TEXELSE 9 COURANT Spektakel in samengestelde menwedstrijd Ruime nederlaag sv De Koog ZDH koploper zonder puntverlies Texel'94 na rust langs Geel Zwart DINSDAG 22 SEPTEMBER 2009 Aanspanningen uit het hele land kwamen zaterdag en zondag in actie op de samengestelde men wedstrijd die werd gehouden in de omgeving van Akenbuurt, de Westerweg en in de Dennen. 86 combinaties, van enkel- tot vier spannen en van paarden tot pony's, zetten hun beste beentje voor. Veel deelnemers, die waren neer gestreken op Vrij en Blij, bij Sarasa- ni of elders, hadden er een weekje Texel aan vastgeknoopt. Ze waren uit de Achterhoek gekomen, Lim burg of uit andere delen van het land. Veel animo, en dat terwijl elders in het land gelijktijdig drie soortgelijke paardensportevene menten werden gehouden. Veel vaste deelnemers bleven Texel trouw. Het weer werkte mee, zelfs zodanig dat het zaterdag tijdens de onderdelen dressuur en vaardig heid de temperatuur aan de hoge kant was voor de paarden. De deelnemers kregen het niet cadeau, met als extra hindernis dat een deel van het parcours SV De Koog heeft het moeilijk de vijfde klasse A. Zondag ging de ploeg van trainer Mario van der Hert in Julianadorp na een veelbelovend begin hardhandig onderuit tegen JVC: 4-0. Het breekpunt van de wedstrijd lag volgens Van der Hert al in de vijf tiende minuut, toen Ben Siebinga de Kogers op voorsprong zette. De warrig leidende scheidsrechter had als enige echter buitenspel gecon stateerd en keurde de treffer tot verbazing van het talrijke publiek een vrije trap en werd al snel gevolgd door een derde, waarna de gasten het geloof in eigen kun nen begonnen te verliezen. Om toch een doelpunt te kunnen maken, nam De Koog met een ver sterkte voorhoede nóg meer risico. Ogenschijnlijk kreeg de ploeg ook wel een overwicht, maar kansen leverde dat niet op. JVC strooide nog extra zout in de Koger wonden door in de laatste minuut uit een counter 4-0 te maken. 'Een te grote nederlaag', erkende de jarige trainer Van der Hert, die en alle spelers af. Daarna was zei liever een ander verjaardagsca- sprake van een gelijkopgaande deautje te hebben gehad. 'Het lijkt slaagden er zaterdag in het par cours foutloos af te leggen. Vrijwil- bij Akenbuurt was dat er geen let ters waren aangebracht, zodat de relaxed aan toe ging. De eerste wedstrijd, waarin geen van beide ploegen grote kansen kreeg. JVC was eenmaal dicht bij een doel punt, maar de bal werd hoog over het doel geschoten. Na de rust vonden de Julianador- pers elkaar een stuk gemakkelijker en kreeg de debuterende Koger doelman Gerwin Dobma het druk. waren weken in touw geweest, de Den- onder meer om zes hindernissen te nen door de droogte in een zand- bouwen. Spectaculair waren de ligers (zaterdag en zondag 90) combinaties zelf hun route moes- bak was veranderd. Eén combina tie, met een pony voor de wagen, waarvoor het te zwaar werd besloot te stoppen. De organiserende menvereniging Tussen Wad en Duin had het paar den, de koetsiers en grooms ook in andere opzichten niet makkelijk waterbak en de brug bij de mane ge, maar ook elders ging het er met name zondag tijdens de mara thon heftig aan toe. Menigmaal werd een bocht te krap genomen en sneuvelden obstakels. Zodra de aanspanning het strijdperk had verlaten, klommen vrijwilligers over de hekken om de brokken te her- gemaakt. Slechts acht deelnemers stellen. Bijzonder op de hindernis ten bepalen. De verschillen bleken groot. Zondag halverwege de mid dag liepen de tijden bijvoorbeeld uiteen van 32 seconden tot ander halve minuut, waar het grote ver schil deels door het uiteenlopende tempo werd bepaald. In totaal had de organisatie 18 kilometer par cours uitgezet. Deelnemers en bond waren bijzonder tevreden over het verloop van het evene ment dat officieel een bondswed strijd was, maar waarin het er ook aanmeldingen voor de volgend Hij was kansloos toen spits Hel- editie in 2010 zijn alweer binnen. sper een mooie aanval keurig afrondde. In het vervolg probeerde Uitslagen: De Koog de tegenstander onder Marathon: Hobby Pony: 1L. Kool- druk te zetten, maar het gevolg hof 149,6; 2. L. Veeger 152,1; 4. T. was dat juist JVC de ruimte kreeg, Witte 160,3; 5. Smit-Bakker 248. Hobby Paard: 1C Bakker 144; 3. P. Timmer 171,6; 5. F. Bakker 189, 4; 8. F. Boersen; 1-Span Pony: 5. K. Kooger 176,13; 1-Span Paard KL1-2 1. P. Beers 122,87; 2 Span Paard KI2.1H. Jimmink 1130,47; 4. W. Goënga 179,70; die het dankbaar benutte. De twee de treffer van de thuisploeg viel uit er op dat als we achter komen we er op de een of andere manier niet meer in geloven en in de opbouw de verkeerde keuzes worden gemaakt. Het is dan zaak rustig te blijven en de gemakkelijkste oplos sing te zoeken.' Van der Hert heeft goede hoop dat zijn ploeg zondag in de altijd speci ale wedstrijd tegen Texel'94 de eerste punten binnenhaalt. 'Ik weet dat het erin zit, maar het moet ook even meezitten. We zullen de derby benaderen als alle andere wedstrij den. We komen alleen iets eerder bij elkaar, om er gezamenlijk naar toe te leven.' Voetbalprogramma ZDH is ook in de derde wedstrijd zonder puntverlies gebleven. In Callantsoog werd de gelijknami ge thuisploeg zondag nipt (0-1), maar verdiend verslagen. Daar door staan de Hoornders stevig op de eerste plaats, met twee punten voorsprong op Oudesluis en drie op Watervogels. ZDH trad aan met een gehavende ploeg, waarin enkele niet geheel fitte spelers noodgedwongen toch speelden. Na tien minuten moest de enige wisselspeler - Jeroen Backer - al in het veld worden gebracht, nadat Hidde Struick een tik had gekregen op zijn toch al gekwetste knie. Jan-Willem Bakker speelde met een pijnlijke rug en deed dat zeer verdienstelijk. Ondanks deze perikelen was ZDH prima op dreef. Terwijl Callantsoog de aanval zocht met verre trappen, speelde de thuisploeg zorgvuldig opbouwend vanuit een gesloten verdediging. De beste kansen waren voor de Zwaluwen. Jelmer Bomas kopte uit een vrije trap van Robbin Knol op de lat. Jan-Willem Bakker tikte uit een corner net naast en kreeg zijn voet na een slimme kopbal van Bomas net niet goed genoeg achter de bal. Het enige wapenfeit aan de andere kant was een kopbal van één van de lange spelers van Callantsoog op de lat. Op slag van rust kwam ZDH op voorsprong, nadat Maurits Lap na een mooie aanval op de rand van het strafschopgebied was neergelegd. Bomas krulde de bal uit de vrije trap 'magistraal in de kruising. In de rust waren er grote zorgen strijd definitief te beslissen, om doelman Chris Stolk. Bij een uittrap was het in zijn rug gescho ten. Na een peptalk, pijnstillers, gloeiende zalf en rekoefeningen ging hij toch weer het veld op. trof hij in kansrijke positie de voet van de keeper. Verandering in de stand kwam er echter met meer, Ondanks het ongemak speelde hij waardoor ZDH opnieuw drie pun- de wedstrijd uit. Ondertussen ver- ten aan het totaal mocht toevoe- anderde er weinig in het wedstrijd- gen. beeld. Callantsoog moest het heb- De volgende tegenstander is Kaag ben van een ongebreidelde vogels. In principe wordt de wed- 18.15 ZDH D1-C/Sportsh D2^ ZDH Texel'94 C2-VroneC2 werklust, maar werd nauwelijks strijd in Den Hoorn gespeeld. gevaarlijk. Eenmaal belandde een doorgeschoten bal voor de voeten van een aanvaller van de thuis ploeg, maar deze schrok zo dat hij hopeloos miste. Maar ook na rust waren de beste mogelijkheden voor ZDH. Bomas scoorde zelfs op Sportvissen Programma zaalvoetbal Woensdag 23 september: 17.00 Mantje C1 -Krim C1 J"dijk 17.45 SVO C1 -RAB C2 Bakker 18.30 Mantje 5-RAB 6 Bakker 19.20 Klif da2-VZN '82 da2 Klif/St 20.15 Klif/St 7-Klif/Steen 6 Douma 21.05 Klif/St 4-Klif/Steen 5 Douma Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Donderdag 24 september: 19.00 Krim 5-ZDH 1 vPutten Texel'94 C3-Den Helder C4 19.50 Krim 2-SVO 1 vPutten De Koog C1 -Sint Boys C1 20.45 RAB Bouw 4-RAB 5 Bakker DWOW MC1 -Texel'94 MCI 21.35 C/Sp.sh 2-Mantje 4 Bakker N. Niedorp MC1 -Texel'94 MC2 Zaterdag 26 september Oosterend-Purmersteijn Oosterend 2-Jong Hercules 4 ODIN'59 A1-Texel'94 A1 Berdos A1 -Texel'94 A2 Sp. Krommenie A1 -Texel'94 A3 HCSC A1 -Oosterend A1 Texel'94 B1-Geel Zwart'30 B1 Alcmaria V. B2-Texel'94 B2 BOL B1-De Koog B1 LSW MB2-Oosterend MB1 Texel'94 C1-BOL C1 Bij de negende wedstrijd van Sportvisclub Texel, die zaterdag werd gehouden op het strand van aangeven van Hans Berbée, maar paal 15, werden drie vissen gevan- het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. gen. Frans Bos ving twee botten (met een gezamenlijk lengte van 45 In het laatste kwartier nam Cal- cm), Poul Verhagen ving een zee- lantsoog steeds meer risico en kreeg ZDH alle ruimte om de wed- baars van 46 cm. De wedstrijd werd daarmee gewonnen door Met Verhagen. name Mike de Bruijn was een paar De volgende wedstrijd wordt maal dicht bij de tweede treffer, gehouden op zaterdag 3 oktober Eenmaal trof hij fraai doel, maar op het strand bij paal 12. Deze floot de scheidsrechter opnieuw begint om 18.00 uur. voor buitenspel. Een andere keer Zaaldienst: De Koog Vrijdag 25 september: 17.00 ZDH D2-Mantje D1 ZDH 17.45 Klif/St. D1 -C/Sp.sh D1 Klif 18.30 C/Spsh 3-Klif/St 2 vPutten 19.20 Mantje 2-RAB 2 Kuipers 20.15 Koog 1-RAB 1 Vonk 21.05 Krim 1-C/Sportsh 1 Arnout 21.55 Mantje 3-Klif/Steen 1 Sangers Zaaldienst: Klif/Steenenplaats Ruim honderd geslaagden in Molenkoog In zwembad Molenkoog werd vrijdag voor de laatste maal dit seizoen afgezommen voor de verschillende diploma's. Donny Pijnacker, lan de Vries en Femke Witte behaalden in één seizoen het A-, B- en C-diploma. Van de 137'deelnemers kwamen er 77 kinderen via de basisscholen. Daarnaast behaalden zes volwas senen een zwem vaardigheidsdi ploma en één volwassene een B- Schoolzwemmen C: Beau Trap, Bibi Witte, Cynthia den Braben, Donny Pijnacker, Ellis van Beek, Eva Witte, Femke Witte, Gijs Eel- man, IJsbrand Benjamin Kikkert, Ilse van Onzen. Isa van Heerwaar den, Jacob Vlaming, Jeanine van der Vis, Jeroen Ekker, Jonne van Bleijswijk, Justin Daalder, Luke Witte, Masja Eelman, Matt Lands- van 't Noordende. man, Mikey Hofker. Mirabel Vla ming, Mirre Zegel, Owen Dros, Rik Bijpost, Roos Roeper, Rowan Texelaars lopen Dam tot Damloop Zeker dertien Texelaars deden zon- derici, Mees Willem Keijning, Men- dag mee aan de Dam tot Damloop, no Evers, Nina van Dijk, Rikus tussen Zaandam en Amsterdam. Rommets, Robin Dogger, Sander De meesten van hen liepen 10 Bremer, Sarena Ott. Tessa Slik, Tijs Engelse mijlen, vier liepen 4 mijl. van Exel. Tom Woestenberg, Het evenement, dat dit jaar voor de mer, Margreet Boogaard, Mariska Douma, Marissa Dupon, Mees Fre- Uitslagen: D/E jeugd-RAB Bouw D1-C/Sportshop E1 16-0. D-jeugd-Mantje D1-Klif/Steen D1 11- 2. ZDH D1-ZDH D2 12-2, C/Sportshop D1-C/Sportshop D2 1-8. C-jeugd RAB Bouw C2-Oosterend C2 5-6, Krim C1 -Oos terend C1 3-2 Tweede klasse Knm 5-ZDH I 6-5, Klif/Steen 6-Klif/Steen 4 3-8, Texel 3-Texel 4 8-2, Klif/Steen 7-Klit/Steen 3 0- 17. Eerste klasse RAB Bouw 4-RAB Bouw 3 2-2, RAB Bouw 5-Mant|e 4 8-3, Koog 2- C/Sportshop 3 5-3, Klif/Steen 2-Texel 2 4- II Hoofdklasse Klif/Steen 1-Koog 1 3-8. ,_..B Mantje 1-RAB Bouw 2 £-3 Ovenge: Klif/ Tëxel'94 3-SRC 5 Steen dal -Zeemacht dal 0-4. Texel'94 MC3-BKC MC1 Succes D1 -Texel'94 D1 Texel'94 D2-HCSC D2 DTS D3-Texel'94 D3 Texel'94 D4-N. Niedorp D4 ZDH D1-Succes D2 Oudesluis D1 -De Koog D1 Texel'94 G1-Nieuw Sloten G2 Texelse pupillencompetitie: Heerenveen-Roda Utrecht-Vitesse RKC-SVC F SVO F-De Koog F SVO E Wit-Deportivo SVO E Groen-Valencia Villarreal-De Koog E Barcelona-Atletico Real Madnd-Sevilla ZDH E-SVC E Zondag 27 september: De Koog-Texel'94 Foresters 4-Texel'94 2 Wesley van der Slikke, Wessel van Melis, Wieger Bakker. Ninamarije 25ste keer werd gehouden, speel de zich af onder uitstekende weers omstandigheden en vooral het lopen door de IJtunnel werd als diploma. Tien kandidaten kwamen Veenstra, Sanne Vlaming, Sem via het MRT en De vaardigheden waarop werd beoordeeld, waren onder meer te water gaan, gekleed zwemmen, duiken, onder water door een gat zwemmen, drijven op zowel buik als rug, schoolslag en rugslag met en zonder kurk, borst en rugcrawl en watertrappelen. Zwembad Molenkoog heeft inmid dels de deuren gesloten om rond Koninginnedag weer open te gaan. De geslaagden zijn: Vermuë, Tom Drijver, Xaviera van Beusekom. Schoolzwemmen B: Bart Jan Waaijer. Bente Jalving, Bram de Ruijter, Daan Halsema, Dana de Haan, Danny van Heerwaarden, Dylan Verploegen, Elise Marga- retha Witte, Esmeralda Jimmink, Floor Pop, Florian Daalder. Gijs Bosma. Gijs Rijkers. Hanna Goe- mans, Hannes van der Meer, Ingmar Smit, Jacky Otten, Jasper Bakker, Kyane Sangers, Lotte Bak ker, Lotte Hemelraad, Maaike Bre- Uitslagen: 10 Engelse mijlen: wedstrijd - Laurien Bak ker 1.24 03. Trimloop - John Koopman Schoolzwemmen A: Catalijne Lap, Emiel Eelman, Fijtje Trap. Ivana bijzonder ervaren. Buijsman, Kors Trap, Rodny Stolk, Thomas Boon. MRT-B: Boaz Mulder, Boaz Mulder. Dirk-Bram Kalverboer, Laurien Folkerts, Rick Bakker, Roy Segers, Thijs van Trigt. MRT: Dani Hoekstra. Dennis Bak ker, Laura Buijsman, Lucas Heij- nen, Sanne Uitgeest. A-diploma: Ben Daalder Felix Hen drik Marseille, Ilse Huisman, Isa Kruk, Isa Rijkers, Jesse Schoots, Joris Tempelman, Koen Stork, Marieke Waaijer, Marije Witte, Mant Bakker, Marit Dorothea Klok, Mart Kikkert, Miloes Boks, Nelle den Nijs, Nino Blankevoort, Quinten de Geus, Roos Bloemendaal. Ryan van der Voort, Thies van der Vis, Thimethy van der Voort. B-diploma: Annabel van Duijn, Bence Tijssen, Bodhi van Heer- Texel'94 startte beroerd. Door wei waarden, Bram van de Kamer, felend optreden kon één van de Floor Huisman. Jasmijn Schilling, spitsen van Geel Zwart scoren nog Jens Bakker, Jens Witte. Juul de voor er een minuut was verstreken. Wolf, Kelly Barhorst, Lola Bakker, Ook daarna leken de Texelaars nog Pieter de Wit, Puck Witte, Ricardo met helemaal wakker, terwijl de Kreeft, Sharona Helleman, Wisse fysiek sterke tegenstander, getraind Blom. Zoë Piersma. door voormalig Texel'94-trainer C-diploma: Jasper Koertse, Bart Cees de Wit, er fel tegenaan ging. Ossebaar, Cerèn Buijsman, lan de Pas gaandeweg kregen de gasthe- Vries, Iris Heinis, Jarno Leijstra. ren meer grip op het spel en werd Volwassenen: B-diploma - Mariane Geel Zwart steeds meer onder druk Chichinesdi. Zwemvaardigheid 1gezet. Met name Niels Dubbelt en Gea van Gijssel, Liesbeth Rijkers. Joey van der Vis waren een paar Tamara Vorst. Marja Witte, Marian keer dicht bij de gelijkmaker, maar van Tatenhove. de keeper van de Zandtemers was 1.09.57. Goede doelenloop - Mieke Smid 1.52.33. Trimloop by night - Peter Visch 1 20.10, Selma de Koning 1 38.36; Jan Balk 1.45.15; Lukas Jonkers 1.21.26; Francien Peterse 1 28.42. Henmeta Mul der 1.52.55. 4 Engelse mijlen: women win - Shannan Eijkhout 34.12. Carmen van der Werff 34.09 Tnmloop - Michiel Schoehuys 38.30; Helene Schoehuys 40.47. Oudesluis 2-Oosterend 2 De Koog 2-Foresters 5 DWOW A2-Oosterend DA1 KSV DA1-Texel'94 DA1 Succes DA1 -De Koog DA1 14.00 12.00 14.00 14.00 14.00 14.30 14.30 12.15 12.15 15.00 13.00 11.30 13.00 14.00 14.30 14.15 14.30 13.30 11 30 9.00 13.00 11.20 12.15 11.30 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 11.00 12.00 11.00 11.00 11.30 14.00 14.00 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel 10.30 De Koog-Texelse Boys 10.30 (NB: beide wedstrijden worden i Oosterend gespeeld) Koploper Texel'94 blijft aan de winnende hand. Zondag werd in Den Burg Geel Zwart'30 uit 't Zand verslagen. Daar zag het in de eerste helft niet naar uit, maar na een ruststand van 0-1 draai den de mannen van trainer Ben Jansen in de tweede helft op volle toeren en werd alsnog een ruime overwinning (5-2) bewerk stelligd. uitstekend op dreef en verrichtte enkele knappe reddingen. Na rust nam Texel'94 het heft direct weer in handen en werd Geel Zwart een strafschop. Hij had Geel Zwart daarmee de genadeklap kunnen geven, maar in plaats daarvan scoorde tegenstander uit één van op eigen helft vastgezet. Na vijf de zeldzame tegenstoten plotse- minuten moest de keeper van de gasten eindelijk zwichten. Doel puntenmaker was Niels Dubbelt. Vanaf dat moment dicteerden de Texelaars de wedstrijd en kreeg de tegenstander alle hoeken van het veld te zien. Binnen tien minuten scoorden ze nog tweemaal. Eerst was Jimmy Vlaming succesvol, even later promoveerde Rick den IJzerman een mooi geplaatste vrije trap op formidabele wijze met een kunstzinnig hakje tot een doel punt. In deze fase werd ook duidelijk waarom Geel Zwart zonder punten onderaan de ranglijst staat. De ploeg kwam handen en voeten tekort en dreigde volledig onder de voet te worden gelopen. Dubbelt schoot in kansrijke positie een paar keer net naast. Van der Vis miste twintig minuten voor het einde zelfs ling de aansluitingstreffer: 3-2. Met Daan Wessels en Steffan Vla ming als vervangers voor Joey van der Vis en Matthijs de Lugt leek het nog een spannende slotfase te worden. Geel Zwart was met een fraai schot dicht bij de gelijkmaker, maar tot opluchting van keeper Dennis Schouwstra ging de bal via de paal naast het. doel. Even later was het echter Den IJzerman die zijn ploeg met een mooi lobje in veilige haven loodste. Eén van de aanvallers van Geel Zwart pres teerde het nog de bal voor een leeg doel hoog over te schieten, waarna Dubbelt zijn klasse bewees door de hele verdediging in de luren te leggen en 5-2 te scoren. Zondag gaat Texel'94 op bezoek bij De Koog voor de eerste derby van het seizoen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9