Marleen in hogere sferen n ei mil Ruiter- en Mensport "Ts.avV(?vüldM<a, Texel TBO TOERCLUB TAXI 312000 'Ik zou niet meer zonder sport kunnen' 'Zumba zorgt voor glimlach van oor tot oor' Kom naar Paal 33 in De Cocksdorp voor de ultieme zeilexperience. Zeilervaring is niet nodig. Dagelijks geopend van half april t/m half oktober Tel. (06) 206 344 13, www.deeilander.nl CATAMARAN nQCfQ ZE ILSCHOOL =TÏ74nTSe 3e\NO°n L uurtie^ m°9<* J V€ 25,V imb Te;- organiseert diverse sportieve activiteiten. Een kleine greep uit ons aanbod; kajakken, ratten, powerkiten en beachgolf Neem - met ons op voor meer informatie en informeer naar onze scherpe zomerpnjzenü Op een leuke manier aan je conditie werken! Vermeulen Bikes Je hoeft geen getrainde atleet te zijn om met ons mee te fietsen! Kom gerust een trainingsrit meerijden. Op elke dinsdag en donderdag vertrekken wij om 19:00 uur vanaf de Spinbaan. Kijk op www.toerclubtaxi312000.nl voor meer informatie en toertochten, of neem contact op met telefoon: 314205 b.g.g. 314705 Marleen Bergamin van de Zilvermeeuw is een sportieve meid. Ze loopt hard, is enthousiast skiër en fanatiek mountainbiker. Drie keer per week bestijgt ze haar 'fully' en crosst over onverharde paden. Regelmatig zoekt ze het hogerop, in de Ardennen, de Alpen of rijdt over andere bergkammen. Alles in huis voor de ruiter, paard en menner! Bij ons kan je ook terecht om een afspraak te maken bij: Hoefsmid Arjen Madeane (06-28166468) en Paarden Tantarts jan Groeneveld (06-50425329) Schilderweg 251G 1792 CJ Oudeschild Tel: 06 133 177 03 info@marthahoevetexel.nl Martha hoeve Texel hebben, gaan we naar het volgende gebied.' Ze maakt veel kilometers. Op de teller van haar mountainbike die ze anderhalfjaar geleden kocht, staan inmiddels 5500 kilometers. Daar komen er deze week, als ze in Zwitserland verblijft, weer flink wat bij. 'Ik fiets gemiddeld drie keer in de week. Texel heeft tal van mogelijkheden, al zou het best wat mogen worden uitgebreid. Vergeleken met de honderden kilometers aan wandel-, ruiter- en fietspaden, komen wij er maar bekaaid af. Op de Veluwe zijn hele stukken vrijgegeven, omdat daar toch geen wandelaars komen en de paden anders dicht zouden groeien.' Ze gaat lange afstanden niet uit de weg. 'Ik heb in januari meegedaan met Supersunday.' Het ge sprek komt op de valpartij waarbij ook de verslag gever betrokken was. 'Zolang ik fietste, was ik nog nooit onderuit gegaan. Ik werd overmoedig en ben toen in drie maanden tijd drie keer hard onderuit gegaan. Nu kijk ik beter uit.' 'Een stoere sport? Je ziet weliswaar steeds meer meiden op de mountainbike, maar we zijn nog sterk in de minderheid. Ik doe bijvoorbeeld mee aan de Bart Brentjes Challenge over 75 kilometer. Daar rijden 1889 mannen mee en 79 vrouwen. Dan merk je dat je in de minderheid bent. Soms ga ik met de MTB-Woman op pad, een groep en thousiaste vrouwen die een eigen website hebben opgericht. We spreken ergens in Nederland af en fietsen alleen met vrouwen.' De vraag is of dat anders fietst dan met mannen. 'Het is wat gezel liger, vrouwen praten nu eenmaal meer. Maar er wordt evengoed hard gefietst.' Sinds dit jaar doet Marleen ook aan spinnen. 'Om ook in de winter mijn conditie op peil te houden. Maar het is zó leuk, dat ik het nu het hele jaar doe. En sinds kort loop ik ook hard. Dat is eigen lijk jullie (de redactie) schuld, want jij hebt ons opgegeven voor de Bedrijvenestafette.' Stilletjes denkt ze aan deelname aan de kwarttriatlon van 2010. 'Zomaar een gek idee dat vorige week op kwam. Een nieuwe uitdaging en iets om naartoe te werken. Sport is voor mij belangrijk. Ik zou niet meer zonder kunnen.' Haar opmerking aan het eind van het interview spreekt boekdelen. 'Klaar, mooi, dan ga ik nu lekker fietsen.' Gerard Timmerman Marleen, 27 en werkzaam in het familiebedrijf aan de Randweg en parttime bij mediabureau Lange- veld de Rooy, is erfelijk belast. Want ook haar vader, moeder, broer, schoonzus en echtgenoot doen aan mountainbiken. 'Ik heb een periode in Oostenrijk gewoond en 's winters skiles gegeven Vóór ik wegging reed ik paard, net als mij ou ders (Jacob en Ria Bakker). Toen ik terugkwam zat iedereen op de mountainbike. Ik wilde iets sportiefs doen, dus ben met een oude mountain bike begonnen. Dat vond ik zó leuk, dat ik hem na twee maanden heb ingeruild voor een nieuwe en na aan half jaar voor een fully. Zo'n volledig geveerde fiets is in Nederland niet echt nodig, maar wel erg comfortabel. Het nadeel is dat je een stukje snelheid verliest.' 'We begonnen met een rondje over Texel, maar het ging steeds fanatieker. Toen het pad van Schoorl, dat wat steiler en technischer is, daarna de Veluwe en steeds verder weg. Tijdens onze hu- welijksreis vorig jaar zijn Hans en ik met de camper een week in Frankrijk en daarna in Zwitserland geweest. We zouden alleen de laatste vier dagen mountainbiken, maar het draaide erop uit dat we elke dag op de fiets hebben gezeten.' 'Wat er zo leuk aan is? (lachend) Dat vraag ik me wel eens af als ik aan het klimmen ben. Je komt in allerlei gebieden en ziet onderweg een hoop. Klimmen kost best veel kracht en als ik fanatiek bezig ben, roept Hans wel eens tegen me dat ik wel om me heen moet blijven kijken. Het is een uitdaging om steeds iets harder en verder te kun nen. Met een groepje Texelaars gaan we elk jaar naar Houffalize in de Ardennen (dat bekend staat Een effectieve dansworkout, kletsnat worden van het zweet en met een glimlach van oor tot oor de deur uitlopen. Dat is volgens Roos Bakker van Artex (voormalige Muziek en Danschool) Zumba, dé nieuwe sportieve hype. De trend heeft ook Texelaars in haar greep. Zumba vindt haar oorsprong in Latijns-Amerika en combineert effectieve dansoefeningen met verschillende mu zieksoorten als Merengue, Salsa, Reggaeton en Cumbia. 'Het is een explosieve workout waar je zonder dans of sportschoolervaring zó aan mee kunt doen. Een beetje ritmegevoel is wel handig trouwens. Een uurtje Zumba is eigenlijk een feestje om te doen!' De enthousiaste Bakker is officieel gecertificeerd als Zumba-instructeur en is recent een aantal proeflessen gestart. Daar was volgens haar zoveel animo voor dat ze meer groepen heeft dan aanvankelijk gepland.'lk heb drie volle groepen, zo'n 45 man. Na de eerste proeflessen waren de reacties zo enthou siast dat ik meteen aanmeldingen kreeg voor de volledige cursus volgend schooljaar. Zelfs iemand die privé mijn voicemail insprak met de vraag haar alsjeblieft zo snél mogelijk aan te melden. De deelnemers aan mijn groepen zijn heel divers: jong en oud, met en zonder ervaring. Maar stuk voor stuk houden ze van dansen. Mannen heb ik ook in mijn groep. Verwonderlijk? Nee hoor, het is immers leuker en heftiger dan voetbal!' Zumba is overgevlogen vanuit Amerika en is daar al enige tijd een hype. Op Texel heeft de dansworkout inmiddels ook veel liefhebbers. Er komt geen ingewikkelde choreografie aan te pas en is daarom voor iedereen toegankelijk. De danssport wordt op verschillende locaties aangeboden, waaronder Artex. Op maandag 22 juni is een extra (gratis) proefles Zumba van 19.15 tot 19.45 uur gepland. Vooraf aanmelden is gewenst De volledige cursus van 15 lessen van 60 minuten start op 31 augustus of 3 september. Meedoen? Wees er snel bij. Volgens Bakker zit Zumba voor 2009/2010 al aardig vol... Mieke Smid Wij geven les in de sporten: Tai Chi, judo en karate en voor mensen met een beperking gym en judo. Kom vrijblijvend twee lessen meedoen. Kijk voor meer informatie op www.shimatexel.nl of neem contact op via shimatexel@gmail.com telefoon: 322178 ImllT als het Mekka voor ATB'ers). Vorig jaar heb ik daar een marathon van 50 kilometer gefietst en dit jaar proberen we de 75. Sinds ik met mountainbiken ben begonnen, word ik steeds fanatieker.' Ze reed door de Zwitserse Alpen, het Zwarte Woud en door het Franse Esterelgebergte. 'In de bergen heb je meer hoogteverschillen en technische uit daging. We gaan best veel weg, soms maar een paar daagjes. Het voordeel van de camper is dat we de fietsen achterop zetten en wel zien waar we terechtkomen. Als we ergens genoeg gezien CATAMARANZEILEN! Tel: 06-11335883 0222-320592 www.teambuildingtexel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 10