Opnieuw wrevel strandnota Cjroen Twartj JexeU in het harL, Jeugdhonk PH-polder in vlammen op 1000ste aansluiting TexelEnergie ....■•a iaSH texelse^courant HEMA Graaï Spuiterij Bezorger OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12373 DINSDAG 12 MEI 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Honderden pre ken, geschreven van 1945 en tot 1951 door Cor Termaat, zijn weer terug in het Zeemanskerkje voor de kust bij paal 28 is de suppletie van 1,3 miljoen kubieke meter zand in volle gang Het vissen door de TX68, die als eerste voor eigen risico de pulskor gebruikt ging 'boven ver wachting'. Karters verreden afgeloper weekend op hel circuit van Akenburg de Challenge brandde in een paar minuten volledig uit Een als jeugdhonk dienstdoende caravan is in de nacht van zater dag op zondag in vlammen opge gaan. Daarbij ging de hele inven taris verloren, waaronder een computer, een televisie en een DVD-speler. De caravan stond op het boerenerf van de familie De Graaf aan de Amaliaweg in de Prins Hendrikpol der en was in gebruik bij een groep jongeren uit Den Hoorn en omge ving. Zij waren tot een uur of half twaalf 's avonds in de caravan geweest en hadden daarna het uitgaansleven in De Koog bezocht. Toen Mien de Graaf, de moeder van één van de jongens, vlak voor half vier het erf was afgereden om de jongens op te halen, was haar nog niets opgevallen. Een kwartier later constateerden de passerende taxichauffeur Martin van der Zwaag en twee klanten dat de caravan in lichterlaaie stond. Ze belden het alarmnummer en waarschuwden de familie, die direct de kippen uit het naburige hok de vrijheid gaven. De brandweer was snel ter plaatse en had de vlammen binnen enkele minuten gedoofd, maar toen was er van de caravan al weinig meer over. Tot ontsteltenis van de jeug dige eigenaren, die ongeveer gelijk tijdig arriveerden en beteuterd con stateerden dat er niets meer te redden viel. 'Er stonden nog zes kratten bier in. Dat is nog het erg ste', hield eén van hen zich grijn zend groot. Hoe de brand kon ontstaan, is onbekend. Volgens de eigenaren waren ze erg zuinig op hun cara van, lustten ze wel een biertje, maar waren ze zich nog nooit te buiten gegaan aan de bekende zuipfeesten waarvan de gebruikers vaak worden beschuldigd. 'We hadden netjes een poederblusser aan de wand hangen', meldt één van hen op de website www.texel- secourant.nl. De jongens laten weten snel op zoek te gaan naar een andere caravan. De vraag is of ze toestemming krij gen een vervangend exemplaar te plaatsen. De gemeente heeft al geruime tijd geleden aangekondigd dat een uitsterfbeleid van kracht is. Of dat ook voor het vervangen van oude (of afgebrande) caravans geldt, is niet helemaal duidelijk. De gemeente laat in algemene zin weten: 'Nieuwe caravans krijgen geen vergunning meer omdat dit in strijd is met het alcoholreductiebe- leid van de gemeente (conform Gezondheidsbeleid gemeente). Omdat er doorgaans flink (in)gedronken wordt in de caravans en het toezicht moeilijk te organi seren blijkt, wil de wethouder hier paal en perk aan stellen. Daar zal wel iets anders voor in de plaats moeten komen: bijvoorbeeld een jeugdhonk per dorp en goede afspraken voor de verschillende jongerendoelgroepen. Dit wordt in het kader van Integraal Jeugdbe leid uitgewerkt.' Woelmuis Niveau Elf amateurs gaan dus voor ons op zoek naar een nieuwe burge meester. Dat vindt tenminste één van hen, die er ondanks zijn grote ervaring nu al uitstapt en verder zoals gebruikelijk al zijn collega's populistisch naar beneden haalt en de sfeer verziekt. Inderdaad, dat is amateuristisch. Gerbrand, je kunt mooi praten, maar kijk je ook wel eens in de spiegel? Beste lezer, denkt u het beter te kunnen, Texel besturen en een nieuwe burgemeester zoeken? Dat zou zo maar kunnen. Meld u aan als kandidaatraadslid. Anne- lies Schoo heeft gelijk, we heb ben capabele mensen nodig, die zich met door persoonlijke gevoe lens en onderlinge vetes laten leiden. Bent u gericht op het alge meen belang, kunt u samenwer ken, en heeft u een visie op de toekomst? Doe het dan! Alle par tijen zijn nu op zoek naar mensen zoals u. En Joke, beterschap. We kunnen je nog niet missen, geloof ik. Woelmuis Maandagmiddag schroefden Brendan de Graaf van TexelEnergie en Lieke en Rob Koenen van Bos en Duin het schildje aan de wand voor de duizendste aansluiting. tFolo nmw^mani Een jaar na de oprichting heeft TexelEnergie de duizendste aan sluiting gerealiseerd. Appartemen tenhotel restaurant Bos en Duin, met een jaarverbruik van meer dan 100.000 kWh een behoorlijke gebruiker, koopt voortaan stroom en gas in bij het Texelse energiebe drijf. 'We hebben maatschappelijk verantwoord ondernemen hoog in het vaandel staan en kiezen voor duurzaam Texels groen', vertelt Lieke Koenen, samen met echtge noot Rob eigenaar en beheerder van het bedrijf. Mei de komst van de duizendste klant loopt Texel Energie voor op de prognose, aldus directeur Brendan de Graaf. 'Sinds we ook gas verkopen, gaat het hard. Na de start per 1 januari zit- Het college heeft wrevel bij de politieke partijen opgeroepen door op eigen initiatief een paar extra wijzigingen in de aange paste Strandnota op te nemen. Het ging om een wijziging van de volgorde van de huisjes op het strand en de toevoeging van een einddatum aan de uitsterfrege ling voor te grote strandhuisjes. Dat bleek gisteravond tijdens de raadscommissie Grondgebied waar een behandeling van de Strandnota voor de zoveelste keer met reuring gepaard ging. De al door de raad aangenomen nota stond nog een keer op de agenda voor de formele goedkeuring van een paar wijzigingen, maar het werd geen kwestie van afvinken en aftikken. Het stuk kende de toevoeging dat het uiterlijk 31 december 2015 gedaan moet zijn met de uitsterf- en overgangsregelingen voor huis jes die groter zijn dan 2,5 bij 2,5 bij 3,5 meter (de laatste afmeting geldt voor de lengte). Dat was tegen het zere been van strandvereniging Jan Ayeslag (paal 12). De meeste leden hebben huisjes die groter zijn en onder de uitsterfregeling vallen, waardoor ze mogen blijven staan totdat ze worden vernieuwd of er een nieuwe eigenaar komt (tenzij vererving of overdracht aan familie in de eerste graad). Ook de politieke partijen waren ongelukkig met de toevoeging van de eindda tum. Die verdween uit de nota. Bepaald werd dat een volgende gemeenteraad tegen 2016 (wan neer er een nieuwe strandnota moet komen) bepaalt wat er moet Windvlaag beschadigt Antonov Een harde windvlaag of mogelijk een kleine windhoos heeft er vrij dag op het vliegveld voor gezorgd dat de Antonov schade heeft opge lopen. De historische tweedekker uit het Oostblok stond verankerd op het veld, maar raakte door de wind aan één kant los. Daarbij kwam de onderste vleugel in de grond terecht en raakte bescha digd. De Stichting Antonov laat een monteur overkomen uit Hon garije, waar het toestel 's winters wordt gestald en in onderhoud is, om de ondervleugel en twee rol- roeren te herstellen. Dit duurt zal ongeveer twee weken duren. Tot die tijd blijft de Antonov aan de grond. ten al op meer dan een miljoen kubieke meter.' Er is voor de plaat selijke energieleverancier nog veel terrein te winnen. 'Er gaat op Texel jaarlijks €28 miljoen om aan ener gie. Het zou mooi zijn als zoveel mogelijk van dat geld op Texel blijft. We gaan aardig in de richting van een marktaandeel van tien pro cent.' Voor wie opziet tegen het wisselen van energiebedrijf, heeft Rob Koe nen een geruststellende bood schap. 'Het is makkelijker dan je denkt. We hoefden maar een half A4-tje in te vullen. TexelEnergie heeft het allemaal voor ons gere geld.' De Graaf: 'Ook al is het inge wikkeld, wij lossen het op voor de klant.' gebeuren. Het veranderen van de volgorde in de huisjes lag evenmin lekker. De gemeente meldde dit jaar in de vergunningen dat de grootste huis jes het verst weg op het strand moesten worden gezet. Het colle ge wilde op die manier efficiënter met de beschikbare ruimte omgaan. Volgens Aad Blom van strandver eniging Jan Ayeslag zou dat een eind maken aan jaren vaste volgor des waarbij families en vrienden naast elkaar staan. Hij kreeg bijval van Texels Belang, Gerard Weijers (eigen lijst) en de WD. Joop Groeskamp (TB) vond dat die bepaling zo snel mogelijk van tafel moest en dat de 'sociale volgorde' op het strand intact moeten blij ven. Wethouder Nico Kikkert (strand) liet weten dat die bepaling alweer was verdwenen. Bij paal 12 hadden ze ook al op eigen initiatief gehandeld en hun eigen 'sociale volorde' gehandhaafd. Kikkert wees erop dat niet zomaar voor een wijziging in de volgorde van de huisjes was gekozen. 'Niet alle par ticulieren komen tegelijk met hun strandhuisje aanzetten en het is jammer als huisjes niet meer zou den passen.' Een wijziging om de huur van de huisjes voortaan per vierkante meter te berekenen, kon wel reke nen op instemming van de politieke partijen. Dat beleid is bij alle bebou wing op het strand van kracht. Bij Brommer gestolen Onbekenden hebben in de nacht van zondag op maandag een brommer gestolen. Het voertuig stond in een onafgesloten schuur tje bij een woning in Den Hoorn. Jan Ayeslag zijn ze minder tevre den over de nieuwe manier van berekenen. Blom noemde een voorbeeld waar bij dit jaar €240,- aan huur tegen €89,- in 2008 moet worden betaald Die verhoging is ook toe te schrij ven aan het besluit dat de opbrengst van het strand dit jaar 44 procent (2 procent trendmatig en 42 pro cent extra) hoger moet zijn dan in 2008. nVijtjj www.s 3eedheat tl Dodelijk ongeval op TESO-boot Een bejaarde dame is vrijdag ochtend op de Dokter Wagema- ker van de trap gevallen en aan haar verwondingen overleden. Het ongeval gebeurde even na 9.15 uur, op het moment dat de boot de haven van Den Helder bin nenvoer. De vrouw was op weg van het salondek naar het bovenste autodek. TESO-personeel verleen de eerste hulp en werd daarbij bij gestaan door enkele verpleegkun digen, die bij toeval aan boord waren. Een ambulance haalde de vrouw even later van boord. Later die dag kreeg TESO bericht dat zij was overleden. Nadere gegevens over het slachtoffer ontbreken Vol gens TESO-woordvoerder Alex Cofino ging het in ieder geval om een vakantieganger en was zij ouder dan tachtig jaar. De Dokter Wagemaker kon de dienst om 10.00 uur hervatten. (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: TexelEnergie Super deBoer (2 folders) Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Wij zoeken m.i.v. 1 juni aanstaande een die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen in de omgeving van Califomiëweg e.o. Hier wonen ongeveer 60 abonnees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag va. 15.00 uur a/d Spinbaan worden opgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 info@lenr.nl i

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1