1EXBAGBnDA.NL TEXELSE 2 COURANT Scholieren in ban van domino-effect Cello, viool en piano in Zeemanskerk Star Trek, Jonas Brothers en Carmen Texels Vrouwenkoor met blaaskwintet TESO www.texelsecourant.nl VRIJDAG 12 JUNI 2009 Leerlingen van het VMBO testen door hen gemaakte constructies voor de dominoavond. Vrijwilliger SWOT De Stichting Welzijn Ouderen Texel is op zoek naar een vrijwilliger voor het rondbrengen van maaltijden in De Koog. In een vorige oproep was niet vermeld, dat slechts eens in de vier weken een beroep op deze vrijwilliger wordt gedaan. In de betreffende week brengt hij vijf dagen (niet in het weekend) maal tijden rond. De chauffeur krijgt daarvoor een vergoeding van €0,32 per kilometer. Aanmelden kan bij de SWOT, tel. 312696. Zonnebloemloterij (Foto Gerard Timmerman) Vrijwilligers gaan de komende weken op pad om loten voor de Zonnebloem te verkopen. De loten kosten €2,- per stuk. Er zijn diverse mooie geldprijzen te winnen. De trekking is op 9 november. De 60 jaar oude Zonnebloem gebruikt de opbrengst om gezellige dagjes voor mensen met een fysieke beperking te organiseren. Wolmarkt bij Maartenhuis In het technieklokaal van OSG De Hogeberg is de spanning van de gezichten te lezen. Niels Jalving, Jesse Blaauboer en Joost Vennik uit klas 1G VMBO testen met een proefopstelling of de dominostenen omver vallen na een zetje van de wieken van horizontaal draaiende molens die ze hebben gemaakt. Bij de eerste poging blijft de 'steen' (gemaakt van hout) nog hangen, maar na wat aanpassingen tuime len ze één voor éen omver. Er vormt zich een triomfantelijke glimlach op de gezichten. Verderop zijn leeftijd genoten Lianne Wetenkamp, Julia Winter en Elise Bijpost druk doende met hun verticale molens hetzelfde resultaat te bereiken. In hetzelfde lokaal worden onder leiding van docent Rob Souverein andere con structies in elkaar geknutseld. 'Bedoeling is dat leerlingen ontdek ken wat je met rotatie en zwaarte kracht teweeg kunt brengen. Een combinatie van natuurkunde en techniek.' Geen saaie theorieles, maar een praktische toepassing van kennis. 'Het werkt, ze willen met iets goeds voor de dag komen en zijn er al weken mee bezig.' Woensdag 17 juni worden de ver schillende constructies overge bracht naar de Koninghal voor het sluitstuk: de dominoavond. Samen met 300 stenen die beschikbaar zijn gesteld door Texelse bouwbedrij ven, worden de constructies achter elkaar opgesteld en moeten de ste nen gaan vallen. De zaal is voor iedereen toegankelijk vanaf 18.30 uur, wethouder Marian Merkelbach van Onderwijs verricht om 19.00 uur (in stijl) de officiële starthande ling. Composities uit allerlei stijlperi oden van de klassieke muziek, geschreven tussen de 16de en 20ste eeuw, zijn te horen in de serie zomeravondconcerten, die de komende maanden in diverse Texelse kerken worden gegeven. Daarin bespelen beroepsmusici een verscheidenheid aan instru menten en wordt ook gezongen. Het eerste concert vindt dinsdag 16 juni plaats in het Zeemans kerkje in Oudeschild. Op het programma staan de eerste keer werk van Haydn, Mendels sohn en Tschaikowsky. Uitvoeren den zijn cellist Jeanny Beerkens, violist Jussi Paananen en pianist Carmen Keijser. Alledrie hebben hun sporen in de muziek verdiend. Beerkens studeerde aan de-con servatoria in Maastricht en Amster dam. Zij remplaceerde bij profes sionele orkesten, richtte het Hobbema-strijkkwartet op en werd lid van het Conjunto Iberico, waar mee ze optrad in binnen- en bui tenland. Ze geeft les aan diverse muziekscholen en treedt geregeld op met diverse gezelschappen. Keijser deed haar opleiding aan conservatoria in Duitsland, de Ver enigde Staten en Amsterdam en volgde diverse masterclasses. Zij concerteert geregeld met de Wit- Russische violist Sergei Fedos- jeenko. Binnenkort verschijnt hun eerste CD. Ook speelt ze veel samen met dwarsfluitist Barbara Langendijk. Keijser is als docent verbonden aan het Instituut Crea tieve Ontwikkeling in Assen. Paananen studeerde in zijn geboor teland Finland, Oekraïne en Rot terdam en volgde diverse master classes. Sinds vele jaren woont hij in Nederland, waar hij geregeld optreedt, met onder meer het Van der Waals Trio, het Hobbema Trio en Philharmonia Amsterdam. Hij werkte enige tijd bij de muziek school in Den Burg en is tegen woordig docent aan scholen in Den Helder, Alkmaar en Castri- cum. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang is gratis, maar na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. De orga nisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texel se kerken. 'Een nieuwe visie op het grootste avontuur ooit'. Aldus de aankondi ging van Star Trek, de sciencefic tionfilm die onlangs uitkwam, ruim vier decennia na de eerste televisie serie, die tussen 1966 en 1969 in Amerika draaide en sindsdien vijf televisieseries, een animatieserie, tien speelfilms, tientallen computer spellen en honderden boeken, strip boeken, technische handleidingen en encyclopedieën opleverde. De nieuwste film gaat over de eerste reis van de dan nog jonge beman ning van de USS Enterprise, het meest geavanceerde ruimteschip dat ooit gebouwd is. Daarin moeten de rekruten van Starfleet optreden tegen een hels heerschap dat de mensheid bedreigt. Het lot van de melkweg ligt in handen van twee rivalen. De één, James Kirk, is een wildebras met een strafblad van het platteland van lowa. De ander, Spock, is opgegroeid in een samen leving die logica vooropstelt en elke emotie afkeurt. Temperament botst met kalme logica, maar samen staan ze sterk. En zo leiden ze hun bemanning door ongekende geva ren, waarbij ze gaan naar waar nie mand zich ooit gewaagd heeft. Nieuw in Cinema Texel is ook Jonas Brothers: the 3D Concert Experien ce, een samenvatting van de brui sende concerttour van de broers Kevin. Joe en Nick, inclusief gast optredens van Demi Lovato en Tay lor Swift. De film bevat beelden achter de schermen, het voor deze film exclusieve nummer Love is on its way, veel fans en heel veel Jonas Brothers-humor, waarmee de echte fans nooit eerder verkregen inzich ten krijgen in het leven van de broers. Dinsdag 16 juni verandert de bios coop in een concertzaal, wanneer de wereldberoemde opera Carmen van Bizet wordt vertoond. Dankzij nieuwe digitale apparatuur kunnen De markt van het Maartenhuis staat dinsdag 16 juni in het teken van wol. Van 14.00 tot 16.30 uur worden schapen geschoren en wol gekaard, gesponnen, geweven, gebreid en vervilt. Daarnaast wor den er sleutelhangers gegraveerd, wordt een kinderactiviteit gehou den en is de winkel geopend. Aanmelden Strenderpop In de muzieknis aan de Oranje straat in Oosterend wordt zaterdag 22 augustus voor de 18de keer Strenderpop gehouden. De organisatie heeft inmiddels uit nodigingen verstuurd naar de haar bekende bands. Mochten er bands zijn die geen uitnodiging hebben ontvangen, maar toch graag mee willen doen, kunnen zij zich tot 17 juli aanmelden bij Biem Vlaming, tel. 06-52384502, email biemmie@hotmail.com. Ronde en WK bij Radio Texel Radio Texel doet zaterdag vanaf 7.00 uur rechtstreeks verslag van de Ronde om Texel en de finale van hët wereldkampioenschap Slalom- surfen bij paal 17. De lokale omroep volgt de skippersmeeting die om 8.00 uur begint, de laatste voorbe reidingen op het strand en de ver richtingen op het water. De catama ranwedstrijd gaat naar verwachting rond 10.00 uur van start. Daarna begint de finale van het WK. De uitzending is te ontvangen via 106.1 FM op 98,5 Mhz op de kabel. de bezoekers genieten van 'vlijm scherp beeld en glashelder dolby- surroundgeluid' en daardoor van de sfeer van operahuizen als The Royal Opera House in Londen en de Gran Teatre de Liceu in Barcelona, pro moot de Cinema. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Iedere donderdag is er een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige programma staat elders in deze krant én op de website www.texel- secourant.nl. Het Texels Vrouwenkoor 'dynamisch, klassiek en eigentijds'. (Fotoarc/act Texelse Courant) Drie grote evenementen om het dens het optreden, op 19 juni in 25-jarig bestaan te vieren kost- de hervormde kerk van Den ten vorig jaar veel tijd en ener- Burg, wordt samengewerkt met gie. Toch ziet het programma blaaskwintet Blaas Vaak. voor het traditionele Zomercon- cert van het Texels Vrouwenkoor 'Het Texels Vrouwenkoor: dyna- er opnieuw veelbelovend uit. Tij- misch, klassiek en eigentijds', maakt voorzitter Ina Platte reclame voor h9t concert waaraan door gaans een vol jaar wordt gewerkt. Door het drukke programma van vorig jaar was de voorbereidings tijd dit keer wat korter. 'Maar dank zij de inventiviteit van de dirigent, de inzet van de koorleden en de inbreng van onze gasten zijn we er toch in geslaagd een geslaagd en dynamisch concert neer te zetten', vindt Platte. De gasten zijn Blaas Vaak, een blaaskwintet uit de Kop van Noord- Holland, dat van professioneel niveau is. Het gezelschap bestaat uit Annet Westerink (dwarsfluit), Liesbet Laan (klarinet), Sietske de Boer (hoorn), Simon de Boer (fagot) en Kees Hanegraaff (hobo en alt hobo). Blaas Vaak is van vele mark ten thuis en speelt tijdens het Zomerconcert muziek van onder anderen Mozart en Andrew Lloyd Webber. Ook staat een gezamenlijk optreden met de Texelse pianist Karen Haasdijk op het programma. De opbouw van het concert is als vanouds. Vóór de pauze is het vrij traditioneel en klassiek, met liede ren van Schumann en Mendels sohn. Ook zingt het vijftig leden tellende koor enkele stukken van moderne componisten als Albert de Klerk en Jan Mul. Mul verwierf bekendheid doordat hij de muziek voor de film Fanfare van Bert Haan stra componeerde. Na de pauze is het programma beduidend lichter. Zo klinken liederen uit de musical Porgy and Bess, een medley van The Beatles en Alexanders Rag time Band van Irvin Berlin. Aan het slotstuk - Amigos Para Siempre - van Lloyd Webber wordt meege werkt door koor, kwintet, vaste pianist Annemiek Jaspers en gast- pianist Karen Haasdijk. De muzi kale leiding is in handen van diri gent Arie Groen. Het concert begint om 20.00 uur Toegangskaarten kosten €8,- en zijn verkrijgbaar bij boekhandel Nauta Boek in Den Burg en voor aanvang aan de zaal. Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis ver krijgbaar is. Zie ook www. texelagenda.nl. Vrijdag 12 juni: 20.00 uur. Paal 17. Muziekpro gramma in feesttent m.m.v. bekende artiesten. Entree gratis. 20.00 uur. Jongeren van 10 tot 18 jaar zijn voor het laatst voor de zomer welkom in Time Out. Het jongerencentrum in Den Burg is open van 20.00 tot 24.00 Cinema Texel: Coraline 3D (14.00). Monsters vs. Aliens 3D (16.15), Night at the Museum 2 (13.30, 18.45), Angels Demons (21.15), Star Trek (15.45, 19.00) en Terminator (21.45). Zaterdag 13 juni: 10.00 uur. Paal 17. Start Zwitser leven Ronde om Texel, met aan sluitend de finales van Zwitserle ven Slalom World Championship Surfen. Muziekprogramma in de feesttent. Gratis entree. 11.00 uur. Zelfpluktuin, Middel- landseweg 4. Workshop bloe men tekenen en schilderen, ver zorgd door Door Dogger. Van 11.00 tot 13.00 uur. kosten €12,50. Tel. 321351. 14.30 uur. Paal 17. Ruim 100 leerlingen (vanaf 11 jaar) van Artex dansen op het grote podi um op het strand. 20.00 uur. Om 20.00 uur begint in restaurant Bosch een Zee bij De Koog een 501-dartstoernooi. Deelname gratis. Er wordt gespeeld om een fles Juttertje. 20.30 uur. In het kerkje van Den Hoorn begint om 20.30 uur een concert van klezmergroep Klez- maran. De toegang is gratis. Cinema Texel: Jonas Brothers 3D (14.00), Monsters vs. Aliens 3D (16.15), Night at the Museum 2 (13.30, 18.45), Angels Demons (21.15), Star Trek (15.45, 19.00) en Terminator (21.45). Zondag 14 juni: 10.00 uur. Bij evangelistenecht paar Jan en Paula Brouwer (Haf- felderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. 10.00 uur. Bij zwemparadijs Cal- luna aan de Schumakersweg bij De Koog wordt van 10.00 tot 14.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. 10.00 uur. Hotel Den Burg Medi um Mirjam Leféber geeft van 10.00 tot 17.00 uur een work shop 'Ontwikkel je spiritualiteit'. Deelname kost €90,-. 14.00 uur. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optre den van The NBayou Mosquitos. De toegang is gratis. 15.00 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 15.00 uur een concert van blazersensemble Nieuwe Maten; met muziek van Mozart, Hummel en Brahms. Vrijwillige bijdrage. Cinema Texel: Jonas Brothers 3D (14.00), Monsters vs. Aliens 3D (16.15), Night at the Museum 2 (13.30), Angels Demons (20.00), Star Trek (15.45) en Ter minator (20.30). Maandag 15 juni: 10.00 uur. Kikkertstraat. Van maandag tot en met vrijdag is de Waddenkerk in De Cocksdorp opengesteld voor bezoekers. Vrijwilligers vertellen over de meer dan 150 jaar oude kerk. 10.00 uur. Vrouwenvereniging De Kaarsvlam verkoopt van 13.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kle ding in de Waddenkerk in De Cocksdorp. De opbrengst is voor kerkonderhoud. 13.30 uur. Witteweg 3. In de schuur Axel Lap aan in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onder houd van het Hoornder kerkje. 18.55 uur. Veerhaven. Op de TESO-boot wordt om 18.55 uur het startschot gegeven voor de eerste etappe van de wielerron de Tour de Lasalle. Ook de finish ligt bij de veerhaven. 19.30 uur. Bridgeclub Groot Slem houdt vanaf 19.30 uur een vrije bridgedrive in dorpshuis De Hof in De Koog. Aanvang 19.30 uur, kosten €2,50 p.p. Prijs. €2,50. 20.00 uur. Hotel Den Burg Medi um Mirjam Leféber geeft van 20.00 tot 22.00 uur een demon stratie. Toegang €10,-. 20.00 uur. In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de commissie Grondgebied. 20.30 uur. Schaakclub En Pas sant houdt een inloopavond in café De Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg. Aan vang 20.30 uur. ledereen is wel kom. Cinema Texel: Angels Demons (20.00) en Terminator Salvation (20.30). Dinsdag 16 juni: 10.00 uur. Medium Mirjam Lefé ber geeft privé-consults in hotel Den Burg. Een consult van een half uur kost €40.. Vuurtoren, De Cocksdorp. De vuurtoren is geopend van 11.00- 21.00 uur. Toegangsprijs €3,- p.p., betalen met pin. Prijs: €3,-. 19.00 uur. Op de wielerbaan op Sportpark Zuid in Den Burg begint om 19.00 uur een criteri um. Deelname vanaf 10 jaar, val helm verplicht. 19.00 uur. In het raadhuis aan de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.00 uur een vergadering van de commissie Werkwijze Raad. 19.15 uur. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 19.15 uur het Midzomermuziekfestival (voorheen Taptoe), verzorgd door KTF, DEK en Excelsior. 19.30 uur. Suikerbietentelers bekijken diverse rassen. Ze beginnen om 19.30 uur op een perceel van Henk Broekman aan de Hollandseweg. 20.15 uur. Jeanny Beerkens (cel lo), Jussi Paananen (viool) en Carmen Keijser (piano) treden op in de Zeemanskerk in Oude schild. Entree gratis; na afloop collecte. Cinema Texel: Carmen (14.00, 19.30), Angels Demons (14.15) en Terminator Salvation (20.30). TESO zet zondag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Auto mobilisten moeten zondag op Texel tussen 12.00 en 16.00 uur rekening houden met wachttij den van een half uur. Meer infor matie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of web site www.teso.nl. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2