TEXELSE 3 COURANT de/ma/ Lichtschip wordt actieschip Logeerhuis Texel J|Hbl 15 - Dief rijdt auto in de sloot VRIJDAG 26 JUNI 2009 Familieberichten "Lief, zorgzaam, levenslustig onze ma" Zo levenslustig en vol met plannen voor het leven is plotseling van ons heengegaan onze lieve moeder, zus, schoonzus en tante Anthonia Catharina Petronella Peterzen Ineke Pien 18 februari 1951 24 juni 2009 Reuben, Colin Breuer en verdere familie Correspondentie: Kastelenplantsoen 56 3525 ER Utrecht U kunt afscheid van Ineke nemen en de fami lie condoleren op zondag 28 juni van 13.00 tot 14.00 uur in uitvaartcentrum/crematorium Noor- derveld, Structuurbaan 1 te Nieuwegein. De samenkomst voorafgaande aan de crema tie zal worden gehouden op dinsdag 30 juni om 11.30 uur in de aula van bovengenoemd crema torium. Na afloop komen wij samen in de ontvangkamer waar tevens gelegenheid is tot condoleren. Ik ben geschrokken door het onverwachte overlijden van mijn maatje Ineke Peterzen Bedankt voor de leuke dingen die we samen hebben meegemaakt. Het levenspad is afgelopen de grens bereikt met laatste kracht de hemel gaat nu voor hem open hij Is voor immer thuis gebracht Na en lang en welbesteed leven is, gesterkt door de liefdevolle zorg van velen die hem bijstonden, rustig ingeslapen onze lieve broer, zwager en oom Pieter Bas ■fr Zevenhuizen t Den Burg 23 april 1928 25 juni 2009 G. Bas H. Huisman-Bas J. Bas-Ykema M. Gootjes G. Bas-Ploeger neven en nichten De afscheidsdienst wordt gehouden op maan dag 29 juni om 14.00 uur in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend, aansluitend vindt de begrafenis plaats op de algemene begraaf plaats aan de Achtertune. Voorafgaande aan de dienst is er van 13.30-14.00 uur gelegenheid tot condoleren. Na de begrafenis kunt u de fami lie ontmoeten in "De Parel", Oesterstraat 11 te Oosterend. Correspondentieadres: Mevr. G. Bas, 't Hof 3,1794 AZ Oosterend. Verdrietig maar met goede en mooie herinne ringen. nemen wij afscheid van Zijn hele werkzame leven heeft hij zijn werk gedaan op hoeve Linquenda en later als pluim veehouder op hoeve Oostwijk Kees en Piet Bas Het is hartverwarmend dat zoveel mensen met ons meeleefden zowel voor als na het overlijden van HARRY FRANSEN De stroom kaarten, bloemen, mailtjes en andere reacties was echt overweldigend. Het geeft ons kracht bij de verwerking van het verlies. Veronica Bos Thijs Fransen en Anita Wortel Bouwe Fransen, Judith de Leeuw en Otto Fransen Hartelijk dank voor alle belangstelling, de bloemen, de kadootjes en de vele kaarten ter gelegenheid van ons 60-jarig huwelijk. Het was grandioos! Groeten, Cees en Rie Schenk. .9/ètoe/aA r/ai stu^yroe/de eiv/ sta/ue /eoen i/af o/oeidé a/ as /et noa zo A/etn AeeZae/aAA/y en danAoaar ooor züh f/tuje 3/ta tripje/toren o/t 2öj(tnt 20Qp om O/.S/ uur toeeyf 49/Opjra/n ■fonder en ffldoa fÊonttoeg 2 /f97 dien //(oom 'Poor a naar Aet toiey/e Aomt sne/Zen,t yraay eerst eoen >222- <3(9900 /re/Zen. fenna/i en A aar me/n rusten tot tó.OO aar. Advertentie Expert In de advertentie van Expert Schoorl op de achterpagina van deze krant is een dagaanbieding vermeld van een Sony LCD TV die geldig is op donderdag 25 juni. De oorzaak ligt in het feit dat de advertentie die op woensdag lan delijk in de kranten staat altijd op vnjdag in de Texelse Courant wordt geplaatst. In dit geval dus te laat. GGrt Jan Schoorl laat weten dat de dagaanbieding in dit geval vanzelf sprekend ook geldig is op zaterdag 27 juni. Sinds woensdagmiddag ligt het door Greenpeace van Radio Waddenzee gehuurde lichtschip Texel op de rede. De milieuorga nisatie gebruikt het schip om het instellen van zeereservaten te promoten. 'Niemand vindt het vreemd dat we de kwetsbare natuur van bijvoor beeld de Hoge Veluwe bescher men. Maar op de Noordzee kun nen sleepnetvisserij en grind- en zandwinning gewoon doorgaan in de paar stukken zee die tot nu toe als te beschermen gebieden zijn genoemd', betoogde directeur Liesbeth van Tongeren onlangs bij de start van de campagne. 'Zeere servaten zijn de oplossing voor Irene Maas: 'Ik begrijp het niet' Irene Maas is teleurgesteld over het besluit van Cultuurhistorisch Museum Texel om haar tentoon stelling over de Bleekerij te verwij deren. 'Ik begrijp het niet', laat ze de redactie weten. Volgens haar zitten er persoonlijke motieven achter dit besluit, maar daarvan is volgens het museumbestuur geen sprake. Mogelijk komen de scherven en andere zaken die ze heeft opge graven op termijn ergens anders te voorschijn. Haar verhaal over de Bleekerij is ook te raadplegen op haar website www.irenemaas.nl, waarop onder meer ook fragmen ten uit de dagboeken van dominee Huizinga zijn te zien. Geslaagd Jette Oosterhof heeft het diploma directiesecretaresse/management assistent behaald. Ze volgde haar opleiding bij het ROC Kop van Noord-Holland te Den Helder. Nadja Pluijlaar slaagde voor de opleiding administrateur, niveau 4, eveneens bij het ROC. Beiden heb ben, na een stageperiode, een baan aangeboden gekregen bij NBC Eelman en Partners, Accoun tants en Adviseurs: Oosterhof in het secretariaatsteam, Pluijlaar als administratief medewerker. Geknipt overbevissing en verwoesting van kwetsbare zeenatuur', aldus Van Tongeren. Het motorloze lichtschip werd door de sleper Anita uit Harlingen naar de huidige locatie gebracht, ter hoogte van de IJzeren Kaap, vlak bij de Zeeuwse mosselpercelen. Het blijft daar tot eind juli liggen. Mariene deskundigen aan boord geven, met films en een tentoon stelling, informatie over de nood zaak en de effectiviteit van zeere servaten in de Noordzee. Bezoekers zijn welkom. Greenpeace verzorgt van Oudeschild en Den Helder tweemaal per dag een overtocht met een rubberboot. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 06-11886504. 's Heerenloo Noord-Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Hetdi Hulberts. 06 52538265 Rabooank 303106 360 De Dorpenkrant, een uitgave over het sociale leven in de dorpen in Noord-Holland, besteedt in het juninummer prominent aandacht aan Oosterend. Het hoofdartikel gaat over dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend, dat het veertigjarig jubileum vierde en dit afsloot met een forse renovatie. Op de foto Ankie de Klerk, voorzitter van de dorpscommissie, en penningmees ter Ruud Timmer. 20.000ste voor Molenkoog Mariene de Bruijn uit Eierland was donderdag de 20.000ste bezoeker van zwembad Molenk oog dit jaar. Een beetje verbaasd - 'dit is pas de tweede keer dat ik kom zwemmen dit seizoen!' - kreeg ze van badmeester Baruch Coutinho de traditionele slag roomtaart overhandigd. Molenk oog is voor haar geen onbekend terrein, want in de jaren zeventig stond ze zelf als badjuf langs de kant. Het zwembad wordt met deze fraaie dagen druk bezocht. Met de start van de zwemvierdaagse. maandag 29 juni, verwacht de leiding letterlijk en figuurlijk een 'volle bak'. Innovatie in toerisme loont. Die con clusie trekt opinieblad Forum, op basis van een reportage over de zilverkleurige Airstreamcaravans op Camp Silver van Albert Wiglema en Gitta de Leeuw. De schrijver con cludeert dat toerisme en innovatie met zo'n logische combinatie zijn. Arts Heijne helpt slachtoffers van Somalische kapers Nancy Heijne, dochter van Jan en Corry Heijne, verleent dezer dagen medische hulp aan de bemanning van het koopvaardij schip MV Marathon, dat ander halve maand lang was gekaapt door Somalische zeerovers. De oud-Texelse is arts aan boord van het marinefregat Hr. Ms. De Zeven Provinciën, waar ze wordt geassisteerd door twee ver pleegkundigen. De Zeven Provinciën neemt binnen een NAVO-eskader deel aan Allied Protector, een operatie in de Golf van Aden, die tot doel heeft koop vaardijschepen te beschermen tegen Somalische piraten. Het marinefregat begeleidde de afgelo pen weken meerdere koopvaardij schepen. De Marathon, eigendom van een Nederlandse redenj, werd op 7 mei gekaapt en deze week. in de nacht van maandag op dinsdag, weer vrijgegeven. Eén van de beman ningsleden bleek te zijn overleden aan de gevolgen van een schot wond, opgelopen toen de piraten het schip kaapten. Een tweede opvarende is gewond, maar sta biel. De Zeven Provinciën zorgde ook voor vers voedsel, water en brandstof. Het escorte begon onmiddellijk na de vrijlating, om te voorkomen dat het opnieuw aan een kaappoging ten prooi zou val len. Eerder verleenden Heijne en haar verpleegkundigen medische hulp aan de ondervoede opvarenden van een Nigeriaans schip, dat bijna een jaar in handen was van kapers. De Zeven Provinciën keert op 17 juli terug in Den Helder. Toestand op gekaapt schip slecht Dagblad BN De Stem besteedde aandacht aan de hulpactie van De Zeven Provincie. De vrouw in het midden is scheepsarts Nancy Heijne. 'Technische doorbraken hoef je van de sector niet te verwachten, maar er zijn wel degelijk nieuwe markten en nieuwe doelgroepen aan te boren. Ook in Nederland zijn onder nemers die radicaal breken met wat tot dan toe gangbaar was.' Veel echte innovaties in de sector komen volgens Forum voor rekening van mensen met roots buiten de sector, zoals op Camp Silver. De politie heeft vanochtend vroeg een autodief aangehouden, vlak nadat de man met zijn buit in een sloot langs de Akenbuurt nabij Den Burg was beland. De politie was al circa een uur op zoek naar de auto, toen deze rond 4.45 uur werd ont dekt door een taxichauffeur. Alle hulpdiensten werden ingescha keld, maar de dief kon er op eigen kracht uitkomen en even later wor den gearresteerd. Volgens omstan ders betrof het een Texelaar, maar nadere gegevens over zijn identi teit konden voor het ter perse gaan "van deze krant niet meer worden achterhaald. (Foiourcn

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3