MIJN PROVINCIE mk TEXELSE 14 COURANT #1 GENIET VAN DE LENTE IN NOORD-HOLLAND 5 VRAGEN AAN... ZEILEN IN EN OM NOORD-HOLLAND VRIJDAG 12 JUNI 2009 Provincie Noord-Holland Wat gaat u deze maand in de provincie doen? Genieten van muziek, televisie kijken, zeilen of lekker zwemmen? Op deze pagina staat een aantal activiteiten waarde provincie Noord-Holland bij is betrokken. In Noord-Holland is deze maand van alles te doen en mee te maken. Zo is het zwemseizoen weer begonnen. De provincie controleert van mei tot oktober het zwemwater op verschillende locaties in Noord-Holland. Heerlijk wandelen in de duinen, zeilen in en om Noord-Holland: het kan allemaal. Een van de activiteiten die de provincie Noord- Holland sponsort, is de Plus \Vandel4Daagse Alkmaar die van 17 tot 20 juni plaatsvindt. Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden is Lars Wieringa van de VVD. Vanwege de economische crisis steekt de provincie Noord-Holland eenmalig geld in een aantal evene menten die niet door dreigden te gaan. Concours Hippique Hoofddorp (25 t/m 28 juni en 1 t/m 5 juli), Haarlemse Vaardagen (11 t/m 13 september). Oude Haven Concert Hoorn (5 september), Havenfestival IJmuiden (29 en 30 augustus) en Haarlem Jazz (19 t/m 23 augustus) worden mede mogelijk gemaakt door de provincie. Op deze pagina staan er nog meer ideeen voor een dagje uit. Geen zin om naar buiten te gaan? Zet dan de tele visie aan op 14,21 en 28 juni en stem af op RTV Noord-Holland. Daar is te zien hoe gedeputeerden Ton Hooijmaijers, Peter Visser en Bart Heller in debat gaan met Noord-Hollanders. Ton Hooijmaijers debatteert over de favoriete woonplek van Noord- Hollanders. Peter Visser gaat in debat over het verminderen van CO.-uitstoot op regionaal niveau. Het debat van 28 juni met Bart Heller gaat over gemeenteüjke herindelingen. Sascha Baggerman beet eerder het spits af. Zij gin met Noord- Wie gek is op watersport, komt in Noord- Holland volop aan zijn trekken. Meer dan twintig procent van de provincie bestaat uit water en dan kunt u ook nog terecht op de Noordzee en Waddenzee. De dertiende editie van de YSY Ronde om Noord- Holland is een non-stop zeilevenement rondom Noord-Holland over Markermeer, IJsselmeer, Westelijke Wadden en Noordzee over een afstand Waarom bent u Statenlid geworden? Ik was raadslid en wethouder in het Celderse Putten. Na mijn verhuizing naar Bussum wilde ik me graag op provinciaal gebied inzetten. Mijn motto: de provincie is dichterbij dan je als inwoner denkt. Denk maar aan het Ruimtelijk Ordenings beleid of de miljoeneninvesteringen die de provin cie doet op het gebied van Wegen en Openbaar vervoer. Maak aan inwoners duidelijk watje als provincie doet. Richt je daarbij op je provinciale kerntaken en doe die goed. Zo denkt de VVD erover en ik lever daar mijn bijdrage aan. Meer daarover staat op www.motorachternh.nl. Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders Mijn contacten met het Cooi zijn natuurlijk nauwer dan met andere delen in de mooie provin cie Noord-Holland. Naast de vele werkbezoeken en overleggen en andere bezoeken ga ik vooral met de racefiets door Noord-Holland cn doe ik mee aan diverse hardloopevenementen. En zo mogelijk pak ik letterlijk de fiets om met inwoners te praten, zoals laatst bij de Horstermeerpolder. Wat is uw favoriete plek in Noord-Holland? Dat is moeilijk, want met de sportieve evenemen ten zoals de halve marathon van Egmond, de Dam tot Damloop en de 4-daagse van West-Friesland ontdek ik voortdurend nieuwe mooie plekken. Wat gaat u deze maand doen in de provincie? We hebben deze maand belangrijke Statenver gaderingen over het rapport van de onderzoeks commissie, Nuon, en de begrotingstukken; het wordt heel druk. Daarnaast heeft de commissie Water, Agrarische Zaken, Milieu, Economieën Natuur weer een extra vergadering. Als plaatsver vangend voorzitter ben ik daar druk mee, ook om insprekers en andere belanghebbenden zoveel mogelijk ruimte te geven binnen een strakke planning. Verder liggen er nog heel wat uitnodi gingen zodat het inpassen in mijn agenda weer een hele opgave wordt! Maar het Statenwerk doe ik graag en het geeft veel voldoening! van zo'n 110 zeemijlen. De start is op vrijdag ochtend 19 juni in Muiden. Daar loopt de route via Enkhuizen, Kornwerderzand en Den Helder naar de Marina Seaport IJmuiden waar de schepen op 20 juni finishen. Voor het publiek is de ronde goed te volgen bij het startgebied voor de kust van Muiden, ter hoogte van het eiland Pampus, bij het binnenlopen van de sluizen van Enkhuizen (19 juni rond 14.30 uur) en die van Kornwerderzand (19 juni rond 19.00 uur). De YSY Ronde om Noord-Holland wordt financieel ondersteund door de provincie Noord-Holland. Dit sportevenement past prima bij de promotie van Noord-Holland als de watersportprovincie van Nederland. Noord-Holland is de provincie met de meeste ligplaatsen, de langste kustlijn en prachtige binnenmeren. De provincie investeert in de uitbreiding van passantenplaatsen, aanleg plaatsen in jachthavens, het oplossen van knel punten en ontwikkelen van watersportcentra. De lokale omroep Regio 22 zendt in de week na de YSY Ronde om Noord-Holland (22 t/m 28 juni) regelmatig een compilatie uit van het evenement. Vanaf dat moment is dit filmpje ook te zien op www.noord-holland.nl. VEILIG ZWEMMEN IN NOORD-HOLLANDSE WATEREN Zwemmen in natuurwater: in Noord-Holland kan dat op tal van zwemlocaties. Elke twee weken worden monsters genomen van officiële zwemwaterlocaties om te contro leren of iedereen daar veilig kan zwemmen. Via www.noord-holland.nl kan iedereen gemakkelijk en snel actuele informatie bekijken over de kwaliteit en veiligheid van de gecontro leerde officiële zwemgelegenheden in Noord- Holland. Op de site staat een overzichtskaart met alle zwemlocaties. Met één klik op de kaart kunt u meteen actuele informatie over de waterkwali teit zien en de voorzieningen van de zwemlocatie, zoals de bereikbaarheid per openbaar vervoer, de aanwezigheid van horecagelegenheden en of er honden zijn toegestaan. Ceen internet? Ook de Zwemwatertelefoon (0800 9986 734) en NOS teletekstpagina 725 geven actuele informatie over de kwaliteit van het zwemwater. Bij de zwemwatertelefoon kunt u ook terecht met klachten of meldingen wat betreft het zwemwater. Op de officiële zwemwaterlocaties worden gedurende het zwemwaterseizoen (1 mei tot 1 oktober) iedere twee weken monsters genomen. Er wordt onder meer gekeken naar de aanwezig heid van bacteriën, die maag-/darmstoornissen kunnen veroorzaken, maar ook naar de aanwezig heid van blauwalg, botulisme en zwemmersjeuk. De provincie toetst of de waterkwaliteit voldoet aan de wettelijke normen en controleert de veilig heid, zoals aanwezigheid van drijflijnen, hygiëne en de aanwezigheid van prullenbakken op de officiële zwemgelegenheden. Vraag de folder 'Veilig Zwemmen 2009' op via www.noord-holland.nl of de Zwemwatertelefoon (0800 9986734). Hierin staat informatie over'de officiële zwemgelegenheden, het voorzieningen niveau, de kenmerken van schadelijke bacteriën en wat een zwemmer kan doen bij gevaarlijke situaties, zoals onderkoeling of kramp. De twee talige brochure (Nederlands en Duits) is ook beschikbaar bij onder andere gemeentehuizen, bibliotheken en de plaatselijke VW. PROVINCIAAL MUZIEKFESTIJN allure vooralle Noord-Hollanders. Op zaterdag 4 juli organiseert de provincie Noord-Holland dit in de Haarlemmerhout ter gelegenheid van de restauratie van 'Paviljoen Welgelegen', het provinciehuis in Haarlem. Ceniet van het concert met uitzicht op het prachtige Paviljoen en luister naar de Franstalige nummers van Alderliefste en de Britpopmuziek van Moke. Swing mee met The Hype, de jonge band uit omgeving Haarlem die rock 'n roll maakt naar Brits voorbeeld. Ais klap op de vuurpijl komt Candy Duifer een spetterend optreden geven. Tussen de bandoptredens door zorgt DJ Ro Krom voor swingende muziek. KINDEREN ONTWERPEN UITKIJKTOREN Tussen Petten en Den Helder worden de duinen versterkt, wat extra kansen biedt om nieuwe natuur te ontwikkelen waarin ook gerecreéerd kan wordenSpeciaal voor de kust- en natuurlief hebbers gaat de provincie Noord-Holland in samenwerking met mooie stukje natuur. basisscholen in de Kop van Noord-Holland meedoen aan een ontwerpwedstrijd voor deze nieuwe uitkijktoren. Directeur van 1 .andschap Noord-Holland cn juryvoorzitter jan Kuiper noemde de kwaliteit van de 26 inzendingen verrassend hoog, "De kinderen aandacht voor details, zoals verrekijkers en vogelhuisjes." Op 5 juni werd het beste ontwerp voor de uitkijktoren gekozen. De jury vond het ontwerp van de dames van de St. Jozefschool 'praktisch, functioneel, goed doordacht' en roemde de mooie balustrade. Ook sprak de ronde constructie hen aan, omdat het past op de ronde startbaan van Botgat. een speciaal pad heen, zodat wandelaars de n gemakkelijk kunnen bereiken PROVINCIE NOORD-HOLLAND? ,v. noord-holland, nl Den Helder) op het voormalig militair schietterrein Botgat komt een nieuwe uitkijktoren. Deze is ontworpen door basisschoolleerlingen Julia, Line, Claudia, Dionneen Maureen van de St. Jozefschool in 't Zand

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 14