texbagbda.nl i Sommeltjespop had 'alle winden mee' TEXELSE 2 COURANT TES O DINSDAG 7 JULI 2009 De band King Jack aan het werk op het podium van Sommeltjespop. Op dat moment waren er volgens schattingen een paar duizend toeschouwers naar De Waal gekomen. ^°<0 O4"* Schamgi Eigenlijk kon Sommeltjespop zaterdag om 14.00 uur al niet meer stuk, toen de band Young Tree in opperbeste stemming het podi um betrad en de toen al in ruime mate toegestroomde toeschou wers op vrolijke reggae tracteerde. Een uurtje later, toen de jonge band Engo uit Boxtel met naar eigen zeggen bruutpop het stokje overnam, zat er naar schatting al 500 man op het zonnige veldje. Het zou aangroeien tot naar schatting 2000 bezoekers. De liefhebbers vooraan, wie om een praatje verlegen zat zocht het meer achterin. Eén groepje jonge ren had een opblaasbad meege- zeuld naar het terrein en beleefde het optreden vanuit een fris bad, met een koel biertje binnen hand bereik. Zangeres Anja Kicken genoot er ook zelf volop van. 'We hadden goede verhalen gehoord en hebben gevraagd of we hier konden optreden. Het is inderdaad supergaaf. Alles is prima geregeld, voor en achter de schermen.' Complimenten te over voor organi satoren Liesbeth Eelman, Tanja Klaassen, Aart Slegh en Jeroen Schoo en de naar schatting veertig vrijwilligers. Voor de organistie, de kwaliteit van het geluid, de sfeer en het feit dat geen overlast werd ver oorzaakt. Artiesten en toeschou wers waren enthousiast over het festival dat in het verleden al dan niet terecht het verwijt kreeg over een te eenzijdig (alternatief) genre, maar dat nu werd geprezen van wege het gevarieerde programma. 'We hadden alle wind mee', doelde Schoo met name op het prachtige weer dat ervoor zorgde dat het goed toeven was op het open luchtfestival. Stevig was het genre dat Hoover, de derde band tentoon spreidde. Een hard maar strak optreden, dat meer waardering oogstte van jonge liefhebbers dan het wat oudere publiek. De bands Story box en A Day's vormden de aanloop naar de avond, waarbij het steeds drukker werd op het Waal der grasveld. Veel Texelse liefheb bers verzamelden zich er op tijd om de lokale band Whatever te aanschouwen. Deze speelde rock nummers uit de jaren zestig en zeventig, van onder meer The Kinks. de Stones, The Beatles en andere grootheden uit de tijd dat de vaders van Martes Brons en zijn vrienden nog piepjong waren. Hun herkenbare repertoire was een fraaie opmaat naar King Jack, de geoliede band met onder meer twee muzikanten uit de band van Anouk. Schoo had ze na een suc cesvol optreden vorig jaar op Som meltjespop zover gekregen dat ze een deel van het avondprogramma wilden vullen. Een professionele podiumact van de band, waarbij opviel dat de geluidsknop mede onder invloed van de meegebrach te technicus een stuk verder open werd gedraaid. Dat hield niet in dat heel Texel kon 'meegenieten', want de versterkers die Sijbrand Stiehl had geïnstalleerd richten hun vibraties vooral op het terrein. Het was hooitijd voor Stiehl en zijn medewerkers. Donderdag verzorg den ze podium en geluidstechniek bij het optreden van de mariniers kapel, vrijdag deden ze dat bij de diploma-uitreiking van de OSG, zaterdag installeerden ze het enor me podium, tent, geluid en licht voor Sommeltjespop, om deze week de voorbereidingen te treffen voor dancefestival Island Samba op paal 17. Om zelf een inschatting te maken van de sterkte van het geluid, was Stiehl een rondje met een straal van drie kilometer rond het festival gereden. 'Er viel niets te horen.' Lang was uitgekeken naar het reünieoptreden van Nilsson. Mochten de oud-Texelaars een hoge verwachting hebben gewekt, dan werd die volledig waarge maakt. Er was naar eigen zeggen met veel gerepeteerd, de nummers zaten er nog goed in, alsof ze nooit van het podium waren wegge weest. Met onder meer Elastic Baby waarmee Nilsson landelijke bekendheid verwierf, sloeg hier en daar de weemoed toe en werd bij menigeen een gevoelige snaar geraakt. Organisatorisch deden zich geen wanklanken voor, al werd de organisatie wat verrast door de grote dorst van het publiek dat naar schatting voor tachtig procent uit Texelaars bestond en waarvan de leeftijd uiteenliep van jong tot oud. Er moesten 's avonds in allerijl extra vaten bier worden aangerukt. De verhoogde omzet zorgde ervoor dat het festival eindelijk met een meer dan sluitende begroting kon wor den afgesloten, zodat het Waalder viertal ook in dat opzicht vol goede moed aan de volgende editie kan beginnen. 'We zijn al volop bezig en hebben al een paar topacts op het oog', beloofde Schoo. Gerard Timmerman Om Opienie Ik ben om. Was ik eerst een groot voorstander van het verminderen van het aantal ganzen op Texel en overal waar de zaak de pan uit rijst, na ampele overwegingen ben ik om. Het is ook geen manier van doen. En dan de suggestie van mevrouw Duinker om er een streekgerecht van te maken. Met het schaamrood op de kaken denk ik eraan een tijdje geleden ook zelf een dergelijk voorstel te hebben gedaan. Duizend maal excuses. Het is te walgelijk voor woorden. Je ziet aan de Lams- vleesdagen hoe verschrikkelijk zoiets uit de hand kan lopen. Eén keer proeft iemand per ongeluk een stukje lamsvlees. Waarschijn lijk een noodslacht of zo en zonde om het vlees van zo'n gezond beest weg te gooien. U hoort het: het lam heet nu al vlees in plaats van lam. Is al geen dier meer. Maar dan de verrassing, het smaakt goed. 'Ja Mien, dat scheelt weer een bult geld bij de slager, leder nadeel hep z'n voor deel. Kijk de kinderen eens smul len.' Familie en vrienden eten hapje mee, lekker zeg. En voor we het beseften is het lam een streekgerecht geworden. Geen beest, maar vlees. Waar we lyrisch over doen, promoten bij het leven, trots op zijn, onze gas ten op trakteren, toeristen mee naar Texel lokken. Zelfs het woord slowfood valt. Nu kan het hele maal niet meer stuk. Doe maar ruig. Maar hoe komt het lam op tafel? Hoe is dat onschuldig mek kerend wolbaaltje om het leven gebracht? Vermoord in koelen bloede om de wille van de smeer? Vergast, gestoken of geschoten? Of gewoon vrijwillig zelf op tafel gesprongen? Geen enkele doding is diervnendelijk te noemen, wat voor draai we er ook aan geven. Die kant moeten we niet op met onze prachtige wilde ganzen. Nu worden mensen ook vaak zoog dieren genoemd. Maar de boe rengroep hoort gelukkig nog niet bij de beschermde soorten. Laat bij hen het eten maar van het bord vreten, bestudeer hun natuur en kijk of ze taai genoeg zijn om zelfstandig te overleven. Maar lang leve de gans en stop met het 'waanzinnig' ombrengen en ver orberen van die lieve lammetjes. Maak een zwarte lijst van alle res taurants die lamsvlees op de kaart hebben staan, winkels die lams- zeep verkopen en lamswollen pantoffels. Kortom: boycot de Lamsvleesdagen en een ieder die uit winstbejag een vinger naar ons lieve lam durft uitsteken! Pien Verberg Larissa Klaassen en Nils Lely traden op tijdens de diploma-uitreiking. IFoto Gerant Timmerman) Muzikale hoogstandjes bij uitreiking Geen toneelstukjes waarin docenten geslaagde examenleer lingen op de hak namen, maar een act van Anneke Terborg en Peter Teubels het onderwijsteam, muzikale optredens van scholie ren en sfeermuziek van KTF. En natuurlijk diverse toespraken in de aanloop van de plechtige uit reiking van de diploma's aan 205 geslaagde OSG-leerlingen. Voor het eerst in sporthal Ons Genoegen, en dat was geen ver keerde keus. Meer ruimte, een redelijke mate van ventilatie en de acts waren voor iedereen zichtbaar, wat in De Koninghal niet altijd lukt. Geluid, licht, podium en andere effecten waren dankzij de techni sche inzet van Sijbrand Stiehl goed geregeld. Ter verhoging van de sfeer werd regelmatig een rookgor dijn over het podium gelegd. Ter- borg en Teubels haalden anekdotes op over het schooljaar. Verrassend waren de muzikale bijdragen van de scholieren. Er waren optredens van Mytza Wijnands, Elisabeth Wave rijn, Nicole Joseph, Larissa Klaas sen (begeleid door docent Nils Lely) en Ananda de Steur, Michiel Schoe- huys met docent Ferry Hoveling. Met als hoogtepunt de overhandi ging van het diploma aan de geslaagden. Schilderworkshops Kunstenares Majo Homburg verzorgt op de zaterdagen 25 juli en 22 augustus schilderworkshops in Het Noorden. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt in een ontspannen sfeer aan dacht besteed aan compositie, kleu renleer en perspectief. Er wordt niet volgens een vastgesteld thema gewerkt, de deelnemers zijn vrij in het kiezen van hun onderwerp. De workshops zijn geschikt voor gevorderden en beginners. Voor een lunch wordt gezorgd en tegen meer kosten zijn materialen beschikbaar. Voor inlichtingen en aanmeldingen: 06-48173700 en www.majohom- burg.nl. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen en andere toe ristische activiteiten is te vinden in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis is te verkrijgen. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 7 juli: In de Dorpsstraat in De Koog wordt van 12.00 tot 19.00 uur braderie gehouden. Met vijftig kramen, gratis attracties voor kinderen en live muziek. Vanaf 14.00 uur treedt De Zingende Zeeman onder leiding van Rinus Kui per op in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Met zeemans- en bij belse liederen ander werk. Tussen 14.00 en 16.30 uur is er markt bij het Maartenhuis. Verkoop van zelfgemaakte en -geteelde pro ducten, rondleidingen, presentaties en café-terras. In De Noordkroon begint om 14.15 uur een voorstelling van Schapen theater Wolvet. Theater in schapen- schuur, voor jong en oud. Entreeprijs. €5,-. Bij de Bliksemschicht bij De Cocks- dorp begint om 19.30 uur een excur sie over steltlopers. Deelname is gra tis, het meenemen van een verrekijker wordt aanbevolen. In het raadhuis aan de Groeneplaats begint om 20.00 uur de raadsverga dering. In de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 20.15 uur een concert van trio Poco Loco Entree gratis (inza meling na afloop). Cinema Texel vertoont Ice Age 3 3D NL (11.00, 13.45, 16.15 uur). OV (19.00, 21.30 uur), Transformers 2 (13.00,21.45 uur), NATM (10.30, 16.00 uur), Angels Demons (18.30 uur). Woensdag 8 juli: De folkloredag op de Groeneplaats in Den Burg staat in het teken van Dans. Met onder meer optredens van internationale dansgroepen. Om 20.00 uur begint in restaurant Bosch een Zee bij De Koog een 501 darttoernooi. Deelname is gratis, er wordt gespeeld om een fles Jutter- tje. Op het terras van eetcafé De Rog in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van de Texelse band The Small Buzz. De toegang is gra in de Vnje School aan de Gasthuis straat in Den Burg wordt van 20.00 tot 22.00 uur een mlooples Argen tijnse gegeven. Ervaring is niet nodig, een partner niet noodzakelijk. Deel name kost €5,-. Cinema Texel vertoont Ice Age 3 3D NL (11.00, 13.45, 16.15 uur), OV (19.00, 21.30 uur), Transformers 2 (13.00, 21.45 uur). NATM (10.30,16.00 uur). Angels Demons (18.30 uur). Donderdag 9 juli: Bij het servicepunt in de Bijenkorf in Oosterend, van 10.00 tot 12.00 uur, wordt door de gemeente voorlichting geven over de WMO. In Den Hoorn begint om 14.00 uur de Lamsvleesdag, onderdeel van de Hoornder Donderdag. Theatergroep de Van Tasjes brengt vanaf 17.00 uur de nieuwe kinder voorstelling Op zoek naar Annie...'De toegang bedraagt €6.-, inclusief een drankje. Cinema Texel vertoont Ice Age 3 3D NL (11.00,13.45,16.15 uur), Ice Age 3 3D OV (19.00, 21.30 uur). Mega Mindy (11.30, 14.00, 16.00 uur). Transformers 2 (18.30 uur). Mystery Movie (21.45 uur). Vrijdag 10 juli: Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Zeemanskerkje in Oudeschild een kleine rommeltjesmarkt gehouden. Met verkoop van handwerk, rondlei dingen en koffie. In Oosterend begint om 19.00 uur de eerste wedstrijd om het Texels kam pioenschap ringsteken. Cinema Texel vertoont Ice Age 3 3D NL (11.00,13.45, 16.15 uur), Ice Age 3 3D OV (19.00, 21.30 uur). Mega Mindy (11.30, 14.00, 16.00 uur), Angels Demons (18.30 uur), Trans formers 2 (21.45 uur) In verband met de te verwachten drukte vaart TESO deze week met twee boten, zodat elk uur een afvaart wordt verzorgd. Meer informatie is te krijgen via tel. 369600 en www.teso. nl. texelseBcourant Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Di. 7 09.20 en 21.30u. Wo. 8 09.44 en 21.30 u. Do. 9 10.24 en 22.00 u. Vr. 10 11.05 en 22.50 u. Za. 11 11.40 en 23.17 u. Zo. 12 12.16 u. Ma. 13 00.06 en 12.34 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag 9 juli springtij. Zondag 12 juli zon op 5.29 uur, onder 22.03 uur. LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spmbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Jn van loepasalng de Rcgolon voor hel jn van de Stichting ROTA. gevest gedeponeerd bij de Kamer Toegezonden Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar 39,85 38,15 (automatisch) Per jaar 77,90 75,55 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Circus Althoff Circus Althoff slaat van 6 tot en met 16 augustus de tenten op op de Nikadel in De Koog. Althoff brengt een geheel nieuw programma, een twee uur durende combinatie van theater, revue en circus. De voorstellingen worden gegeven in een moderne circustent die plaats biedt aan ongeveer 900 bezoekers. Iedere zondag houdt het circus open dag. Van 11.00 uur tot 13.00 uur is het dan mogelijk een kijkje achter de schermen te nemen en bij de dieren te kijken. Kinderen kunnen ponyrijden, er worden rondleiding gegeven en er kan een repetitie worden bijgewoond. Voor meer informatie: www.cir- cusalthoff.nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2