96 procent geslaagden 'fantastisch resultaat' TEXELSE 7 COURANT 'Diploma goede basis in recessietijd' Sport Geslaagd Wat ik zeggen wou het hoogtepunt van de avond DINSDAG 7 JULI 2009 De overhandiging van het diploma 'Een fantastisch resultaat.' Aldus omschreef rector Henk de Vries van OSG De Hogeberg het sla gingspercentage van 96 procent. Hij deed dat tijdens de diploma uitreiking vrijdagavond, die voor het eerst in een bomvolle sport hal Ons Genoegen werd gehou den. Er was uitgeweken naar de sport hal omdat de Burgemeester De Koninghal, die als gevolg van de verbouwing vol ligt met boeken. Maar ook omdat de geslaagden, hun ouders, opa's en oma's, broers en zussen en vrienden, samen zo'n duizend man, er niet meer inpas ten. Van de 213 examenleerlingen waren er 205 geslaagd. Toppers waren de leerlingen van de MAVO, waarvan 100 procent het diploma haalde. 'Cum Laude', zei De Vries. Gevolgd door VMBO kadergericht, met 97 procent. 'Ongelofelijk hoog', was ook het resultaat van de HAVO, volgens De Vries traditi oneel 'een moeilijke opleiding'. Naar landelijke maatstaven deed ook het VWO het goed. Daarvan slaagde 89 procent. De Vries had nog meer cijfers, namelijk dat de loopbaan van elke leerling in het voortgezet onderwijs (vier tot zeven jaar) gemiddeld €80.000,- kost. Naar de ouders toe: 'Als je een paar geslaagde kinderen op de bank hebt, dan heb je al snel een enorm kapitaal in huis.' Doorrekenend becijferde de rector dat de 2005 geslaagde leer lingen goed waren voor een slor dige €16 miljoen. 'Twee keer een Texelse retourtje naar IJsland of een nog veel mooier nieuw school gebouw.' Onderwijswethouder Marian Mer- kelbach, die met twee geslaagden thuis naar eigen zeggen '€160.000,- op de bank had zitten, complimen teerden de gediplomeerden en het onderwijsteam met hun inzet. 'De schoolleiding heeft een tropenjaar achter de rug', doelde ze op de verhuizing en verbouwing. Ook de leerlingen hadden het niet makke lijk gehad. 'Kou, stroomuitval en geen internet ten spijt, hebben jul lie het toch maar mooi gered. Wij ouders hebben diep respect', zei Adrie de Visser namens de Ouder raad van de OSG. Met het behalen van het diploma hebben jullie in deze tijd van recessie een goede basis gelegd.' Tennistoernooi De Cocksdorp Op de tennisbanen van Heri Hodie, achter Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, wordt van zaterdag 25 juli tot en met zondag 2 augustus een toernooi gehouden, waaraan iedereen van 16 jaar en ouder kan deelnemen. Er wordt gespeeld in de categorieën enkel, dubbel en mix. Voor de dubbelwedstrijden is individueel inschrijven mogelijk. Deelname kost €7,50 per persoon en €10,- per team. Opgeven kan tot uiterlijk 22 juli via tel. 316507 of e-mailadres jolandastark@hotmail. com. Strandlopen Atletiekvereniging Texel houdt tot en met 12 augustus elke woens dag een strandloop bij paal 28. De start vindt plaats om 19.30 uur, inschrijven kan vanaf 19.00 uur bij het paviljoen. Jeugd loopt een afstand van 1200 meter, senioren kunnen kiezen uit 4 en 8 km. Deel name kost €1,50 voor de jeugd, en €3,- voor senioren. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. Dirk Pool eerste Hargen aan Sail Catamaranzeiler Dirk Pool is dit weekend eerste geworden op het Noord-Hollandse zeilevenement Hargen aan Sail. Pool omschrijft de omstandigheden op zee voor Har gen aan Zee als 'zeer licht'. 'Dat lijkt de laatste maanden wel zo. Je staat eigenlijk alleen op de trampo line en hangt nooit buitenboord. Bij deze wedstrijd draaide de wind ook nog eens alle kanten op. Zon dag was het helemaal een drama.' In een veld van veertig boten ein digde de Texelaar driemaal op de eerste plek, een keer als derde en een keer als vierde. Het leverde hem in het overallklassement de hoogste plek op. Baptist snelste Niet meer dan 22 lopers waren zondag aanwezig bij de start van de strandduincross bij De Koog. De jeugdcategorie telde zes deel nemers, die allen een medaille ont vingen. Ward Bakker uit Den Burg legde het parcours, dat iets langer was dan anders, af in 8.03 minuten en was daarmee de snelste. Hij werd gevolgd door Julian van de Veer uit Hemrik, die bijna 20 secon den langer nodig had. Jasmijn Baptist was het snelste meisje (8.35). Gauke van Lingen uit De Koog had zich ingeschreven voor 9,3 km, maar stopte er na 5,3 km mee. Met 24.55 minuten was hij wel de snel ste op deze afstand. Joren Bakker was de snelste junior (25.09). Martin Baptist liep een zeer goede tijd (39.28) over 9,3 km. Simone Kortekaas en Marijke Stark kwamen samen over de meet (58.04). Uitslagen: 1200 meter -1 .Ward Bakker, 8.03; 2.Julian van der Veer (Hemrik), 8.29; 3.Jasmijn Baptist, 8.35. 5,3 km - 1.Gauke van Lin gen, 24.55, 2.Joren Bakker, 25.09; 3.0laf Ortman (Oberhausen), 26.10. 9,3 km - 1.Martin Baptist, 39.28. 2,Peter Jan Mul der (Apeldoorn), 40.55; 3.Siebold van Breukelen, 48.04. Jeugd Deuce presteert goed Tennissers Jesper Arkenbout en Jesper List hebben in Schagen de eerste plaats behaald op het Summerbreaktoernooi, dat van 27 juni tot en met 5 juli werd gehouden List verloor na een zeer spannende wedstrijd in de halve finale zijn enkelspel van de latere winnaar in de klasse JE14. Ook Arkenbout wist geen finaleplaats te behalen en moest na de halve finale afha ken. Samen behaalden zij echter de eerste plaats in de het dubbel spel tot en met 17 jaar (JD17). Sanne en Ilse Brand en Sterre Kiltz deden in dezelfde week mee aan het K4-jeugdtoernooi in Hoorn. Kiltz en Ilse Brand werden tweede in de MD12, Sanne Brand werd samen met Joëlla van Vliet uit Heerhugowaard eerste in de MD14. Zij verloor de finale enkelspel na een spannende partij van Marjon Tuijp (6-4, 2-6, 7- 5). Poppenmaker op folkloremarkt De bekende poppenmaker Annie Thijssen uit Limburg brengt woensdag een eenmalig bezoek aan de folkloremarkt in Den Burg. Annie Thijssen was de eerste in Nederland die elfjes, bosfiguren en zogenaamde vruchtenkinderen maakte. Zij ontving vele oorkondes en officiële erkenning voor haar werk, waaronder (in 1987) de titel van Gilde Meester Hoewel zij niet commercieel werkt, stelt zij regelma tig haar collectie ten toon tijdens ambachtsdagen, poppenbeurzen, en landelijke- en plaatselijke evene menten. Daarnaast geeft zij work shops in binnen- en buitenland en reist veelvuldig naar Amerika en Canada om op uitnodiging les te geven. De poppen worden grotendeels van zelfhardende klei gemaakt, de kle ding en lijfjes uit diverse materialen, naar eigen ontwerp. Haar ontwerpen zijn zó goed, dat ze door de Efteling werd benaderd. Ze sloeg dit compli menteuze aanbod af omdat ze klein schalig wil blijven werken. Woontij Het is natuurlijk altijd gemakkelijk ergens kritiek op te hebben, zoals wij een tijdje geleden schreven in een stukje over de lange winters met overkantse schilders. Wat ove rigens geheel terecht was, we kre gen zelfs steun van iemand die hetzelfde toneel een jaar eerder in een andere wijk had beleefd. Maar nu willen we een ander geluid laten horen. We kregen bericht van Woontij dat de dakramen in onze buurt vernieuwd zullen worden. In eerste instantie sloeg de schrik ons om het hart. Toch niet weer die van de overkant? Maar nee, na enige tijd werd meegedeeld dat de klus aan Maarco Bouw was gegund. Wat een opluchting. De afgelopen week was het dan zover. Het hele blok is voorzien van prachtige Velux ramen. En de werk mannen? Petje af. Geen herrie, geen geklets en keurig werk. Toen ze klaar waren, was het enige dat werd achtergelaten nieuwe ramen. Er was zelfs gestofzuigd. Dus beste Woontij, houd het in het vervolg alstublieft bij een Texels bedrijf. Goed voor de economie en voor onze zenuwen. Familie Boonstra, Den Burg. Martine van Heerwaarden (22) slaagde aan het Wellant College Rijswijk voor de opleiding Styling en interieur. Ze gaat freelance wer ken als interieurstyliste met (gra fisch) vormgeven als extra vaardig heid. Sylvia Eelman slaagde bij het ROC Kop van Noord-Holland voor de opleiding Administrateur/Accoun tant niveau 4. Zij gaat via haar werkgever NBC Eelman Partners verder leren voor AA-Accountant. Respect Na drie maanden weer in de vaart Nadat de onder Duitse vlag varen- van een geheel nieuwe Mitsubitsi de SC41 Osterm van de firma Drij- hoofd- en hulpmotor. Tevens werd ver uit Oosterend op 1 april total de eurokotter weer keurig opge- loss naar de thuishaven werd schilderd. Na een geslaagde proef- gesleept, vertrok hij donderdag vaart werd afgelopen week het weer voor het eerst naar zee. De vistuig aan boord gebracht. SC41 werd de afgelopen maanden bij scheepswerf Visser voorzien Ko™>g Siem Hemelrijk hield in de krant van 4 juni jongstleden een pleidooi voor het landschap, in het bijzon der nu voor het Hogeberggebied. Een heel mooi pleidooi en velen weten en voelen wat hij bedoelt. Enige dagen eerder las ik in dag blad Trouw een artikel van Tom Bade over een bezoek aan de Wadden. De duisternis, het zien van vallende sterren in het pikke donker en de stilte deden hem beseffen dat duisternis en stilte schaarse begrippen worden. Het leerde hem dat niet alles dat schaars is toegankelijk of bereik baar moet zijn. Natuurbescherming zou zich volgens hem niet alleen op stilte en duisternis in een natuur gebied moeten richten, maar ook op ontoegankelijkheid en onbe reikbaarheid. Hij laakt het feit dat tegenwoordig alles toegankelijk is waardoor het nooit meer moeilijk is ergens te komen, ook niet in de natuur. Daardoor is het ook nooit een overwinning ergens te komen of ontstaat bij aankomst geen vol daan gevoel over de geleverde prestatie. Volgens hem wordt je vanzelf stil als je aankomt op een moeilijk bereikbare plek, laat je het wel uit je hoofd je mobiele telefoon aan te hebben, maar luister je naar wat de zee, de bossen je te zeggen hebben. Hij vermeldt en passant dat onbereikbaarheid en ontoe gankelijkheid automatisch bijdra gen aan duisternis, omdat je niet met groot licht aan komt rijden om je auto op een in een zee van licht badende parkeerplaats neer te zet ten. De toekomst van de natuurbe scherming zit hem wat Bade betreft in het creëren van zeeën van duis ternis, stilte, ontoegankelijkheid en onbereikbaarheid waardoor een zee van kansen moet ontstaan. Dat doel lijkt hem haalbaar, mits er in stilte aan wordt gewerkt zonder er veel ruchtbaarheid aan te geven. Ook dat houdt het namelijk span nend en schaars. Bestuurders, onderhoud het land schap zoals het is en maak er geen attractiepark van. Riet de Wit, Den Burg. Sander Legierse uit den Burg slaagde aan de afdeling Economie van het ROC Kop van Noordhol land voor het diploma onderne mer/manager detailhandel niveau 4. Hij behaalde daarbij de deelkwa lificatie presentatie en promotie 1 Hij is werkzaam bij Sportshop Texel. Pharos heeft nog vakantiekaarten Pharos Texel heeft nog vakantie- kaarten voor de jeugd. Jongeren van 11 tot en met 14 jaar kunnen daarmee aan verschillende activi teiten deelnemen. De welzijnsstichting begon woens dag met de verkoop, maar heeft de indruk dat veel jongeren op dat moment liever op het strand of aan het zwembad lagen, waardoor niet alles verkocht werd. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Pharos (315224) of jongerenwerkster Esther Duinker (06-12657263). Een kaart kost €18,-. Op de website van Pharos (www.pharostexel.nl) is te lezen wat er allemaal mee te doen is. Joost van Heerwaarden slaagde voor het diploma bedrijfstechniek bouwbedrijf en het kader- en ondernemersdiploma aannemer burgerlijke utiliteitsbouw. Hij is werkzaam als medefirmant in tim mer- en bouwbedrijf Firma Van Heerwaarden. Suzan Wieringa (24) uit Oosterend is aan de Hogeschool INHolland in Haarlem geslaagd voor de studie Media. Entertainment Manage ment.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7