan Grisnigt en Bianca Kaercher een dankwoord en Arnold 'Kets' Kaercher gaf zijn maatje eeuwig heidswaarde door het onthullen van een portret in de kantine. tijd bij te trekken. Texel'94 eindigt door deze neder laag op de voorlaatste plaats in de 4de klasse A. Officieel betekent dit degradatie naar de 5de klasse. Mogelijk brengt de voorgenomen fusie tussen WGW en Den Helder echter redding. Bij Texel'94 wordt er rekening mee gehouden dat er slechts één team degradeert, maar de KNVB heeft daarover nog geen uitsluitsel kunnen geven. Kelner kampioen Met 209 punten is Luuk Kelner kampioen geworden van senioren biljartclub TOG, die wekelijks speelt in De Witte Burcht. Tweede werd Kees Slegtenhorst, die 197 punten behaalde. Dirk Kalverboer (193) eindigde als derde. Nadat het team eerder dit jaar van de vierde naar de derde klasse promoveerde, heeft Texel'94 D3 ook zaterdag in de voorjaarscom petitie het kampioenschap behaald. Op de foto het winnende team met (van links naar rechts) staand: Mar tin Koorn (trainer), Daan Witte, ZDH had in de laatste wedstrijd van het seizoen op eigen veld lang uitzicht op één en misschien zelfs drie punten, maar het was Dirkshorn dat met de overwin ning aan de haal ging (1-3). De gasten besliste de wedstrijd in het laatste kwartier en verzeker de zich daarmee van deelname aan de nacompetitie. Ondanks de afwezigheid van een flink aantal spelers kon trainer Jan den IJzerman over een redelijke selectie beschikken. Ronald Bies- boer verving keeper Christiaan Stolk, die bij de training een enkel blessure had opgelopen. ZDH startte gedurfd, met drie aan vallers, en probeerde door fanatiek storen de verdediging van Dirk shorn onder druk te zetten. Dat resulteerde in enkele schietkansen, maar daarna namen de gasten de regie over, zonder dat keeper Bies- boer zich seneus zorgen hoefde te maken. Na een half uur werd het onverwacht toch 0-1toen de bal bij een gevaarlijk indraaiende vrije trap Jelmer Bomas raakte en bleef lig gen, waarna een speler van Dirk shom weinig moeite had met sco ren. Vlak voor rust leek het na een vloeiende aanval 1-1 te worden, maar Jonas Leenhouts en Maurits Lap liepen elkaar in de weg. Door Atalanta uit Vinkeveen met 3-1 te verslaan, heeft het dames team van volleybalvereniging Tevoko zich zaterdag geplaatst voor de bekerfinale. Tevoko begon mat. Omdat het vier weken geleden was dat de laatste wedstrijd werd gespeeld, moesten de spelers weer in het juist ritme komen. Daardoor kreeg Tevoko geen vat op het voortvarende spel van Atalanta en keek binnen korte tijd tegen een achterstand van 18-8 aan. Toen ging de knop om en met Moni que Leijstra aan service werden de punten één voor één binnengehaald. Ook was de verdediging van Ata lanta niet ingesteld op de harde aanvallen van Ivet Former. Tevoko kwam terug tot 22-20, maar de ach terstand was net iets te groot en Atalanta won de eerste set met 25- 22. In de tweede set speelde Tevoko sneller en gevarieerd. Daarnaast werd er uitstekend verdedigd en Tevoko won met 25-18. De derde en Wedstrijdleider Han Keijser bere kende dat dit seizoen in 58.403 beurten 74.633 caramboles wer den gescoord, wat een clubgemid delde van 1,278 betekent. De hoogste serie kwam op naam van Adrie Barhorst, die 35 caramboles in één beurt behaalde. Het hoogste seizoengemiddelde kwam met 2,635 op naam van Kalverboer. Twan IJsseldijk, Maxim van Ree, Eddie Kalis, Sanne Jansen, Joost Vennik, Joren Venema en coach Peter van Ree en zittend: Lars Jal- ving, Mike Koorn, Yorgo Helleman, Dennis van der Kooi, Ingmar Klein- veld, Mike Geus en Ward Bakker. Na de thee kwam ZDH goed uit de startblokken. Binnen tien minuten zorgde invaller Ruud Hof met een prachtige volley uit een corner van Maunts Lap voor de gelijkmaker. In het vervolg kreeg de thuisploeg tal van mogelijkheden op voorsprong te komen. De Bruijn dook twee keer op in het strafschopgebied en was eenmaal dichtbij met een schot net over de kruising. Even later kopte Hof de bal net over, schoot Remco Boogaard na een knappe slalom hard voorlangs en kwam nogmaals Hof net iets te kort. Daarna vloeiden de krachten weg en kwam Dirk shorn gevaarlijk opzetten. Dankzij twee knap uitgespeelde aanvallen scoorden de gasten in het slotkwar- tier nog tweemaal, waardoor het 1- 3 werd. ZDH is op de voorlaatste plaats geëindigd, één plek boven Oosterend. Teleurstellend, vindt ook aanvoerder Mike de Bruijn. 'Door pech, blessures, het niet scoren van goals op beslissende momenten en het incasseren van doelpunten in de slotfase - door conditiegebrek - hebben we de verwachtingen niet kunnen waarmaken.' Volgens hem gaat ZDH volgend seizoen echter met frisse moed op zoek naar meer punten. De Hoornders sluiten het seizoen zaterdag 6 juni af met het traditio nele ZDH-toernooi. vierde set verliepen op dezelfde manier. Er werd door beide teams goed gespeeld, maar Tevoko was net iets sterker (25-20 en 25-21). Door deze overwinning kan Tevoko op zaterdag 16 mei in Soest aantre den voor de finale van de bekercom petitie. Tegenstander is de winnaar van de wedstrijd Forza Hoogland uit Amersfoort tegen Stam Sovoco uit Soest (beide teams spelen in de Regiodivisie). Tevoko reist met een grote touring car naar Soest. Publiek dat mee wil. kan zich aanmelden via secretaris@tevoko.nl. Eelman wint maandbeker Ed Eelman won zondag met 69 slagen de maandbeker van de golfclub. Tweede werd Maeike van der Schaaf (71 slagen), der de Hans Bakker (78). Met hun eerste en tweede plaats kwalificeerden Eelman van Van der Schaaf zich voor de halve finale van de Pro-Am van het KLM Open. In de tweede categorie won Antoi- ne Kersten met 33 stablefordpun- ten. Tweede en derden werden Josje Eelman (29) en Martin Land (29). In de derde categone gingen de prijzen naar Jos Bosma (37), Jan Peetoom (34) en Gerda Bloem (30). Longest drives werden geslagen door Maeike van der Schaaf en Jan Winnubst, de neary's waren voor Silvia Koerhuis en Ed Eel man. Driebander Prins naar Nieuwegein Biljarter Mare Prins, die eerder dit jaar Texels kampioen drie banden werd, heeft zich dit weekend met zijn team geplaatst voor het Nederlands kampioen schap. Het team van Prins, Tabula van Edgar Meerwijk uit Den Helder, won eerder al het districtskampi oenschap en schreef afgelopen weekend het regiokampioenschap Noord-West Nederland op zijn naam. Al op de eerste dag ver overde het team de koppositie, die niet meer werd afgestaan. Om het kampioenschap veilig te stellen, moest Pnns in de laatste partij zijn wedstrijd winnen. Aangemoedigd door de vele meegereisde suppor ters lukte hem dat voorbeeldig. Het nationaal kampioenschap wordt op 20 juni gespeeld in Nieu wegein. Voetbaluitslagen Zaterdag 2 mei: Texel'94 A1 -Zaandijk A1 2-1 Texel'94 D1-Schagen D1 5-2 Texel'94 D4-JVC D6 3-1 Texel'94 G1-KGB G1 2-2 BKC-B2-Texel'94 B2 2-5 SVO B1-Texel'94 B3 6-2 HSV MB1 -Texel'94 MB2 4-0 VIOS W C3-Texel'94 C3 uitgesteld Succes C2-Texel'94 C4 uitgesteld Den Helder D3-Texel'94 D2 6-2 De Koog B1-Helder B2 2-5 Oosterend 3-Vrone 4 3-0 Zondag 3 mei: Texel'94 1 -Uitgeest 1 0-6 Texel'94 2-Con Zelo 2 uitgesteld Texel'94 3-DWOW 3 uitgesteld De Koog 1-Duinrand S1 3-1 De Koog 2-ZAP 5 2-2 Succes DA 1-De Koog DA 1 1-1 Oosterend-Flevo 2-2 DWOW 4-Oosterend 2 3-2 Oosterend DA1-C'oog DA1 2-4 ZDH-Dirkshorn 1 -3 Recreatievoetbal: SV Texel-SV Oosterend uitg. Texelse Boys-SV De Koog uitg. Voetbalprogramma Zaterdag 9 mei: Texel'94 B1 -HCSC B1 14.30 Texel'94 B2-Sint Boys B1 14.30 Texel'94 C2-Den Helder C3 11.30 Texel'94 C3-W'waard C2 13.00 Texel'94 C4-BKC C2 11.30 Texel'94 D1-JVC D2 11.30 Almere A1 -Texel'94 A1 14.30 W'waard B1 -Texel'94 B3 13.00 Uitgeest MB1-Texel'94 MB1 13.00 LSW MB2-Texel'94 MB2 14.30 Succes D2-Texel'94 D4 13.30 VIOS W B1 -De Koog B1 14.30 Zondag 10 mei: Texel'94 3-SRC 4 12.00 Con Zelo 2-Texel'94 2 11.00 Niedorp 1-De Koog 1 14.00 De Koog DA1 -Wiron DA1 11.00 De Koog 2-Schagen 4 14.00 ZDH D1-Nieuwe Niedorp D2 11.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 6 mei 18.30 Koog 4-ZDH 1 19.20 Texel 2-SVO 2 20.15 Mantje 3-Klif/St 3 21.05 Klif/Steen 1 -Mantje Zaaldienst: Klif/Steen Donderdag 7 mei Geen zaalvoetbal Vrijdag 8 mei 17.00 C/Spsh D2-ZDH D1 C/Sp 17.45 Klif/St D1 -RAB D1 Klif/St 18.30 Mantje D1 -Klif/St D2 Mantje 19.20 Knm 1-RAB 2 H'dijk 20.15 C/Spsh 1-Mantje 1 Kuipers 21.05 Klif/Steen 1 -RAB 1 Arnout 2155 Koog 1 -SVO 1 Bakker Zaaldienst: RAB Heren golfers weer kampioen Nadat het vorig jaar naar een hogere klasse promoveerde, is het heren-seniorenteam van de Texelse golfclub dit jaar weer kampioen geworden. De overwinning was duidelijk na de wedstrijd tegen Haarlemmermeer, die vrijdag werd gespeeld. Haar lemmermeer was vorig jaar uit een hogere klasse gedegradeerd en had tot nu toe alle tegenstanders van de baan geveegd. Met een late aankomst probeerde de tegen stander de Texelaars van de wijs te brengen, maar captain Hans de Beer had zijn team goed voorbe reid. Na een week intensieve trai ning had hij zijn spelers een dag rust opgelegd, wat zich in een overwinning vertaalde. Met een score van 12-6 moest Haarlem mermeer het hoofd buigen. De laatste wedstrijd van de com petitie wordt vrijdag op Texel gespeeld, maar dan is al duidelijk wie dit jaar de kampioenstitel mag dragen. Bridgedrives Bridgeclub Alert uit Oosterend houdt vanaf 13 mei elke woens dagavond een open drive in dorps huis De Bijenkorf. Deelname kost €2,50 per deelnemer, aanmelden kan vanaf 19.30 uur aan de zaal Voor meer informatie: Jean Vaillant, 'tel. 06-53492321 stichting BROODNODIG OP TEXEL Eerstejaars worden kampioen Tevoko naar finale in Soest H'dijk H'dijk vPutten 2 Arnout

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7