mm, Lions houden geen veiling EXfcLB Cjroen r^wartsJ~exels in het harL Zomerse editie ringsteken per solex Jan Freder,cl wint Kind gewond na val trap OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12397 DINSDAG 11 AUGUSTUS 2009 TEXELSE^COURANT X Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse Twintig trucks, waaronder die van zanger Henk Wijngaard, gaan zaterdag 15 augustus in colonne over het eiland. Een Hongaars paardennummer is één van de hoogtepunten van de voorstel ling van circus Althoff. Texelse scha penhouders gaan komend najaar hun drach tige ooien scan nen op het aantal lammeren dat ze bij zich dragen. De tweede editie van het Haven- VlStijn lokte zaterdag vele duizenden belangstellenden naar de haven van Oudeschild. Raak! Zegevierend rijdt een solexer naar de volgende ring. □ons Club Texel richt zich op de organisatie van een nieuwe veiling in het voorjaar van 2010. Wanneer die precies plaatsvindt, is nog niet vast gesteld. Ook moet nog een geschik te locatie worden gevonden. De serviceclub was van plan dit najaar nog een laatste boedel- en matenalenveiling te houden in de schuur vóórdat die plat gaat voor Parkeren en Meer, maar eigenaar RAB had hem al nodig om de Texel se Wolondememing tijdelijk in onder te brengen. Voor de Lions is dat een geschikt moment de veiling een nieuwe opzet te geven. Bij de veiling die in 2008 werd gehouden, was duidelijk dat er veranderingen moesten komen, halve marathon Onder zomerse omstandigheden hebben toch nog twintig leden van solexclub Steeksleuteltje 9 donderdagavond in Den Hoorn meegedaan aan het kampioen schap ringsteken per solex. Ook de publieke belangstelling was uitstekend. Kennelijk hadden niet alle Texelaars en toeristen ver koeling op het strand gezocht. Alleen de toeristenronde, waarin Arrestaties bij vechtpartij Krim De politie heeft twee mensen gearresteerd bij een vechtpartij op De Krim. Een derde man moest naar het ziekenhuis wor den afgevoerd. De vechtpartij deed zich voor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Wat er precies is voorgevallen, wordt nader onderzocht, maar een 40- jarige man uit Houten werd gesla gen met de stang van een stofzui ger. De politie hield een 40-jarige man uit Almere en een 14-jarige jongen uit Naarden aan als verdachten. De gewonde man werd met de ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Volgens de politue ging de ruzie kinderen vanaf de duoplaats moch ten steken, leverde te weinig deel nemers op om doorgang te vinden. Opvallend was dat nog heel wat solexers zich ondanks de warmte in een lange leren' jas hadden gehuld. De even traditionele pot- helmen waren door de meesten wel thuisgelaten. Na een even vro lijke als spannende strijd, kundig becommentarieerd door speaker Marco van Sambeek, hadden om een meisje. De 14-jarige jon gen, die een gebroken neus opliep, werd zaterdag heengezonden. Hij werd toen al minder als verdachte beschouwd. De 40-jarige man uit Almere mocht zondag naar huis. Het voorval had veel impact op andere gasten. Medewerkers van De Krim gingen de volgende dag tenten in de omgeving langs om uit te leggen wat er gebeurd was. De betrokkenen is volgens woord voerder André van der Vliet de toegang tot de camping ontzegd. Ze zijn inmiddels ook vertrokken. De stofzuigerstang, niet direct iets dat veel mensen meenemen als ze gaan kamperen, was afkomstig van een plek waar afval wordt ingezameld. Een 4-jarig jongetje uit Lelystad is gisteravond met een traumaheli kopter naar het VU-ziekenhuis in Amsterdam gebracht na een val van een trap. Dat gebeurde in een vakantiebungalow op vakantiecen trum De Krim. Het kind was aan spreekbaar, maar ging volgens protocol uit voorzorg naar het zie- Jacob Keijser en Jacco Gieles evenveel ringen gestoken, zodat een barrage de beslissing moest brengen. Daarin was Keijser net even trefzekerder. Ook in de strijd om de derde plaats was een extra ronde nodig. Deze werd gewonnen door Edwin van der Star, vóór Arnold van Schaik. Een speciale prijs was er voor Arnold Leijstra en zoon, die vanuit een kinderzitje stak. Tweede plaats voor Willem Vlas Boogschutter Willem Vlas is zon dag in het Openluchtmuseum in Arnhem tweede geworden bij het Buulstoernooi van ABC Taxus. Het Buulstoernooi is een wedstrijd voor traditionele schutters, die 50 pijlen schieten op een zogeheten gildeblazoen (waarmee per schot maximaal 6 punten kunnen worden behaald). Nederlands kampioen Ernie Breuer uit Santpoort legde met 199 punten beslag op de eerste plaats. Vlas werd met 181 punten tweede. Derde (met 165 punten) werd Rob van den Born uit Landsmeer. kenhuis om onderzocht te worden. De traumahelikopter landde op het sportveld achter De Kiekedief en dat trok de nodige bekijks van andere gasten. Bedrijfshulpverle ners van De Krim zorgden ervoor dat de hulpverleners van de heli kopter en de ambulances snel het betreffende huisje konden vinden. De Lionsveiling gaat dit najaar niet door. De loods van RAB in Oudeschild, waar het evenement jarenlang is gehouden, is in sep tember niet beschikbaar. op Vlieland Maar liefst zesentwintig Texelaars hebben zondag meegedaan aan de jaarlijkse hardloopwedstrijd op Vlie land. De beste prestaties werden geleverd door de jongste en oudste deelnemers. Uitblinker was Jan Fre- derici, die in zijn categorie - mannen van zestig jaar en ouder - al zijn con currenten achter zich liet. Hij vol tooide de wedstrijd over 21,1 kilo meter in 1.42.40. Het evenement op Vlieland, vaste prik voor veel Texelse hardlopers, krijgt steeds meer internationale allure. Er deden dit keer 780 atleten mee, onder wie dne Belgen, vier Hij was het duurste schaap van Groot-Brittanië en verwekte dui zenden lammeren met een gezamenlijke waarde van meer dan een miljoen pond. Zondag bezweek de zes jaar oude Texel se ram Tophill Joe in Aberdeen shire aan de warmte. Een consortium van acht boeren kocht Joe zes jaar geleden voor het recordbedrag van £128.000. Het is niet precies te zeggen hoe veel de ram voor hen verdiende, maar de prijs voor zijn gezamenlij ke nazaten zou makkelijk de mil joen pond overschrijden. In 2006 werd de winst van Tophill Joe al Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg omdat het aantal kavels aan het dalen was. De veiling die de Lions in 2010 willen houden, moet een podi um worden voor kunst en antiek. De veiling van TESO-aandelen blijft op het programma staan. De nieuwe veiling moet eveneens een ontmoetingsplek blijven waar iedereen terecht kan voor een gezel lige avond en een hapje en een drankje. Tradities die sinds de eerste Lionsveiling in 1982 zijn opgebouwd worden niet zomaar overboord gezet. Doel blijft zoveel mogelijk geld op te halen voor het goede doel. Een commissie van Lions werkt aan een verdere uitwerking van de plannen. Er zijn sinds 1982 tot nu toe 27 Lionsveilingen gehouden. Tot en met 1987 vonden die plaats in de schuur van Dnjver op het Wezenland in Den Burg. In 1987 verkaste de veiling naar de Groothandel in Oudeschild en in 2001 werd de schuur van RAB de thuisbasis. Het evenement ver- Duitsers, een Russin en zes Ameri kanen. Zij troffen gunstige omstan digheden, met aangename tempera turen en een lichte koelende wind op sommige onderdelen van het par cours. Uitslagen Texelaars: 21.1 kilometer - Rob Teisman, 1.34.15; Jan van der Star. 1 38.37; Jan Frederici, 1.42.40; René de Ruijter, 1.42.44; Come de Jager, 1.43.25; Cees Timmer, 1.51 48; Pictcr Jan Kooger, 1.54.05; Rose Goslinga, 1.54.26; Peter Hin, 1 59.18; Cees Goslinga, 1 59 55; Herman Lalkens, 2 09.00: Richard Koops, 2.13.08; Annie Hin. 2.14 48. 10 kilometer - Thomas Richter. 46.11Johan Bresser, 50.11Laurien Bakker. 50 24; Maar ten Smit, 56.58; Michiel de Boer. 57.11; Jeannette Koops, 1.00.24; George Eelman, 1.01.59; Yvonne Vittali, 1.08 18. 5.5 kilometer - Carmen van der Werff. 27.44: Shannan Eijkhout, 28 01; Manjke Stark. 29.53; Annelies Graaf, 31.08; Naomi Hm. 34.05. geschat op £500.000,- (zijn man nelijke nakomelingen alleen al waren goed voor £327.000). Veel van Joe's kinderen vielen in de prij zen op de Royal Highland Show en zijn duurste ramlam bracht £50.000 op. 'Maar veel van zijn nazaten zijn niet verkocht', zegt mede-eigenaar Sandy Lee. 'De beste ooien zijn achtergebleven als fokooi.' Een woordvoerder van de British Texel Sheep Society stelt dat Joe zijn stempel heeft gedrukt op de scha penhouderij in het Verenigd Konink rijk. Syndicaatslid Bruce Mair voegde daaraan toe dat Joe zijn waarde zeker heeft bewezen. 'Hij bleef tot het einde toe actief'. LANGEVELD DE R00Y huisde toen ook van het voorjaar naar het najaar en werd steevast een week vóór de jaarvergadering van TESO gehouden. Op het moment zamelen de Lions geld in door lege cartridges en mobiele telefoons op te halen. Daar voor staan op verschillende plekken op het eiland Lions Inzamelpunten. De opbrengst gaat naar het goede doel. Volgens de Uons is het oven- gens prettig als mensen alleen kleine cartridges in de Inzamelpunten ach ter te laten. Man opgepakt na negeren van bevel De politie heeft zondagnacht in De Koog een 27-jarige man uit Breukelen aangehouden omdat hij niet luisterde naar een bevel om door te lopen. De man maakte deel uit van een groepje dat net na sluitingstijd liep te bakkeleien in de Dorpsstraat. Agenten zagen hoe de 27-jarige een andere man, die een vriend bleek te zijn, een tik in het gezicht gaf. Ze haalden de twee uit elkaar en sommeerden de 27-jarige man weg te gaan. Hij luisterde daar niet naar, waarna hij werd aangehou den en zich recalcitrant gedroeg. De man werd een paar uur opge sloten en mocht daarna, met een proces-verbaal op zak, naar huis. (Advertentie) TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Engelse topram aan hitte bezweken 'Olifant van Ark' nu bij benzinestation; OK KNUL, GOOI DE OUMAAR IN DE TANK EN LAAT HET 'FANTJE' MAAR OP *T WAGENTJE STAAN. De traumahelikopter trekt veel bekijks op het sportveld van De Krim. (Foto Toxeiphoto) vakantiekrant Verschijnt wekelijks van 3 juli t/m 28 augustus. Oplage: 450.000 in fullcolor U kunt uw agendapunten en advertenties steeds tót 10 dagen voor de verschijnings datum opgeven.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1