e Politiek bespreekt burgerinitiatief Van Rijsselberghe vijfde op WK 52 bloggers schreven weblog 'De week van...' Kind valt van speelrek COURANT TEXELSE DINSDAG 16 JUNI 2009 Texelaars krijgen in de toekomst mogelijk meer gelegenheid onderwerpen op de agenda van de gemeenteraad te zetten. De politieke partijen spreken daar voor vanavond in de raadscom missie Werkwijze Raad over het zogeheten burgerinitiatief. In de praktijk komt het burgerinitia tief al wel eens voorbij (Cees Hoo- gerheide had er vorig jaar een om de overlast van hondenpoep te beteugelen), maar de gemeente kent nog geen procedure waarin voorwaarden zijn vastgelegd. De politieke partijen krijgen van avond onder meer de vraag voor gelegd of het burgerinitiatief moet worden ingevoerd. Volgens de gemeente kent de invoering als voordelen dat de afstand tussen bevolking en raad wordt verkleind, dat er meer toegang is tot de agenda van de raad, dat discus sies scherper kunnen worden en dat er mogelijk verrassende oplos singen voor oude problemen naar voren komen. Nadelen zijn volgens een ambtelijk stuk dat het vertrouwen in de raad afneemt als een burgerinitiatief slecht wordt afgehandeld en ave rechts uitpakt. Het kost ook tijd van de raadsleden als elk stuk zorgvuldig en serieus moet worden behandeld. De regeling zou ook als overbodig gezien kunnen worden, omdat de bevolking al spreekrecht heeft tijdens commissievergaderin gen en raadsleden zelf de onder werpen die leven op de agenda zetten. Opgemerkt wordt dat steeds meer gemeenten overgaan tot het instellen van verordeningen om de behandeling van burgeriniti atieven mogelijk te maken. Essentieel is het volgens de gemeente dat de indieners 'gees telijk eigenaar' van een voorstel blijven. Politieke partijen mogen het niet zonder toestemming van de indieners aanpassen of onher kenbaar veranderen. Als de poli tieke partijen besluiten het burgeri nitiatief toe te laten, moet onder meer worden bekeken hoeveel handtekeningen een indiener ter ondersteuning nodig heeft en vanaf welke leeftijd iemand een initiatief zou mogen indienen. 30p verzoek van de redactie hielden 52 Texelaars het afgelopen jaar een week lang het weblog 'De week van...' bij. Van elke van hen werd op de site een pasfoto geplaatst. Op verzoek van de redactie hiel den 52 Texelaars een week lang een weblog bij. Over hun werk, hun liefhebberij, evenementen en hun privéleven. Wekelijks ver scheen een bloemlezing van hun belevenissen in de Texelse Cou rant, terwijl tientallen mensen hen dagelijks via internet op de voet volgden. Het weblog van de Texelse Cou rant, dat officieel De week van... heet, begon op 22 mei 2008 met een eerste bijdrage van André van der Vliet. Hij was gevraagd voor zijn betrokkenheid bij het Buitentoer- nooi van Tevoko, maar trapte gelijk af met het nieuws dat zijn vriend en collega Jan Piet Stolk met een maagbloeding in het ziekenhuis was opgenomen. Hiermee was gelijk de toon van het weblog gezet. Niet alleen werd potentiële bloggers gevraagd iets te vertellen over het evenement waarbij ze betrokken waren, maar vooral ook over hun dagelijks leven. Hoe combineren ze gezin en huis houden met de organisatie van een evenement? Wat houdt hen nog meer bezig en hoe brengen ze de dag door? Dergelijke vragen wilde de redactie graag beantwoord zien. Het mag duidelijk zijn dat sommige bloggers daarin beter slaagden dan andere. Christa Kamminga gaf bij voorbeeld een mooi inkijkje in het leven van een drukke huisvrouw, die zich tussen de kinderen, het koken en de boodschappen bezig houdt met de organisatie van de Landbouwdag. Ook Jeroen Schoo beschreef zijn dag van het opstaan tot het naar bed gaan, inclusief de strapatsen van zijn tweeling, en Marc van Os vertelde vol liefde over zijn ouder wordende vader. Alle maal zaken die de vele evenemen ten op het eiland een menselijker gezicht gaven en nog meer waar dering opriepen voor de mensen die er ontelbaar veel uren en ener gie in steken. Technisch bleken de vaardigheden ook behoorlijk uiteen te lopen. Hoe wel de meeste bloggers genoeg hadden aan de eenvoudige van plaatjes voorziene handleiding 'webloggen in zes stappen', was er een enkeling die nadere uitleg nodig had. Vooral het plaatsen van foto's bleek sommigen een stap te ver. In dat geval was het te hopen dat de communicatie goed en vlot verliep, ook al omdat veel deelnemers het weblog invulden aan het eind van een lange werkdag, voor het naar bed gaan. Maar uiteindelijk kwam het allemaal weer goed en zijn er nauwelijks bijdragen de mist in gegaan. Daarentegen waren er ook gedreven internetters, die hun week in woord, beeld en geluid wisten vast te leggen. De kroon spande Wannes Fey, die de wachttijd op de veerhaven van 't Homtje benutte met het ons deelgenoot maken van zijn lievelingmuziek. Compleet met links en platenhoes. Hoe dan ook, alle bijdragen waren verrassend. Zo toonde een kijkje achter de schermen van De Witte Engel dat het eiland grotere bedrij ven, met meer internationale allure, herbergt dan je op het eerste gezicht zou denken. Over veel zaken waren de bloggers het echter ook eens, zelfs zonder het van elkaar te weten. Dat veel evene menten afhankelijk zijn van de juiste weersomstandigheden spreekt voor zich, maar uit de inkijkjes die de bloggers ons gunden, bleek het gebrek aan vrijwilligers vaak een struikelblok. Ondanks dat sommigen erg kort van stof waren, viel het op dat veel bloggers niet schromen een deel van hun privéleven bekend te maken. Op het weblog was dikwijls informatie te lezen die in menig interview niet ter sprake komt. Zo schreef Marloes van der Vis hoe ze in de stal sliep, wachtend op de geboorte van een veulen. Voor de krant werd steeds geprobeerd juist uit die bron te putten, om meer diepgang te geven aan de aankon diging van het komend evenement. Een jaar na aanvang zou je denken dat alle evenementen een keer de revue zijn gepasseerd en dat daar mee het potentieel aan mogelijke bloggers is uitgeput. Maar, hoewel de bloggers niet voor het oprapen liggen, is de redactie niet gehouden aan mensen die met evenementen bezig zijn. Ook in het afgelopen jaar werden al mensen gevraagd als wethouder Marian Merkelbach, die een inkijkje gaf in het dagelijks bestuur van het eiland. En hoewel het niet altijd even makkelijk gaat, zullen ook de komende maanden weer bloggers gevonden worden. Er zijn genoeg mensen die een inte ressant verhaal te vertellen heb ben. Onder de 52 bloggers die het aflo pen jaar het weblog hebben bijge houden, waren 14 vrouwen. Drie maal werd het blog niet door één, maar door twee mensen bijgehou den. Het aantal bezoekers was erg wisselend en hing vaak samen met de reclame die de bloggers zelf maakten. Als zij het weblog op hun eigen website vermeldden, zoals het Buitentoernooi en de Midzo merschans, schoot het aantal bezoekers omhoog. De mogelijk heid om op de bijdragen te reage ren, werd daarbij niet vaak gebruikt. Opvallende was dat het weblog vooral 's avonds laat en 's morgens vroeg werd bezocht. Als een moment van rust na een drukke werkdag of voor de dag begint. De bijdragen van alle 52 bloggers zijn te lezen via www.texelsecou- rant.nl. In de speeltuin achter de Schou- dieck bij de Buytengors is vrijdag middag rond half vijf een kind van een speelrek afgevallen. Het slacht offertje is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. In de speeltuin staat een speelrek met een net. Het meisje was van het net gevallen. Over het letsel is niets bekend. Politie en ambulance waren snel ter plaatse en verleen den eerste hulp. Op de foto ont fermt een medewerker van de ambulance zich over het slachtof fertje. Vijfde plaats GVT in Purmerend Een jongensteam van Gymnastiek Vereniging Texel heeft zaterdag op het Suzuki Sandow-toernooi in Purmerend de vijfde plaats behaald Er deden zes teams mee. Het was voor de GVT'ers de eerste keer dat ze in teamverband in een toernooi uitkwamen. Om een team te kun nen vormen, moesten Joost Boe kei, Falco Veenstra en Emiel Eel- man moesten twee niveaus hoger turnen dan ze gewend waren De andere teamleden waren Frenk van Heeringen, Twan van IJsseldijk en Stijn Arends. De beste vier cijfers van elk team per toestel telden mee voor de uitslag. Uitslagen (resp. vloer, voltige, ringen, brug, rek, sprong en totaal): Frenk van Heeringen 17,9, 17.7. 19. 18.7. 17,9, 19,5 en 110.7: Twan van IJsseldijk 18, 17,1. 18.7. 17,8, 17,8. 19.1 en 108.5. Stijn Arends 17,8, 17,4, 18,8, 18,9. 18.3. 19.2 en 110,4; Emiel Eelman 18.3. 13. 18,9. 17,9, 17.7. 19.50 en 105,3. Falco Veenstra 18, 15. 19, 17,9, 16,4, 19,3 en 105,6; Joost Boekei 17,5. 17. 18.7. 18.7. 17,3, 19,19 en 108,3; Totaal 72.2. 69,2, 75,7, 74,2, 71,7, 77,5 en 440,5. Winst voor viertal Kleppertjes Hoewel het pas hun derde wed strijd was (de eerste aan de overkant) heeft het viertal van De Kleppertjes zaterdag een eerste prijs gewonnen op een concours in Den Helder. Tevens werd een derde winstpunt behaald. Individuele successen waren er ook. Kim van der Werve behaalde met Spirit twee winstpunten in de klasse B dressuur en mag nu een klasse hoger uitkomen. In de klas se L1 behaalden Lianne ter Steege en Miriam Hin een winstpunt. Zij eindigden daarmee op de derde en vierde plaats. Hin behaalde tevens een winstpunt op haar eerste wed strijd in het L-springen. Succes was er ook voor Lianne Weten kamp, die goede resultaten neer zette met haar pony Jip. Ze werd twee keer eerste in de klasse L1 (187 en 191 punten). Ze behaalde daarbij tweemaal een winstpunt en kan promoveren naar de klasse L2. Laura Westerlaken ging met de meeste prijzen naar huis. In de L1 - dressuur behaalde ze een tweede en een derde prijs, beide goed voor een winstpunt. Bij het sprin gen in de klasse B behaalde ze over twee rondes drie winstpunten en eenmaal een derde pnjs. Het viertal van de Kleppertjes komt op 27 juni in Barsingerhorn uit op het kringkampioenschap. Ook daar zal tevens individueel gestart wor den. Bij een goed resultaat kunnen de Texelse ruiters (en hun com mandanten Immetje Duin en Maartje Meijer) zich plaatsen voor het regiokampioenschap, dat op 8 augustus in Hoofddorp wordt gere den. Adriaan van Rijsselberghe is vijf de geworden bij het wereldkam pioenschap slalomsurfen dat afgelopen week bij paal 17 werd gehouden. De Duitser Bernd Flessner werd wereldkampioen. Het kampioenschap, onderdeel van de Zwitserleven Zeilweek, ein digde bij gebrek aan wind zonder finale, maar er waren voldoende voorronden gevaren. Er waren minimaal drie zogeheten elimina tieronden nodig en er werden er vijf gevaren. Er werden meer eliminatieronden gestart, maar die konden niet wor den afgemaakt. Op donderdag moesten de wedstrijden worden gestaakt doordat een Texelse gar- nalenkotter één van de net moei zaam uitgelegde boeien, waarmee de baan werd gemarkeerd, uit het water had gevist. Van Rijsselberghe, de enige Texe laar onder de veertig deelnemers, had gemengde gevoelens over zijn prestaties. Op de eerste dag won hij de verliezersfinale, hij werd tweede bij de tweede eliminatie ronde, maar bij de derde lag hij er meteen uit. De rest van het toer nooi ging hij zonder verwachtingen en blanco de wedstrijden in, waar door het weer beter ging. Het scheelde dat er twee rustdagen ontstonden, waardoor hij zijn hoofd kon leegmaken. Van Rijsselberghe eindigde als tweede Nederlander. De beste was Jacques van der Hout, een voor malig Nederlands kampioen die eigenlijk al was gestopt met wed strijden. Hij werd tweede. Flessner, meervoudig Duits kampi oen, wist vanaf de eerste dag aan kop te surfen. De bewoner van Norderney was zeer te spreken over de omstandigheden bij paal 17. Ook de andere surfers waren lovend over het evenement met deelnemers uit tien landen. Er ont braken overigens diverse professi- nals omdat in Spanje tegelijkertijd een World Cup wedstrijd werd gehouden. Marc van Rijsselberghe en Mark Röpke wisten het wereldkampi oenschap naar Texel te halen, nadat de organisatie in Duitsland was spaak gelopen. Wieb van den Berg, organisator van tal van surf- wedstrijden bij Texel en het Euro pees kampioenschap surfen vijftien jaar geleden, hielp eveneens mee. Homan wint Wil Homan won zondag op de golfbaan bij De Cocksdorp de wedstrijd om de TESO-maand- beker. Homan behaalde in categorie 1 (handicap tot en met 18,4) 71 pun ten en mag de komende maand zijn auto speciale parkeerplaats zetten. Hans Montag werd tweede met 73 slagen, Meaike van der Schaaf werd derde (74). In de tweede categorie ging Claudia Montag met 36 stablefordpunten met de eer stnjken, op de voet gevolgd door Piet Bolier (35). Jan Rondje Texel voor wandelaars Voor de 39ste keer wordt zaterdag 20 juni het door wandelsportver eniging Het Gouden Boltje georga niseerde rondje om Texel gelopen. Starten kan vanaf 6.30 uur vanuit het wachtlokaal van TESO bij 't Homtje en vanaf de boot die om 6.30 uur vanuit Den Helder ver trekt. Deelname kost €7,-. Meer informatie kan worden ingewonnen via tel. 313087 en website www. hetgoudenboltje.nl. van Andel was een goede derde (32). Gerda Bloem werd met 41 stablefordpunten eerste in de der de categorie. Hélène van Wijhe werd tweede (40), nieuwkomer Marcel Wernand werd met 36 pun ten verrassend derde. De longest drives werden geslagen door Marcel Wernand en Marijke de Beer, de neary's kwamen op naam van Jos van der Werf en Meaike van der Schaaf. Schietoefeningen Op marinekazerne Erfprins in Den Helder worden volgende week schietoefeningen gehouden. Dat gebeurt woensdag 24 en donder dag 25 juni tussen 9.00 en 16.00 uur en vrijdag 26 juni tussen 9.00 en 12.00 uur. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK CEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9