r UL *m e TEXELSE 3 COURANT yrs, Boekwinkel als 'lievelingsspijkerbroek' Nooit eerder zoveel broedende lepelaars DINSDAG 28 JULI 2009 Familieberichten "Wie geeft van wat hij heeft, is waard dat hij leeft" Vol in het leven stond hij. Vol met plannen, ide eën, vreugde en vechtlust. Nooit was hij bang. nog niet misschien. Elke uitdaging ging hij aan met als motto "make it happen!". Hij leefde zijn dromen, werkte zijn plannen uit met smaak en overgave tot in het kleinste en fijnste detail. Pap, wat heb je veel bereikt en wat kunnen we nog elke dag veel van je leren: geen zorgen voor de dag van morgen, niet opgeven bij tegenslag, één ding tegelijk doen en genieten van al het mooie om je heen. Soms was'ie giftig, soms was'ie lief, maar wat hij ook deed, hij liet niemand onberoerd. Lieve papa, dear Ad, we houden van je, we love you, en zullen al die dingen van je missen. Ab Klein Woolthuis Johanna Klein Woolthuis - Konijnenbelt t 5 september 1940 24 juli 2009 Ayla Klein Woolthuis Ardi en Peter, Paul, Susan, Karlijn Rosalinde en Paul, Eleanora Harmen Bonne en Caroline Laagwaalderweg 20 1792 CE Oudeschild Ab is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel" op de Bernhard- laan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 30 juli van 19.00 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 31 juli om 13.30 uur in de Maartenskerk, Kerk straat 2 te Oosterend. Aansluitend zullen wij Ab begeleiden naar zijn geliefde plek op de Hoge berg te Oudeschild, waar de begrafenis plaats zal vinden. Na afloop nodigen wij u daar uit waar Ab, van alle plekken op de wereld het liefst was, de boerderij aan de Laagwaalderweg 20 te Oude schild. Hier kunt u de familie condoleren. Ook als u geen rouwkaart heeft ontvangen bent u van harte welkom dit afscheid met ons te delen. Hij was er altijd voor iedereen Met raad en daad Samen fikkies stoken en sigaartjes roken Nog zoveel te doen Zoveel te geven Nog niet klaar in dit leven Ab Klein Woolthuis Wij wensen Ayla, Ardi en Peter, Rosalinde en Paul, Harmen, Bonne en Caroline en kleinkinde ren heel veel sterkte met dit verlies. Gerard en Colette Marieke Volop in het leven, nog zo veel te geven, ideeën en plannen te over, in een keer voorbij. Voor ons was je een kei. Geschokt en verdrietig, maar tegelijkertijd dank baar voor de jaren dat wij met hem samen heb ben mogen werken, moeten we afscheid nemen van Wij wensen Ayla, Ardi, Peter, Rosalinde, Paul, Harmen, Bonne en Caroline veel sterkte toe. Jack en Erica Freek en Auktje Mark Diep geschokt zijn wij door het plotselinge en veel te vroege overlijden van Ab Klein Woolthuis Wij leven intens mee met Bonne, Caroline, familie en dierbaren. Ben, Lisanne, Mayke en Hugo Gerard, Colette en Marieke Sander Marco, Marleen, Daan, Noor en Stan Joost, Anneke, Timme en Siem Jeroen, Petra, Nick en Dave John en Immetje Jack, Erica, Manon en Marrij Otto, José, Tijme en Maud Marcel en Jessica Heeb bifjovule*-, heeL gewoon*. Gewoon een HeeT bijzonder penoon. Verdrietig, maar met heel veel mooie herinneringen nemen wij afscheid van Ab Klein Woolthuis Lieve Bonne en Caroline, Harmen, Ayla, Ardi en Peter, Rosalinde en Paul en kleinkinderen heel veel sterkte toegewenst. Pieter-Jan en Astrid Marieke en Michel Saskia, Jan-Jelle en Cinvya Geschokt en verslagen zijn wij door de plotselinge dood van A. Klein Woolthuis Wij wensen Bonne, Caroline en familie veel sterkte. Bestuur Solexvereniging Steeksleuteltje 9 wuivuimciw TEXEL Nooit meer zullen we jouw vraag horen 'Is het nuttig, nodig of aangenaam?' Met verbijstering hebben wij kennis genomen van het onverwachte overlijden van onze markante directeur Ab Klein Woolthuis Zijn ambitie, gedrevenheid, betrokkenheid en gezegden zijn onuitwisbaar. Ab was de altijd aanwezige benzine in de motor van Techno- tape. Wij zullen hem enorm missen! Wij wensen zijn vrouw Ayla, onze collega's Har men, Bonne en Caroline en zijn dochters Ardi en Rosalinde met hun gezin alle sterkte toe in deze moeilijke tijd. Medewerkers Technotape International B.V., Baarn Technotape USA Inc., Crete Tolweg 7 3741 LM Baarn Waar de weg mij brengen moge aan des Vaders trouwe hand. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoe der, één dag voor haar 84s16 verjaardag. Riet van der Pijl-Ruis weduwe van Jan van der Pijl --- Dirkshorn, 27 juli 1925 t Den Burg, 26 juli 2009 Goutum: Marjo Noordermeer- van der Pijl Herman Noordermeer Leeuwarden: Xander en Annet Noordermeer-Ronner Arne Leeuwarden: Jasper Noordermeer Almere Hout: Jan van der Pijl Elze van der Pijl-Feenema Leeuwarden: Merel van der Pijl Almere Hout: Charlotte van der Pijl Ma is thuis, "Camerlant", Waalderstraat 88, Den Burg. Vrijdag 31 juli is er van 10.00 tot 10.30 uur ge legenheid tot condoleren in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg, aansluitend vindt de afscheidsplechtigheid plaats. Waarna de crematieplechtigheid om 13.15 uur wordt gehouden in Crematorium Schager- kogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na de plechtigheid kunt u de familie ontmoeten in de koffiekamer van het crematorium Correspondentieadres: Marjo Noordermeer- van der Pijl, Lykwei 6, 9084 AK Goutum (Fr.) Na 16 jaar vriendschap die plotseling is afgebroken. Maar de warme herinnering blijft. Echt afscheid nemen van iemand die je dierbaar is, is erg moeilijk. De vele kaarten, telefoontjes, bloemen en uw aanwezigheid hebben ons zeer gesteund en doen beseffen dat zij niet alleen voor ons, maar ook voor anderen veel heeft betekend. Het geeft ons de moed en kracht om verder te gaan nu STIEN STOOF-BARNEVELD er niet meer is. Vanwege de overweldigende belangstelling is het voor ons onmogelijk u allen persoonlijk onze op rechte dank te betuigen. Jaap Stoof Kinderen en kleinkinderen Texel, juli 2009 Komend najaar beginnen de ver bouwingen, waarbij café De Slock en Nauta Boek worden geïntegreerd in een cultuurcentrum. De boekhan del wordt daarbij 70 vierkante meter groter en krijgt een totale facelift, waarbij onder meer de vloerbedek king, het licht en de toonbank wor den vervangen. De winkel, die inclu sief de eigenaren zes medewerkers telt, krijgt ook een nieuw logo. 'Het bestaande is verouderd. Het is ont worpen toen er onder de vlag van Nauta ook nog een foto- en een CD-winkel waren.' Welboren, telg van een familie van boekhandelaren (waarvan hij de derde generatie vormt), ziet de toekomst zonnig tegemoet. 'Ik word dit jaar AOW'er. maar ik heb nog geen zin het rustig aan te gaan doen. Het gaat hart stikke goed met ons, ondanks de economische malaise zitten wij in een stijgende lijn. Dat geldt voor lang met alle boekwinkels. Ik heb gelezen dat dat een soort wetma tigheid is: bedrijven die het goed doen, blijven het goed doen, bedrij ven die het al moeilijk hebben, lopen kans te verdwijnen.'Enthousiast vertelt Welboren dat hij en zijn medewerkers er veel voor doen om hun bednjf te laten bloeien. 'We zijn altijd op zoek naar leuke dingen, die de winkel net even specialer maken. Binnenkort komt er een alomvat tend boek uit over de reis naar de maan. in een enorm formaat en 348 pagina's dik. In een beperkte oplage van, 1969, wereldwijd, die allemaal zijn gesigneerd door de astronauten van die eerste reis. Dat boek gaat in de voorverkoop €750,- kosten. Toch hebben wij er al twee verkocht op Texel.' Hij glimlacht trots. Niet eerder sinds met het tellen van lepelaars werd begonnen, zijn op Texel zoveel broedende paartjes gezien. Het zijn er 397, 27 meer dan vorig jaar. De grootste kolonie is te vinden in de Geul, minimaal 297 paartjes. Vorig jaar waren het er 274. Het werkelijke aantal ligt vrijwel zeker hoger. Omdat de nesten zonder verstoring niet te benaderen zijn, heeft Staatsbosbeheer luchtfo to's gebruikt. Aangezien een deel van de lepelaars in en onder bomen nestelt, werd een aantal nesten waarschijnlijk niet gezien. In de Muy werden 30 a 32 nesten geteld, tegen 26 vorig jaar. Op de Cello en piano in kerk Den Hoorn In het kerkje van Den Hoorn vindt donderdag 30 juli een con cert plaats door cellist Fedor Zemlerub en pianist Mirsa Ada- mi. Op het programma staan werken van Valentini, Bach en Schubert. Zemlerub uit Rusland en Adami uit Albanië zijn op Texel op uitnodiging van The International Holland Music Sessions waarbij zij een zomerschool volgen in Bergen. Bekende musici en muziekpeda gogen begeleiden hier jonge musi ci op hun weg naar het concertpo dium. Het concert begint om 19.00 uur, de toegang is gratis. Schorren telde Natuurmonumen ten 70 paar lepelaars, net zoveel als vorig jaar. Het totaal aantal lepelaars in Nederland bedroeg volgens de werkgroep lepelaars in 2008 1903 paar, waarvan 1185 in het Waddengebied. Dat grote aantal op de eilanden is vooral te danken aan het ontbreken van vossen, die fanatiek jagen op eie ren en jonge vogels. Lepelaars worden sinds 1946 jaarlijks geteld. Van voor die tijd zijn wel enkele waarnemingen bekend. Zo broedden er in de tweede helft van de negentiende eeuw tussen de 5 en 25 paartjes op Texel. In 1947 waren het er nog 150, maar als gevolg van vervuiling van het grondwater, de afname van goed voedsel en het rapen van eieren liep het aantal daarna snel terug. Het dieptepunt werd in 1968 bereikt, toen niet meer dan 23 paartjes een nest bouwden op Texel. Daarna trad het herstel in. Eerst heel lang zaam, want in 1995 werden niet meer dan 75 nesten geteld. Pas de afgelopen jaren zijn de lepe laars aan een gestage opmars bezig, ook landelijk. Lepelaars zijn op Texel goed te bekijken vanaf het uitkijkpunt aan de Mokweg (en tijdens excursies van Staatsbosbeheer). Het meren deel van de in de Geul broedende lepelaars zit daar in de buurt. Aan- en afvliegende vogels, voor al ouders met voedsel, zijn er een vertrouwd beeld. De lepelaars zoeken voedsel in sloten op Texel en de Kop van Noord-Holland. In 'Een winkel die past als je lieve lingsspijkerbroek, met het assor timent van een stadsboekhandel, met de rust van het eiland en vooral veel liefde voor het boek én de lezer.' Het Is een bijzonder loftuiting waarmee Nauta Boek is genomineerd voor de titel Boek handel van het Jaar, een landelij ke prijs. De nominatie is afkomstig van Hedi de Zanger, accountmanager bij uit geverij Luiting Sijthoff. Ze komt ken nelijk graag bij de boekhandel van de familie Welboren aan de Park straat, want ze gooit er nog een paar fraaie complimenten tegen aan: 'Vader Daan, moeder Carry, beide dochters en enkele mede werksters lezen gezamenlijk zo ongeveer alles wat er op de Neder landse markt verschijnt.' En: 'De consument is in hun ogen altijd een "eilander", ook al kom je er voor de eerste keer.' Daan Welboren, die volgend jaar veertig jaar in het vak zit, is blij met de nominatie. 'Ze verwoordt goed wat wij nastreven. De klant staat bij ons centraal. Dat is ook één van de redenen dat we geen eigen website hebben. Het opzetten en bijhouden daarvan zou veel tijd kosten en die besteden we liever inhoudelijk aan ons vak en aan de mensen die in onze winkel komen. Het leuke is ook dat deze nominatie komt van een buitenstaander. Er zijn tot nu toe zestien bedrijven genomineerd, maar het merendeel is naar voren geschoven door eigen medewer kers.' Nominaties kunnen worden gedaan tot 3 augustus. Wie er uit eindelijk de prijs krijgt, wordt bepaald door een jury uit de boe kenbranche, die ook 'mystery guests' inzet om de winkels te beoordelen (zie ook www.boekblad. nl). Het eerbetoon komt op een moment dat bij Nauta Boek hard aan de toekomst wordt gewerkt. Daan en Carry Welboren helpen klanten van hun genomineerde winkel. (Foto Joop Pommels) de sloten vangen ze vooral drie- doornige stekelbaarsjes. Daar naast gaan ze op het wad op jacht naar garnalen. De nesten zelf zijn door de weelderige groei van wilgen veel minder goed te zien. Wel zijn de roepende jongen te horen. Meer informatie over lepelaars is te vinden op www.werkgroeple- pelaars.nl; via deze website kun nen ook waarnemingen worden doorgegeven. De lepelaars in de Geul kunnen worden bekeken tijdens e

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3