Vangen ganzen afgeblazen openingstijden Cjroui 47wartsJexeU in het harL, 'Wethouder Kikkert misbruikt positie' Vogelfotograaf schrok pas later texelseÜcourant texelseScourant LANGEVELD DE R00Y Oudeschild OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12377 VRIJDAG 29 MEI 2009 TEXELSE™ COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Agrariër Erik Bakker houdt van zijn vak Maandag 1 juni (tweede pink sterdag) houdt hij open huis De brandweer beschikt sinds deze week over een 14 meter lan ge tankwagen, met een capaci teit van 20.000 liter water. De Dansgroep Oude Dansen bestaat veertig jaar. De leden maakten in die tijd heel wat rei zen. Sportdocent Nico Waerts heeft het sterke vermoeden dat de oorzaak van de moeilijkheden die hij ondervindt bij het vestigen van een sportcentrum aan het Wezenland bij wethouder Nico Kikkert persoonlijk moeten wor den gezocht. Hij baseert dat op een bezwaarschrift dat Kikkert in mei 2004 (toen hij nog niet in de politiek zat) bij de gemeente indiende tegen een milieuver gunning voor het ambachten centrum dat in dezelfde schuur was gevestigd. Als buurtbewo ner (hij woont op Reijer Keijser- straat 6, op een steenworp van de schuur) vreesde hij onder meer voor (parkeer)overlast van de bezoekers van het centrum. Salko de Wolf, als medewerker van Ecomare gewend om zieke zee honden en vogels te fotograferen, kreeg vorige week in vogelpark Avifauna in Alphen aan den Rijn de kans van zijn leven. Bij een show voor het schoolreisje van de groe pen 7 en 8 van de Jan Drijver- school uit Den Hoorn werd de vraag gesteld of er iemand in het publiek was die graag foto's nam. De Wolf, die mee was als begelei der, werd door de kinderen onder luid gejuich naar voren geduwd. Even later was hij getuige van de vlucht van een Ruppels gier, een roofvogel met een spanwijdte van maar liefst 2,55 meter. Het dier vloog rakelings over zijn hoofd en landde achter hem op een paaltje. De fotograaf was niet direct onder de indruk. 'Ik was zo druk met fotograferen, dat ik helemaal niet in de gaten had hoe groot die vogel was. Maar toen ik later die enorme vleugels en klauwen op mijn beeld scherm zag, schrok ik wel even.' Er worden deze zomer niet opnieuw grauwe ganzen gevan gen en dood. Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten willen de ruimte geven aan een driejarig onderzoek naar het beheer van de overzomerende ganzen dat dit jaar van start is gegaan. De ILG Gebiedscommissie Texel stelde vorig maand nog dat er opnieuw gevangen en vergast zou moeten worden, maar SBB en Natuurmonumenten hebben giste ren gezegd geen ontheffing aan te vragen. Een herhaling van vorig jaar zou het onderzoek naar een zorgvuldig en duurzaam beheer van de grau we gans in de weg staan. Door met opnieuw te vangen en te doden Ark Ik vind het maar onheilspellend, de komst van die ark van Noach. Zou dit gevaarte net als zijn bijbelse voorbeeld een voorbode zijn van een Einde der Tijden, een Zond vloed? Afgelopen week vond men bommen en zeemonsters op het strand, dat voorspelt ook al mets goeds. Want, beste mensen, is het met zo dat deze tijd schreeuwt om vergelding voor alle wandaden waaraan wij ons schuldig maken? O wee! Ik noem maar wat op. Tal loze inbraken, die volgens de poli tie niet eens bijzonder zijn. Vuilnis bakken die niet worden geleegd en een vuurtoren die wel voor publiek wordt geopend. Geslemp op de Groeneplaats. Ongebreidelde hoogbouw bij een windmolen. Ille gale plaatsing van reclameobjec ten langs de Pontweg. Doet boete! Komt tot inkeer! Keert toch terug van dit heilloze pad! Voor het te laat is! Woelmuis kunnen de effecten van het vangen in 2008 en nestverstoringen in 2009 beter worden onderzocht. Bij de Gebiedscommissie werd eerder nog gesteld dat een nieuwe vang- actie onderdeel zou moeten zijn van het driejarig onderzoek. Dat wordt uitgevoerd door Alterra van Wageningen Universiteit. De onderzoekers inventariseren en analyseren de effecten van beheer- maatregelen die in een handreiking van het ministerie van LNV staan. Ze kijken volgens een gezamenlijke verklaring van SBB, Natuurmonu menten en LTO Noord ook nadruk kelijk naar de schade aan land bouwgewassen en de negatieve effecten op de natuur. Als onderdeel van het onderzoek zijn dit jaar voorjaar al eieren geprikt, zodat Alterra inzicht heeft in het aantal grauwe ganzen op het eiland en straks iets kan zeggen over effecten op de omvang van de ganzenpopulatie. De onderzoe kers willen dit jaar op Texel en elders in Noord-Holland zo'n 900 ganzen ringen om hun bewegingen (Advertentie) Iets verloren of gevonden? Ga naar de gemeente! Sleutelbos kwft? Tas gevonden? Voortaan gaai u te volgen. Dat moet duidelijk maken of een beperking van de lokale populatie niet meteen ongedaan wordt gemaakt door de vestiging van ganzen uit andere delen van de provincie. Het onderzoek wordt begeleid door een commissie met vertegenwoor digers van LNV, Noord-Holland, het Faunafonds, Vogelbescher ming Nederland, ILG Gebiedscom missie Texel, LTO Noord, Staats bosbeheer en Natuurmonumenten. Het onderzoek wordt betaald door LNV en het Faunafonds. Loket Vertoren ot Gevonden m het gemeentehui Groeneplaats 11 per telefoon 0222-362 121 telefoonnummer (0222) 362 12 Gecombineerde krant i.v.m. Pinksteren In verband met het als werkdag uitvallen van maandag 1 juni zal er op donderdag 4 juni een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen tot dinsdag 2 juni, 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy Nico Waerts blijft vechten sportcentrum. foto Harry Oe Graal De familie Waerts hield gisteroch tend in en bij de leegstaande schuur aan het Wezenland een persbijeenkomst, waarbij ook de WD-raadsfractie aanwezig was. Getoond werd het bezwaarschnft uit 2004, met de conclusie dat Kik kert die bezwaren nog steeds heeft en nu zijn positie als wethouder gebruikt om de vestiging van het sportcentrum tegen te houden. Geen uitkomst Ook was er een twee A4-tjes beslaand overzicht van alle gesprekken, vergaderingen, uit spraken en andere activiteiten sinds maart 2008 die op de kwes tie betrekking hadden, maar nog steeds geen uitkomst hebben opgeleverd. Waerts begint er nu van overtuigd te raken dat hij wel bewust aan het lijntje wordt gehou den, mogelijk in de hoop dat het sportcentrum in de schuur met doorgaat omdat zich een andere huurder of koper voor dat gebouw (eigendom van Jaap Drijver) aan dient. 'Ik had beter meteen kunnen beginnen, dan was er wel een oplossing gekomen, net als bij de erotiekwinkel' Waerts wil zoveel mogelijk druk op de ketel zetten, in de hoop in sep tember met zijn centrum te kunnen beginnen. Hij geeft zijn trainingen nu in het schietsportcentrum, maar het ledental is inmiddels de 100 gepasseerd en er is dringend meer en betere ruimte nodig: een goed geoutilleerde sportzaal met de nodige technische hulpmiddelen, toiletten, douches en andere voor zieningen. Zijn ideaal is een laag drempelig sportcentrum, dat zich richt op alle leeftijdscategorieën die individueel of in groepsverband met hun lichaam bezig willen zijn in een gezellige atmosfeer. Triest Wethouder Nico Kikkert noemt het 'triest' dat Waerts aan zijn integri teit twijfelt. Zijn bezwaar tegen het ambachtencentrum schreef hij als gewone burger op persoonlijke titel, gebruik makend van een recht dat iedereen heeft. 'Het probleem is dat een sportschool een maat schappelijk object is, dus niet toe laatbaar in een gebouw met een bedrijfsbestemming. Daarom is de bouwaanvraag afgewezen. In opdracht van de raadscommissie grondgebied wordt bekeken of herziening van de bestemmings- planregels mogelijk is. Verder praat ik met Waerts over het gedurende maximaal vijf jaar gedogen van zijn centrum aan het Wezenlaad, waar na het misschien mogelijk is dat hij zich vestigt in de voormalige LTS, wat afhankelijk is van het onder zoek naar de gebruiksmogelijkhe den van dat gebouw. Op 15 juni kan ik daar meer over zeggen.' Weinig vertrouwen Waerts heeft er weinig vertrouwen en vreest dat het allemaal veel te lang gaat duren en geen zekerheid geeft Wat hem betreft moet de Gemeente Texel Gewijzigde openingstijden Op maandag 1 juni 2009, tweede Pinksterdag, zijn het gemeentehuis en Gemeentewerken gesloten. Om het tijdig geven van een hielpnk bij pasgeborenen zeker te stellen zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de Entadministratie. Routewijziging reiniging Gemeentewerken In tegenstelling tot eerder bencht worden het GFT afval en het be- dnjfsafval van de maandag met op dinsdag 2 juni maar op woensdag 3 juni opgehaald. M* l Let op Zet uw container dinsdag tijdig aan de weg. de ophaaltijd kan verschillen. De dinsdag wordt geen grofvuil opgehaald. De eerstvolgende grofvuilroute is op dinsdag 16 juni. Storingen en calamiteiten, bijvoorbeeld rioolverstopping of gat ir straat, kunt u doorgeven aan de Stonngsdienst: (0222) 362 111 www.texel.nl raad besluiten de gebruiksregels voor bedrijfsgebouwen aan te pas sen, zodat ook maatschappelijke activiteiten daar mogelijk zijn en hem vooruitlopend daarop toe stemming geven om zijn sportcen trum te realiseren. Hij verwijst naar andere gemeenten in het land waar fitnesscentra wél in bednjfsgebou- wen worden toegelaten. www.speedheat.nl Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: V.d. Linde Bruining Nikadel DECR ETTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. LANGEVELD DE R00Y Wij zijn per 1 juli of eerder op zoek naar bezorgers voor de Texelse Courant in In Oudeschild wonen iets minder dan 400 abonnees. Op dit moment is de L bezorging voor het hele a dorp in handen van 1 familie. Dat kan zo blijven, I maar een opdeling van het I dorp over bijvoorbeeld twee bezorgers is ook bespreekbaar. De kranten kunnen op dinsdag en vrijdag vanaf 15.00 uur worden afgehaald bij de drukkerij aan de Spinbaan. Voor sollicitatie en informatie kun je contact opnemen met Ed Witte, tel. 0222-36 26 00. Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel info@lenr.nl Broers Frans- Jaap en Arjen Brouwer doen mee aan de rally Amsterdam- Dakar, over een afstand van 7200 kilometer.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1