i Jf 1 £1 bouwen rietdekken KuijsReinderKakes v 150 Boogaards houden reünie TEXELSE COURANT Nog eens: grauwe ganzen mm - M ^ps '«•'(Ut v,Ja V - A 't PRUTTELHUUS Noordzeetong Tatenh Afwas-keukenhulp '.tij li tb Creatief, sportief, liefhebbers van klaverjassen en ze weten doorgaans van aanpakken. Aldus enkele gemeenschappelijke kenmerken van de familie Boogaard. Het geslacht zou zijn oorsprong vinden in het rooms-katholieke echtpaar Pelgrim Jansz, een zeeman die in 1721 trouwde met Jantje Simonsd Veeger. Uit het huwelijk kwamen twaalf kin deren, allen geboren in De Koog en die bij hun huwelijke de naam Boog aard voerden. Door de eeuwen heen zijn meerdere Boogaardlijnen ont staan. Honderdvijftig nazaten van Hendrik Boogaard en Bertha Haak man, die trouwden in 1924 en een boerderij hadden op Zevenhuizen, hielden zaterdag een reünie in de Jozefschool. De twee stamouders kregen elf kinderen, samen goed voor 44 kleinkinderen. De reünisten kwamen uit heel Nederland, tot in boekje is samengesteld door Ed Boogaard en Margith Boogaard- Kruys uit Alkmaar. Er was een kleine tentoonstelling met creatieve uitin gen, zoals vazen en schalen van mozaïek, veel zelfgemaakte schilde rijen en een djembé. Het middagpro- Umburg aan toe. Ongeveer de helft gramma bestond uit workshops, van de aanwezigen woont op Texel. Niet alle aanwezigen kenden elkaar. Ik ben die man van pagina 51', ver wees één van hen naar het familie boek Boogaard dat zaterdag werd gepresenteerd. Met foto's, anekdo tes, herinneringen, beroepen en andere wetenswaardigheden. Het Jeugdwedstrijden op golfbaan Het weekend van zaterdag 20 en zondag 21 juni staat op golfbaan De Texelse geheel in het teken van de jeugd. Opzet van beide wed strijddagen is jonge golfers op een plezierige en sportieve wijze met de wedstrijdsport kennis te laten maken en hun interesse voor het spel te stimuleren. Toeschouwers zijn welkom. Zaterdag wordt het Texels Jeugd Open gespeeld, een wedstrijd op zowel de par 72 (grote baan) als de par 3 (oefenbaan). In totaal doen zo'n zestig kinderen in de leeftijd van 5 tot 23 jaar mee, zowel van Texel als van de overkant. Zondag zijn er twee wedstrijden: de Minitour en de Minitour+, voor kinderen tot 12 jaar. Deze maken deel uit van een landelijke compe titie, in samenwerking met lokale verenigingen georganiseerd door de Nederlandse Golf Federatie. Het is voor de tweede keer dat op VRIJDAG 19 JUNI 2009 lingerie maken (Ingrid heeft een eigen bruidsmodezaak in Volendam), Texel wordt gespeeld. Djembé spelen en schilderen op locatie. Hierbij was het onderwerp COllGCTG de boerderij van opa en oma, waar het allemaal begonnen is. En natuur lijk werd er geklaverjast. Cocksdorpers kiezen poldermiss Bewoners van Eierland en De Cocksdorp kunnen zelf meebe slissen in de verkiezing van enke le grote aandachttrekkers voor hun eigen 175-jarig polderjubile um in 2010. Tijdens de gezellige avond die het feestjaar opent, mogen de aanwezi gen hun stem uitbrengen op de dame die hét gezicht van de fees tende polder moet worden, op het polderlied, dat ieders favoriete deun zal worden, en op jubileumlogo en -slogan, die het straatbeeld gaan beheersen, ledereen (jong en oud) die zich met Eierland en De Cocks dorp verbonden voelt, kan zaterdag 27 juni vanaf 20.00 uur in het Eier- landsche Huis een voorproefje krij gen van de feestelijkheden van vol gend jaar. Allereerst zullen de dames, die ieder voor zich al een sieraad voor elk feest zouden zijn, zich voor stellen aan het publiek, dat mag beoordelen wie van hen hét gezicht van het polderfeest wordt. Daarna zullen plaatselijke muzikanten een selectie uit de ingezonden feestlie deren laten horen, gevolgd door een presentatie van logo's en slogans. De stem van de aanwezigen wordt meegewogen bij de uiteindelijke keuze van de jury.Live-muziek en een professionele DJ zorgen ervoor dat het tweede deel van de avond een gezellige boel wordt. In die fees telijke sfeer maakt de jury bekend wie een jaar lang de ambassadrice van Eierland mag zijn. Als eerste taak krijgt zij wellicht om het win nende lied en logo aan te kondigen. Overigens zijn inzendingen voor logo en slogan nog tot 22 juni welkom. Voor meer informatie: www.polder- feest2010.nl. De collecte voor het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine heeft op Texel €4629,99 opgebracht. Dat is ruim €600,- minder dan vorig jaar. Dat verschil werd vooral veroorzaakt doordat er door ziekte niet kon worden gecol lecteerd in De Koog. De opbrengst kwam als volgt tot stand: Den Burg, €2783,17; Den Hoorn, €236,84; Oudeschild, €536,48; Oosterend, €592,36: De Cocksdorp. €326,12; De Waal, €155,99. Het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onder zoek, voorlichtingsactiviteiten, begeleide vakanties voor men sen met epilepsie en individuele hulp. Dit jaar worden geen grauwe gan zen gevangen, behalve dan voor onderzoek. Dat betekent dat de ganzenschade gewoon door zal gaan in natuur en boerenland. Laat de natuur toch gewoon zijn gang gaan, zegt u misschien. Dat is een optie. Een voorbeeld: stel, ik kom bij u om de koffie en ik breng mijn geit mee. Die zet ik zolang bij u in de tuin, en ik laat de natuur zijn gang gaan. Als u dan klaagt dat uw kostelijke groente is opgevreten, troost ik u met de mededeling dat de natuur zelf het evenwicht wel weer zal herstellen. Ik kan mij voor stellen dat u dat geen bevredigend antwoord vindt. Dat vinden boeren ook niet. Boeren moeten nu naast het gewone werk ook nog eens dagelijks ganzen verjagen, stokken met linten plaatsen, of vlaggen, of vogelverschrikkers, en de jager inschakelen met bijbehorende ver gunning, en de formulieren voor het Faunafonds invullen. Ze kun nen ook de natuur zijn gang laten gaan: het resultaat staat op de foto, in dit geval een verwoest per ceel wortelen. Overigens is er in Nederland hele maal geen sprake van natuur, het enige natuurgebied dat wij hebben is de Waddenzee, de rest is boe renland en zogenaamde natuur die wordt beheerd door een legertje groenjassen, vaak met behulp van een optocht shovels, bulldozers, kranen en ander graaftuig: dan heet het natuurontwikkeling. Alles wat wij in dit land natuur noemen, wordt, al naar gelang welke vorm van natuur er in de mode is, beheerd, aangestuurd, robuust gemaakt, omgezaagd, afgeplagd, uitgegraven, opgehoogd, vernat, verzilt, of anderszins op zijn kop gezet. Niet bepaald de natuur zijn gang laten gaan. Het is intensief natuur beheer, waarbij men net als in de landbouw flink last heeft van veel te veel grauwe ganzen. Dus wat mij betreft mogen ze wel weer grauwe ganzen gaan vangen, al hoeven die beesten van mij niet vergast te worden. Maak er nou gewoon een streekgerecht van, ze hebben eerst een mooi leven en vervolgens sma ken ze lekker. Lia Duinker, Nieuweschild SSu -i Schoonmaakmedewerk(st)ers (m/v) (Aantal uren naar keuze!) Asito is met 140 vestigingenen ruim 13 000 medewerkers in Nederland een bepalende speler in de schoonmaak branche Je kunt bij ons dicht bij huis werken tegen een goed salaris. Als schoonmaakmedewerk(st)er ga je werken op een van onze vakantieparken op Texel. Wil je solliciteren of meer informatie? Bel dan met Roel Buijs, vestigingsmanager, telefoonnummer 0223 - 668475 of mail naar r.buijs@asito.com of kijk op www.asito.com asito Zo leuk kan schoonmaken zijn. in roomboter gebakken (500-600 gram) 25,00 Dorpsstraat 170. De Koog-Texel, 0222 - 317586 ndgoed Hotel Wij zijn op zoek naar enthousiaste vakantiekrachten! Medewerkster housekeeping Bel voor sollicitatiegesprek: 317274 Vragen naar Mw. van der Spek Bos randweg 202,1796 NK.De Koog - Texel In opdracht van de Politie regio Noord Holland Noord bieden wij de 2 volgende politiebureau's met bijgebouwen te koop aan. De objecten bieden volop mogelijkheden vooreen eigenaar/gebruiker of als herontwikkeling dan wel als beleggingsobject. Den Burg (Texel) Keesomlaan 4A De Koog (Texel) Brink 3 Ligging op eigen grond, 780 m' Bestemming Maatschappelijke doeleinden Inhoud hoofdgebouw circa 525 m» Inhoud garage/stalling circa 420 m' Koopsomindicatie: 465.000,- k.k. Ligging op eigen grond, 934 m; Bestemming Maatschappelijke doeleinden Inhoud hoofdgebouw circa 1.575 m* Inhoud garage/stalling circa 420 m! Koopsomindicatie: 575.000,-k.k. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Alkmaar T (072) 51216 95 Zie ook www.krk.nl makelaars met karakter Bewoners en vrienden van Texel, U wordt van harte uitgenodigd om op zondagmiddag 21 juni 2009 om 16.00 uur aanwezig te zijn bij de feestelijke opening van het alom geprezen Zeereeppad in De Koog. Plaats van samenkomst is aan de voet van het pad bij Paal 19.5 Pad Opduin. Van 16.00 uur tot 17,30 uur is de bijeenkomst voor iedereen toegankelijk. Vanaf 17.30 uur is er een besloten samenzijn voor sponsoren en genodigden in Restaurant Noordzee Werkgroep Zeereeppad De Koog Stichting Coeghe O CD CD 1 a CD CZ) Pkdeurenservice Voor reparatie service onderhoud Aan alle merken garage en bedrijfsdeuren Beschikking over eigen hoogwerker Dorpsstraat 84 Nibbixwoud Tel 06-18041349 CD CD a CD CD O

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8