TEXELSE 7 COURANT Dubbel succes Jan Keijser en Alicia Saai Coen Schoonheden net niet snel genoeg Texelse Wolonderneming naar Vlamkast Bloedmooie ellende in Klif 12 MOLENBOS Wat ik zeggen wou en ik ben de eerste om dat aan te nemen. Ook geloof ik best dat men toestemming heeft om na 1 juni het werk uit te voeren en dat men zeker niet expres schade aan brengt. De machinist zal zich ook van geen kwaad bewust zijn en alleen maar zijn werk doen. Toch hoeft mijns inziens niet alles dat kan of mag ook direct gedaan te worden. Wellicht kunnen dit soort kleinere slootjes toch wat later geschoond worden. Ik waag loop over 1 kilometer. Cor en Rik Bijpost en Teun Eelman doen aan bijna alle crosslopen op Texel mee om elkaar te bestrijden. Ditmaal was Cor de snelste. Hij finishte in 3.22. slechts één seconde eerder dan zijn broer en zijn buurjongen. In de wedstrijd over 8 kilometer was Mario Kröckert uit Duitsland veruit de snelste. Hij finishte in 28.10, bijna twee minuten voor concurrent Erik van der Veen. Coen Schoonheden kwam in 30.06 als derde over de streep en was daar mee de beste veteraan. Laurien Bakker was op deze afstand alle vrouwen te snel af (42.40). Alle uitslagen staan op de website www.svzdh.nl. het te betwijfelen of dat echt zoveel invloed heeft op de waterafvoer. Juist deze kleine slootjes zijn van belang voor de kleinere diersoor ten om te kunnen overleven, omdat hier weinig tot geen grote rovers, die de natuurlijke vijanden zijn. voorkomen. Hoe dan ook, feit blijft dat een hele biotoop wordt verstoord, waarbij allerlei soorten van plant tot vis en amfibie en van slak tot vlinder de dupe zijn. Dit geldt voor zowel elk individu als voor de voortplanting van al deze soorten. Ook blijft dat wettelijk beschermde planten - de zwanebloem - zonder pardon wor den weggemaaid, terwijl als ik maar één bloempje zou plukken ik zwaar in overtreding ben en bekeurd kan worden. Niet alleen het tijdstip waarop het werk wordt uitgevoerd is van belang (vooral voor planten NA de bloei), ook de manier waarop (met grote maaibak) is van invloed, want hierdoor vallen heel veel onbe doelde en onnodige slachtoffers onder de dieren. Als het u werkelijk gaat om hiermee rekening te willen houden, dan hoop ik van ganser harte dat u een andere manier van werken zou willen proberen te ont wikkelen. Frans van der Reyken, Den Burg. DINSDAG 28 JULI 2009 De wedstrijd in De Koog trok zondag veel toeschouwers. (Foto Genua Tmmeman) Dubbel succes voor koetsier Jan Keijser en steekster Alicia Saai, die zondag in De Koog de vierde wedstrijd om het Texels kampi oenschap ringsteken op hun naam brachten. Ze versterkten daarmee hun leidende positie in het klassement. Bovendien kre gen ze de prijs voor het schoon ste geheel. De tweede plaats in De Koog was voor Frits Witte en dochter Eva. Petruska Timmer en dochter Laris- sa legden beslag op de derde plaats Een extra prijs voor het 'enthousiastste geheel' werd uitge reikt aan Marieke van Liere en Lin da Koolhof. Er deden dertien aan spanningen mee. Drie dagen eerder was in Den Hoorn voor veel toeschouwers de derde wedstrijd om het kampioen schap gehouden. Deze werd gewonnen door Petruska en Laris- sa Timmer, vlak voor Jan Keijser en Alicia Saai. Natasja Garritsen en steekster Wendy en Frits en Eva Witte moesten een barrage rijden om te bepalen wie derde zou wor den. Deze strijd werd beslist in het voordeel van Garritsen. De volgende wedstrijd wordt zon dag 9 augustus in De Cocksdorp gehouden en begint om 15.00 uur. Coen Schoonheden is er zondag net niet in geslaagd de derde editie van de zomercross in de Dennen te winnen. De Texelse atleet voltooide zijn race over 8 kilometer in 32.19 minuten, drie seconden meer dan winnaar Niels Esmeijer uit Amsterdam. Snelste dame, in 44.09, was Lau rien Bakker. De zomercross trok 93 hardlopers en verliep ditmaal prima. Om alle onduidelijkheid te vermijden, had de organisatie een extra post neer gezet en enkele extra pijlen getrok ken. Bij de jeugd tot en met 12 jaar was er wederom een strijd tussen broers Cor en Rik Bijpost en buur jongen Teun Eelman. Cor was de snelste, hij liep de 1200 meter in 4.06. Eerste bij de meisjes was Sterre Kiltz uit De Waal. Zij liep 4.20. Anna Schëfers uit Essen was tweede in 4.34. Rob ter Burg was oppermachtig in de loop over 4 kilometer. Hij kwam binnen in 15.47 en bleef daarmee al zijn concur renten ver voor. Wel was er een geweldige sprint nodig om te bepa len wie er tweede en derde wer den. Pieter Dogger en Frits van der Gracht, beiden uit Den Burg, gaven elkaar geen duimbreed toe. Uitein delijk wist Dogger zijn tegenstrever net voor de meet in te halen. Het verschil bedroeg precies een seconde (16.56 tegen 16.57). Uitslagen: 1200 meter - l.Cor Bijpost, 4,06; 2.Teun Eelman, 4.09; 3 Rik Bijpost, 4,11; 4.Jelle van der Duim. 4.13; 6.Sterre Kiltz, 4.20; 11-Hidde van Lingen, 4.53; 12.Eduard Garritsen, 4.55: 13.Jeffrey Zi|m. 5.00. 14 Aron Zeeman. 5.00; 15.Noor Kikkert. 5 04: 16 Meinte van Lingen, 5.04; 18.Adri- aan Lap, 5.11. 19. Piet er Arensman. 5.13. 20 Bob Grismgt, 5 19. 21 Mattijs Lap, 5.24: 23.Tijn Zeeman, 5.39; 26.Marijke van der Duim. 6.57, 23.Berber van der Duim, 7.15. 4 kilometer - 1 Rob ter Burg (Jullanadorp), 15.47; 2.Pieter Dogger, 16.56; 3.Frits van der Gracht, 16.57, 4.Hessel Arensman. 18.30: 12.Simon Lap, 21.17; 13.Anna van der Duim, 21 18. 15 Rob Arensman, 21 38. 16.Shannan Eijkhout, 21.40, 18Axel Gar ritsen, 22.17; 19.Theo Schraag, 22.31, 21.Toon van Beek, 23.35; 22 Jan Dogger, 23.38; 23.Marit Zijm, 24.08; 24.Dirk Eel man, 24.14; 29.Mariët van der Werf, 24.34. 8 kilometer - 1.Niels Esmeijer (Amster dam). 32.16; 2 Coen Schoonheden. 32.19. 3.Peter ter Burg (Julianadorp), 32.57; 4.Richard Bijpost, 33.15; 6 Martin Baptist. 34.11; 9.Gauke van Lingen, 36.07; 15.André Kooger. 40.57; 16.Thomas Rich ter. 41 08; 18 Arco Gamtsen, 43.18; 19.Lo Bremer, 43.36; 20 Leendert Eelman, 43.49, 23.Laurien Bakker. 44,09; 25 Rose Gos- linga, 44 14; 26.Marijke Stark, 45.27. 27 Cees Goslinga, 45.43; 28.Tryntsje Post- ma, 46.39. Sloten maaien (Open brief aan Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier) Hoewel het antwoord van Hoog heemraadschap in de krant van 24 juli 2009 op mijn vraag voor het maaien van sloten mij niet hele maal bevredigend was, wil ik toch mijn dank uitspreken voor de reac tie, want er komt tenminste een antwoord. Uit het stuk komt naar voren dat men rekening wil houden met de natuur en de richtlijnen van de wet Records sneuvelen in crossloop ZDH Bij de tweede crossloop van ZDH sneuvelden twee records. Meest in het oog springend was dat van het aantal deelnemers, dat sinds vrij dag op maar liefst 141 staat. Voor de tweede keer op rij verwees de 14-jarige Rob ter Burg uit Juliana- dorp het parcoursrecord over 4 kilometer bij de jeugd naar de boe ken. Verbeterde hij de oude toptijd vorige week al met acht seconden, ditmaal haalde hij er nog vijf tellen van af. Het record staat nu op 14.24 minuten. Snelste bij de man nen was Jaap Witte (13.48), beste vrouw was Rose Goslinga (19.21). Bijzonder spannend was de mini- Duisternis Naar aanleiding van het artikel 'Op Koers': vitaal en springlevend (Texelse Courant vrijdag 24 juli) het volgende. Als één van de kernkwa liteiten wordt nachtelijke duisternis genoemd. Als we er belang aan hechten dat er nachtelijk duister is op Texel en dat er geen onnodige hoeveelheden energie worden ver spild. dan is het misschien een idee dat de Stichting Woontij ein delijk eens een keer iets gaat doen aan het verstorende lichtbaken dat campus de Potvis ('t Horntje) is, waar sinds de oplevering de gale rijen de hele nacht worden verlicht met onnodig schelle lampen die tot ver in de omgeving een (ver)storend effect hebben. Adriaan Krabbendam, 't Horntje. Pannavoetbal bij paal 17 Op het strand bij paal 17 wordt zaterdag het Open Texels Panna gehouden, één van de vijftig onder delen van het door Menno Siebin- ga georganiseerde Body Brein Festival. Volgens insiders is panna meer dan een sport. Het is een lifestyle, waarbij een subtiele voet beweging tien keer meer waard is dan een doelpunt. Winnaar is niet de speler die de meeste doelpun ten maakt, maar die zijn tegenstan der door de benen speelt. Het toernooi duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Teams bestaan uit slechts één speler. Er wordt gestre den in drie leeftijdscategorieën: tot en met 11 jaar, 12 tot en met 15 jaar en 16 jaar en ouder. Opgave kan bij Sportservice Texel, mede organisator van het evenement, via e-mail sportservicetexel@texel. com en www.sportservicetexel.nl. Deelname kost €5,-; voetballers van 14 jaar en jonger betalen €2,50. Wie eerst nog wil oefenen, kan meedoen aan een clinic. Deze Foursome Golfers streden afgelopen week end op de baan bij De Krim om wordt vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur gehouden op vakantiepark De Krim en zondag van 14,00 tot 16.00 uur herhaald bij paal 17. Deelname kost €5,- (€2,50 voor kinderen). Opgave via jolanda@teamsiebinga. com het clubkampioenschap fourso me. Teams van twee heren of twee dames speelden achttien holes, waarbij ze om de beurt één bal sloegen. Reynier de Graaff en Kevin van Zuilekom veroverden de titel met 86 slagen bruto. Runners-up waren Piet Schuijl (uit De Koog) en Jaap Pameyer met 88 slagen. Hans de Leeuw en Bart Medema eindigden met eveneens 88 slagen op de derde plaats. Bij de dames werden Janneke Kampstra en Joke Geldorp kampi oen met 92 slagen bruto. Thea Bakker en Carla Kager kwamen ook met 92 slagen binnen. Josje Eelman en Els Postma werden met 97 slagen derde. Piet Harman en Peter Rip en Josje Eelman en Els Postma werden win naars met de netto scores. Beeld van het naaiatelier van TWO, dat in het huidige pand een overschot aan ruimte heeft. (Foto Genua Timmerman) en op maat gemaakt. Een deel van de bestaande machines verhuist mee naar de Vlamkast, er komen ook nieuwe spullen. Ook de bios coop verhuist mee. Het bedrijf maakt onderdeel uit van het pro ject Parkeren en Meer en krijgt onder meer de nieuwe supermarkt in de buurt. 'Een plek waar meer reuring heerst. Minder afgelegen, dus dat betekent dat we wel meer aanloop zullen krijgen. De nieuwe locatie past ook bij de wat meer ambachtelijke atelierfunctie die we willen uitstralen. Een meerwaarde dus.' Want wat Jacobs wil benadrukken is dat de toekomst van TWO, dat onderdeel is van RAB Beheer, niet in het geding is. 'We zijn kleiner geworden, maar zijn nog steeds marktleider in het segment scha penwollen dekbedden, maken mooie producten en innoveren', doelt hij onder meer op de Hot Duo, de pannenlap met schapen wol als vulling en een kleurige tijk. 'Voorbeeld van vernieuwing binnen dit bedrijf is dat de tijk van bepaal de Texeler dekbedden is voorzien van het GOTTS-label. We zijn de eerste die een gecertificeerd orga nisch dekbed maakt.' Er werken momenteel twintig mensen, samen goed voor dertien FTE. Wat er met het oude pand van TWO, dat eigendom is van Dick Graaf, gaat gebeuren, is nog niet bekend. Vorige week werd het in deze krant te huur aangeboden. De Texelse Wolonderneming (TWO) verhuist aan het eind van dit jaar naar de schuren van RAB aan de Vlamkast. De gebouwen worden de komende maanden voor dat doel geschikt gemaakt. De reden voor de verplaatsing is tweeledig. Het huurcontract voor het huidige pand loopt af en de bestaande ruimte is veel te groot en past niet bij de nieuwe strate gie van de dekbeddenfabrikant. Van een bedrijf dat grote massa's dekbedden produceert, is TWO omgebouwd tot een specialisti sche onderneming die zich vooral richt op de vakhandel. 'Zeg maar het betere marktsegment', zegt directeur Seph Jacobs. 'We zijn een flexibel bedrijf geworden dat dicht op de markt zit. De levenscy clus van een dekbed is veel korter dan voorheen. Waren de oude tij ken nog beige, de nieuwe zijn licht en helder wit. Onze stylisten wer ken continu aan nieuwe vormen en kleuren. We moeten tegenwoordig snel op trends in de markt kunnen reageren. De tijd dat we massaal één soort dekbedden produceer den, ligt achter ons.' De overcapaciteit die hiervan het gevolg is, wordt bevestigd bij een rondgang door het immens grote gebouw, bij elkaar tienduizend vierkante meter. De voorraad is, zeker in deze tijd van het jaar, klein en stellingen zijn voor een deel in gebruik. 'Het moet veel compacter. Daardoor kunnen we veel efficiën ter werken. Bovendien: als je het bedrijf verandert, moet je ook de sfeer veranderen.' De nieuwe wolfabriek die architect Ronno Honingh heeft getekend, heeft een oppervlakte van 4500 vierkante meter. Modern ingericht Tekening van het nieuwe pand, dat is ontworpen door architektenburo Ronno Honingh. Bovenaan het vooraanzicht, onder een beeld van de bioscoopzaal. 'Hoe bloedmooi diepe ellende kan zijn', schreef een recensent over cabaretiers Alkemade Bloemen, die vrijdag 31 juli in theater Klif 12 in Den Hoorn optreden. Wij willen ook naar huis is het vier de programma van Leo Alkemade en Roel Bloemen, die sinds zeven jaar een duo vormen en moeilijk met andere cabaretiers te vergelij ken zijn. Ze zijn vaste tekstschrij vers voor het radioprogramma Spijkers met Koppen en waren wekelijks als panel te zien in Jack Spijkerman's Koppensnellers. Bloemen trad in dat programma eveneens op als imitator van John de Mol. Alkemade is ook acteur, onder meer als Robbie in Shouf Shouf, zowel in de film als de serie. Maar bovenal maken de heren the ater, van een tragikomische soort, waarin hilarische en schrijnende scènes elkaar opvolgen. Het vorige programma van Alkemade Bloemen was volgens de pers om in een gouden lijstje te zetten. Het optreden in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €14,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. n de zomercross in de Dennen gaan bijna vliegend v

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7