'Ruimte beter benutten TEXELSE 3 COURANT Familieberichten DINSDAG 12 MEI 2009 Dan ga ik op tot Gods altaren, tot God, mijn God, de bron van vreugd; dan zal ik juichend stem en snaren ten roem van zijne goedheid paren, die na kortstondig ongeneugt mij eindeloos verheugt. Psalm 43:4 Na een rijk gezegend leven is door een tragisch ongeval van ons heengegaan mijn lieve Dick, onze onvergetelijke vader en schoonvader, onze fantastische opa en overgrootvader Broek op Langedijk 22 april 1921 Dirk (Dick) Ven Amsterdam 9 mei 2009 oprichter VEN Groothandelcentrum Ridder in de Orde van Oranje-Nassau sinds 11 november 1993 weduwnaar van Maaike Tjepkema later partner van Ada Barink-Ista f 25 maart 2003 Peize, Lidy Kits - Louwes Laren, Jaap en Ellen Patricia en Robin Toni Mariska en Fred Dewi Hoorn, Akkie en Eric Tamara Rob Amstelveen, Marga en Herman Niels Steven Wessel Correspondentieadres: Zonnestein 6 1181 LW Amstelveen De afscheidsdienst zal worden gehouden op donderdag 14 mei om 11.00 uur in de Thomaskerk, Prinses Irenestraat 36, Amsterdam. Voorafgaand aan de dienst is er van 9.30 -10.45 uur gelegenheid tot condoleren in de hal van de kerk. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden op het kerkhof van de Hervormde Kerk, Hoger- eind 2, De Waal, Texel. De plechtigheid aldaar vangt aan om 16.30 uur. Na de bijzetting is er gelegenheid elkaar te ontmoeten in de kerk. Bloemen kunnen worden bezorgd bij Uitvaartcentrum Bouwens, Startbaan 7, Amstelveen. Verdrietig, maar met veel mooie herinneringen hebben wij afscheid moeten nemen van onze zwager en oom Dick Ven Henk en Maatje Koos en Pauliene Anja en Gerrie Paulien en Len en kinderen Dan zingt mijn ziel tot U, o Heer mijn God: Hoe groot zijt Gij Vertrouwende dat dit nu werkelijkheid voor hem is geworden, delen wij u mede dat na een kort ziekbed is overleden mijn man, onze papa en opa Jan Feenstra 4 december 1940 t 9 mei 2009 T. Feenstra - Bijlsma Dilly en Wim Coraline Willem Lydia Youri Kyan Peter Bernhardlaan 108 1791 XH Den Burg Jan is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 13 mei om 13.30 uur in „Eben Ha- ezer", Julianastraat 11 te Den Burg. Aanslui tend zullen wij Jan begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Water in de bomen Golven in het gras En niets is ooit meer zoals het was Onverwacht is overleden Jan Feenstra Hij was tot zijn pensionering een gewaardeerde medewerker van onze scholengemeenschap. Daarna kwam hij nog regelmatig langs om bij voorbeeld mee te helpen aan onze kunstweek of gewoon voor "een bakkie". We zullen Jan missen. Bestuur, directie en medewerkers van OSG De Hogeberg te Den Burg Wij zijn geschokt door het plotseling overlijden van Jan Feenstra Wij wensen Tineke, de kinderen en kleinkinderen sterkte bij het verwerken van dit verlies. De buren van de Bernhardlaan. Dag Jan Goede vriend We zullen je missen Gijsbert en Deet Ons bereikte het droevige bericht dat Laurens van Kooten Partner van onze collega Jacolien van Kooten-Eelman overleden is. We wensen Jacolien, Rien en Tessa heel veel sterkte toe om dit grote verlies te dragen. De collega's en directie van Omring Texel "Forever young" "Be free" Zo blij met Otto, zo verdrietig zonder Harry... Nog lang niet klaar. Nog zo veel plannen. Wij zijn heel erg verdrietig dat onze lieve, lieve man, vader, opa en vriend is overleden. We zullen hem zó missen! Harry Fransen 22 oktober 1947 10 mei 2009 Veronica Bos Thijs Fransen en Anita Wortel Bouwe Fransen, Judith de Leeuw en Otto Fransen Op zondag 17 mei 2009 nemen wij om 14.00 uur afscheid in het Rosarium te Amsterdam (Amstelpark 1, Europaboulevard, 1083HZ). Op maandag 18 mei wordt Harry in besloten kring begraven. Adres: Westelijk Halfrond 149 1183HT Amstelveen Harry hield van bloemen, maar niet van linten. Volop in het leven, vol plannen, een bijzondere levensgenieter is niet meer. Tot ons grote ver driet nemen wij afscheid van onze vriend Harry Fransen Wat zullen wij hem missen! Lieve Veronica, Thijs en Anita, Bouwe en Judith, we wensen jullie heel veel sterkte. Kees en Joke Texel moet de ruimte die er is op bestaande bedrijventerreinen beter benutten als bedrijven wil len uitbreiden. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op Staten- vragen van de PvdA over het temperen van de uitbreidings mogelijkheden op het eiland. Gedeputeerde Staten (GS) willen de komende jaren in Noord-Hol land minder nieuw bedrijventerrein ontwikkelen dan aanvankelijk gepland en daarbij is ook Texel in beeld. Volgens de regionale visie voor bedrijventerreinen zou Texel tot en met 2014 met drie hectare kunnen uitbreiden, maar nieuw onderzoek (door Ecorys) wees uit dat het eiland voldoende heeft aan één hectare. Wethouder Nico Kikkert (grondge bied) is weinig gelukkig met de tempering, omdat de drie hectaren waren gebaseerd op een onder zoek naar ruimtebehoefte dat de gemeente, TVO en Kamer van Koophandel gezamenlijk hadden uitgevoerd. De PvdA in Provinciale Staten stelde vragen aan GS om opheldering te krijgen. Volgens GS moet Texel eerst de ruimte op bestaande terreinen intensiever gebruiken (meer doen met niet gebruikte plekken) en de mogelijkheden van de combinatie wonen/werken beter benutten voordat uitbreiding van bedrijven terrein aan de orde komt. Benadrukt wordt dat Texel een uit- sluitingsgebied is, waardoor niet zonder meer nieuw bedrijventer rein kan worden ontwikkeld. GS wijzen erop niettemin toch al meer dere keren met Texel te hebben meegedacht om regelingen 'op maat' te treffen. Daarvoor werd de Taskforce Ruimtewinst in het leven geroepen die zich bezighield met de plannen in Oosterend. Daar schiep de provincie de mogelijk heid om gebruik te maken van een stukje uitsluitingsgebied (aan de rand van het dorp om een nieuwe school te kunnen bouwen). Het provinciebestuur gaat niet mee in de zorg dat bestaande bedrijven voor uitbreiding op een gegeven moment zijn aangewezen op regio naal bedrijventerrein aan de over kant. Volgens GS was in 2008 op het bedrijventerrein in Oudeschild nog twee hectare netto in voorraad en dat lijkt volgens GS voldoende om tot 2020 de lokale vraag op te kunnen vangen. Het wel of niet kunnen uitbreiden spitst zich toe op de derde fase van het bedrijventerrein in Oude schild. Kikkert wil die mogelijkheid voor de toekomst graag achter de hand houden. Als die fase niet mogelijk is en er is over een aantal jaar toch behoefte aan, dan kan het veel tijd kosten om uitbreiding toch mogelijk te maken. Lange termijn agenda Zondag 17 mei: Om 10.00 uur begint een roofvo gelexcursie in het overgangsge bied tussen bos en duin o.l.v. de boswachter. Reserveren bij Eco- mare, 317741. Kosten. €7,- pp, tot 12 jaar €4,-. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Haffelderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul o.l.v. de boswachter. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. Kosten. €7,- pp, tot 12 jaar €4,-. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie door de zoute kreken o.l.v. de boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Kosten. €7,- pp, tot 12 jaar €4,-. De Texelse Model Spoorclub houdt van 11.00 tot 16.00 uur open dag voor Texelaars. Gratis toegang. Voor meer informatie: www. treinoptexel.tk. In de RK-kerk aan de Molenstraat in Den Burg begint om 15.30 uur een concert van closeharmony- koor Bright Voices. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont. Monsters vs Aliens 3D (13.45. 16.15), Angels Demons (15.30, 20.15), Honden hotel (13.00) en Wolverine (20.30). Maandag 18 mei: Tijdens de koffie-inloopochtend in het Eierlandse Huis wordt er een oude film vertoond over De Cock- sdorp en omstreken. Toegang vrij. Aanvang 10.00 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoom wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoorn der kerkje. Om 14.00 uur begint een natuur- excursie op de boerderij o.l.v. de boer. Reserveren bij Ecomare, tel.317741 of Lindehoeve, tel.312978. Kosten. €5,50 pp. Van af 4 jaar. De percussiegroep Oosterend treedt op in de Gasterij van De Gollards. Alle 55+-ers zijn welkom. Kosten €2,- incl. koffie. Opgave en betaling voor 18 mei in de Gaste rij. Stichting Woontij houdt in Stayo- kay in Den Burg een informatie avond over koopgarantwoningen en de voordelen daarvan. De avond begint om 19.30 en duurt tot 21.30 uur. Bridgeclub Groot Slem houdt van af 19.30 uur een vrije bridgedrive in De Wielewaal in De Waal. Deel name is €2,50 per persoon. Meer informatie, tel. 312523. Cinema Texel vertoont Angels Demons (20.15) en Wolverine (20.30). Dinsdag 19 mei: Om 6.00 uur begint een excursie o.l.v. de boswachter door de ont wakende duinen. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Kosten €7.- pp, tot 12 jaar €4,-. Om 11.00 uur begint een excursie langs de lepelaarkolonie van de Geul o.l.v. de boswachter. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. Kosten. €7,- pp, tot 12 jaar €4.- In het Cultuurhistorisch Museum Texel te De Waal wordt een demon stratie smeden gegeven. Tussen 14.00 en 16.30 uur is er markt bij het Maartenhuis, Ruij- slaan 81, De Koog. Verkoop van eigengemaakte en -geteelde pro ducten, rondleidingen, presenta ties en café-terras. Chocolaterie Looyer aan de Spin- baan 1a in Den Burg houdt van 14.00 tot 17.30 uur een workshop bonbons maken. Vooraf reserve ren. Tel. 313179.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3