TEXEL Mack Trucks toeren over Texel Zeventig mille extra nodig voor archief Cjroen "ZwartsJexeh in het hartL. Verplaatsing super stuit op verzet Beletten verhuur brengt b en w in verlegenheid OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12399 DINSDAG 18 AUGUSTUS 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Maar liefst veer tien Texelse bands geven zaterdag 22 augustus acte de présence op Strenderpop. Een groep ver standelijk gehan dicapten, een week lang te gast bij het circus Alt- hoff, draaide vol waardig mee. Het 'haventje van Sil' bij De Cocks- dorp is sinds een paar dagen omgedoopt in 'Arromanches - gemeente Texel' Paul Schermer uit Zaandam werd vrijdag gehuldigd omdat hij begon aan zijn honderdste Hoornder cross loop. Vrachtwagens van het befaamde ra waar ze in colonne het parkeer- Maldegem naar Texel waren merk Mack toerden afgelopen terrein op reden. De wagens wer- gehaald. De trucks trokken veel weekend over het eiland. De den bestuurd door leden van de belangstelling en werden vaak negentien trucks begonnen bij Dutch Mack Fanclub die door gefotografeerd, schipbreuk- en juttersmuseum Flo- vrachtwagenchauffeur Hans van foio Jeroen van Hattumi Omwonenden van de Weikoop zijn in verzet gekomen tegen het plan voor de vestiging van een supermarkt met parkeergelegen heid op die plek. Het huidige plan van de gemeente, verwoord in de toekomstvisie Voorzieningen structuur, stuit ook op bezwaren van Ahold en Aldi. Woensdag avond buigt de raadscommissie Grondgebied zich erover. Bewoners van de Wagemakerstraat vrezen parkeeroverlast en extra ver- keerdrukte. Bovendien voelen ze zich gepasseerd. Ze lazen in de Texelse Courant over het plan. Ze constateren dat er nu al een tekort is aan parkeerplaatsen en dat de 60 tot 80 extra plaatsen volstrekt onvoldoende zijn bij de komst van een extra super. Het parkeerdak zien ze als een bron van overlast. Ahold Vastgoed geeft aan dat de maximale omvang van 2000 vier kante meter voor de nieuwe super onvoldoende is om aan de 'vergro- tingswens te voldoen. Niet toe komstgericht en onvoldoende kwa litatieve mogelijkheden worden als argument aangevoerd. Maar vol gens het college van b en w moeten de toename van meer dan 400 vier kante meter verkoopvloeropper vlakte, in combinatie met de verbe terde parkeersituatie afdoende zijn. Super de Boer heeft aangegeven de geboden oppervlakte voldoende te vinden. Aldi vecht de verplaat sing van maximaal één (full-service) supermarkt aan. Dit concern wil naar het bedrijventerrein en vindt het 'onverklaarbaar, volstrekt onlo gisch en onvoldoende onderbouwd' dat slechts één super mag verplaat sen naar een alternatieve locatie. B en w geven aan dat het vertrek van meerdere supers uit het centrum ten koste gaat van de aantrekkings kracht en dat door het uitplaatsen van meerdere supers de aantrek kingskracht voor buitendorpers te groot wordt, wat ten koste gaat van de voorzieningenstructuur in kleine kernen. Ook Frits Langeveld mengt zich in de discussie. Hij komt onder meer met de suggestie voor een parkeer- fonds, ter financiering van een par- keeroplossing. Zijn visie is te verne men via de website http//: fritslangeveld.texel.com. Voorafgaand aan vergadering wordt een hoorzitting gehouden over de toekomstvisie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het college van b en w is in ver legenheid gebracht nu bekend is geworden dat TexelEnergie geen kantoor mag houden in een leeg staande ruimte van De Witte Engel aan het Wezenland. De kwestie die eigenaresse Jean- net van Abs maandagavond aan kaartte in de raadscommissie Grondgebied maakte de tongen los. Ze vertelde hoe ze overeen stemming had bereikt met de huur der en schetste hoe haar advocaat met een jurist van de gemeente tot de siotsom was gekomen dat het bestemmingsplan geen beletsel vormde voor vestiging van het bedrijf dat als handelsfirma staat geregistreerd. Maar toen haar raadsman vroeg dit schriftelijk te bevestigen, kwam per fax het ant woord dat b en w géén mogelijkhe den zag. Omdat niet duidelijk was op welk besluit de koerswijziging was gebaseerd, is de vraag vijf keer herhaald. 'Tot op de dag van vandaag is er geen antwoord geko men. Mijn huurder heeft inmiddels laten weten van de overeenkomst af te zien, mij achterlatend met de reeds gedane investeringen en aanpassingen. Als reden gaf die onder andere aan te vrezen dat huisvesting aan het Wezenland, gezien het negatieve standpunt van de gemeente, de toekomstige samenwerking zou kunnen scha den.' De commissieleden namen het hoog op. Rikus Kieft (GL) voelde zelfs 'plaatsvervangend schaamte'. Hij, Marijke Eelman (CDA) en ande re politici eisten van wethouder Nico Kikkert dat hij Van Abs nog deze week een 'beroepsvatbare beslissing' stuurt, waarmee ze naar de rechter kan stappen. Kikkert zei het verzoek van Texel Energie wel te kennen, maar niet op de hoogte te zijn van de brief van De Witte Engel. Gezien de juri dische impact wilde hij niet belo ven deze week ai uitsluitsel te geven. Maar de commissie hield voet bij stuk. Eerder weigerde de gemeente de budovereniging onderdak op het Wezenland. Verkeerde huis na avondje stappen Een dronken Texelaar is zater dagochtend het verkeerde huis binnengegaan toen hij na een bezoek aan een café huiswaarts keerde. De 39-jarige man uit Den Burg ging een huis aan het Achterom binnen waar hij in het verleden een paar jaar had gewoond. De huidige bewoner wilde de man er weer uitzetten, maar die weigerde dat waarna een paar tikken over en weer volgden. De man viel daarna op een bed in slaap, waarna de politie hem wegens huisvredebreuk kon aanhouden. Hij verzette zich daarbij licht. De Texelaar werd in de loop van de ochtend, toen hij weer nuchter was, verhoord. Hij kon zich niets meer herinneren van de nachtelijke escapades, maar bood volgens de politie wel zijn excuses aan voor zijn agressieve gedrag. Er werd proces-verbaal opgemaakt. (Advertenti Man geslagen met fietsketting Een 20-jarige dronken man uit Geldrop heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 18-jarige man uit Oudeschild met een fietsketting een bloedende hoofdwond geslagen. Dat gebeurde in De Koog, nadat de man uit Geldrop in een disco theek ruzie had gehad met de Texelaar en een paar anderen. De man zag ze later in een auto zitten en ging verhaal halen met een fietsketting. Hij sloeg ermee op het dak van de auto en haalde uit naar de man uit Oudeschild. Die moest naar de huisarts om zijn verwon dingen te laten behandelen. De man uit Geldrop werd op aanwij zing van getuigen door de politie aangehouden en opgesloten. Er wordt nader onderzoek ingesteld. De gemeente is ruim €70.000,- extra kwijt aan het herstructure ren en het opschonen van het archief. De overschrijding is terug te voeren op het raadsbesluit van 2006 om het gemeentelijk archief op Texel te houden. De raad besloot toen de bestaande archiefruimte in de kelder van het raadhuis te verbouwen tot archief bewaarplaats, zodat de opslag als nog aan de Archiefwet zou voldoen en het archief op Texel kon blijven. Een voorstel van het college om de spullen naar het Regionaal Archief in Alkmaar te verhuizen, werd door de raad niet geaccepteerd. De zaak speelde toen hoog. De provincie, die de gemeente al geruime tijd op de huid zat, dreigde met inbeslagname als Texel niet snel aan de Archiefwet zou voldoen. De verbouwing en tussendoor ook een schimmelbesmetting doorkruis ten een ander project om het zoge heten statisch en semi-statisch archief op te schonen en opnieuw in te richten. De gemeente had daar in 2006 mee willen beginnen, maar moest wachten tot eind 2008 tot de provincie het eens was met de geno men maatregelen en de plek schim- melvrij was. In de tussentijd is er 68 meter archief bijgekomen (waarvan 38 meter voor bouwvergunningen) en de gemeente redde het door personeelsproble men niet om dat zelf aan te pakken. De extra meters moesten daardoor als meerwerk worden uitbesteed aan VHiC, het bedrijf dat sinds eind 2008 in het stadsarchief van Dor drecht bezig is met het opschonen en herstructureren van het Texels archief. Er rest de politieke partijen, die don derdag in de commissie Middelen over het archief praten, weinig anders dan in te stemmen met de overschrijding die het college uit de algemene reserve wil betalen. Niks doen is geen optie, omdat de gemeente dan opnieuw niet aan de Archiefwet zou voldoen. 'De provin cie controleert regelmatig en is vol ledig op de hoogte van de stand van zaken', aldus het college. Er werd in 2006 al voor gewaarschuwd dat het op Texel houden van het archief tot extra kosten zou leiden. Voor de verbouwing was €60.000.- nodig en er kwamen kosten voor digitaliseren bij. Die zouden anders door het Regionaal Archief betaald worden. Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg vakantiekrant Verschijnt wekelijks van 3 juli t/m 28 augustus. Oplage: 450.000 in fullcolor U kunt uw agendapunten en advertenties steeds tót 10 dagen voor de verschijningsdatum opgeven. LANGEVELD DE R00Y TEXELSE^COURWT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Super deBoer ROC Kop van Noord-Holland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. www.speedheat.nl SBB bezorgd over kampvuren Staatsbosbeheer is de laatste tijd herhaaldelijk opgetreden tegen groepen die 's nachts houtvuurtjes stoken in het bos. Door de droogte is het risico op bosbrand niet denkbeeldig. Een paar weken geleden greep een boswachter in toen een groep jon geren de barbecueplaats aan de Randweg gebruikte als overnach tingsplaats en er een houtvuur stookte. Een en ander ging gepaard met het gebruik van bier en andere drank en naar verluidt ook van softdrugs. Van zaterdag op zondag was het opnieuw raak. Ditmaal betrof het een groep van naar schatting twintig mensen die zich rond middernacht op de barbecue plaats hadden verzameld. Ze kwa men met een aanhanger met brandhout aanzetten, er werd alco hol gedronken en geblowd. Die werd opgemerkt door een patrouil lerende boswachter, die de groep op het risico en de strafbaarheid wees. De SBB-man moest het zon der de aanwezigheid van de politie alleen klaren en de groep liet zich niet direct wegsturen. Pas de vol gende ochtend werd het terrein ontruimd. Wij zijn met ingang van 1 september aanstaande op zoek naar bezorgers voor de Texelse Courant voor de omgeving Hoornderweg/ Westerweg In totaal wonen hier circa 80 abonnees, maar bezorging van een gedeelte hiervan behoort zeker tot de mogelijkheden! De kranten kunnen op dinsdag en vnjdag vanaf 15.00 uur worden afgehaald bij de drukkerij aan de Spinbaan. Voor sollicitatie en informatie kunt u contact opnemen met Ed Witte, tel. 0222-36 26 00. Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg-Texel J info@lenr.nl I Stuurman, liggen we nog op Texel- koers 2020? Zeker, keurig in HET KIELZOG VAN SPOOKSCHIP 'ARCTIC-SEAL

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1