TEXEL Oplossing Flora niet gevonden Ongeval op kruising Cfroen Thwarts Jexels in het harL, Gemengde gevoelens over dijkversterking Zoover: Razende Bol 'beste' camping wu7w.texelsec0urant.nl EP: OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12410 VRIJDAG 3 JULI 2009 T E X E LS E^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg Net afgestudeer aan de beroeps opleiding tot keramiste in Gouda expo seert Marjolijn Tuntelder in Galerie Melk. ^Sj polder Het Noorden werd donderdag van een nieuwe staartbalk voor- Het buurtschap bij het gemaal in de PH-polder. De omgeving gaat hier mogelijk flink op de schop, wat een behoorlijke inbreuk kan betekenen op het woongenot. (Foto Gerard Timmerman) Gemengde gevoelens op de bij eenkomst over de voorgenomen versterking van de Texelse dijk gisteren in Ecomare. Velen namen met belangstelling ken nis van de ideeën van Hoog heemraadschap Hollands Noor derkwartier (HHN), maar met name bewoners van de Prins Hendrikpolder die direct aan de dijk wonen, zijn bezorgd over de toekomst van hun woonplek. De versterking is nodig om te zor gen dat de dijk het ook onder extreme omstandigheden houdt. De laatste toetsing heeft uitgewe zen dat de dijk op bepaalde tra jecten met meer voldoet aan de normen. Probleem in de PH-pol- der is met name dat de dijk aan de landzijde onvoldoende stabiel en dat door kwelwater grond onder de dijk wegspoelt. Er zijn ook plekken waar het buitentalud aan erosie onderhevig is, zoals in pol der Het Noorden of dat de dijk te laag is. Voor alle knelpunten toonde HHN mogelijke 'oplossingsrichtingen', die zijn opgenomen in een start notitie, Die kon worden ingezien en er kan te zijner tijd op worden gereageerd. In hoeverre deze maatregelen de juiste zijn. zal onder meer blijken uit de gevolgen hiervan op de omgeving, die wor den opgenomen in een milieuef fectrapportage. Dit rapport wordt beoordeeld door een wijze com missie. De ervaring leert dat die in veel gevallen de gekozen oplossingen volgt, maar kan ook met varianten komen, bijvoorbeeld op basis van zienswijzen van betrokkenen. Hoe het ook zij, het Rijk heeft opgedra gen dat de versterking in 2015 moet zijn voltooid. Bedoeling is dat er in 2012 wordt begonnen. Bewoners van huizen dicht tegen de dijk van de PH-polder waren na het bekend worden tamelijk bezorgd naar Ecomare gekomen Ze hadden kennis genomen van de meest vergaande variant, waar bij op de plek van hun huizen een strook de tegen de dijk van veertig meter breed twee meter wordt opgehoogd om de dijk weer sta biel te maken. Minder vergaand was de optie om damwand aan te brengen, maar dan kijken ze straks tegen een aarden wal van een paar meter hoog aan. Dat er wel licht ook andere mogelijkheden zijn. temperde hun zorgen iets, maar nam ze zeker niet weg. De politieke partijen hebben tij dens de bespreking van de kadernota 2010-2013 nog geen oplossing voor de financiering van Flora gevonden. D66, WD en Texels Belang deden suggesties, maar de handen gin gen er niet voor op elkaar. Meest haalbaar was een voorstel van Frans Visman (D66) om de belas tingverlaging van 1,75 procent op de gemeentelijke lasten achter wege te laten bij de toeristenbe lasting. De financiële marge die daardoor ontstaat, zou volgens hem toereikend zijn jaarlijks €45.000, subsidie aan Flora te geven. Volgens wethouder Peter Bakker (financien) heeft Visman dan wat uit te leggen aan de toe ristische branche, maar het idee was uit te voeren. Volgens Visman zou het ook uit te leggen zijn. Jos de Wolf (WD) zag een oplos sing in de duurzame verwarming en koeling van het nieuwe raad huis en de OSG. De biomassaver branding is volgens de WD goed koper dan de warmte- koudeopslag waarvoor de raad een jaar gele den bijna een miljoen euro beschikbaar stelde. Het verschil in kosten tussen de twee systemen zou volgens De Wolf naar Flora kunnen gaan. Texels Belang stelde voor de €45.000,- de komende twee jaar te dekken uit de alge mene reserve en het daarna nog maar eens te bekijken. De wet houder wees die ideeën af, omdat er incidentele gelden werden genoemd om een structurele kos tenpost te dekken en dat is niet gebruikelijk. Tot beslissingen kwam het niet (was ook niet de verwachting), waardoor het in de lucht blijft hangen hoe het raads besluit van 14 april moet worden gedekt. Een paar weken geleden tijdens de commissievergadering Welzijn kwamen de partijen er ook niet uit. Ben Zegeren (CDA), die in april vóór stemde terwijl het CDA tegen was, erkende dinsdagavond Baggerman mag blijven Sascha Baggerman maakt kans opnieuw gedeputeerde van Noord-Holland te worden. De PvdA heeft haar voorgedragen voor het nieuwe college van Gedeputeerde Staten dat op maandag 6 juli wordt benoemd. Baggerman, die tot haar benoe ming in 2007 op Texel woonde en werkte, trad op 10 juni samen met de andere gedeputeerden af naar aanleiding van onderzoek naar de verloren miljoenen in IJs land. In de praktijk had zij niks te maken met de kwestie. Bagger man heeft zorg, jeugd, welzijn, sport, cultuur en wonen in haar portefeuille. Baggerman hoopt dat zij de komende twee jaar haar werk zaamheden kan voortzetten. Afgelopen jaar loodste zij diverse belangrijke beleidstukken door Provinciale Staten en daarvan staat nu de uitvoering op het pro gramma. Peter Visser, de andere PvdA-gedeputeerde met wie Texel ook geregeld te maken had (duurzaamheid en ILG Gebieds- commissie) keert niet terug. De WD-gedeputeerden Ton Hooij- maijers en Cornelis Mooij even- De zwaarbeschadigde wagen werd weggesleept door Schoenmaker. (Foto Jeroen van Hattum Op de kruising van de Pontweg, de Keesomlaan en de Wester- weg zijn gisteren twee auto's tegen elkaar gereden. De inzittenden kwamen er goed van af. Het ongeval ontstond nadat een 39-jarige automobilist uit Den Burg verzuimde voorrang te verle nen aan een echtpaar uit Purme- rend dat op de Pontweg reed. De man uit Den Burg reed over de Keesomlaan, het echtpaar was onderweg naar de boot. De vrouw daarvan werd voor de zekerheid in de ambulance onderzocht, maar hoefde niet weg te worden gebracht voor verdere behandeling. Hun auto raakte zwaarbeschadigd. De brandweer ruimde met absorbe rende korrels de lekkende vloei stoffen uit de auto op. ac°" DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Boerencamping De Razende Bol van de familie Kooiman aan de Pelikaanweg bij De Koog mag zich de Beste Camping van Texel noemen. Het certificaat als bewijs van dit predicaat werd woensdag bezorgd door de organisatie Zoover, die met behulp van de door het tv-kanaal SBS6 gepromote internetsite www.zoover.nl vakantiebeoor delingen uitvoert in binnen- en buitenland. Via deze website kunnen vakan tiegangers hun oordeel geven over (onder meer) campings, waarbij ze punten toekennen voor de kwaliteit van het sanitair, de prijs-kwaliteitverhouding, klant vriendelijkheid, ligging en andere factoren van belang. De nu nog tien kampeerplaatsen tellende Razende Bol kreeg de afgelopen twee jaar zestien beoordelingen die een score van 9,0 punten opleverden. De meeste waarde ring kregen de klantvriendelijk heid en de kwaliteit van het sani tair. Vooral met dat laatste wist De Razende Bol zich te onder scheiden. In het betreffende gebouw op het nog altijd agrari sche terrein zorgde bollenkweker en peetvader Theo Kooiman niet alleen voor vloerverwarming, drie wc's, drie douches, afwasvoor- zieningen en wasautomaat, maar ook voor een koelkast, diepvrie zer. wasdroger, babybad, rek met Exploitanten en gasten heffen het glas op hun predikaat Beste Camping. Texelinformatie en zelfs een bibli otheek. De uitverkiezing was woensdag aanleiding voor een feestje op het terrein, met trompetgeschal van Marieke Kooiman en Monique den Braven (leden van de Koger SOS-band) die de dagelijkse zorg hebben over de boerencamping. De aanwezige campinggasten uit eigen beweging dat hij zich vergist had. Dat was toen oven- gens niet van doorslaggevend belang. Een meerderheid in de raad (CDA, GroenLmks, PvdA, Fractie Weijers en Roelie Bakker (TB) is tegen, maar doordat twee raadsleden van de coalitie afwezig waren tijdens de vergadering van 14 april ontstond er toch een meerderheid voor de subsidie. De poll op de website van de Texelse Courant leert dat een kleine meer derheid van de reageerders (169 stemmers) vindt dat het raadsbe sluit over Flora moet worden teruggedraaid. www.speedheat.nl Zwemmer wilde naar Texel De KNRM heeft dinsdagavond een 22-jarige inwoner van Den Helder uit zee gered. De man, die duidelijk in de war was, had tegen een kennis gezegd dat hij van zijn woonplaats naar Texel wilde zwemmen. Even later bleek de man inderdaad de zee ingelopen te zijn. Hij zwom met krachtige slagen in de richting van Texel. Omdat hij niet terug kwam en uit zicht verdween, werd de KNRM gewaarschuwd, die met twee boten uitrukte. Ook werd assistentie gevraagd van een heli kopter. Kort daarop werd de man door een van de reddingboten aangetroffen. Hij bleek al een eind door de stroming te zijn meegeno men. Hij werd met lichte onderkoe- lingsverschijnselen voor onderzoek overgebracht naar het Gemini Zie kenhuis. TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Voordeelland LenR (Foto Harry de Graaf) sloten er zich graag bij aan onder het genot van Juttertje. De nieuwe poll op de website van de Texelse Courant gaat over de vraag of het aantal kampeerplaat sen voor kamperen bij de boer moet worden verhoogd van tien naar vijftien. Een goed besluit of niet? Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Vakantiekaarten van Pharos gin gen woensdag in Time Out als warme broodjes over de toon bank Sommeltjespop wordt wellicht meer dan een reünie voor de acht jaar gele den gestopte popgroep Nilsson.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1