rtex bij Zandbank GlUIKSILVER^ Vrienden storten zich op kwarttriatlon 'Met elektrische fiets al 700 kilometer gefietst' sportfishing Hoge 'wow-factor' r ex. el Laat het vissen beginnen.' LET 'S DANCE! Turn BOARDRIDERS CLUB te werken' 'Bij zo'n wedstrijd iets om naar toe •LkUUZJ. Fietsen zwaar? Niet meer! Sinds het verschijnen van de elektrische fiets wordt fietsen steeds populairder. Uit navraag langs diverse Texelse fietsenwinkels blijkt dat mensen steeds meer en langer fietsen. De leeftijdsgrens is drastisch verlaagd. Waren de gebruikers voorheen vooral ouderen, nu zijn het jongere mensen en zelfs scholieren. De verkoop van de elektrische fietsen is inmiddels gestegen van een paar procent tot zo'n 25 procent van het totaal aantal verkochte fietsen. Wrakvissen op de Noordzee Het is gemakkelijker om lange afstanden af te leggen, doordat een elektrische fiets trapondersteuning heeft. De kracht op de pedalen wordt aangevuld, waardoor de fietser altijd een duwtje in de rug heeft Bij een snelheid harder dan 25 kilometer valt de ondersteuning van de motor weg. Er moet altijd meegetrapt worden, dus het blijft een sportieve bezigheid. Andere positieve punten zijn dat de motor geruis loos en milieuvriendelijk is. Steeds meer Texelaars ontdekken de voor delen van een elektrische fiets. Zo ook me vrouw Saai uit De Cocksdorp. Ze heeft haar fiets nog maar zo'n acht weken, maar is er al gelukkig mee. 'Ik ga nu zelfs twee keer per week op de fiets naar mijn werk in Den Burg. En ik fiets veel met mijn kleindochter achterop. Ik mag niet meer sporten, maar met deze fiets kom ik toch aan mijn bewe ging. Inmiddels heb ik er 700 kilometer op zitten. Bij voor- of zijwind fiets je ook lek ker zonder trapondersteuning, dan heb je weer een normale fiets.' Mevrouw Eelman uit De Waal ging vroeger regelmatig op fietsvakantie. 'En we fietsten zelfs van huis naar de Pyreneeën. Door omstandigheden kan ik geen lange afstanden meer fietsen. Sinds april heb ik een elektrische fiets en nu kan ik zelfs de Spaanse heuvels weer op. Het is prettig dat je medewerking krijgt en dat ik weer kan fietsen!' Jose Baggerman /ASJbVAHK Avontuur op eigen eiland op het strand, in de zee of op bijzondere locaties als fort De Schans, de Dennen of het Doolhof. Een spectaculaire beleving, dat is waar het bij Zandbank Texel om draait Nieuwsgierig? In de zomermaanden maak je gemakkelijk kennis met één van de sporten. 'De wow-factor onder deelnemers moet bij elke activiteit hoog zijn'' Rob Werkman vertelt met verve over zijn bedrijf Samen met zijn vrouw Annerieke Scherpenhuizen is hij eigenaar van het outdoorbedrijf Het team v/ordt gevormd door 12 Texelse mede werkers en gezamenlijk gaan ze voor de ultieme beleving. "We bieden het natuurlijke avontuur, dus geen gemotoriseerde sporten. Elke sport is toegankelijk voor jong en oud. ook wanneer je geen topconditie hebt. Zelfs mensen mei een kunstheup doen enthousiast mee.' In de laagdrempeligheid schuilt volgens Werkman de kracht van het bedrijf. Zandbank biedt programma's op maat waardoor eventuele handicaps geen problemen vormen voor een sportieve dag. Zandbank heeft 20 jaar ervaring, is Vebon gecertificeerd en kan met het team zowel individuen, kleine groepen als groepen tot een paar honderd man aan. Jaarlijks begeleidt het buitensportbedrijf circa 20.000 man 'En hoe divers de groep ook is. Zandbank staat voor kwaliteit, veiligheid, continuïteit en jarenlange ervaring', legt Werkman uit In de zomermaanden huist Werkman op de strandlocatie bij Paal 17 en bieden ze zeven dagen in de week een gevarieerd programma. Sportieve onderdelen zijn po- werkrten. een treasure hum coastraften. blokarten óf kickbiken En niet alleen op standaardlocaties, maar juist ook op speciale plekken. Hiervoor hebben ze vergun ningen van verschillende instellingen verkregen Bedrijfsuitje? Bedrijven uit heel Nederland reizen af naar Texel om de activiteiten bij Zandbank te ervaren. Maar dezelfde mogelijkheden gelden voor Texelse bedrijven. Een uitje? Activiteiten bij Zandbank - een sportieve belevenisfoto- TnH l/mgni Jubileum of juist teambuilden met de medewerkers? Schakel Zandbank in en maak van een bedrijfsuitje een sportieve ervaring. Werkman maakt graag een programma op maat. Kennismaken Zelf de buitensporten eens uitproberen? Gedurende de zomermaanden maakt een vaste agenda met activiteiten (zie de website) een kennismaking heel gemakkelijk! Kijk op www.zandbanktexel.nl.infu@actiefoptexel.nl Of bezoek de strandlocatie bij Paal 17 (van april tot en met oktober, aan de rechterzijde), tel316 699. De snelle boot maakt dagelijks vistrips naar ver gelegen wrakken op de Noordzee. Het huren van hengels is mogelijk en voor aas kan gezorgd worden telefoon: 06-20920594 b.g.g. (0222) 310533 In de week van 22 tot en met 26 juni kun je gratis meedoen met de danslessen: Zumba! Danslessen voor Kinderen Streetdance Jazzdance Ballet Kijk op de website voor het lesschema! www.artex-texel.nl of bel: 313493 llINDË IHL Organiseert op 20 juni Vier sportieve vrienden die een jaar geleden afspraken om samen 'iets te gaan doen'. De eerste gedachte die bij ze opkwam was autocrossen, maar het werd de Texelse kwarttriatlon die op zaterdag 11 juli wordt gehouden. Met als gevolg dat zich in het lokale deelnemersveld een ingrijpende verjonging heeft voorgedaan. 'Sport is leuk om te doen. Als ik niks doe, voel ik me dik', vertelt Thomas Boom uit Oudeschild, die in het eind van zijn tweede studiejaar fysio therapie zit. Samen met vrienden Joram Tromp, Ruben van Vliet en Joost van Heerwaarden heeft hij zich op de onderdelen zwemmen, fietsen en hardlopen gestort. Velen kennen Boom (21) als een niet onverdien stelijk wielrenner. 'Ik was een jaar of elf toen ik met mijn vader (Theo) mijn eerste rondjes reed. Door het bos en over de weg. Ik geloof dat Ruben een half jaar eerder op de fiets zat. Joram heeft ook altijd gefietst, die gaat met de ligfiets. Met Joost zat ik tweeënhalf jaar geleden in Alkmaar op kamers. We hadden het over sport Hij moest ook wat gaan doen. Hij werkt bij Van der Linde en kon via dat bedrijf een fiets kopen. Zo is hij anderhalf jaar geleden op de racefiets gestapt. Hij heeft talent Boom, volgens kenners gezegend met een flinke dosis doorzettingsvermogen, deed meerdere ma len mee aan de Tour de Lasalle, de wielerronde door Noord-Holland, en maakte deel uit van de Ruben van Vliet, Thomas Boom, Joram Tromp en Joost van Heerwaarden bereiden zich voor op de kwarttriatlon. ploeg Twillert/lntersport De Graaf. 'Ferry van de Vis en Jordy Vinke en Ruben en deden ook mee. Een goed team en leuk om te doen. Maar met al leen wielrennen was ik op een gegeven moment een beetje klaar. Zo ben ik ook gaan lopen en daarna zwemmen. Mijn vader heeft me de tech niek bijgebracht. Trainen doen we in Calluna. Daar werk ik toch.' Boom doet zelf wat bescheiden over zijn zwemprestatie, maar met de tijden die hij uit zijn mouw schudt, laat hij in ieder geval de verslaggever ruim achter zich 'Het is leuk dat we dit met z'n vieren doen. We hebben met z'n allen gezegd: niet zeuren, we doen de kwarttriatlon (een kilometer zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilometer lopen). Ruben dacht er nog met een achtste vanaf te ko- fnen, maar z'n nicht doet ook de kwart, dus kan hij niet achterblijven.' 'We zijn een jaar gelden begonnen met trainen voor de kwarttriatlon. Die tijd heb je wel nodig. We zijn best aan elkaar gewaagd en iedereen wil volgens mij als snelste eindigen. Het lopen zal taai worden. Dat is na het zwemmen en fietsen het laatste onderdeel. Met name de overgang van fietsen naar lopen schijnt zwaar te zijn. Ik heb me voorgenomen dat zaterdag te gaan oefenen. Het leuke van zo'n wedstrijd is dat je iets hebt om naar toe te werken. Dat heb ik best wel nodig.' Gerard Timmerman Het adres voor uw aankoop van: Alle merken fietsen (ook met trapondersteuning) Fietskleding Schoenen en nog veel meer!

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9