mm fc EXEU23 Cjrocn "Zwarts Jexels in het harL, Alert ingrijpen bij hooibroei Geen explosieven Grote hooibrand aan de Ruigendijk Agressieve watersporter OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12393 DINSDAG 28 JULI 2009 TEXELSE™COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg In het bijzijn van familie is de van Harold Kious zondagmiddag uitgestrooid op de Waddenzee Catalina - vliegboot was IfM één van de his torische vliegtui gen die dit week De Texelse Wolonderne ming verhuist aan het eind van dit jaar naar de schuren van RAB aan Vlamkast. Coen Schoon heden is er zon dag net niet in geslaagd de derde editie van de zomercross in de Dennen te winnen end op Vliegveld Texel stonden Door alert te reageren heeft melkveehouder Marcel Hin van de Spangerweg zondagavond voorkomen dat hooibroei zou uitgroeien tot een schuurbrand. Hij ontdekte tegen melkerstijd dat hooibalen inwendig waren gaan smeulen. Hin had vijftig hooibalen op 22 juni in de overkapping gereden. 'Het was die dag niet zonnig en het kon nét. Ik heb nog nooit hooibroei gehad, maar omdat ik weet dat het kan gebeuren hou ik het altijd in de gaten. Vooral de eerste twee weken, maar ook daarna.' Nadat hij op weg naar de melkstal de broei had ontdekt, waarschuwde hij de brandweer en familieleden en reed de balen van 400 kilogram met de voorlader zo snel als hij kon onder de overkapping vandaan. Het had niet veel langer moeten duren, want uit het hooi kwam al een rookpluimpje tevoorschijn. Bij het weghalen bleek dat een deel van de balen zwart was geworden en dat de inwendige temperatuur hoog was opgelopen. De brand weer hield ter plekke de slang in de aanslag, maar doordat de hooi- klamp tijdig buiten was gereden, hoefden de manschappen niet in te grijpen. Bij onderzoek in een maïsveld ten zuiden van de Slufterweg zijn geen explosieven aangetroffen. Wel metalen voorwerpen, zoals een oude batterij en een metalen kan netje. Het graafwerk gebeurde in opdracht van Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier, in verband met de aanleg van een rioolleiding. www.spMdhMt.nl i meerdere waterstralen in bij de hooibrand aan de Ruigendijk. Met behulp van een zogeheten overwaaien brandende deeltjes naar het achterliggende natuurgebied voorkomen. ifoio r«ue/pno:o Bij een hooibrand die in de nacht van zondag op maandag kort na half twee aan de Ruigendijk werd ontdekt is een grote klamp hooi in vlammen opgegaan. De vuurzee waarvoor meerdere brandweerauto's waren gealam- reerd, was tot in de wijde omge ving te zien. Brandende deeltjes waaiden over naar het achterlig gende duingebied. Bij aankomst van de brandweer stond de klamp al in lichterlaaie. De brandweer zette onder meer de nieuwe tankwagen in. Er werd met meerdere brandspuiten een water- scherm aangelegd waarmee men probeerde te voorkomen dat bran dende deeltjes zouden overwaaien naar het achterliggende droge natuurgebied Met een warmte- beeldcamera controleerde de brandweer de situatie. De hooiklamp is eigendom van bollenteler Norbert Smit van de Maaikeduinweg. Summer Event op Eagles Ranch De Eagles Ranch vormt zondag 2 augustus het decor voor het jaarlijkse Eagles Summer Event. Misleidend Texelse ondernemers melden mis leidende facturen te hebben gehad van een bedrijf met de naam Telel- nfobel BV. Voor een vermelding in de online gids www.telefoongids- online.net wordt een bedrag van €284,51 gerekend. Het lijkt erop dat het om een rekening gaat, vooral omdat betaling 'gaarne bin nen 14 dagen' wordt gevraagd, maar in kleine letters staat dat een aanbod is. Tussen 10.00 en 16.00 uur wordt op de boerdenj aan de Wester- boersweg nabij De Waal een keur aan demonstraties gegeven, veelal met paarden, maar ook met hon den. Daarnaast laten een paardentand arts en een hoefsmid zien wat voor werk zij doen, worden workshops gegeven, is er een ambachtelijke markt en wordt live-muziek ten gehore gebracht. Ook voor kinde ren is er allerlei vermaak, zoals een speeltuin met spnngkussen en een zandbak. Er is een clown en de inwendige mens kan bij een barbecue worden versterkt met lekkere hapjes en drankjes. Een agressieve opvarende wordt in de jachthaven in Oudeschild gearresteerd. Aangehouden na mishandeling De politie heeft van zaterdag op zondag rond 3.30 uur in de Dorpsstraat in De Koog een 66- jarige man uit Den Burg aange houden. Hij had een 35-jarige man uit Avenhorn mishandeld. De twee kregen een woordenwis seling op straat en opeens haalde de Texelaar uit. Hij gaf de man uit Avenhorn een vuistslag en daarna met een ijsemmer een tik toe. Het slachtoffer liep een kapotte wenk brauw op. De verdachte is na ver hoor in de loop van de ochtend met een proces-verbaal op zak vrijgelaten. TEXELSE^COURANT Reddingboot Francine Kroesen schoot zondagmiddag een zeil jacht met motor- en/of stuurpro- blemen te hulp. Het betrof de Redbull, die bij het Molengat lag. Ter plaatse bleek dat met de opvarenden geen land was te bezeilen. Even later werd ook de waterpolitie Spectaculaire demonstratie KNRM drukbezocht Onder grote publieke belangstel- werd onder meer een passagier ling en bij ideaal weer hebben red- van een helikopter aan een lijn op ders donderdagavond bij paal 20 een schip neergelaten. Aan de in De Koog een spectaculaire demonstratie werd meegewerkt demonstratie verzorgd. Daarbij door opvarenden van de Texelse reddingboten Beursplein 5, Zalm en Francine Kroesen. Ook de Joke Dijkstra van station Den Helder deed mee. (Foto Bert Koning) opgeroepen, omdat de twee man nelijke bemanningsleden agressief en vermoedelijk dronken waren of drugs hadden gebruikt. D§ boot werd binnen gesleept in de haven van Oudeschild, waarna de Texelse politie de mannen van boord haal de. Eén van de twee werd agres sief en begon de politiemannen uit te schelden, waarbij over en weer tikken werden uitgedeeld. Hij werd tegen een container gezet en gear resteerd, waarna hem op het bureau een blaastest werd afgeno- Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. ZELDZAME WALSTRO- PIJLSTAART RUPS NABIJ 'DE HORS'... vakantiekrant Verschijnt wekelijks van 3 juli t/m 28 augustus. Oplage: 450.000 in fullcolor U kunt uw agendapunten en advertenties steeds tót 10 dagen voor de verschijningsdatum opgeven AAAH, wat 'n PRACHTIG ZWAARBEHAARD EXEMPLAAR! Tel. 0222 - 36 26 00 nfo@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg LANGEVELD DE R00Y

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1