TEXELSE 2 COURANT Gedeputeerde opent Noord-Hollandpad Closeharmonykoor in katholieke kerk Verwenmiddag TEXELAGBSDA TESO texelseScourant DAGELIJKS TEXELS NIEUWS wu7U7.texcIsecourant.nl DINSDAG 12 MEI 2009 Bomenwandeling Onder leiding van een gids van het IVN wordt woensdag 13 mei een bomenwandeling gehouden door de Dennen. Gestart wordt om 19.00 uur bij de kruising van het Gerritslanderdijkje en de Tempe- liersweg. De wandeling duurt onge veer anderhalf uur, deelname is gratis. Doopsgezinden naar Haarlem In plaats van de reguliere kerk dienst in de Vermaning aan de Kogerstraat, vertrekt zondag een bus met zo'n vijftig doopsgezinden met de boot van 8.00 uur naar Haarlem, waar een dienst zal wor den bijgewoond. Na de dienst vol gen zij in diverse vertrekken een historisch schouwspel over doops gezinden in vroeger tijd, getiteld Van huis uit Doopsgezinduitge beeld en verteld door verschillende leden van een historische kring, 's Middags kunnen de deelnemers kiezen uit een bezoek aan de Cruquius of het Teylersmuseum. Het gezelschap keert met de boot van 17.30 uur terug. Tangofestival De Cocksdorp In het Eierlandsche Huis en strandpaviljoen Paal 28 wordt van vrijdag 15 tot en met zondag 17 mei een tangofestival gehouden. Vanuit het hele land komen lief hebbers naar Texels noordelijkste dorp voor de lessen en de salons. Aan het weekend, dat voor de vijfde maal wordt gehouden, wordt mede werking verleend door gerenom meerde docenten en dansparen. Maneke Timmer en Hugo Buiten. Ina Hulshoff en Peter Jonker en Inge Bomer en Klaas de Jong zijn geen onbekenden op het eiland. Allemaal verzorgden ze al één of meerdere salons. Het tangoweekend bestaat uit workshops voor beginnende, halfgevorderde en gevorderde dan sers en salons waar iedereen met elkaar danst. Elke avond rond 22.30 uur verzorgen de docenten een demonstratie. Een lesrooster en inschrijfformulier zijn te vinden op www.texeltango.nl. De salons zijn gratis toegankelijk voor publiek. Dansers betalen een all-in prijs voor het weekend of kun nen aan de deur een toegangsbe wijs voor de salon kopen voor €7,50. De muziek wordt verzorgd door DJ El Ruido. Salsaparty Salsa Texel houdt zaterdag 6 juni een salsaparty in de Compagnie in Oudeschild. De bijeenkomst begint om 22.00 uur, de toegang is gra tis. Gedeputeerde Jaap Bond heeft zondagmiddag het Noord-Hol- landpad geopend. Hij deed dat door een wandeling te maken door Eierland. De gedeputeerde verkeerde daarbij in een bont gezelschap, bestaand uit bestuurders, wandelliefhebbers en andere genodigden, onder wie een flink aantal Texelse agra riërs. Laatstgenoemden hebben hun medewerking aan het pad verleend door toestemming te geven over hun land te lopen, waardoor bestaande paden met elkaar kon den worden verbonden. Zo zijn diverse binnendijken opengesteld. De pachters en eigenaren krijgen daarvoor een (kleine) vergoeding van de provincie. Ook worden hen ontsmettende matten beschikbaar gesteld, die de verspreiding van rotkreupel en andere veeziekten moeten helpen voorkomen. Wandelaars kunnen nu de provin cie te voet verkennen vanaf het meest noordelijke puntje op Texel tot aan de zuidoostelijke grens in Huizen. Het pad is circa 270 kilo meter lang en loopt over slinge rende dijken, langs kaarsrechte kanalen, over boerenland, hekjes met en zonder overstapjes, rustige landwegen, voet- en fietspaden. Het is bewegwijzerd met speciale routebordjes en opgedeeld in der tien etappes. Op begin- en eind punten staan informatieborden waarop meer te lezen is over het karakter van de wandeling. Ook de horeca, het openbaar vervoer en bezienswaardigheden worden ver meld. Het Noord-Hollandpad is een initi atief van de provincie Noord-Hol land. Gedeputeerde Bond zong in zijn toespraak niet alleen de lof over de schoonheid van 'zijn' pro vincie, maar benadrukte ook de groeiende populariteit van wande len. Hij wees op het belang van samenwerking met particulieren en benadrukte dat de route in ontwik keling blijft, bijvoorbeeld met ommetjes die op de route aanslui ten. De website www.noordhollandpad. nl helpt gebruikers bij het voorbe reiden van hun wandeling. Over elke etappe is nadere informatie beschikbaar, over bijvoorbeeld de steden en dorpen waar de route langs voert. Per etappe is er een printbare routebeschrijving en wordt aangegeven of het om een verhard of onverhard pad gaat. Ook worden alternatieve routes aangegeven. Gedeputeerde Jaap Bond en oud-gedeputeerde Hans Schipper staken het Eierlands Kanaal over met de nieuwe touwtrekpont. Deze verbindt polders De Eendracht en Eierland met elkaar en ligt in het verlengde van de Hollandseweg. ■Foto joop Rommets) mantelzorgers In de rooms-katholieke kerk van Den Burg wordt zondag 17 mei een concert gegeven door clo seharmonykoor Bright Voices uit Schagen. Dit koor, met leden uit heel Noord- Holland, heeft een goede reputatie opgebouwd met de jaarlijkse con certen in het voorjaar en rond Kerst. Bright Voices staat onder leiding van Karei Kok uit Schagen en wordt op piano begeleid door Ronald van der Veen. Het repertoire bestaat uit een sprankelend en afwisselend pro gramma van closeharmonymuziek met bekende en minder bekende titels als You are the new day, My baby just cares for me, Night and day. You are so beautiful en Yester day once more. Er zal ook in kleine bezetting worden gezongen en zowel de vrouwen als de mannen van het koor treden afzonderlijk op. Het concert begint om 15.30 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Opienie Vrije vogels Wordt het niet eens tijd dat al die zogeheten dierenliefhebbers ophouden met zeuren over die ganzen? Ik word daar onderhand onwijs gallisch depn van. Als een overtuigde vegetariër er iets van zegt, oké, zolang hij de vleeseter maar niet zijn wil oplegt. Pas minis ter Verburg nog gehoord over de kippenindustne, waar de kippen levend aan de pootjes worden opgehangen, met de kop door een stroombad worden gehaald, om dan al dan met zieltogend verder verwerkt te worden. Na een leven in een legbatterij of een paar centi meter groter scharrelkooitje. In zes weken klaar voor consumptie, bleek en smakeloos. Wat een kip- penleven. En nu de ganzen. Levend als God in Frankrijk en dat vier maal in het kwadraat. Na een vrij en zor geloos leven pijnloos vergast, al hadden we nooit het woord ver gast moeten gebruiken, vanwege andere associaties, die hier echter met aan de orde zijn. Vergeten dus. Ganzen, kosteiijk viees, duurzaam gegroeid, gevoed met al het goe de van de natuur. Vaak ook met het goede van de agranër, die hier terecht een vergoeding voor dient te ontvangen, niet gefrustreerd door duizend formulieren en stag naties en onduidelijke regelgeving, die maar blijft hangen. De tijd van ingrijpen nadert, er moet duidelijk heid komen. Schade die het gevolg is van een bewust te laat afgege ven vergunning dient direct te wor den verhaald op de schuldige(n), zoals je ook in het normale gebruik je eigen fouten dient te herstellen. Ganzenvlees van gelukkig opge groeide vnje ganzen op het gast- vrije vogeleiland Texel, waar het woord legbatterij een onbekend en vies woord is, laien we daar eens flink reclame voor maken. Pien Verberg Het Rode Kruisdistrict Kop van Noord-Holland houdt donderdag 6 augustus een verwenmiddag voor mantelzorgers. Deelnemers ver trekken om 13.30 uur met de salon boot De Koperen Hoorn uit Oude Niedorp voor een tocht van drieën eenhalf uur. Onderweg wordt gestopt bij het Rijtuigen- en Koet- senmuseum. Mantelzorgers kun nen zich opgeven tot 15 juli -via tel. 0229-277932 of 06-40058937 of e-mailadres kopvannoordholland ©redcross.nl De aanmeldingen worden in volgorde van binnen komst behandeld. Zeldzame dwaalgast in de Slufter De vogel lijkt inmiddels weer gevlo gen, maar zondagavond spotte een vogelaar in de Slufter een bril- zeeëend (Melamtta perspicillata), een zeer zeldzame gast uit Noord- Amerika. Voor zover bekend is dit de tweede waarneming van deze vogel op Texel. Uit heel Nederland zijn maar een stuk of tien waarne mingen bekend. Maandagochtend waren veel vogelaars op zoek, maar het dier lijkt weer vertrokken. Op de foto (van René Pop) de eend die, bij gebrek aan soortgenoten, in het gevlei tracht te komen bij een vrouwtjeseider. Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die onlangs met de Texelse Courant is verspreid en op het hele eiland gratis verknjgbaar is. Dinsdag 12 mei Op het festivalterrein bij paal 15 wordt het Nederlands Zands- culpturenfestival gehouden. Entree €7,50. De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk houdt een bijeenkomst ten huize van Rachel Kruk. Aan melden via vbn@texel.com of 322734. Wielervereniging Texel houdt om 19.00 uur een criterium op het wielerparcours op Sportpark- Zuid in Den Burg. Deelname vanaf 10 jaar (valhelm verplicht). Bewonersvereniging Texel houdt voor leden van 19.00 tot 21.00 uur een ledenvergadering in de Buureton. De Texelse Modelspoorclub aan de Emmalaan 65 (Schietsport centrum Odysseus tegenover de WV) in Den Burg is tus sen 19.30 en 22.00 uur geopend voor publiek. Entree €2,00. Cinema Texel vertoont de films Wolverine (20.30 uur) en He's just not that into you (20.15 uur). Woensdag 13 mei Om 15.00 uur begint een fiets- excursie over de Hoge Berg, het oudste deel van Texel. Reser veren bij Ecomare, tel. 0222- 317741. Deelname kost €5,50 pp. Voor jong en oud. Om 19.00 uur begint op de krui sing Gerritslanderdijkje/Tempe- liersweg een bomenexcursie van het IVN. Deelname is gratis. In dorpshuis De Bijenkorf wordt een open bridgedrive gehouden. Deelname kost €2,50 per deelne mer, aanmelden kan vanaf 19.30 uur aan de zaal. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een verga dering van de raadscommissie Welzijn. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Cinema Texel vertoont de films Monsters vs Aliens 3D (13.45 en 16.15 uur), Wolverine (20.30 uur). Hondenhotel (13.30 uur) en Angels Demons (16.00 en 20.15 uur). Donderdag 14 mei In strandpaviljoen De Buuren bij paal 17 begint om 16.00 uur een ledenvergadering van het Texels Verbond van Ondernemers. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel 13 in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2, - per per soon. Inlichtingen bij Veronica van Beek tel. 06 28787820. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter rede van Oudeschild. Di. 12 10.45 en 22.47 u. Wo. 13 11.24 en 23.20 u. Do. 14 12.05 en 23.50 u. Vr. 15 12.45 - u. Za. 16 00.17 en 13.14 u. Zo. 17 01.10 en 14.05 u. Ma. 18 02.04 en 14.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zondag 17 mei laat ste kwartier. Zondag 17 mei zon op 5.38 uur, onder 21.35 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een verga dering van de raadscommissie Middelen. In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Cinema Texel vertoont Angels Demons (20.15 uur) en Mystery Movie (20.30uur). In Het Schoutenhuys in Den Burg begint om 21.00 uur een optreden van blues/folk-zanger Ray Bonneville. Entree €12,50 (€11,- in de voorverkoop bij De Lindeboom en Music Store). Vrijdag 15 mei Op kaasboerderij 'Wezenspyk' is een rondleiding die gaat langs de kalfjes, het koeienpanorama, de VMS melk-robot en de kaasma kerij. Aanvang 14.00 uur. Basisschool De Bruinvis in Oude schild houdt van 15.30 tot 18.00 uur fancy fair. Met spelletjes en activiteiten rond het thema 'boe renerf'. Van 15 t/m 17 mei organiseert TexelTango voor belangstellen den een weekend Argentijnse tango. Met workshops op diver se niveaus en salons. Opgeven via www.texeltango.nl. In de voorspeelruimte van de kunstenschool vindt een presen tatie plaats van Jongerenthea- ter. Leve de Koning. Publiek is welkom! Cinema Texel vertoont Mon sters vs Aliens 3D (13.45 en 16:15 uur), Angels Demons (15.30,18.45 en 21:45 uur). Hon denhotel (13.00 uur), He's just not thai into you (18.30 uur) en Wolverine (21.30 uur). TESO zet vrijdag een extra boot in en verzorgt van 9.30 tot 16.00 uur ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als van af Texel. Automobilisten moeten rekening houden met wachttij den van een half uur. Deze kun nen vrijdag op Texel ontstaan tussen 12.00 en 17.00 uur en in Den Helder tussen 9.00 en 12.00 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www. teso.nl. LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Mieke Smid Buiten werktijd: Jeroen van Hatlum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6*1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl zijn v Koophandel en Fabneken te Abonnementsprijzen 2009: Per halfjaar 39,85 38,15 (automatisch) Per jaar 77,90 75,55 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's:

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2