V Weinig animo voor vergistingscentrale Pluim voor Geldorp - llpp EP: blues Cjroen 2rwarLrJexels in het hart-, £——33 33 mm» Renovatie Verpleeghuis afgeblazen OPEN HUIS OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12412 VRIJDAG 2 OKTOBER 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Gastheer Jan Buks' Veeken krijgt alle eer van Jug Bros de band die al tien jaar in 't Vooronder speelt De vuurtoren heeft sinds de openstelling half juni tussen de 35.000 en 40.000 bezoe kers getrokken. Klaverjassen is van alle tijden Klaverjasclub Den Burg viert zaterdag het vijftigjarig bestaan Doen waar je goed in bent, en niet laten afleiden', zegt Maurice Diks van de Texelse Bierbrouwerij r- IJl T De voorgenomen renovatie van Verpleeghuis Texel gaat niet door. De Raad van Bestuur en de zorg- directie van Omring hebben hier toe deze week op advies van de cliëntenraad besloten. De plan nen zorgden voor de nodige onrust De verbouwing was bedoeld om kleinschalig wonen voor mensen met dementie mogelijk te maken. Onderzoek en ervaring leren dat dementerenden zich prettig voelen in een kleinschalige woongemeen schap. Hiervoor zou de indeling van het Verpleeghuis veranderen, met onder meer als gevolg dat cliënten met een lichamelijk beperking en met dementie van plek zouden rui len. Dementerenden zouden dichter bij de grote tuin komen dan andere bewoners. Voor die laatste catego rie wellicht iets lastiger, maar vol gens Omring zou dat met ten koste gaan van het woongenot. Toen de plannen bekend werden, leidde dat tot onrust onder bewo ners, hun familieleden en andere betrokkenen. De irritatie groeide toen bleek dat de Cliëntenraad van Omring, die adviesrecht heeft als het om verbouwingen gaat, niet (voldoende) bij het plan was betrok ken. 'We zijn te laat geïnformeerd', aldus voorzitter Roelie Bakker. 'We delen de visie van Omring over kleinschalig wonen en vinden het verpleeghuis een onmisbare voor ziening voor Texel. Maar het plan zoals het er nu ligt, biedt volgens ons niet de goede oplossing voor de toekomst. We vinden ook dat we een plaats moeten hebben in de bouwcommissie.' Menno Stam, ook lid van de Cliëntenraad, zamel de zelfs 150 protesthandtekeningen in. Omring gaat nog eens goed na hoe hierover is gecommuniceerd met de Cliëntenraad, met wie wel maandelijks overleg is, ook om lering te trekken voor de toekomst. 'Directie en bestuur van Omring nemen het adviesrecht van de Cli ëntenraad serieus. Voor Omnng en voor de Cliëntenraad staat immers Met een boorgat van 20 centimeter doorsnee wordt op een diepte van zes tot negen meter een persleiding aangebracht onder fietspad de Limietweg, camping De Driehoek en de Rui- gendijk. De leiding van bijna 200 meter lengte verdwijnt bij de Driehoek in de grond en komt achter de woning van Jan Driehuis weer boven. Het gat werd donderdag geboord door de firma Moll uit Winkel in opdracht van aannemer Ooms, die de riolering naar zuivering Everstekoog aanlegt. Op circa elf andere plekken waar niet kan worden gegraven, wordt gebruik gemaakt van de techniek van gestuurd boren. roioG*rvdVmmem*n) Akkoord over zaaltje Starkenburgh Tussen Woontij en Bewoners vereniging Texel is overeen stemming bereikt over het gebruik van het zaaltje bij het Starkenburgh. Dit houdt onder meer in dat het zaaltje niet lan ger ter beschikking wordt gesteld aan de biljartgroep. Woontij stelt de ruimte ter beschik king aan partijen en organisaties 'die een maatschappelijk belang dienen met als doel de sociale betrokken- en leefbaarheid van de lokale samenleving te bevorderen. functies als kantoor, vergaderen, cursussen of andere activiteiten. Sociale activiteiten zoals sjoelen, koersballen, biljarten, danslessen passen volgens Woontij niet bin nen deze functie. Het zaaltje wordt volledig ingericht als vergaderruimte, waarin geen plaats meer is voor een biljart. Een belangrijke reden is dat Woontij het kantoor aan de Thijsselaan voort aan als hoofdkantoor gaat gebrui ken. Doordat daar meer werkplek ken worden gecreëerd, is er geen De komst van de biovergistings- centrale bij de gebroeders Smit aan de Oostkaap lijkt weinig kans te maken. Een meerderheid van de politieke partijen voelt niets voor een vrijstellingsproce dure. Meerdere partijen hebben er moei te mee dat er jaarlijks tonnen kip- pen- en varkensmest moeten wor den geïmporteerd om de centrale te laten draaien. Verwezen werd naar de tonnen kippenmest die een Russisch schip in 2001 afle verde, waarna Oudeschild en omgeving dagenlang in de stank zaten. Ook wordt gevreesd voor aantasting van het landschap. De partijen vroegen zich af de omvang De tegenstand is een streep door de rekening van de gebroeders Smit die in 2005 éfn bouwvergun ning aanvroegen, nadat het college in 2004 had besloten medewerking te verlenen. In 2007 haalde de Raad van State de zaak onderuit, omdat energieopwekking niet als agrarische nevenactiviteit kon wor den beschouwd, maar die hobbel is inmiddels genomen. In de nota van uitgangspunten voor het nieu we plan Buitengebied wordt de winning van bio-energie toege staan. (grondgebied) reageerde verbaasd op de tegenstand, omdat de plan nen volgens hem nu binnen alle kaders passen. Texels Belang en GroenLinks vroe- Joke Geldorp heeft bij haar afscheid als burgemeester een Waddenpluim gekregen. De ruimte is daarom bestemd voor vergaderruimte meer voor groepen van meer dan tien personen. Deze zullen voortaan gehouden worden in het zaaltje van Starkenburgh. Naast Woontij en de Bewonersver eniging Texel maken ook de Woon Advies Commissie, Shima, Eco- mare en De Waerden reeds gebruik van de vergaderruimte. Geldorp kreeg de onderscheiding van de vijf Waddeneilanden uit handen van Jurrit Visser, burge meester van Terschelling en voor- Wethouder Nico Kikkert zitter van het Eilander College. Geldorp was een paar jaar voorzit ter van dat college en de Eilander Raad. In die functie spande zij zich in om de samenwerking tussen de Waddeneilanden te verbeteren, van de centrale niet te groot is voor gen de wethouder een pas op de Volgens Visser had Geldorp als geen ander het besef dat de vijf Waddeneilanden een bijzonderheid zijn in bestuurlijk Nederland. De burgemeester was ook lid van andere bestuurlijke overlegorganen in het Waddengebied. De pluim bestaat uit een bord van Makkumer aardewerk en ging eer der naar onder meer minister Smit- Kroes (Verkeer en Waterstaat), de Texel. en Roel Cazemier, oud-burge meester van Ameland en voorzitter van de Raad voor de Wadden. Bonus Ja, Texel Energie pakt de klanten werving energiek aan! Wat uw man er van vindt, kan ons niets schelen, wordt gewonnen, maar vond het plaats te maken. Volgens hen is het verstandiger de biovergistingscen- trale eerst te toetsen aan de kern kwaliteiten van Texel en de lokale energievisie. Voor beide zaken zijn toetsingskaders in de maak om te bezien of plannen wel of niet pas send zijn op het eiland. Rikus Kieft (GroenLinks) zei het belangrijk te vinden dat er duurzame energie u toch ook niet? Mag ik uw bank rekeningnummer even, en ook uw bankafschnften? Dank u. We heb ben besloten dat iedereen die niet minimaal tien procent van zijn tegoeden aan ons overmaakt zich geen echte Texelaar mag noemen! Bovendien bestempelen wij u dan als een gore milieuverwoester. We zien later nog wel wat u voor uw geld krijgt: stroom, gas of een aan deel. Als u nu hier even tekent... ja nog belangrijker dat Texel daarvoor niet wordt aangetast. Tien voor Texel en omwonenden zeiden tijdens de raadscommissie Grondgebied ook moeite met de plannen te hebben. 'We zijn niet op voorhand tegen', aldus omwonen de Willem Hart, 'maar het college moet de belangen van de hele gemeente dienen en niet van een enkel bedrijf. Je moet je eerst afvragen of Texel hier baat bij heeft ■ZVÏ0M r. dank u, dan is de bonus voor ons! en op welke schaal.' Menno Stam Eh pardon, voor u! van Tien voor Texel sprak van een aanslag op het nog unieke land schap van het Oude Land. Scheidend burgemeester Joke Geldorp met de Waddenpluim. Achter haar een schilderij van het kerkje van Den Hoorn dat met behulp van pasfoto's van medewerkers en bestuurders van de gemeente speciaal voor haar werd samengesteld. (Foto Jrroen vn Hattuml Frans Zegel LT BOUW Morgen* van 10.00-17.00 uur 'Zaterdag 3 oktober het belang van de cliënt voorop.' Na een gesprek vroeg Omring de Cli ëntenraad alsnog advies uit te bren gen over de verbouwing, met als conclusie dat die met positief omtrent het bouwplan kon advise ren. De raad van bestuur van Omring heeft dat advies overgenomen en het bouwtraject stopgezet. Het besluit betekent een pas op de plaats. Met cliënten, hun vertegen woordigers, medewerkers en ande re betrokkenen worden in de komende penode opnieuw gesprek ken gevoerd. Samen met hen bekijkt Omring op welke manier in Ver pleeghuis Texel goede kwaliteit van zorg en leefomgeving kunnen wor den gewaarborgd. Roelie Bakker is blij met het besluit. 'We waarderen dat Omring naar ons heeft geluisterd en denken en praten graag mee over de toe komst.' www.speedheat.nl Spookfactuur Van verschillende kanten wordt melding gedaan van een nepfac- tuur, een aanbieding die het voor komen heeft van een rekening. Het gaat om de firma Office Expert, die KNRM, de Stichting Waddengroep €295,12 in rekening brengt voor een Office 9 multimedia CD-ROM. Wie goed leest, ziet dat het hier om een aanbieding gaat, niet om een factuur voor geleverde goederen. Het op de factuur vermelden tele foonnummer wordt niet opgeno men en bovendien wordt een niet bestaand product aangeboden. Het advies luidt om alert te blijven en de betreffende factuur te sturen naar het Steunpunt Acquisitiefrau de. postbus 963, 7301 BE Apel doorn, info@fraudemeldpunt.nl, faxnr. 055-5059788. (Advertentie) 'Sculptuurfestival buiten faillissement' Een faillissement van Sculpture Events Factury Holland LTD heeft geen gevolgen voor het Zands culpturen Festival op Texel, dat wordt georganiseerd door Sculp ture Events Factory. Dat zegt Thomas van den Dungen van het festival. Zijn lezing wordt bevestigd door advocaat mr. F.W. Linders, curator van het bedrijf dat kantoor houdt in Waalre en waarover het faillisse ment is uitgesproken. Linders: 'Van den Dungen heeft mij verteld dat het evenement op Texel niet met het faillissement is verbonden. Ik beschik nog niet over de admini stratie waaruit het tegendeel blijkt.' Volgens Van den Dungen betreft het failliete bedrijf een slapende vennootschap, maar volgens de rechter bestaat er wel degelijk een vonnis van een crediteur en leidt het bedrijf niet zo'n sluimerend bestaan als wordt voorgespie geld.' TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Voordeel/and nrm INSTALLATIETECHNIEK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1