MIJN PROVINCIE 4 ACTIVITEITEN VAN EN IN NOORD-HOLLAND TEXELSE 14 COURANT 5 VRAGEN AAN... NOORD-HOLLANDSE HELDEN GEZOCHT HEERUIK, NOORD OOGSTEN ■HOLLAND GAAT DAM TOT DAMLOOP VIERT JUBILEUM CULTUUR DANKZIJ DE PROVINCIE VRIJDAG 28 AUGUSTUS 2009 Provincie Noord-Holland SEPTEMBER 2009 De provincie Noord-Holland zorgt ervoor dat er deze maand weer van alles is te doen. Vooral de cultuurliefhebbers komen aan hun trekken. Wie aanstaand weekend, 29 en 30 augustus, nog geen plannen heeft, kan kiezen om naar de Uitmarkt in Amsterdam te gaan of naar het Havenfestival IJmuiden. De provincie Noord- Holland heeft op de Uitmarkt een eigen podium waar onder andere Angela Groothuizen, Nynke Laverman en Brainpower optreden. Kijk voor meer informatie op www.uitmarkt.nl. Het Havenfestival IJmuiden biedt een cultureel programma met bijzondere kunstprojecten en muziek uit alle windstreken. Naast de ruim twintig concerten zijn er ook vele fragmenten te zien uit theaterproducties die het komende seizoen in de Velsense theaters zijn te zien. Zie ook www.havenfestivalijmuiden.nl. Nog meer culturele voorproefjes zijn te zien op zaterdag 12 en zondag 13 september in Haarlem. Want dan presenteert cultureel Haarlem zich tijdens de opening van het nieuwe theaterseizoen. Het programma staat op www.destadalspodium.nl. Er is dat weekend nog meer te doen in Haarlem, want de Haarlemse Vaardagen zijn tussen 11 en 13 september. Kijk voor meer informatie op ww w. vaardagennl Op deze pagina staan nog meer activiteiten van de provincie. Wat dacht u van de Dam tot Damloop of de Oogstweek van Heerlijk Noord-Holland, waar allerlei lekkers van eigen provinciebodem is te proeven? En dan kunt u ook nog uw eigen Noord- Hollandse held nomineren op www. noordhollandseheldennl Meer weten over de provincie Noord-Holland? Kijk op www.noord-holland.nl. Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden is Maaike Nagel van het CDA. Hoe lang bent u Statenlid? Sinds april 1999, dit is mijn derde Statenperiode. Waarom bent u Statenlid geworden? Eigenlijkbij toeval. Mijn plaatselijke CDA-voor- zitter stelde dat voor, waarop mijn hart gelijk een sprongetje maakte: dat wilde ik graag! De pro vincie speelt namelijk een grote rol op gebieden die belangrijk zijn voor de welvaart en het welzijn van haar inwoners. Als Statenlid kun je het verschil maken bij beslissingen die worden genomen door bijvoorbeeld zelf initiatiefvoorstellen in te dienen. Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders eruit? Ik had al een breed netwerk, onder andere dankzij mijn ondernemersachtergrond. Dit netwerk werd flink uitgebreid door de vele werkbezoeken, conferenties en aandachtsgebieden. Mensen weten mij te vinden, pere-mail, telefoon of door een afspraak te maken (nagel@planet.nl). Wat is uw favoriete plek in Noord-Holland? Het oudste gedeelte van Amstelland, het verhoogde kerkplein van de Amstelkerk in Ouderkerk aan de Amstel, van oorsprong een cirkel, symbool van trouw, onderdeel van het beschermd dorpsgezicht vanaf het water gezien. Een oeroud, eerbied waardig en veelbewogen gedeelte van Ouderkerk, waar de Amstel - hier de Driemond geheten - zich splitst in Amstel en Bullewijk. Wat gaat u binnenkort voor de provincie doen? Eind volgende maand wordt de ontwerp-structuur- visie Noord-Holland 2040 ter inzage gelegd: Wat ga je doen met de ruimte in Noord-Holland? Hoe ga je dat doen? Waar wil je uitkomen? Kortom, de visie op het ruimtelijke beleid tot 2040. Vanuit de Commissie ruimtelijke ordening en grondzaken leggen wij ons oor te luisteren hoe dit document ontvangen wordt. Als CDA-smaldeel staan wij open om gevoed te worden vanuit de gemeenten, het bedrijfsleven, CDA-fracties en wethouders, vertegenwoordigers vanuit het maatschappelijk middenveld en de organisaties. Een boeiende en drukke tijd komt eraan! Wie is de grootste held van Noord-Holland? Is het iemand die een peuter uit de sloot redt of de vrijwilliger die zich al jarenlang belangeloos inzet vooreen goed doel? Of de uitvinder met een geweldig milieu- besparende idee?Meld uw held op www.noordhollandsehelden.nl In het nieuwe televisieprogramma Noord-Hollandse Helden gaat de provincie op zoek naar de grootste held van Noord-Holland. Nog tot 31 augustus kunt u uw held voordragen. We zoeken helden van alle soorten en maten. De Noord-Hollandse helden die al zijn opgegeven zijn net zo divers als de provincie zelf. Zoals Berry Holtslag die een reizend uitgaanscentrum voor mensen met een ernstig meervoudige handicap opzette. Of Aziza Oumoussi die zeven jaar lang zelf op straat leefde en nu opkomt voor dakloze jongeren. Maar ook Jans Stroeve, die zich ontfermt over zwerfkatten en door de jaren heen al meer dan 20.000 katten van de straat heeft gehaald en Truus Jansen, die de Kinderkledingbank heeft opgezet, staan op de site. Nomineer uw held op www.noordhollandsehelden nl. Voorwaarde is dat het 'levende' helden zijn die in Noord-Holland wonen. Vanaf 5 oktober zullen in het televisieprogramma Noord-Hollandse Biologisch van dichtbij: hét recept voor heerlijk eten. Dat is het motto van de Oogstweek van Heerlijk Noord-Holland, van zaterdag u tot en met zondag 20 september. Een week lang kunnen inwoners van Noord- Holland weer op verschillende manieren (nader) kennismaken met de allerlekkerste biologische en streekproducten van eigen bodem. Tijdens deze Oogstweek zijn er tal van activiteiten. Hiervoor geeft gedeputeerde Jaap Bond het officiële start schot op zaterdag 12 september tijdens de Vaar dagen in Haarlem. Daar aan het Spaarne bereidt tv-kok Caspar Bürgi de lekkerste gerechtjes in de Culinaire KookKaravaan. Op donderdag 17 september trekt de Karavaan naar de Roode Steen in Hoorn. Hier nemen locale topkoks het tegen elkaar op: wie maakt het lekkerste Heerlijk Noord- Holland Oogstgerecht? Kom proeven en jureren op de Roode Steen in Hoorn. Bij de verssupermarkt Marqt in Amsterdam en Haarlem kunt u proeven van dagverse biologische groenten. Op zaterdag 19 september is het promotieteam van noord- hollandsegrond aanwezig op de Burcht in Zaan dam, tijdens de Dam tot Damloop. Lopers en supporters kunnen dan smullen van bijvoorbeeld biologische Beemsterkaas. De Oogstweek eindigt op zondag 20 september met een 'ode aan de honingbij'-proeverij in De Bijenkorf in Amsterdam. Helden op RTV Noord-Holland ir acht afleveringen de helden met de meeste stemmen worden geportretteerd. Ook wordt aandacht besteed aan historische helden van Noord-Holland. Tijdens de uitzendingen kunnen kijkers op hun favoriet stemmen. Tijdens de finale wordt op 30 november bekend wie de prestigieuze titel 'Noord-Hollandse Held' krijgt. Mediaprogramma Door middel van het mediaprogramma maakt de provincie program ma's mogelijk om haar werk meer onder aandacht te brengen. Veel Noord-Hollanders kennen de pro vincie niet en hebben geen idee wat zij doet. In Noord-Hollandse Helden komen de belangrijkste werkvelden van provincie naar voren. Dit zijn gebieden waarop ook de genomi neerde helden actief zijn. Tijdens de Oogstweek serveren tientallen restau rants in Noord-Holland biologische en streek gebonden specialiteiten. Voor alle Noord-Hollan ders is er een 'Oogst van de Dag' receptenwedstrijd. Wie meer wil weten over die wedstrijd en over het Oogstweekmenu, kijkt op www.noordhollandsegrond.nl De 25e Dam tot Damloop wordt spectaculair. In het weekend van ïg en 20 september pakt organisator Le Champion extra uit vanwege het jubileumjaar. De Dam tot Dam by night vormt dit jaar het hoogtepunt van het 25-jarig jubileum van de Dam tot Damloop. Voorafgaand aan Nederlands grootste hardloopevenement op zondag 20 september vindt eenmalig op zaterdagavond 19 september de Dam tot Dam by night plaats. In datzelfde weekend vinden tevens de Dam tot Dam Wandeltocht en de Dam tot Dam Fietsclassic plaats. De provincie Noord-Holland is hoofdsponsor van de Mini Dam tot Damlopen in Zaandam. Voor de jeugd van 4 tot en met 12 jaar worden zondag 20 september in het centrum van Zaandam lopen uitgezet van 0,6 en 2,2 kilometer, Deze gaan over de laatste meters van het traditionele parcours. De start is tussen 9.30 uur en 10.30 uur bij de Burcht ln ZaandamIeder kind loopt de afstand die past bij zijn of haar leeftijd. Meer informatie is te vinden op www.damloop.nlWie het leuk vindt om als vrijwilliger bij een van de grootste sportevenementen ter wereld te helpen, stuurt een mailtje naar vrijwilliger@lechampion.nl Dit jaar krijgen popfestivals, musea en scholen steun van de provincie Noord-Holland. Maar liefst 119 culturele activiteiten en voorstellingen kunnen rekenen op subsidie van in totaal 1,7 miljoen. De projecten zijn verdeeld in drie categorieën, namelijk Cultuur educatie, Programmering en Publiek en Amateurkunst. Wat be treft de categorie Cultuureducatie hebben 22 scholen (primair en voortgezet onderwijs) in de provincie een bijdrage ontvangen voor een project op het gebied van kunsterfgoed of media-educatie. Deze projecten komen tot stand door een samenwerking tussen de schooi en een culturele instelling of professionele kunstenaar. De provincie wil dat de Noord-Hollandse jeugd zoveel mogelijk in aanraking komt met diverse vormen van kunst, erfgoed en media. Scholen die in het schooljaar 2010-2011 culturele samen werkingsprojecten willen organiseren kunnen tot februari 2010 een subsidieaanvraag indienen. Voor podia, filmhuizen, archieven, musea en beeldende kunst projecten is subsidie beschikbaar in de categorie Programmering en Publiek voor samenwerking en innovatie op het gebied van programmering en marketing. De provincie wil graag dat cul turele- en erfgoedinstellingen meer gaan samenwerken om het publiek te bereikenDe provincie heeft 29 projecten een bijdrage toegekendDe diversiteit in de projectenlijst geeft wederom aan dat Noord-Holland een zeer divers cultureel aanbod heeft. Op de lijst staan bijvoorbeeld het Cobra Museum, museum Cruquius, Provadja, St Brak Kinderfestival en het fotofestival Naarden. In de categorie Amateurkunst steunt de provincie maar liefst 68 activiteiten om zo de actieve cultuurparticipatie te vergroten en de samenwerking tussen amateurs en professionals te stimule ren. Doel is het verbreden van deelname, publiek en inhoud van de amateurkunst. Dit betekent dat (popfestivals, operetteuitvoe ringen, musicals, klassieke concerten in aanmerking kunnen komen voor steun. Subsidie aanvragen? Voor amateurkunstactiviteiten die worden uitgevoerd in 2010 kunt u vóór 1 oktober 2009 een subsidie aanvragenDat geldt ook voorde uitvoeringsregeling Programmeringen Publiek. Kijk voor meer informatie over cultuurprojecten, cultuurbeleid of de uitvoeringsregelingen op www.cultuuropdekaart.nl of bij het subsidieloket op www.noord-holland.nl. Kijk ook op: www.noord-holland.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 14