I 'Best hard werken op zo'n rubberbootje' Schade bij aanrijding Ecomare investeert €250.000,- in toren TEXELSE 7 COURANT Dertig voorstellingen op Midzomerschans VRIJDAG 12 JUNI 2009 De pick-up van Hielke Bruming liep bij de botsing flinke schade op. (Foto Hielke Brulnln, Bij een aanrijding woensdagmid dag op de kruising Staart-Nieuw- landerweg-Pijpersdijk zijn twee auto's beschadigd geraakt. Het ongeval gebeurde toen een 32- jarige automobiliste uit Den Burg komende vanuit haar woonplaats ter hoogte van de Pijpersdijk haar voet van het gaspedaal haalde omdat een automobilist voor haar twijfelde of hij links- of rechtsaf zou slaan. 'Doordat haar remlichten niet aangingen, had ik niet in de gaten dat ze snelheid minderde', zei Hielke Bruining, die haar van achter naderde en niet meer tijdig kon remmen. 'Ik kwam een meter tekort.' Met als gevolg dat hij met de voorzijde van zijn pick-up tegen de achterkant van de personenwa gen botste. Beide voertuigen lie pen schade op, de bestuurder van de personenwagen en de baby in haar auto en Bruinmg kwamen met de schrik vrij. De schade is volgens Bruining wel te repareren. Op verzoek van de Texelse Cou rant hield PP Kooiman, betrok ken bij de organisatie van het wereldkampioenschap surfen, een week lang een weblog bij. Over een Belgische wedstrijdlei der en een Ollander, een boei uit het juttersmuseum, communica tiemateriaal en heel hard slapen. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Zaterdag) Een paar weken geleden werd ik gebeld door Marc van Rijselberg- he, om mee te helpen met het Zwitserleven WK slalom. Ik zou klaar zijn met school en dus alle tijd hebben om een week lang te hel pen op het strand. Nu is het zo ver. Nu gaan we bekijken wat ik kan bijdragen. Het zal vast wel een rot- baantje zijn, het uitdelen van water, achter de surfers aan rennen als ze aan de kant komen of met formu lieren en race-uitslagen heen en weer rennen naar het zogenaamde 'notus'-bord, waarop de surfers kunnen zien hoe ze gevaren heb ben. Gelukkig: in het gezelschap van de andere vrijwilligers ben ik de jong ste en de vitaalste en mag ik met de Belgen de boot in. We hebben namelijk een Belgische wedstrijd leider met een ploeg en ze kwamen nog een Ollander te kort. Wat we precies gaan doen weet ik nog niet, in ieder geval moet ik ze hel pen de haven van Oudeschild te vinden, want daar gaan de boten het water in. bleek dat er nog een extra boei nodig was voor de start. Na wat zoeken op verschillende locaties was er nog geen boei gevonden. Na wat rondbellen om alle opties uit te sluiten, kwam Dorian met het geniale idee een boei te lenen bij het juttersmuseum. Na kort overleg met de wedstrijdleiding is dit plan Ecomare gaat er vooralsnog vanuit dat mensen gemiddeld een half uur in de vuurtoren blijven en dat de meeste aandacht uitgaat naar het buiten rondlopen. Er kunnen zo'n vijfentwintig mensen tegelijk op de omloop zijn. De vuurtoren is zeven dagen per week geopend en kent wisselende tijden (afhankelijk van het seizoen). Hij gaat 's mor gens na 11.00 uur open. In het hoogseizoen kunnen bezoekers doordeweeks ook 's avonds terecht. De vuurtoren is de afgelopen tijd op diverse punten verbouwd. Er is naast de installatie van het hek werk op de omloop nieuwe beka beling aangelegd voor cameratoe zicht en een omroepinstallatie, op de eerste verdieping komt een balie en een voedingskast van de NUON heeft plaatsgemaakt voor een nieuwe toiletruimte. Bij de ingang is een scherm geplaatst om de buren te ontlasten. Ecomare heeft €250.000,- in de toren geïnvesteerd. De openstel ling komt ten goede aan de werk gelegenheid. Volgens Hurkens is het aantal arbeidsplaatsen uitge breid en zijn acht mensen geselec teerd om toren bij toerbeurt te (Maandag) Na het tellen van de boeien (Dinsdag) ook werkelijk in uitvoering gegaan. Dus Dorian ging naar het museum om een boei op te halen. De verba zing was groot toen hij terugkwam met een boei die bij de wtndsurf- club al ruim een jaar zoek was. Door de grote sticker op de boei was er geen twijfel mogelijk dat deze boei ook werkelijk van de club was. Maar de enige voor waarde voor het lenen is dat we onze eigen boei wel na de wedstrij den terug moeten brengen naar het museum. Zo, deze dag is dan ook weer voorbij. Een lange, maar gelukkig ook zeer winderige dag, waarvan we allen dus ook zeer veel gebruik hebben gemaakt, terwijl de wind- verwachting toch zo ongeveer 0 was. Zo zie je maar weer hoe vaak de weersverwachting er naast zit. Maar voor mij maakt dit niet uit, het waaide en ik had me goed aan gekleed en heb heerlijk de gehele dag op de boot gezeten om de startseinen te geven. Dit gaat natuurlijk met communicatiemate riaal via de jury, zodat ze ook weten wanneer er gestart wordt. Wat er verder allemaal aan wal is gebeurd, daar heb ik geen flauw idee van. Zelfs de uitslagen zou ik niet weten. Ik heb de surfers alleen maar over de startlijn zien komen en gaan. (Woensdag) Je zult het niet geloven, maar het is nog best wel hard werken zo'n dag op een rubberbootje. Ik kreeg er gewoon zweet op mijn rug van. Maar dat kan ook door wat anders gekomen zijn. Misschien wel door het zonnetje, dat zo ongeveer de hele dag lekker scheen. Toen ik vandaag op de boot stapte, dacht ik dat ik het vandaag druk zou krijgen op een andere manier dan dat het werkelijk geworden is. Van de zeven uren dat we vandaag op het water zijn geweest, hebben we er ongeveer twee met de motor aan gevaren, één rond gedobberd en vier voor anker gelegen en heel hard geslapen. Ja, mets doen is zwaar vermoeiend. Doordat er te weinig wind was, konden de wed strijden niet door gaan. Er was voor de middag nog wel een beetje wind voorspeld, maar deze is niet gekomen. Jammer maar helaas. Morgen proberen we het nog een keertje. Ik hoorde toen we weer goed en wel aan de kant waren en in het zonnetje zaten, dat er mor gen waarschijnlijk meer wind komt. Ik hoop het, want van al dat slapen word je ook niet erg wakker De week van... Rick Kager Rick Kager is de volgende blog- ger in de serie De week van... Hij is betrokken bij de organisa tie van het In-dorp Beachvol- leybaltoernooi, dat zondag 21 juni op de Groeneplaats in Den Burg wordt gehouden. -■HI'HWiV. Geslaagd bemannen. Ecomare verwacht er zo'n 50.000 bezoekers per jaar. Hurkens: 'We horen wel eens dat dit een melkkoe voor ons wordt, maar dat is niet zo. We zijn blij als we over vijf jaar quitte draaien.' De vuurtoren blijft eigendom van de Staat, maar wordt door Domei nen (onderdeel van het ministerie van Financiën) aan de gemeente verhuurd. Die geeft de toren, met alle lusten en lasten, in handen van de Stichting Texels Museum. Er is een huurcontract van vijf jaar afge sloten met de intentie dat na die periode te verlengen. Meer over de vuurtoren is te vinden op www. vuurtorentexel.nl. Met meer dan dertig voorstellin gen en presentaties op het gebied van toneel en theater, muziek en zang, dans, literatuur, beeldende kunst en andere kunstzinnige uitingen belooft de tweede editie van de Midzomerschans op zaterdag 20 en zondag 21 juni een cultureel festival van formaat te worden. 'De opzet is in grote lijnen dezelfde als vorig jaar. Verschil is dat het - hopelijk - wat strakker is georgani seerd. Er is een doorlopend pro gramma, waarbijsteedstegelijkertijd op meerdere locaties op fort De Schans voorstellingen worden gegeven. Sommige, zoals de toneelstukken, zijn op een vaste plek. Er zijn twaalf podia. Een ander deel is nu eens hier en dan eens daar te zien. Dat is aan de artiesten zelf. Zij lopen over de wallen en bastions en als ergens een groepje mensen staat, kunnen ze stoppen om er op te treden', vertelt organi sator Pip Barnard. Voor wie minder goed ter been is - of gewoon niet zoveel zin heeft om te lopen - is er een tent, waar een groot deel van de voorstellingen eveneens te zien is. Om de invloed van het weer wat te verkleinen, is besloten een deel van de optredens 'helemaal of half overdekt' te laten plaatsvinden. Hoewel hij behalve zijn enthousi asme niet meer dan een reiskos tenvergoeding, een hap eten en een slok drinken kan bieden, is wiermgen is de avond voor het festival De muziekvoorstelling 'De doodgraver op De Schans te Barnard er wederom in geslaagd een interessante groep kunstenaars te strikken. 'Erg blij ben ik met Divina Close Harmony, een zang groep van zestien dames uit Utrecht. Ze wilden graag komen en maken er een weekendje Texel van.' Naast de vele voorstellingen - ver zorgd door bijna honderd mede werkers - biedt de Midzomerschans ook andere belevenissen. Er wor den cultuurhistorische rondleidin gen gegeven over het in 1572 gebouwde fort, er zijn rondvaarten door de grachten en de Saluutbat- terij Rijdende Artillerie uit Amster dam vuurt een kanon af op dezelfde manier als dat in de tijd van Napo leon gebeurde. De eigenlijke Midzomerschans vindt plaats op zondag 21 juni en duurt van 10.30 tot 18.00 uur. De toegang bedraagt €8,50, inclusief een bijdrage voor Natuurmonu menten, eigenaar van De Schans. Het festival wordt zaterdag 20 juni voorafgegaan door de muziekvoor stelling De doodgraver van Wielin gen. gespeeld in de centrale tent op het middenterrein. Eén acteur en twee muzikanten vertellen het verhaal van Jacob, die terugkijkt op zijn leven. Het is een verhaal van dromen en werkelijkheid, passie en afscheid, strijd en berusting. De voorstelling begint om 20.00 uur. Na de pauze volgt een optreden van het nieuwe Popkoor van Artex Kunstenschool Texel, dat onder lei ding staat van Matthieu Vulto. De toegang tot deze voorstelling bedraagt €7,50, inclusief een bij drage voor Natuurmonumenten en een consumptie in de pauze. Marjolijn Tuntelder-Reeder uit Den Burg is geslaagd voor de 3- jarige ambachtelijke opleiding keramische technieken. Ze volgde deze bij de Stichting Bevordenng Beroepsopleidingen in Gouda Tuntelder mag zich nu ambachte lijk keramiste noemen. Optreden Popschool Leerlingen van de Popschool van Artex verzorgen woensdag 17 juni vanaf 19.30 uur optredens in jon gerencentrum Time-Out. Maar liefst zeven bands, met meer of minder ervaring, staan garant voor een avondvullend swingend pro gramma. Gedurende hun opleiding leren leerlingen van de Popschool niet alleen samenwerken in een band, ook is er ruimte voor eigen inbreng wat betreft repertoire en wordt er gewerkt aan dynamiek, muzikale interpretatie en presentatie. De zaal is open vanaf 19.15 uur, de toe gang is gratis. (Advertentie) Poster: 'Bakker zou alsnog moeten aftreden' Gerbrand Poster, wiens WD-frac- tie destijds vergeefs een motie indiende om Bakker te laten aftre den, vindt wel dat de wethouder alsnog moet opstappen. Poster: 'Het zou hem sieren. En het zou beter zijn voor de geloofwaar digheid van en het respect voor de politiek. Nu blijft heel Texel rondlo pen met het onbevredigend gevoel Estafetteloop Teams die zich willen voorberei den op de bedrijvenestafette, kunnen met de atleten van de Atletiekvereniging meetrainen. Ook kunnen zich nog nieuwe teams aanmelden voor de esta fette, die maandag 22 juni gehou den wordt op de Atletiekbaan in Den Burg. Een team bestaat uit vier personen, die elk 800 meter lopen (twee rond jes). Er wordt onderscheid gemaakt tussen schoolteams, familieteams en bedrijventeams. Inschrijven kan via e-mail bij marianne. hilhorst@gmail.com, of telefonisch bij Corrie de Jager (tel. 316476) onder vermelding van de naam van het team, de namen van de deelne mers, hun geslacht en de categorie waaronder het team ingedeeld wordt. Het inschrijfgeld bedraagt €30,- voor bedrijventeams, €15,- voor familieteams en €12,- voor scholierenteams. De opbrengst van de estafetteloop komt ten goede aan de jeugd van de Atletiekvereni ging. rond dat niemand de verantwoorde lijkheid neemt.' Aanbevelingen van de Rekenkamer commissie hebben er inmiddels toe geleid dat financiële procedures en transacties voortaan helderder en inzichtelijker zijn. Bakker: 'Gesprek ken worden in notulen vastgelegd. Die zijn ook beschikbaar voor de Bakker noemt het opstappen van het college van GS (om daarna in meerderheid weer aan te treden) overigens 'windowdressing'. 'Ze ontlopen hun verantwoordelijkheid. Ik zou het debat met Provinciale Staten zijn aangegaan.' Een voorge nomen gesprek met de demissio naire gedeputeerde Peter Visser vrij dag om zoveel mogelijk van de verdwenen (Texelse) miljoenen terug te krijgen, gaat gewoon door Geslaagd Robbin Voorend slaagde aan Clu- sius College in Alkmaar voor de 4- jarige opleiding Veehouderij. Hij is werkzaam bij kaasboerderij Wezenspyk 1 h. Gemeente Texel Iets verloren of gevonden? Ga naar de gemeente! PLUS BREIDT BROODASSORTIMENT UIT De komende weken staan bij PLUS helemaal in het teken van de Brood-afdeling. Want naast een algehele verbetering van het brood- schap ligt er vanaf maandag een nieuwe ambachtelijke broodsoort op de plank: Ben van Bakel. Bro den en broodjes, gebakken volgens een speciale receptuur, vers gesne den in de winkel, voorzien van een knapperige korst en lekker mals van smaak. Ter kennismaking ont vangt iedere klant die in week 25 een waardebon inlevert een halfje Ben van Bakel gratis! De waardebonnen zitten in een fol dertje dat klanten van PLUS op vrij dag 12 en zaterdag 13 juni ontvan gen. Daarmee kunnen zij zich ervan PLÜS. Wat overtuigen dat de Ben van Bakel- broden beschikken over de volle, authentieke smaak van vroeger. Met de verbetering en uitbreiding van het broodassortiment onderstreept PLUS weer eens dat zij haar vers afdelingen continue aanscherpt. U kunt bij uw PLUS Supermarkt terecht voor voorgesneden bro den tot luxe Korenlanders broden! De robuuste Korenlandersbroden worden in de winkel afgebakken, zodat u deze vers mee kunt nemen. En bij PLUS bent u verzekerd van vers brood tot sluitingstijd. Want de Korenlanders broden worden de hele dag vers gebakken n verschil.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7