Kijken en je verbazen over voorstelling Althoff TEXELSE 3 COURANT 50 Texel'94 wint oefenwedstrijd Vader en zoon Bijpost op dreef Zes strandhuisjes bij paal 20 vernield DINSDAG 11 AUGUSTUS 2009 Drukte bij mooie vijfde zomercross blij gezicht een gemeend applaus van een meelevend publiek in ont vangst neemt. Het maakt duidelijk dat het voor de artiesten ook altijd op kop ging en de 8 km aflegde in 30.35 minuten. Eerste dame was Margot van der Ven (38.30). De Clowns die op je hoofd meppen en met water gooien, koeien die bij je in de loge 'kijken' en een man die vlak voor je neus op een rennend paard salto's maakt. Het zijn een paar ingrediënten van de show Fifty-Fifty die tot en met zondag 16 augustus bij circus Althoff in De Koog te zien is. Gewoon lekker kijken en jezelf ver wonderen over wat je ziet. Dat is eigenlijk het beste wat je kunt doen als toeschouwer bij de voorstelling van Althoff. Niet dat je meteen van het ene in het andere uiterste valt, maar het is allerminst alledaags dat mensen aan hun haren door de tent slingeren, over gebroken glas wandelen, tot vier hoog op eikaars schouders staan of op drie moto ren tegelijk door een metalen bol crossen. En toch gebeurt het, ongeveer twee uur lang, pal voor je ogen. Zoals de titel Fifty-Fifty al aangeeft, bestaat de ene helft van de voor stelling uit klassieke circusnum mers en de andere uit meer eigen tijds werk. Het eerste uur draven al snel, onder leiding van circusdirec teur Alberto Althoff, twee kamelen, twee lama's en twee ezels door de piste, worden acts met paarden opgevoerd en laat Althoff zijn koei en de piste in. Het ziet er allemaal verzorgd uit en is onderhoudend om naar te kijken. Zittend aan de rand van de piste valt op dat de kamelen aardig groot zijn en de koeien komen imponerend over als ze hun kop over de rand van de piste steken en in de loge kijken. Leuk om te zien, maar een meisje een paar stoelen verder schrikt toch als een koeienkop zo dichtbij komt. Spannend is het als één van de artiesten op de rug van een paard een salto maakt. Het lijkt erop dat het verkeerd gaat. want hij springt ijlings van het paard. Het heeft er alles van dat dat niet bij de show hoorde. De man is snel terug op het paard en een vastberaden blik in het gezicht geeft aan dat de vol gende salto zal lukken. Dat gebeurt, waarna hij met een opgelucht en Wij zijn getrouwd! op 07-Q3-'09 Roei Bakker Esther Duinker Wintergroen I, \J$6 BL De Koog Yo bro! Van harte gefeliciteerd. Aan de zomercross in De Den nen deden zondag 81 hardlo pers mee. Een mooi aantal, gezien het feit dat een grote groep vaste deelnemers zich had ingeschreven voor de halve marathon op Vlieland. De cross werd gewonnen door Lutz Lohse, die al direct na de start spannend blijft of alles lukt. Lachspieren Clown Peppino maakt het publiek aan het lachen als hij aan een dik touw sleurt en trekt. Het andere eind ligt achter het gordijn, dus het is aan de verbeelding om te beden ken waar de clown zo'n moeite mee heeft. Tot hilariteit van het publiek maakt vervolgens een klein hondje zijn opwachting. De clown doet vóór de show ook al van zich spreken door onverwacht bezoekers op hun hoofd te mep pen met een staaf van een zacht materiaal. Een vader die de klos is, wacht tot de clown even met zijn rug naar hem staat, klimt over de stoeltjes, pakt de staaf af en ver koopt de clown een paar 'tikken'. Het levert hem het eerste applaus van de middag op. Halverwege doet de clown nogmaals van zijn spreken als drie medewerkers met gieters over de piste lopen. De aandacht is op hen gericht, waar door clown Peppino ongemerkt met een extra grote gieter door het publiek kan rennen om mensen nat te gooien. Extra spannend is het als na de pauze drie motorrijders tegelijk aan de binnenkant van een metalen bol racen. Kijkend naar het spektakel bedenk je automatisch dat ze alle drie werkelijk precies moeten doen wat ze afgesproken hebben, want het gaat het allemaal om seconden en centimeters. Hoewel het mis schien routine mag zijn, ook hier na afloop blije en opgeluchte gezich ten. Daarna is het de beurt aan Georgio met een verbluffende act met dia bolo's, Laisa di Lello laat zien dat hoelahoepen met meer dan tien hoepels geen enkel probleem is, de Braziliaanse Christiani laat zich ogenschijnlijk moeiteloos aan haar haren door de lucht slingeren en het Roemeense gezelschap Troupe Fantasy zet een aanstekelijke show neer met acrobatiek in de lucht. Een jongleur, zoon van Alberto Alt hoff, trekt de aandacht door te jongleren met hoeden die tussen het gooien door ook nog op zijn hoofd zet. Kleding Een belangrijke rol in Fifty-Fifty, is weggelegd voor de kleding, de muziek en het licht. Per act wisselt de muziek, waardoor duidelijk is dat er wat nieuws komt. De acts worden niet tot nauwelijks aan- of afgekondigd, maar dat is door de wisselingen in de muziek niet nodig. In de kleding zit de hand van Katarzyna, de vrouw van Alber to. Zij zit ook achter de theatrale onderdelen in de show. Een voor beeld daarvan is de show van Troupe Fantasy. Zij werden door Katarzyna rap uit hun oorspronke lijke kleding geholpen en kregen in plaats daarvan vrolijke pakken aan en hun show werd aangevuld met spel. Bij dat laatste mag de ver slaggever nog aan de bak. De leden van Troupe Fantasy hebben in de eerste helft iemand nodig die een beetje stevig gebouwd is. Dan heb je pech als je met kladblok en fototoestel vooraan zit. Of ik mid- dertienjarige Tim Kerkmann uit het Duitse Bielefeld won de 4 km in 15.54. Tweede werd Frits van der Gracht (16.31), Tessa van Kesteren uit Antwerpen was eerste dame (20.22). Bij de jeugd over 1000 meter werd fanatiek strijd geleverd tussen Teun Eelman en Cor Bijpost. Bijpost won (3.54), Eelman kwam een seconde later. Sanne Jansen was eerste meisje (4.29). Woensdag 12 augustus wordt de laatste Krimstrandloop van deze zomer gehouden. De wedstnjd begint om 19.30 uur, inschrijven kan vanaf 19.00 uur. Texel'94 heeft de eerste oefen wedstrijd, ter voorbereiding op het nieuwe seizoen, gewonnen. Op het terrein aan de Haffelder- weg werd zaterdagavond derde klasser QVC uit het Friese Stavo ren met 2-1 verslagen. Trainer Ben Jansen van Texel'94 had enkele jonge, talentvolle voetballers opgesteld. Zij vormden een team dat, zo op het eerste gezicht, de competi tie met vertrouwen tegemoet kan zien. Het ging weliswaar nog niet 'om Hoge scores bij maandbeker golf Kevin van Zuilekom heeft zon dag de maandbeker van de golf club gewonnen. Met 63 slagen netto (par van de baan is 72), wist hij zijn handicap terug te brengen tot 9,6. Er is in jaren niet zo goed gescoord als bij deze wedstrijd. Ook Gerdi Reijers, Rob Maaswinkel, Annabel Groothuis en Wieke Leenstra kwa men allemaal in minder dan 70 sla gen binnen. In de tweede categorie ging Lot van Schelt met maar liefst 39 stablefordpunten met de eer stnjken, op de voet gevolgd door Maricus van der Wetenng (38). Piet Bolier was een goede derde (38). Ook in de derde categorie werd goed gespeeld. Jan Peetoom won met 40 punten, Herman Lauers en naast. In de tweede helft namen de gastheren het aanvankelijk iets te gemakkelijk op. Dat resulteerde in de zestigste minuut in de - verdiende - gelijkmaker. Daarna nam Texel'94 het heft echter weer in handen. Er volg den enkele mooie aanvallen. Uit één daarvan werd twaalf minuten voor het einde 2-1 gescoord, waarna de het echie', de vertegenwoordigers Texelaars hun voorsprong niet meer van de jongste generatie toonden lef uit handen gaven. droge veld. Een kwartier voor rust werd het 1 -0 voor de thuisploeg, na een goed opgezette aanval. Bij een enorme kans om de voorsprong te vergroten, ging de bal even later net Trudie van Andel werden tweede en en gretigheid in hun spel. Aanvanke lijk ging de door scheidsrechter Hank Witte geleide strijd aardig gelijk op en waren beide partijen aan elkaar gewaagd. De doelkansjes die ont stonden, gingen verloren. Dat was mede te wijten aan het harde en De komende weken speelt Texel'94 nog twee oefen- en drie bekerwed strijden. De eerstvolgende op zater dag 15 augustus tegen Barendrecht. De aanvangstijd wordt nog bekend gemaakt. Dubbel succes voor de familie Bij post tijdens de vierde crossloop van ZDH, die vrijdag onder prima omstandigheden werd gehouden en 117 deelnemers trok. De mimloop over 1 kilometer werd gewonnen door Cor Bijpost, die na een span nende strijd met Teun Eelman in 3.13 minuten als eerste over de finish ging en zijn concurrent met twee seconden versloeg. Vader Richard Bijpost was in 31.00 de snelste man in de wedstrijd over 8 kilometer. Genoeg voor de eindzege op deze afstand was dat overigens niet, want veteraan Coen Schoonheden was in Zwembad Molenkoog vormt 29.29 nog aanmerkelijk sneller. Ook woensdag 19 augustus het decor uit het Duitse Bielefeld (15.00). Erica Goënga won tot haar eigen verba zing bij de vrouwen (19.52). terwijl Jaap Witte in 13.49 opnieuw opper machtig was bij de mannen. ZDH organiseert nog twee crosses. De eerstvolgende wordt vrijdag 14 augustus gehouden. Inschnjven kan vanaf 19.00 uur in de kantine, de start is om 19.30 uur. Bommetje de snelste vrouw, Heike Bienstein uit het Duitse Ansborg, liet Bijpost de hielen zien. Zij finishte in de bijzon der snelle tijd van 30.39. Veteraan Margot van der Ven won in 36.01 bij de vrouwen-veteranen. De loop over 4 kilometer werd bij de jeugd een prooi voor Tim Kerkmann derde. De longest drives werden geslagen door Kevin van Zuilekom en Wieke Leenstra. De neary's kwa men op naam van Gerdi Reijers en Piet Schuijl uit De Koog. Meisje gewond aan hoofd na val Een 4-jarig meisje uit Almere heeft vrijdagmiddag op camping Kogerstrand hoofdletsel opgelo pen als gevolg van een val met haar fietsje. Het kind verloor de macht over het stuur toen ze op het sterk hellende pad naar Paal 19 naar beneden kwam. Ondanks dat ze een helm droeg, kwam de val hard aan. Het kind vertoonde verschijnselen die aan hersenletsel deden denken. Leden van de Texelse Reddingsbri gade van bewakingspost Paal 20 werden er door de alarmcentrale heen gestuurd en verleenden eerste hulp waarbij ze het kind bij kennis probeerden te houden. Op dat moment was geen ziekenauto beschikbaar omdat beide Texelse ambulances met hulpverlening elders bezig waren. Een derde zie kenauto, die was opgeroepen om hulp te bieden bij een ongeval in Oudeschild, stond nog op de boot. Hulp werd daarom geboden door de zogeheten first responder (perso nenauto met verpleegkundige en apparatuur). De verpleegkundige daarvan beschouwde de situatie als zo ernstig dat de op weg naar Texel zijnde ambulance niet naar Oude schild, maar naar Kogerstrand werd voor de Texelse kampioenschap pen Bommetje. Er zijn prijzen te behalen voor de grootste en hoog ste 'bom', maar ook voor de meest originele sprong. De wedstrijden beginnen om 15.00 uur, aanmelden gestuurd. Met deze wagen werd de voor aanvang aan de balie van het zwembad. kleuter naar het Gemini Ziekenhuis Den Helder gebracht. Bij paal 20 is in de nacht van vrij dag op zaterdag een strandhuis je in vlammen opgegaan. De brand is hoogstwaarschijnlijk aangestoken. Vijf andere huisjes werden vernield. De brandweer werd tegen half vier gealarmeerd. Aanvankelijk werd gemeld dat bij paal 19 iets in de brand stond, maar het bleek te gaan om een strandhuisje ten zui den van et strandslag van paal 20. Het huisje was niet meer te redden. De brandweer bluste het vuur en concentreerde zich erop dat rond vliegende brandende deeltjes geen nieuwe branden zouden veroorza ken in de duinen of op de achter liggende camping Kogerstrand. Bedrijfshulpverleners van de cam- den in de piste op een springplank ping liepen rond met brandblus- wil gaan staan. Aan de andere kant van de plank staat iemand klaar op een verhoging om te springen en mij te 'lanceren'. Bedoeling is vier meter hoger ergens in een stoeltje sers om eventuele brandjes in de kiem te smoren. Volgens brand weercommandant Dick Jongeneel liep het allemaal goed af. De politie houdt er rekening mee aan een paal te belanden. Nu ben dat de brand is aangestoken door ik niet vies van een beetje avon tuur, maar dit aanbod tot eeuwige roem laat ik toch liever aan me voorbij gaan... gasten die bezig waren met een 'afscheidsfeestje' op het strand. Bij de vijf andere strandhuisjes wer den de daken gesloopt. De huisjes waren eigendom van strandexploi- Of ik dan op de verhoging van een tant Gerard Zoetelief. 'Haast elke kleine twee meter hoog wil gaan staan. Dan mag ik springen om iemand lanceren. Even later wordt gebaard dat ik serieus geacht wordt omlaag te springen. Twee leden van Troupe Fantasy steken handen uit om me op te vangen, dus die kans laat ik me niet ontne men. Edoch, geen artiest die gelan ceerd wordt, maar een springplank die in 'tweeën' breekt. Ik had het ook kunnen bedenken. Het is en blijft circus. Jeroen van Hattum zomer wordt er bij mij of andere exploitanten wel wat opengebro ken of vernield, maar nooit eerder op zo'n grote schaal.' Uit achterge laten glas en andere rommel bij de huisjes was af te leiden dat meer dere personen er geruime tijd feest moeten hebben gevierd nabij de huisje. Op het strand werden zaterdag ochtend ook de restanten gevon den van vermoedelijke tientallen vuurpijlen. Volgens de politie staat het niet vast dat die tijdens het De brandweer blust de het strandhuisje bij paal 20 De vernielde huisjes bij daglicht. 'afscheidsfeestje' zijn afgeschoten. Het zou ook eerder in de avond geweest kunnen zijn. Niemand heeft er kennelijk wat van gemerkt, er is althans geen alarm gesla gen.' Naar aanleiding van eerder vanda- IFoto Htrry de Graal) lisme is de strook waarop de huis jes staan al een paar jaar 's nachts tussen 0.00 en 6.00 uur verboden qebied voor mensen die niets bij de strandhuisjes te zoeken heb ben. Omdat het praktisch onmoge lijk is de naleving van dat verbod te controleren helpt het weinig. De Hongaarse Donnert-familie voert een pas de deux uit op een paard.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3