TEXELSE 9 COURANT Texelse karters vormen vereniging Spannend voetbal bij SVC m&w. Zaalvoetballers RAB kampioen Molensteen voor Molenbos Van der Linde in subtop dressuur een winstpunt toegekend. Met Pride Silvano Texel rijdt Van der Linde in de klasse ZZ-zwaar. In Aerdenhout viel ze in de eerste proef met 61,29 procent buiten de prijzen, maar behaalde wel een winstpunt. In de tweede proef behaalde ze de derde plaats met 57,86 procent. Met O'Partout Texel kwam Van der Linde uit in de lichte Tour. Zowel bij de eerste (61,05 pro cent) als bij de tweede proef (61,18 procent) behaalde deze combinatie een winstpunt. Daar mee mag Van der Linde promove ren naar de midden Tour. Wan neer ze daar een score van 60 procent haalt, mag ze uitkomen in de Grand Prix, de hoogste dres- suurklasse. Eva van der Linde behaalde zaterdag twee winstpunten in subtopwedstrijden dressuur in Aerdenhout. Van der Linde rijdt in de subtop op de door haar vader Willem van der Linde gefokte paarden Pride Silvano Texel en O'Partout Texel. Tot de subtop worden gerekend de klassen ZZ-licht en ZZ-zwaar, de lichte, midden en zware Tour, junioren en young riders. Als een dressuurcombinatie 15 winstpun ten heeft behaald in de klasse Z2 (die op Texel niet wordt verreden), mag deze combinatie ZZ-licht rij den. De wedstrijden in de subtop worden door twee juryleden uit de hogere staf gejureerd, waarbij punten worden omgerekend naar procenten. Bij 60 procent wordt De jongste deelnemers toonden een indrukwekkende stuurmanskunst. (Foto Joop Rommets) DINSDAG 12 MEI 2009 Programma zaalvoetbal Woensdag 13 mei 17.15 bekertoernooi C-jeugd 19.20 Klif/Steen da Hoogendijk 20.15 SVO 2-Klif/Steen 3 H'dijk Zaaldienst: Texel Onder fraaie weersomstandig heden hebben karters van Texel en uit Hippolytushoef afgelopen weekend op het circuit van Aken- burg de Eilanden Challenge ver reden. Voor de Texelaars was het een bijzondere wedstrijd, want een groepje enthousiastelingen is hard op weg een officiële ver eniging op te richten, die de vaste gebruikers van de baan samen brengt. 'Een officiële club heeft een paar voordelen. Je zorgt voor continuï teit en het is gemakkelijker afspra ken te maken over bijvoorbeeld het gebruik van de baan. We hebben ook contact gelegd met de Neder landse Autosport Bond. Bij wed strijden willen we de deelnemers een licentie kunnen geven, zodat ze verzekerd zijn', vertelt interim secretaris Mark-Peter Graaf. Samen met Peter-Jan Kuip (voor zitter), Klaas Keuning (penning meester) en Marcel van Benthum en Dirk Barends (technische com missie) vormt hij het voorlopige bestuur, dat zich met de organisa tie van de wedstrijd had belast. Zij kregen daarbij hulp van de bevrien de vereniging van Hippolytushoef, die al geruime tijd ieder jaar naar Texel komt om te trainen en wed- stnjden te rijden. De vereniging in oprichting telt zo'n 35 leden, van wie de meesten afgelopen weekend in actie kwa men. Zaterdag waren er de hele dag trainingen, gevolgd door kwa lificatiewedstrijden, zondag werden de eigenlijke races gehouden, waarbij elke deelnemers drie man ches reed. Het veld was verdeeld over diverse klasses: cadetten (tot circa 11 jaar), junioren (circa 12 tot 15 jaar), medium (Honda's met een motor van 290 CC) en de open klasse (waarin elk type motor is toegestaan). Ten slotte was er de HKC-klasse (340 CC), waarin alleen karters uit Hippolytushoef uitkwa men. Hoewel de ervaren karters uit Hip polytushoef de overhand hadden, weerden de Texelaars zich knap. Opvallend was dat de open klasse werd gewonnen door de 15-jarige Wouter Kuip uit Oudeschild, die in rap tempo vorderingen maakt. Hij eindigde niet alleen voor alle Wie- ringers, maar liet ook routinier Dirk Barends achter zich. Bewondering was er ook voor de cadetten, van wie de meesten een indrukwek kende stuurmanskunst aan de dag legden en hoge snelheden bereik ten, van soms wel 60 kilometer per uur. 'Ze gaan niet eens veel minder hard dan de senioren. Op het rech te eind verliezen ze het, omdat ze lichtere motoren hebben, maar in de bochten maken ze die achter stand weer goed', aldus Graaf. Meer over de wedstrijd en de kar- tingclub in oprichting is te lezen op de website www.kartracingtexel. nl. Uitslagen (top drie en Texelaars): Cadet-klasse' 1 Thijs ten Bokkel. 2 Wesley Bakker, 3.Don van de Heuvel; 6.Lars Fre- derici, 9.Mees Saai, 10.Thomas Kuip Junioren-klasse' 1 Roxy Barends; 2.Robin Graaf; 3.Robin Kalf; 4.Nadine Saai; 5.Rees van Benthum; 6.Mitchel Winder. HKC-klasse: 1.Wesley Bakker, 2.Charlie Boots; 3.Thijs ten Bokkel Medium-klasse; I.Rick Westerlaken; 2-Max van Benthum, 3.Peter Koorn; 4.Lindsey Barends; 5.Robin Valk; 6.Marcel Winder; 7.Joost Graaf; 8.Dennis Saai. Open klasse 1 Wouter Kuip; 2.Dave Bult; 3. Mark Eelman; 5.Dirk Barends; 6. Remco Winder, 8.Fer Valk; 9.Thijs van de Heuvel; 10.Hans van der Slikke; 11.Edwin van de Heuvel. Vliegshow bij Modelvliegclub Ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan houdt Modelvlieg club Texel op 23 en 24 mei een vliegshow op het terrein aan de Westerweg. Het gaat hier niet om een show binnen een vast omlijnd programma, de festivi teiten dragen vooral het karak ter van een recreatief treffen. Tijdens het jubileum komen alle aspecten van de modelvliegsport aan bod: vliegen met helikopters, motorvliegtuigen, electrovliegtui- gen, zweefvliegen en luchtacroba- tiek. Op zondag verzorgt Neder lands kampioen Dennis van derTooren een demon stratie kunstvliegen. Als het weer het toelaat, vliegt Martin van den Brakel op beide dagen met zijn gemotoriseerde parapente (para- chute).De Modelvliegclub telt 55 leden, voor de gelegenheid ver sterkt met liefhebbers van andere clubs. Uitgenodigd is onder ande re een bevriende club uit Dort mund, die naast een turbineaan- gedreven toestel vooral grote modellen meeneemt, waarmee onder meer zweefvliegtuigen omhoog gebracht worden. Het feest begint zaterdag om 13.00 uur met een paradropping. Beide dagen duren de festiviteiten van 13.00 tot 18.00 uur. Alle leden nemen hun toestellen mee, die in een grote rij worden tentoonge steld. De toegang is gratis, parke ren kan langs de Westerweg. Ruim tweehonderd jeugdige voetbal lers hebben zaterdag onder een stra lende zon op de velden achter het Eierlandsche Huis meegedaan aan het jaarlijkse SVC-toernooi. Ze waren verdeeld over 27 teams, 's Ochtends speelden de mini's en de F-pupillen, 's middags maakten de E-pupillen hun opwachting. Tussen de wedstrij den door werden de voorronden gehouden om de Chris Stolk Penalty bokaal. De beste twee spelers en de begeleider van elk team plaatsten zich voor de finale, die na de laatste wedstrijd werd gehouden. In de meeste klassen waren de verschillen klein, al deed zich een enkele uit schieter voor. Bij de mini's ging de overwinning naar Blauw (een team van Texel'94) en legden Groen en Geel (ook van Texel'94) beslag op de tweede en derde plaats. Bij de F- pupillen was kampioen De Koog F1 de gedoodverfde winnaar, helemaal na de halve finale, waarin Vitesse met 5-0 werd afgedroogd. Heerenveen, dat met 2-1 van SVO F2 had gewon nen, bood in de finale echter onver wacht veel tegenstand en boog pas na verlenging. De wedstrijd om de derde plaats werd met 1-0 gewonnen door SFO F2. SVC'er Stijn Arends was daarna het meest trefzeker vanaf de penaltystip, Victor Maat van SVC won de trofee bij de coaches. SVO en Tottenham maakten er een spannende strijd van bij de E-pupil- len, nadat SVO in de halve finale had gewonnen van Manchester (2-0) en Tottenham van Chelsea (3-1). SVO won uiteindelijk met 2-1 en mocht na afloop de grootste beker in ontvangst nemen. Manchester won de stnjd om de derde plaats met 1 -0. Luuk Boog aard (Liverpool) en begeleider René Kossen (De Koog E1) slaagden er het vaakst in Chris Stolk te passeren. Schoolvoetbal basisscholen Leerlingen van de bovenste groe pen van de Texelse basisscholen binden woensdag 13 mei de strijd met elkaar aan in het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi. Er zijn 37 teams, verdeeld over drie catego rieën: jongens, meisjes en gemengd (met minimaal 3 meisjes). Zij spe len bij elkaar 92 westrijden, die elk 13 minuten duren. Net als vorig jaar betreft het een recreatief toer nooi. Dat wil zeggen dat scholen met meer teams deze zodanig moeten samenstellen dat ze onge veer even sterk zijn. Spelers mogen maar voor éen team uitkomen en dus niet in een ander team inval len. Het toernooi wordt gespeeld op de velden van Texel'94 in Den Burg en duurt van 13.15 uur tot circa 17.00 uur. Rond 17.15 uur begint de prijsuitreiking. Meerijden met Tevoko naar Soest Het damesteam van volleybalver eniging speelt zaterdag 16 mei in Soest de bekerfinale tegen Forza. Voor belangstellenden zijn nog enkele plaatsen beschikbaar in de bus. De bus vertrekt om 10,30 uur vanaf de parkeerplaats aan de Haffelder- weg. De wedstrijd begint om 14.30 uur, de bus heeft waarschijnlijk de boot van 18.30 uur terug. Aanmel den kan via secretaris@tevoko.nl. Woensdag 13 mei houdt de vereni ging jaarvergadenng. Deze wordt gehouden in De Schakel, naast de kerk aan de Binnenburg in Den Burg, en begint om 20.00 uur. De agenda en vergaderstukken zijn te vinden op www.tevoko.nl. In verband met de schoolexamens is de Bgm. De Koninghal vanaf don derdag 14 mei niet beschikbaar voor de trainingen. Deze vinden van maandag 18 mei tot en met vrijdag 5 juni plaats op het derde veld van sporthal Ons Genoegen. De indeling is te vinden op www.tevoko.nl. Buitenseizoen De kampioenen van RAB Dl, staand (vlnr) coach Hans Polderman, Wessel Koom, Jeroen Visser, Lars Boogaard en Samuel de Vries. Hurkend: Timo Polderman, Patrick Nieboer, Wessel Kiltz en Don Heerschap. iFoio joop Rommets RAB D1 is kampioen geworden in de D-klasse van het Texelse zaal voetbal. De ploeg was vrijwel oppermachtig en verloor alleen van Mantje D1dat op de tweede plaats eindigde. De andere zeventien wedstrijden werden allemaal gewonnen. De scoringsdrift van de jongens was indrukwekkend. De kampioen maakte maar liefst 192 doelpunten, een gemiddelde van bijna elf per wedstrijd. In de laatste wedstrijd moest de keeper van Klif/De Steenenplaats D1 de bal zelfs zeventien keer uit het net vis sen. Mogelijk dat RAB D1 volgend sei zoen meer concurrentie krijgt, waneer het team in de C-competi- tie speelt. Donderdag 14 mei 18.15 bekertoernooi C-jeugd Vrijdag 15 mei 17.00 bekertoernooi E-jeugd 19.00 finale beker 2e klasse: C/Sportshop 3-Koog 3 Bakker 20 00 finale beker hk/1e klasse Mantje 1 -RAB 1 Arnout Play-off hoofdklasse: 21.00 Klif/Steen 1 -Mantje 2 H'dijk 21.30 Mantje 2-SVO 1 H'dijk 22.00 SVO 1 -Klif/St 1 H'dijk Zaaldienst: Mantje Het programma voor de beker toernooien bij de jeugd wordt via de e-mail verstuurd en kon niet worden opgenomen in de krant. De data en speeltijden wijzigen moge lijk nog. Uitslagen: E-jeugd Oosterend El-Mantje E1 3-1. D- jeugd: Co/Sportshop D2-ZDH D1 2-1, Klif/ Steen D1-RAB Bouwm, D1 0-17. Mantje D1-Klif/Steen D2 14-3. 2e klasse: Texel 3- Krim 4 3-14, Krim 5-Koog 4 6-8, Koog 4- ZDH 1 5-6. 1e klasse Klif/Steen 3-RAB Bouwm. 3 7-9, Mantje 4-Krim 2 3-3, Texel 2-Oosterend 2 11-6. Mantje 3-Klif/Steen 3 7-2. Hoofdklasse: Knm 1 -Klif/Steen 1 10-1. Oosterend 1-RAB Bouwm 1 7-7, RAB Bouwm 2-Mantje 1 4-8. Mantje 2-C/ Sportshop 1 3-4, Klif/Steen 1 -Mantje 2 4-4, Knm 1-RAB Bouwm. 2 4-4. C/Sportshop 1-Mantje 1 4-9, Klif/Steen 1-RAB Bouwm 1 3-5, Koog 1-Oosterend 11-4. Voetbalprogramma Dinsdag 12 mei: Texel'94 C4-Den Helder C5 19.15 Donderdag 14 mei: BKC C2-Texel'94 C4 19 00 Zaterdag 16 mei: Oosterend 3-Dirkshorn 4 14.30 Zondag 17 mei: C'oog DA1 -Oosterend DA1 11.30 Voetbaluitslagen Zaterdag 9 mei: Almere A1 -Texel'94 A1 3-3 VIOS W B1-De Koog B1 10-0 Texel'94 B1-HCSC B1 uitgesteld Texel'94 B2-Sint Boys B1 3-1 W'waard B1-Texel'94 B3 3-4 Uitgeest MB1-Texel'94 MB1 2-0 LSW MB2-Texel'94 MB2 uitgesteld Texel'94 C2-Den Helder C3 1-4 Texel'94 C3-W'waard C2 4-4 Texel'94 C4-BKC C2 14-0 Texel'94 D1-JVC D2 4-2 Succes D2-Texel'94 D4 7-1 ZDH D1-Nieuwe Niedorp D2 5-1 Zondag 10 mei: Nieuwe Niedorp-De Koog 2-2 Con Zelo 2-Texel'94 2 4-4 Texel'94 3-SRC 4 0-1 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Texel 1-4 Eerste zeebaars Model Racing Rein Kuyper haalde zaterdag tij dens de derde wedstrijd om het kampioenschap van Sportvisclub Texel de eerste zeebaars van het seizoen naar boven. Met 4 vissen, met een gezamenlijke lengte van 82 cm, won hij de bij paal 17 gehouden wedstrijd. Tweede werd Nico Tessel (2 vissen, 50 cm), Frans Bos (1. 28) eindigde op de derde plaats. De volgende wedstrijd wordt zaterdag 23 mei vanaf 18.00 uur gehouden op het strand bij paal 15. Wat ik zeggen wou Boom (2) Beste mevrouw Arends, ik kan mij heel goed voorstellen wat er in u omging toen die grote gezonde boom aan de Bernhardlaan werd neergehaald. Zoals u misschien weet (of niet), is dat de kapvergun- ning die hier voorheen voor nodig was zeer recent door het grootste deel van onze volksvertegenwoor digers. op advies van b en w, is afgeschaft. Alle bomen op Texel zijn vogelvrij verklaard, op een aantal 'beschermde bomen' na. Ja, onze gemeente is niet zo boomvriende- lijk, dat is al vaker gebleken. Net zo min als zij diervnendelijk is, wat ganzen betreft. Eerst het land aan trekkelijk maken door slootjes te verbreden, waardoor de ganzen op deze paradijsjes afkomen. En omdat ze met teveel komen, jagen we ze vervolgens de gascontainer in. Menno Stam, Den Burg. De eerste wedstrijd van de zomercompetitie van Model Racing Texel werd zaterdag onder goede omstandigheden verre den. Hoewel het aantal deelne mers wat tegenviel, maakten de aanwezige rijders er een spekta kel van. Vanaf de eerste manche was duidelijk dat veel rijders moesten wennen aan de veel hogere snelheden (70 tot 75 km/ u) dan bij het indoorrijden. Carlos Huysman liet zien dat hij zijn auto het beste onder controle had en leek de avond met groot gemak op zijn naam te schrijven. Maeriaal- pech in de derde en vierde manche speelde hem echter parten, waar door hij werd achterhaald door Ed Witte en Sandor Pool. Wessel Koom zorgde voor een ver rassing door als nieuwkomer met een de derde plaats in de vierde manche voor zich op te eisen. Door mindere resultaten in de andere manches kwam hij in de einduitslag echter niet hoger dan een vijfde plaats. De wedstrijd werd gewonnen door Ed Witte. Tweede werd Sandor Pool, derde Carlos Huysman. Rob Teisman en Come de Jager van hotel Molenbos aan de Molen laan in De Cocksdorp hebben iets met molens. Hun hotel staat op de plek waar ooit korenmolen De Hoop stond, die in 1920 door brand werd verwoest. Teisman vindt het leuk om de herinnering daaraan levend te houden, wat blijkt uit diverse molenstenen die in de bestrating rond zijn hotel zijn ver werkt en uit de architectuur van het gebouw waarin de ronde vorm van molen en molenstenen in menig detail tot uitdrukking komen. Voor de in cultuurhistorie geïnte resseerde hotelgasten is dat inte ressant. Teisman was dus blij met een tweetal originele brokstukken van de oorspronkelijke molenste nen die hij vnjdag in handen kreeg Die brokken kreeg hij van zijn 50- jarige plaatsgenoot Sil Boon. die er ongeveer 35 jaar geleden als scho lier beslag op legde en ze een plek gaf op zijn 'museale' erf aan de Vuurtorenweg. Pas recentelijk besloot hij dat de stenen beter thuis hoorden op het terrein van hotel Molenbos. Teisman waar deerde de geste: hij biedt Sil en zijn partner Janka een etentje aan. Sil Boon (rechts) had de brokken molensteen al 35 aar in bezit.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9