texbagbvca.nl TEXELSE 2 COURANT Jug Bros tien jaar in Het Vooronder Hakenkruis in het voorhoofd gesneden Aanmelden voor 29ste Wampex in Akenburg TES O VRIJDAG 2 OKTOBER 2009 De Doormars De klaverjasclub De Doormars uit Oudeschild begint vrijdag 2 oktober met de wekelijkse com petitieavonden. Deze vinden plaats in dorpshuis 't Skiltje. Er wordt met losse maat gespeeld, vier spellen per avond. Belang stellenden kunnen altijd vrijblij vend even binnenlopen. Westfries Collectief Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar voor de voor stelling van cabaretgroep Westfries Collectief, zaterdag 24 oktober in 't Skiltje. Met een knipoog naar de legen darische Kees Stet speelt het Westfries Collectief het pro gramma Skoftig Mooi. Confé rences. sketches, liedjes, en oude (slapstick)filmpjes brengen het publiek terug in de tijd Het Westfries Collectief bestaat uit René Steens, Martijn Cohen en Jan Dijk, het programma begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt €10,-, kaarten zijn ver krijgbaar via tel. 0222-312511 en 06-17626936. Voor meer informatie: www.westfriescol- lectief.nl. Klassieke realisten Na zeer enthousiast ontvan gen exposities in 2004 en 2006, tonen Zes Klassieke Realisten van woensdag 7 tot en met dinsdag 20 oktober nieuw werk in Tusse de Ban- ke op de Groeneplaats. De groep realisten bestaat naast de Texelse Gerda Lont en oud- Texelaar Raymond Huisman uit Lia Braakman, Johan Raijma- kers, Susan Seunke en Cas Waterman. Ze hebben elkaar als student op de Rietveld Acade mie in Amsterdam ontmoet, waar ze zich, tegen de heer sende tijdsgeest in, onder de hoede van Henk Huig bekwaam- den in de klassieke, 17de-eeuw- se schildertechniek. De expositie wordt zaterdag 10 oktober om 16.00 uur geopend door Tinie Visser, voormalig galeriehouder en is daarna dagelijks te bezoeken van 11.00 tot 18.00 uur (vrijdag tot 21.00 uur). MM Al tien jaar lang spelen ze iedere dinsdagavond tussen Koninginne dag en Texel Blues in cafe Het Vooronder in Oudeschild. Wat ooit begon als een eenmalig optreden, is in al die jaren uitgegroeid tot een terugkerende gebeurtenis met vas te rituelen. 'Dat is vooral te danken aan Jan. Hij is de aanstichter hier van', schuift zanger en gitarist Ewout Adriaans van The Jug Bros alle eer door naar Jan Veeken. Buks, zoals veel bezoekers de kas telein kennen, is behalve muziek liefhebber ook een uiterst relaxte gastheer, die als geen ander weet hoe een ontspannen en gezellige sfeer te creëren. De Jug Bros voe len zich in ieder geval altijd thuis in het havencafé, waar naast Texe laars vaak ook opvarenden van de bruine vloot een plekje aan de bar zoeken. 'Het is een verplichting die je aangaat, bijna een half jaar lang iedere dinsdagavond spelen. Maar we doen het nog steeds met veel plezier. Lekker muziek maken van negen tot twaalf, drie setjes van drie kwartier. Daarna worden we met de taxi thuis gebracht. Dat is ideaal', vindt Adriaans. Hoewel hij en kompaan Hannes van Angeren erom bekend staan niet in hun biertje te spugen, ervaart hij de continue reeks niet als een opgave. 'Als havenmeester bij het NIOZ verkeer ik in de luxe positie de vol gende ochtend wel eens wat later te kunnen beginnen, maar in de praktijk ben ik altijd om kwart over zeven weer aan het werk. Eigenlijk stelt dit niet zoveel voor. Een paar jaar geleden traden we 's zomers nog driemaal per week op.' Dinsdag speelden de Jug Bros met z'n zessen in Het Vooronder. Naast Adriaans en Van Angeren behoren bassist Rikus Kloosterhuis, gitarist Eric Wissenburg en drummer Gijs Keijser (weer) tot de vaste leden. Sinds dit jaar krijgen ze geregeld gezelschap van mondharmonica speler Michel. Samen spelen ze nog altijd een prettig in het gehoor liggende kruising van blues en country, met hoofdrollen voor de wat hees klinkende maar zuivere samenzang tussen Adriaans en Van Angeren. Het was de voorlaatste keer van dit zomerseizoen. Komende dinsdag spelen ze nog eenmaal in Het Voor onder, daarna concentreren ze zich weer op hun gewone werkzaamhe den en hopen ze hun CD af te maken. Adriaans: 'We hebben nu twaalf nummers opgenomen. Bedoeling is de CD volgend jaar af te hebben. Het is alweer onze zesde. We maken er gemiddeld één in twee jaar. Materiaal genoeg, er liggen nog steeds nummers op de plank. Maar we moeten steeds sparen voor we er weer één kun nen opnemen. We hebben het geluk dat Rikus een eigen studio heeft. Dat maakt het een stuk goedkoper. Toen we destijds de studio van Normaal indoken, waren we alleen al een fortuin kwijt aan een hotel. Maar het blijft een duur grapje. We zijn altijd weer blij als we uit de kosten komen. We doen het omdat we het zo leuk vinden.' Foto Joop Pommels) In Cinema Texel draait met ingang van maandag Inglorious Basterds. de film van regisseur Quentin Tarantino die afgelopen voorjaar in première ging op het filmfestival van Cannes en direct al spraakma kend was. Het verhaal gaat over acht Joods-Amerikaanse soldaten, beter bekend als The Basterds, die in de Tweede Wereldoorlog onder leiding van hun commandant (een rol van Brad Pitt) het door Duits land bezette deel van Frankrijk intrekken om nazi's te doden en scalperen. Per groepje nazi's laten ze er steeds één leven. Die 'geluk kige' krijgt dan een hakenkruis in zijn voorhoofd gesneden, een sym bool dat bijdraagt aan de reputatie van de Basterds. Voor kinderen draait vanaf van daag Heksje Lilly, over een heel gewoon 10-jarig meisje, dat door de heks Surulunda wordt uitgeko zen als haar opvolger. Lilly moet echter eerst binnen negenenne gentig uur bewijzen dat ze deze taak aan kan en waard is. Een magisch boek belooft spannende avonturen, maar er loert ook gevaar, zoals in de persoon van Hieronymus. die van plan is de wereld over te nemen. Terwijl ze deze slechterik moet bestrijden, heeft ze ook nog de taak op haar kleine broertje Leon te passen, die zich keer op keer in de nesten werkt. Ook voor de jeugd is Up. uit de studio's van Disney/Pixar, de maker van Finding Nemo, Ratatouille en Wall-E. In deze nieuwe film besluit de 78-jarige Carl Fredricksen als nog zijn dromen waar te maken en op zoek te gaan naar grootse avon turen. Hij krijgt steun van de 8- jarige padvinder Russel, met wie hij oog in oog komt te staan met wilde natuur, onverwachte schur ken en jungledieren. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Iedere donderdag is er in Cinema Texel een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten ver rassen. Het volledige programma van Cinema Texel staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelagenda.nl. Zwarte markt Vogelexcursie door noordkop Vogelwerkgroep Texel verzorgt zon dag 4 oktober een vogelexcursie door de noordkop van het eiland. Deze gaat om 9.00 uur van start op het parkeerterrein bij paal 33 en loopt via de Robbenjager naar de Tuintjes, de in onbruik geraakte volkstuintjes van de vroegere vuur torenwachters, en over het strand weer terug. Onderweg wordt speci aal gelet op de trekvogels die op weg zijn naar het zuiden. Excursie leider Vincent Stork wijst op de lijs ters, piepers, roodstaarten, vliegen vangers, tapuiten en andere vogels en vertelt over hun herkomst en bestemming. Het verdient aanbeve ling zelf een verrekijker en/of teles coop mee te brengen. Deelname is gratis, ook voor niet-leden. Opgave is niet nodig. Stuk in studie Toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal heeft het eigentijdse blij spel De Richel van Ton Davids in studie genomen. Het stuk wordt, geregisseerd door Ria Kleinveld, op zaterdag 14 november uitge voerd in dorpshuis De Wielewaal. Maximaal 35 teams van vier per sonen kunnen zich zondag aan melden voor de 29ste editie van de Wampex, die dit jaar gehou den wordt op vrijdag 30 en zaterdag 31 oktober. Het hoe, wat en waar van de aan melding verschijnt zondag om 14.00 uur op www.wampextexel. nl. Het is Wampex-eigen dat er geen nadere informatie wordt ver strekt over de mogelijk uit te voe ren opdrachten, maar de aanmel ding is in de loop van de jaren uitgegroeid tot een echte 'selectie' waarbij de deelnemers moeten aantonen Wampexvaardig te zijn. Zoals gebruikelijk is de aanmelding ook bedoeld om potentiële deelne mers te testen op kennis, kennis sen, creativiteit en fysiek vermo gen. Deelname staat open voor jong en oud, inschrijving kost €105,- per groep (inclusief leges). De organisatie verwacht veel vaste, maar zeker ook nieuwe deelne mers, vaak begeleid door 'oude rotten'. Kinderboekenweek in de bibliotheek In de bibliotheek aan de Drijver straat wordt woensdagmiddag 7 oktober door een levend spek kie feestelijk de Kinderboeken week geopend. Kinderen kun nen samen met Spekkie activiteiten doen, een quiz en er wordt voorgelezen. De Kinderboekenweek, die van 7 tot en met 17 oktober duurt, heeft als thema 'Aan tafel! Eten en snoe pen in kinderboeken'. Voor veel auteurs is eten, drinken en snoe pen een onuitputtelijke bron voor verhalen. Tijdens de Kinderboe kenweek serveert de bibliotheek een lopend buffet aan smakelijke spelletjes zoals smikkelspreek woorden raden, boekhappen en snoepmemorie. Verder is er een receptenwedstrijd van lievelings eten uitgeschreven. Kinderen mogen op een speciaal formulier hun lekkerste recept opschrijven. Deze worden gebundeld in een Uniek Texels Kinderkookboek. De hoofdprijs voor het aller-lekkerste recept is een taart voor acht perso nen. Manege Akenburg biedt zondag 1 november onderdak aan de jaar lijkse zwarte markt. Bezoekers kunnen er van 10.00 tot 15.00 uur terecht voor allerhande koopjes en wellicht al voor Sinterklaascadeau tjes. Vrijwilligers van rijverenigingen De Waddenruiters en De Klepper- tjes verkopen er verse oliebollen. De toegang bedraagt €1,- voor volwassenen en €0,50 voor kinde ren. Standhouders kunnen zich aanmelden via www.manegeaken- burg.nl of tel. 769001. Op safari in NH RTV Noord-Holland zendt vanaf vrij dag 2 oktober een nieuwe serie uit van Op safari in Noord-Holland. Deelnemers aan deze realityserie doorkruisen in twaalf dagen de pro vincie van De Cocksdorp tot het Gooi en nemen het daarbij tegen elkaar op in fysieke en mentale krachtmetingen. De verliezers wor den beloond met een slaapplek en een mand met eten, de verliezers moeten het doen met wat de natuur hen biedt. De serie, die uit dertien afleveringen bestaat, wordt uitge zonden op vrijdag vanaf 18.30 uur en daarna elke twee uur herhaald. De presentatie is in handen van Mil- juschka Witzenhausen. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 2 oktober: 18.30 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat kan van 18.30 tot 20.30 uur kleding worden ingeleverd voor de morgen te houden kledingver- koop. 19.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.00 uur het diner cabaret (diner met tussen de gangen door cabaret), met een gastoptreden van Van Donselaar. 47,00. 19.30 uur. Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo, gevolgd door een grote verlo ting. De opbrengst is voor Jeugdclub De Cocksdorp. Cinema Texel vertoont Heksje Lillly (13.30). G-Force (13.45), Lover of Loser (16.00, 18.45), Spangas op survival (16.15), De Storm (19 00 en 21.30) en The Proposal (21.15). Zaterdag 3 oktober: 9.00 uur. In De Witte Burcht in de Molenstraat wordt tot 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweede hands kleding gehouden. 10.00 uur. Rond manege Akenburg worden vandaag en morgen samen gestelde wedstrijden (dressuur, springen en cross) voor paarden en pony's gehouden. Informatie: www. sgwtexel.nl 10.15 uur. Bij Artex in Den Burg begint een gratis project voor vol wassenen die een koper- of slag werkinstrument willen bespelen. In samenwerking met de fanfarekorp sen. Informatie en opgave: tel. 313493 of www.artexel-texel.nl. 14.00 uur. Diabetesvereniging Neder land houdt een informatiebijeen komst in het gebouw van Thuiszorg aan de Schoonoordsingel. 17.00 uur. Klaverjasclub Den Burg houdt in het gebouw van Kotex in Den Burg tot 18.30 uur een receptie ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Leden, oud-leden en betrokkenen zijn welkom. 19.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.00 uur het diner cabaret (diner met tussen de gangen door cabaret), met een gastoptreden van Van Donselaar. Cinema Texel vertoont G-Force (13.45), Spangas (16.15), De Storm (19.00, 21.30), Heksje Lily (13.30), Lover of Loser (16.00.18.45) en The Proposal (21.15). Zondag 4 oktober: 9.00 uur. Op de parkeerplaats bij paal 33 gaat om 9.00 uur een excur sie van start. Onder leiding van Vin cent Stork van Vogelwerkgroep Texel gaan de deelnemers op zoek naar trekvogels. Deelname is gratis, ook voor niet-leden. 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Haffelderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 13.30 uur. Op de parkeerplaats aan de Emmalaan in Den Burg start om 13.30 uur een toertocht over het eiland voor motorrijders. Deelname kost €4,50 (incl. koffie en koek). 14.00 uur. Bij Bakker Timmer in De Koog wordt om 14.00 uur een expo sitie van schilder Herman Smith geopend. 14.00 uur. In de bibliotheek in Den Burg begint om 14.00 uur een lezing over familieopstellingen, verzorgd door energetisch therapeute Nanda Nobach. Entree €7,50, leden betalen €6,-. 14.00 uur. Gegadigden kunnen zich vanaf 14.00 uur aanmelden voor de Wampex. Meer informatie op de website wampextexel.nl en via de media. 14.30 uur. In café de Twaalf Balcken aan de Weverstraat in Den Burg begint om 14.30 uur de zestigste bierproeverij. Thema: bockbier. Deel name kost €15,-. 18.30 uur. De Texelse Oesterman verzorgt een avond over oesters en meer in brasserie Bos en Duin aan de Bakkenweg. Deelname kost €39,50. 20.00 uur. In de praktijk achter Brink 28 in De Koog begint om 22.00 uur een meditatie-avond. OCinema Texel vertoont G-Force (13.45), Spangas (16.15), De Storm (19.00, 21.30), Heksje Uly (13.30), Lover of Loser (16.00, 18.45) en The Proposal (21.15). Maandag 5 oktober: 10.00 uur. Tijdens de koffie-inloop- ochtend in het Eierlandse Huis ver telt Nicole Ouwehand, afgestudeerd in het notariële recht en met ervaring als kandidaat-notaris, dat het goed is om uitvaartwensen en nalatenschap te regelen. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont De Storm (20.00) en Inglorious Bastards (20.30). Dinsdag 6 oktober: 10.00 uur. Tijdens de koffie-inloop- ochtend in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn leest Gré Dros voor 'op 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een trai ning linedance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorderden 20.00 uur. In Bar Sportief in Ons Genoegen begint om 20.00 uur de jaarvergadering van de Texel Dart Organisatie. 20.00 uur. In de Witte Burcht in Den Burg begint om 20.00 uur een klaver- jasdrive voor het goede doel. Inschrij ven, liefst met maat, vanaf 19.30 uur aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel. Cinema Texel vertoont De Storm (20.00) en Inglorious Bastards (20.30). TESO zet in en rond het weekeinde geregeld een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilis ten moeten maandagochtend op Texel rond 11.00 uui rekening hou den met wachttijden van een uur. Sinds 1 oktober is de winterdienstre- geling weer van kracht Dat houdt in dat op zon- en feestdagen de eerste afvaart vanaf Texel om 8.00 uur is en vanuit Den Helder om 8.30 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Gratis musiceren met fanfares Er zijn nog plaatsen vrij voor het project Muziek Maken Geblazen, waarbij volwassenen en scholieren vanaf 12 jaar zich gratis de begin selen van een fanfare-instrument kunnen eigen maken. Het project gaat zaterdag van start met een workshopdag bij Artex. Daarna volgen vijf lessen en een bezoek aan de verenigingsdagen van KTF, DEK en Excelsior. Ten slotte spelen de cursisten 7 novem ber een stuk mee op het jaarlijkse Fanfarefestival. Ze kunnen kiezen uit trombone, bugel, trompet, bari ton, hoorn, bastuba en (onder voorbehoud) slagwerk. De instru menten worden beschikbaar gesteld door de verenigingen. Pro jectleider Michiel Drijver stelt nadrukkelijk dat deelname aan de workshopdag niet verplicht is. 'Ook wie zaterdag verhinderd is, krijgt vijf gratis lessen aangeboden.' Voor informatie en opgave: tel. 313493 of www.artexel-texel.nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2